Skocz do zawartości
IGNORED

Standy


Denon lover

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem zolnierze! Wita Wasz Stary Wiarus! - pamieta to ktos jeszcze...?

Zakupilem calkiem ladne standy pod moje monitorki i mam pytanie: czy glosniki powinny byc przymocowane sztywno np. wkretami do platformy na podstawce , czy wystarczy je tam postawic ( nie mam kota ani malych dzieci w domu), a jesli postawic to na czyms co by oddzielalo drewno od metalu ( oryginalnie sa dolaczone jakies filce do przyklejenia na metal i glosnik. Jakie to moze miec znaczenie dla jakosci dzwieku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że twoje monitory mają gwintowane otwory z dołączonymi śrubami a podstawka ma akurat dopasowane otwory w takim samym rozstawie, czy będziesz sam wiercił te dziury? Nie jestem ekspertem, zle z moich obserwacji wynika, że gwintowane otwory w monitorach są dość rzadkim zjawiskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz chcial wiercic w kolumnach otwory to w sklepach z srubami sa takie specjalne ''kolki'' (producenci kolumn takie stosuja), wkrecasz je w kolumne a potem przykrecasz ja do stendu sruba maszynowa. Miedzy stend a kolumne mozesz tez dac kawale gumy (lub podobnego materialu) rozwiazania takie stosuja firmy ktore daja cokol do swoic kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wszystko fajnie, ale w wiekszosci przypadkow z powodzeniem wystarczy tabliczka blu-tac podzielona na cztery kawalki/1 stand. Przyklejasz kolumny i czesc. Sprawdzony sposob miedzynarodowy. Przykrecanie srubami, wiercenie itp partyzantka nie dosc ze meczy (jak kazda robota), to jeszcze moze jakies niepozadane uklady rezonansowe stworzyc, po co to komu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że wiercenie monitora to absurd, bo jesli w teście w gazecie nie podadzą ci grubości ścianek obudowy to wiercisz w ciemno, wtedy na bank przewiercasz się do komory wewnętrznej czyli ingereujesz w przestrzeń, którą konstruktor nie dośc że obliczał, to jeszcze wytłumiał itd. Ale chyba kolega Denon Lover poszedł spać, i powie nam coś więcej o swoim monitorze dopiero nad ranem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - wlasnie wstalem bo po tej stronie wielkiej wody dzien sie dopiero zaczyna - hmmm jestesmy o 6 godzin mlodsi... Dzieki za rady. Jozwa Ty jestes jednak niezawodny! Tylko czy to mocowanie na blue tac jest takie na amen i czy zostawia trwale slady na skrzynce? Moje monitorki nie maja zadnych dziur na mocowanie itd. a wiecenie jest zawsze ryzykowne. Dlatego chyba pozostane przy tym tac'u ale prosze o blizsze informacje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podzielić doświadczeniami ponieważ miałem okazję przetestować Dynaudio 42 w połączeniu ze standami JTL PRS200 i opcją mocowania głośnika do podstawki.

Otóż różnica w jakości dźwięku jest bardzo duża!. Po przykręceniu zdecydowanie poprawiła się lokalizacja pozornych źródeł dźwięku i kontrola niskich tonów. Wcześniej kumpel miał rozwiązanie o jakim pisze Jozwa ale nie ma porównania. Z tym że w wypadku JTL przykręca się specjalne misy wykonane z mosiądzu również śruby którymi przykręca się głośnik są mosiężne no i kolumna stoi na kolcach. Nie mogę więc stwierdzić na ile to zasługa samego przykręcenia a na ile zasługa tego rozwiązania w przypadku JTL ale na pewno nie tylko po to aby głośnik nie spadł z podstawki opcję przykręcenia głośników oferuje Sonus Faber czy flagowe B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mocowanie na Blu-Tac nie jest na amen, mimo to dosc solidne. Mi sie zdarzylo podniesc 30-kilowy stand razem z kolumna zanim puscilo. Blu-Tac jest przeznaczony specjalnie do przyklejania rzeczy, ktorych nie nalezy uszkodzic, dlatego odlazi latwo, i z zalozenia nie zostawia zadnych sladow. Wyglada jak szaroniebieska plastelina, tylko w przeciwienstwie do niej sie nie maze, tylko ladnie odchodzi. Zasada jest taka, ze formujesz cztery kulki z tego czegos (albo tniesz tabliczke ba 4 czesci), umieszczasz w czterech dowolnie dobranych punktach podstawki, i stawiasz na to ostroznie skrzynke. Pod ciezarem skrzyni sie troche rozlezie, ale zawsze bedziesz mial pomiedzy kolumna a standem warstwe absorbujaca drgania, i uniemozliwiajaca przypadkowe przesuniecie kolumny. Produkt doceniony miedzynarodowo, wszyscy to stosuja. Nie wiem jak w roznych krajach, w UK kupuje sie to w byle sklepie ktory trzyma papier, producent nazywa sie Bostik. Widzialem tez produkt konkurencji - UHU-tac, bialy. Podobno podobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący (mimo długiego stażu) i mój głos może się nie liczyć, ale zrobiłem tak, licząc od dołu:

