Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana systemu stereo na KD


Michał Nierzwicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

posiadam w tym momencie system stereo realizowany przez 30 letni wzmacniacz Dual wraz z kolumnami Jamo. Gra to fajnie całkiem fajnie, szczególnie w adudio, bo przy filmach już trochę mniej.
Przeprowadzam się do nowego mieszkania i żona nie chce już mieć sprzętu na widoku wraz z plątaniną kabli z tyłu. 

Rozwiązaniem może być soundbar + subwoofer + satelitki z tyłu (przewodowe i bezprzewodowe wchodzą w grę). Widziałem takie rozwiązania od Yamaha, Sony czy Samsunga.

Salon ma 35 m2, więc nie jest to jakoś dużo, gorzej jednak, że kanapa jest dosunięta do ściany i satelitki byłyby nad głową (zaznaczyłem na czerwono). Nie wiem jak to się sprawdzi.

 

Co byście mogli polecić w moim przypadku? 

Budżet to jakieś 2-3k.

Dzięki.

 

Poniże dodaję zdjęcie salonu, gdzie nad kanapą byłyby satelitki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na kino i efekty to soundbar jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie licz na porównywalny dźwięk muzyki stereo do typowych zestawów. Wracając do soundbara w takim budżecie zdecydowanie postawiłbym na Polk audio MagniFi Max SR - polecam.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Michał Nierzwicki napisał:

Rozwiązaniem może być soundbar + subwoofer + satelitki z tyłu (przewodowe i bezprzewodowe wchodzą w grę). Widziałem takie rozwiązania od Yamaha, Sony czy Samsunga.

Salon ma 35 m2, więc nie jest to jakoś dużo, gorzej jednak, że kanapa jest dosunięta do ściany i satelitki byłyby nad głową (zaznaczyłem na czerwono). Nie wiem jak to się sprawdzi.

 

Co byście mogli polecić w moim przypadku? 

Budżet to jakieś 2-3k.

Dzięki.

Soundbar na 35m2 to kiepski pomysł. Kolumna podłogowa to najlepsze rozwiązanie. Ewentualnie naścienne lub wbudowane w ścianę(przód tył, patrz Dali Oberon On-Wall itp.) plus sub do stereo.

1 minutę temu, Q21 napisał:

Jeśli nastawiasz się na kino i efekty to soundbar jest ciekawym rozwiązaniem,

Bez przesady, każdy wie jak to wypadnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz słuchać muzyki, to nie idź w soundbary ? ZObacz to: Audio Pro A36, małe zgrabne kolumienki z możliwością podłączenia do TV, funkcjami sieciowymi i z porządną apką do obsługi. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć również system 2.1 , który z pewnością lepiej od soundbara sprawdzi się podczas odsłuchu muzyki, a przy kinie też zapewni dzięki subwooferowi efekty, zwróć uwagę na Klipsch R-51PM z subwooferem Klipsch R-120SW, w miarę możliwości zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to kompromis. Taki półśrodek między głośnikami wbudowanymi w telewizor a normalnym sprzętem audio. Ale jak estetyka jest ważniejsza od akustyki ?

Ja bym zostawił kolumny, kupił amplituner KD i używał w konfiguracji 2.0. Z ewentualną możliwością późniejszego dodania kolumn czy subwoofera. Nie wiem, jakie masz źródło muzyki, ale dzisiaj TV+amplituner z obsługą sieci (Netflix, Spotify) praktycznie obsługuje 90% potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wspomnieli, jeżeli nie jesteś fanatykiem kinowych wybuchów i przelatujących helikopterów to odpuść soundbar. W muzyce totalnie się to nie sprawdzi. To po prostu nie gra - niestety. Sprawdzone na własnej skórze, na szczęście nie mojej a szwagra który takie coś ma podpięte u siebie. Owszem, w filmach jest fajnie, ponieważ to tak naprawdę sub w 80% robi robotę, listwa służy jedynie do eksponowania dialogów i świstu przelatujących kul. Po filmie nadszedł czas na muzykę i czar prysł jak bańka mydlana. Głębia muzyki stała się tak płaska jak ów płaski jest soundbar. Nie było totalnie żadnej głębi, sceny,czy przestrzeni. Miałeś przed sobą listwę z której jednostajnie wydobywa się dźwięk całkowicie w linii prostej. O czymś takim jak wyjście dźwięku poza linię kolumn czy efekt "znikania" w pomieszczeniu można zapomnieć. Masz upchniętą listwę z głośnikami na przestrzeni 1m czy tam ile to będzie miało szerokości. Bas wydobywający się z suba tłumił i zalewał wszystko, poza buczeniem i sopranami nie było słychać całkowicie nic. Moja śmieszna para kolumn Tagi Harmony 806 za ok 1100zł w muzyce pogoniła to ustrojstwo po pierwszych kilku sekundach odsłuchu. I tak też będzie w tym przypadku. Większość zestawów które zaproponują koledzy w podobnym budżecie do tego soundbara za 2-3 tys zł zrobi z niego marmoladę w muzyce a w kinie też gorzej nie będzie jeśli w przyszłości zainwestujesz w suba. Takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.