Skocz do zawartości
IGNORED

AES/EBU


wist

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dźwięk z AES/EBU doprowadzony do przetwornika będzie lepszy niż z wyjścia coaxial. Facet z firmy Benchmark pisze, że nie powinno być różnicy na ich DAC1. Jakie kable cyfrowe polecacie ? Widziałem Kimber AGDL właśnie XLR za ok. 600 zł. Czy macie inne typy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zawsze uzyskiwałem lepsze wyniki na AES/EBU, choć z drugiej strony muszę przyznać, że nigdy nie miałem 2 identycznych kabli z różną terminacją.

 

Przykładowo najdroższy kabel RCA Illuminati D-60 jest wyraźnie słabszy niż ich model AES/EBU Orchid. Orchid jest dużo bardziej naturalny, gładki i wyrafinowany. Ogólnie uważam że kabel ten nie ma sobie równych do kwoty 1600zł jakie trzeba za niego zapłacić w Polsce. Nie bez powodu w USA jest to tzw. "industry standard". Mam też 2x droższego AQ The Raven (nowa wersja AQ The Hawk, tylko z DBS 72V) i jest minimalnie lepszy, aczkolwiek różnica w cenie nie do końca usprawiedliwia 2x wyższą cenę IMO.

 

Kimbera ADGL ci nie polecam, bo jest to dźwięk "in your face" i zestawienie z Benchmarkiem może się skończyc brzmieniem zbyt jasnym i szczupłym. Z tego samego powodu omijał bym też Illuminati D-60 czy kable Siltecha - HF-7 i HF-8.

 

Natomiast jeżeli będziesz zainteresowany to będę sprzedawał AQ Raven 0,5m - po ostatnim przemeblowaniu okazał się za krótki i mam już drugi, dłuższy, a ten leży i nieużywany. Cena będzie BARDZO atrakcyjna, bo chce sprzedać za tyle za ile kupiłem od Billa Lowa z AQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.