1. stand na kolcach,

2. miękka, gruba skóra +- 3mm o powierzchni =~ podstawie kolumny,

3. Kef Ref. 102

4. skóra, jak w poz. 2,

5. 15 kg granitu w formie z gruba ciosanego sześcianu (niektórzy mówią, że nawet nieźle wygląda -- kwestia gustu).

Stoi, nie drży, gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski w skrócie są takie: po sztywnym skręceniu głośnika z podstawką powstaję jedna całość a więc teoretycznie działamy na plus wg zasady że powinna drgać membrana głośnika a nie reszta dlatego np. Utopia waży tyle ile waży. Ale problem polega na tym że producenci podstawkowców szczególnie tych tańszych lubią troszkę oszukiwać i tak stroją całość aby niskich tonów było więcej. Wiadomo że nie o takie niskie tony chodzi ale goście o mniej wprawnym uchu często się na to biorą. Jeśli utemperujemy skrzynkę na ciężkiej podstawce to możemy czasem być trochę zaskoczeni. Rozwiązanie np. JTL ma te przewagę że można głośnik przykręcać stopniowo z różną siłą tym samym strojąc całość wg własnego uznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie troche wyjasnilo.

-----> Jozwa - dzieki za doglebna ekspertyze - mysle ze w Kanadzie powinienem dostac ten blu - przeciez ciagle podlegamy pod korone:)

-----> bop : ciekawe rozwiazanie z tym granitem - z braku laku moze byc cegla albo dwie tylko to chyba nie za bardzo estetycznie - a poza tym gdzie jest wtedy srodek ciezkosci kiedy ta skala siedzi na gorze glosnika???

Co do przykrecania to chyba sie wstrzymam z wierceniem dziur w skrzynce glosnika - a nie mogliby tak produkowac glosnikow od razu z podstawkami? No tak ale wtedy nie mielibysmy tematu...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bpo>denon

(Konto usunięte)

Głośnik na podstawce to nie samochód i środek ciężkości, moim zdaniem, nie ma istotnego wpływy na dźwięk.

No, chyba że w pobliżu harcują pacholęta. Wtedy może być nieco hałasu plus dziura w podłodze. Cegły odpadają, bo potrzebny byłby cały stos, bo się kruszą, bo kurzą. Chyba, że klinkierowe i dodatkowo polakierowane matowo...

Granit (bazalt, piaskowiec) można dostać gdziekolwiek: kamieniarz, rozbiórka drogi (stąd mój), kamieniołom + telefon + servisco.

Groszowa sprawa w porównaniu do kilkudzisięciu centymetrów rasowego interkonektu, prawda?

Ostatecznie dla amatorów i duży kamień polny może być użyty...

Powodzenia w próbach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bylem na zakupach i zanabylem blu cos tam czyli owa plasteline do przyklejenia glosnikow i zaraz pedze to zrobic a potem beda odsluchy :). Co do granitu, kamieni itd , to jeszcze sie wstrzymam, natomiast moje standy ( oryginalnie przeznaczone do monitorow Mirage) posiadaja po dwie puste w srodku rury, rozumiem na kable ale oprocz tego mozna tam cos moze wsypac - no chyba nie pierze z kaczki czy gesi...? Czy moze to cos istotnie poprawic? Wiem ze temat piachu i olowiu byl juz przerabiany i powraca jak bumerang ale moze ktos siem wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Denona: zasypując standy nie zasypuj całości od razu. Moj znajomy stwierdził, że standy powinny być zasypane do ok 3/4 objętości komory. Zasypane w całości dają nieco gorszy efekt. Wprawdzie nie doświadczyłem tego osobiście, ale podpowiadam. Co do prażenia piasku i ceny ołowiu, faktycznie już się to wałkowało.

