Skocz do zawartości
IGNORED

Salon + pokój z KD na jednym ampli


c-4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem na etapie projektu pokoju z KD i salonu.

Wymyśliłem sobie że w pokoju, który będzie zamykany ruchomą ścianką będzie wisiał na ścianie TV. Pod Tv w szafce będzie amplituner, tuner sat, konsola, mibox i inne źródła.

W pokoju planuję układ 5 głośników. W salonie chciałbym aby ekran był w podwieszanym suficie. Z układu wyszło że najlepiej będzie jak ekran będzie rozwijał się na ścianę do pokoju z KD, więc w sumie blisko, ale do oglłądanie filmów czy meczów na dużym ekranie to w salonie lepiej. W salonie myślę, że wystarczą mi spokojnie 2 głośniki stereo.

Chciałbym obsłużyć to z jednego amplitunera, bo tak wydaje mi się najwygodniej aby nie przepinać kabli ze źródeł. Fajnie by było aby w jednym czasie dało się neizależnie oglądać różne źródła na TV i na ekranie. Tu rodzi się pytanie jaki sprzęt to obsłuży? I jak zrobić aby zarówno obraz jak i dźwięk był osobno w pokoju i w salonie?

A może połączyć jakoś 2 ampli, lub ampli i wzmacniacz? Nie wiem i dlatego proszę o poroady jak do tego podejść. Pewnie sytuacji kiedy i TV i ekran będą używane niezależnie będzie mniej, ale chciałbym mieć taką możliwość. No chyba, że będzie to super drogie rozwiązanie to wtedy jeden ampli z dwoma wyjściami HDMI i wybór wyjścia do obrazu, a dzwięk w salonie załatwi 2 strefa.

 

W załączeniu schemat salon+pokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuży ci to większość amplitunerów kina domowego ?
Szukaj sprzętu z drugą strefą czyli Zone 2 
Sam mam tak puszczone kable na taras i tam mam dwa stare Jamo e350ppl, teraz brakuje mi trzeciej strefy do garażu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zastosować amplituner z wyjściami pre out na 2 strefę i podpiąć do nich niezależną końcówkę mocy lub wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy. W pomieszczeniu w którym znajduje się ekran z pewnością będą stały większe kolumny podłogowe, które mocno obciążą amplituner przy jednoczesnym graniu w dwóch pomieszczeniach. Napisz z jakimi kolumnami będzie grał amplituner, a chętnie doradzę rozwiązanie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adamon napisał:

Obsłuży ci to większość amplitunerów kina domowego ?
Szukaj sprzętu z drugą strefą czyli Zone 2 
Sam mam tak puszczone kable na taras i tam mam dwa stare Jamo e350ppl, teraz brakuje mi trzeciej strefy do garażu ?

 

No właśnie chyba nie większość. Ja chciałym aby na ekranie i TV w tym samym czasie było co innego z różnych źródeł. Np na TV gram na konsoli a w tym czasie syn w salonie ogląda mecz na ekranie z projektora. Czyli w tym samym czasie inny obraz i inny dźwięk.

Większość amplitunerów ma drugie wyjście HDMI jako "monitor" co tylko duplikuje obraz z głównej strefy.

Czytałem, że Druga strefa HDMI ma sporo ograniczeń i często dostosowuje się do odbiornika. Tzn jeżeli podepnę HDMI 2 strefy do projektora, który nie ma głośników to wtedy będzie tylko przesyłany obraz.

50 minut temu, Q21 napisał:

Proponuje zastosować amplituner z wyjściami pre out na 2 strefę i podpiąć do nich niezależną końcówkę mocy lub wzmacniacz, który ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy. W pomieszczeniu w którym znajduje się ekran z pewnością będą stały większe kolumny podłogowe, które mocno obciążą amplituner przy jednoczesnym graniu w dwóch pomieszczeniach. Napisz z jakimi kolumnami będzie grał amplituner, a chętnie doradzę rozwiązanie. 

Jak to wtedy podpiąć, żeby uzyskać efekt innego obrazu i innego dźwięku w salonie i pokoju?

 

Myślałem też nad rozwiązaniem takim, że w pokoju z TV mam 2 amplitunery. Jeden KD i do niego podpięte 5 głośników zestawu KD i TV. Drugi amplituner stereo i do niego podpięte kolumny podłogowe w salonie i projektor. Natomiast źródła sygnału (tuner TV, konsola itd) będą podpięte do obu amplitunerów z zastosowaniem splitterów HDMI. Rozwiązanie to nie wydaje się takie głupie, bo wtedy mogę w pokoju z TV zastosować obecny amplituner onkyo 414 z głośnikami taga 606 a do salonu kupić nowe kolumny i ampli stereo. Mam wtedy niezależne strefy, niezależne ampli. Tylko źródła podają sygnał przez splittery aby nie przepinać kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś że chcesz przesyłać obraz też między strefami.
Czym będzie źródło obrazu w pokoju z ekranem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, ale może nie dość jasno niestety.

"Fajnie by było aby w jednym czasie dało się neizależnie oglądać różne źródła na TV i na ekranie."

Przez to zdanie chodziło mi o to, że chciałbym niezależnie w tym samym czasie oglądać (czyli obraz) no i słyszeć też (dźwięk) różne źródła na TV i ekranie.

Źródła dla obu ekranów (TV i projektor) będą te same i dlatego myślałem o jednym ampli aby nie przepinać kabli. Z tego co znalazłem to taki przykład opisuje na swojej stronie Marantz ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Model SR7013 ma coś takiego a nawet strefę 3 dla samego audio np na taras czy innego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na nowy model Denona AVC-4700H mamy 3 wyjścia HDMI w tym 2 niezależne, a do tego świetne brzmienie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Trochę minęło i póki co jedynie Denon lub bliźniaki z Marantz mają niezależną strefę.

W salonie powiedziano mi, że do moich zastosowań w zupełności wystarczy model AVC-X3700H, który można mieć już poniżej 4900zł i do tego wspiera HEOS więc multiroom w ramach całego domu mogę mieć bez ciągnięcia kabli.

Co do tego jak nagłośniony będzie salon to koncepcja się zmienia dynamicznie. Moja 2 połowa kategorycznie nie chce kolumn podłogowych tak jak zaznaczyłem na rysunku w pierwszym poście. Projektant wnętrz naopowiadał o głośnikach, które można zabudować w ścianie, suficie itd, że to super gra, no i teraz mam ścięcia z żoną o głośniki w salonie. O ile w pokoju TV nie robi problemów i może tam być co chcę, bo do tego jest ten pokój. Natomiast salon ma być schludny, oglądanie tylko okazjonalnie więc głośniki mają być ukryte w ścianach jakoś ub suficie.

Montaż w ścianie lewego głośnika jest bezproblemowa, bo będzie zabudowa kominka, natomiast nie ma miejsca na prawy aby był skierowany w stronę kanap. W salonie denona poradzono mi aby wykorzystać zabudowę ekranu, który będzie ukryty w obniżonym suficie. Obniżony sufit będzie tylko na szerokość zabudowy kominka. Doradca sugeruje głośniki typowo sufitowe, których główkę ponoć można ukierunkować i wtedy dźwięk będzie skierowany w stronę kanap. Nie jestem przekonany. Doradca również pokazał mi soundbar Klipsch RP-440D SB, który miałby być zamontowany na środku ekranu tuż pod sufitem i skierowany w stronę kanap.

Do tego subwoofer gdzieś obok kanapy i ponoć to zda egzamin.

Co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.