Jump to content
blacku

Prowizoryczna adaptacja akustyczna

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba akustyka miejsca w którym nagrywam (naprzeciwko biurka z wnękami i szafkami na wysokości twarzy, koło gołej ściany i szafy ze szklanymi drzwiami ;) ) i chciałbym jak najbardziej zminimalizować tego skutki bez potrzeby przemeblowania i inwestycji w pianki akustyczne etc. 
Jak można temu zaradzić "domowymi" sposobami? (poduszki/koce/książki..?) Jak te elementy rozmieścić albo jak się ustawić z mikrofonem (np w stronę ściany obłożonej tego typu rzeczami albo może raczej w bardziej "otwartą" przestrzeń?) 
Jakieś porady etc, to nie ma być profesjonalne studio z klarownym, nienagannym dźwiękiem, ale chcę żeby był najlepszy jaki mogę wyciągnąć w tych warunkach, z góry dzięki.

rozmieść sobie "poduszki, koce" w pomeiszczeniu, zagrać je możliwie mocno, zadbaj żeby w osiach mikrofonu były jakieś "koce i poduszki"... i tyle, raczej nie ma możliwości nic Ci doradzić skoro w zasadzie nie chcesz nic zrobić, jakiekolwiek konkretniejsze rady nie mają tu zastosowania bo to nie są ustroje z prawdziwego zdarzenia. Nie będzie dobrze, ale może Ci wystarczy

• Like 1

www.mega-acoustic.pl / www.facebook.com/SoundwayAcoustics

[email protected] / [email protected]

W dniu 31.07.2020 o 18:22, blacku napisał:

Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba akustyka miejsca w którym nagrywam

Wejdź z mikrofonem do dużej szafy z ubraniami, może spodoba Ci się efekt.

• Like 1

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

xavian

Zrób jak Kękę na swojej 16-stce - kartony, koce i zagracona przestrzeń.

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

On 7/31/2020 at 6:22 PM, blacku said:

Witam
Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba ....chciałbym jak najbardziej zminimalizować tego skutki bez potrzeby przemeblowania i inwestycji w pianki akustyczne etc. 

Rady odnośnie zagracenia już dostałeś wyżej. Zgromadź kołdry i poduszki z całego mieszkania w tym pokoju co nagrywasz i daj je w rogi i na środku ścian. Jak możesz to też dywany i połóż je na podłodze. Po nagraniu je odniesiesz na miejsce. Jak masz cichą okolicę to możesz otworzyć okna, najlepiej  wszystkie - chyba że masz sąsiadów i nagrywasz podkład do filmów dla dorosłych 😉

A w sprawie rozmieszczenia to ja bym sugerował tak: stań plecami jakiś metr od jednej ściany (ale nie dokładnie pośrodku tylko troszkę bliżej jednej ze ścian bocznych) i mikrofon daj przed sobą (aby odległość od ciebie do ściany naprzeciwko była wielokrotnie większa niż odległość od ciebie do mikrofonu). Mikrofon na wysokim stojaku a nie na stole! Na przedłużeniu linii od ciebie do mikrofonu, na przeciwległej ścianie daj ostatnią kołdrę. I zobacz jak to się sprawuje. Mała odległość od mikrofonu w porównaniu z odległością do przeciwległej ściany powinna zmniejszyć zbierany przez mikrofon pogłos ale zostawić też trochę „oddechu” i bardziej naturalnego oddania barwy - czego nie będziesz miał w szafie z ubraniami :-). Acha - no i możesz popróbować ustawienie dla każdej ze ścian - o ile są inaczej zagracone meblami - powinna być różnica dla ustawienia plecami do krótszej i do dłuższej ściany - zobacz co ci bardziej odpowiada.

Acha - no i uchyl drzwi szaf z ubraniami i wysuń szuflady (losowy stopień wysuwu) w komodach - jeśli takie masz w pokoju.

Edited by avilla