Do Audiomana: to znaczy że te 'miski' najpierw musisz przywiercić do podstawy monitora? Domyślam się że na płytko? Ale ile wtedy robisz w sumie dziur w podstawie? Mógłbyś dokładniej wyjaśnić ten patent?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość audioman>mariusz

(Konto usunięte)

Każdą z tych mis przykręcasz 3 wkrętami bezpośrednio w MDF.

Misa jest na zewnątrz dlatego musisz podnieść głośnik i postawić go na kolcach.

Pisaliśmy trochę do tego gościa z JTL i mieliśmy oczywiście te same dylematy tj. poniewieranie głośnika. Gość stwierdził że można misy podkleić ale to nie to, poza tym jak zaczniesz przykręcać głośnik to je oderwiesz. Można też podłożyć miski ochronne pomiędzy głośnik a kolec itd. ..... stary nie będę się rozpisywał. Napisz na jtl@home,pl

Gość jest miły prześle ci zdjęcia i rysunki i tam wszystko widać. Tam jest jeszcze więcej ciekawych patentów. Napisz że chodzi ci o zestaw mocujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zamierzam zbrobić, a raczej zlecić zrobienie standów i w związku z tym mam kilka pytań. Wiele o tym było, ale nie wszystko znalazłem.

 

1. Na jakiej wysokości powinny stać monitory? Czy zależy to np. od wysokości naszego siedzenia?

2. Monitor ma wymiar 20,8cm x 29cm (spód). Jaka powinna być górna platforma. Taka sama? Minimalnie mniejsza?

3. O ile większa powinna być dolna platforma, aby całość była stabilna?

4. Czy kolce dostępne na allegro w cenie ok 3-7zł/szt są na tyle mocne, aby je zastosować w standach? Chodzi mi o takie z gwintem, gdyż moja podłoga nie należy do idealnie płaskich i mam nadzieję tym sposobem sobie złapać poziom.

5.Dociążanie. Chodzi mi o jakiś patent na zatkanie dziury po zasypaniu piaskiem. A może zrobić dziurę z boku w rurze i jej nie zAtykać??

6. Chętnie wysłucham innych uwag.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na jakiej wysokości powinny stać monitory? Czy zależy to np. od wysokości naszego siedzenia?

-> zazwyczaj głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu słuchacza, więc zależy...

 

2. Monitor ma wymiar 20,8cm x 29cm (spód). Jaka powinna być górna platforma. Taka sama? Minimalnie mniejsza?

-> dałbym trochę większą lub taką samą (kolumny możesz nabić na kolce lub przylepić bluetakiem)

 

3. O ile większa powinna być dolna platforma, aby całość była stabilna?

-> to już zależy od samej konstrukcji ale im większa tym pewniej stoi...

 

4. Czy kolce dostępne na allegro w cenie ok 3-7zł/szt są na tyle mocne, aby je zastosować w standach? Chodzi mi o takie z gwintem, gdyż moja podłoga nie należy do idealnie płaskich i mam nadzieję tym sposobem sobie złapać poziom.

-> a producent twoich standów nie może zaproponować kolców, muszą być odpowiednie...

 

5.Dociążanie. Chodzi mi o jakiś patent na zatkanie dziury po zasypaniu piaskiem. A może zrobić dziurę z boku w rurze i jej nie zAtykać??

-> wszystko jest względne i zależy od preferencji słuchającego, standów, akustyki pokoju oraz samych kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-> dałbym trochę większą lub taką samą (kolumny możesz nabić na kolce lub przylepić bluetakiem)

 

paradigmy mają fabrycznie dwa gwinty na spodzie, więc zamierzam je po prostu przykręcić do standu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.