Jump to content
blacku

Prowizoryczna adaptacja akustyczna

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba akustyka miejsca w którym nagrywam (naprzeciwko biurka z wnękami i szafkami na wysokości twarzy, koło gołej ściany i szafy ze szklanymi drzwiami ;) ) i chciałbym jak najbardziej zminimalizować tego skutki bez potrzeby przemeblowania i inwestycji w pianki akustyczne etc. 
Jak można temu zaradzić "domowymi" sposobami? (poduszki/koce/książki..?) Jak te elementy rozmieścić albo jak się ustawić z mikrofonem (np w stronę ściany obłożonej tego typu rzeczami albo może raczej w bardziej "otwartą" przestrzeń?) 
Jakieś porady etc, to nie ma być profesjonalne studio z klarownym, nienagannym dźwiękiem, ale chcę żeby był najlepszy jaki mogę wyciągnąć w tych warunkach, z góry dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozmieść sobie "poduszki, koce" w pomeiszczeniu, zagrać je możliwie mocno, zadbaj żeby w osiach mikrofonu były jakieś "koce i poduszki"... i tyle, raczej nie ma możliwości nic Ci doradzić skoro w zasadzie nie chcesz nic zrobić, jakiekolwiek konkretniejsze rady nie mają tu zastosowania bo to nie są ustroje z prawdziwego zdarzenia. Nie będzie dobrze, ale może Ci wystarczy

  • Like 1

www.mega-acoustic.pl / www.facebook.com/SoundwayAcoustics

[email protected] / [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 31.07.2020 o 18:22, blacku napisał:

Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba akustyka miejsca w którym nagrywam

Wejdź z mikrofonem do dużej szafy z ubraniami, może spodoba Ci się efekt.

  • Like 2

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Zrób jak Kękę na swojej 16-stce - kartony, koce i zagracona przestrzeń.

 

www.AcousticLab.pl   Od 10 lat projektuję i wykonuję ustroje dopasowane do Twojego wnętrza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/31/2020 at 6:22 PM, blacku said:

Witam
Potrzebuję nagrać wokal do pewnego projektu, jednak dość zauważalnie daje mi się we znaki słaba ....chciałbym jak najbardziej zminimalizować tego skutki bez potrzeby przemeblowania i inwestycji w pianki akustyczne etc. 

Rady odnośnie zagracenia już dostałeś wyżej. Zgromadź kołdry i poduszki z całego mieszkania w tym pokoju co nagrywasz i daj je w rogi i na środku ścian. Jak możesz to też dywany i połóż je na podłodze. Po nagraniu je odniesiesz na miejsce. Jak masz cichą okolicę to możesz otworzyć okna, najlepiej  wszystkie - chyba że masz sąsiadów i nagrywasz podkład do filmów dla dorosłych 😉

A w sprawie rozmieszczenia to ja bym sugerował tak: stań plecami jakiś metr od jednej ściany (ale nie dokładnie pośrodku tylko troszkę bliżej jednej ze ścian bocznych) i mikrofon daj przed sobą (aby odległość od ciebie do ściany naprzeciwko była wielokrotnie większa niż odległość od ciebie do mikrofonu). Mikrofon na wysokim stojaku a nie na stole! Na przedłużeniu linii od ciebie do mikrofonu, na przeciwległej ścianie daj ostatnią kołdrę. I zobacz jak to się sprawuje. Mała odległość od mikrofonu w porównaniu z odległością do przeciwległej ściany powinna zmniejszyć zbierany przez mikrofon pogłos ale zostawić też trochę „oddechu” i bardziej naturalnego oddania barwy - czego nie będziesz miał w szafie z ubraniami :-). Acha - no i możesz popróbować ustawienie dla każdej ze ścian - o ile są inaczej zagracone meblami - powinna być różnica dla ustawienia plecami do krótszej i do dłuższej ściany - zobacz co ci bardziej odpowiada.

Acha - no i uchyl drzwi szaf z ubraniami i wysuń szuflady (losowy stopień wysuwu) w komodach - jeśli takie masz w pokoju.

Edited by avilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.