Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD Emotiva ERC-4 wrażenia i test


HTaudio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po jasnej stronie MOCY!

Coraz trudniej jest zdobyć dobry odtwarzacz, który pozwoli nam delektować się dźwiękami ze starych, dobrych, srebrnych krążków w standardzie COMPACT DISC.

Gdy nastał powrót płyt winylowych i urządzeń służących do ich odtwarzania zwanych gramofonem, producenci zapomnieli w pewnym sensie, że są jeszcze miłośnicy odtwarzania tych „paskudnych błyszczących krążków”.

Dotarł do nas najnowszy wyrób producenta ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Odtwarzacz, który pozwoli nam takie płyty odtworzyć (ciekawe z jakim skutkiem). Mowa o odtwarzaczu CD EMOTIVA ERC-4.

Jak to często bywa, Amerykanie nie patyczkują się i gdy już wprowadzą coś na rynek, to  ma to swoją cenę.

Tym razem urządzenie jest wycenione na dużo mniej, niż można się spodziewać (zresztą jak wszystkie produkty tej marki).

Urządzenie to jest naprawdę świetnie wykonane i wyposażone, jak na swoją kategorie cenową (między innymi DAC, do którego możemy podłączyć zewnętrzne urządzenia).

Pierwsze wrażenie po wypakowaniu tego odtwarzacza?

Następny odtwarzacz kosztujący majątek!

Wrażenie to potęguje pilot, który nie jest plastikowy - to ciężkie metalowe ustrojstwo!

Takie piloty były wiele lat temu na wyposażeniu urządzeń z najwyższej półki, teraz nawet do tych urządzeń z najwyższej półki dodają często taki kawałek plastiku z przyciskami.

A tutaj?

Chwytamy takie metalowe ustrojstwo i zastanawiamy się, czy przypadkiem sprzedawca nie pomylił się z ceną, która była na półce?

Stwierdzamy jednak,  że to już jego problem i jesteśmy teraz w posiadaniu HIGH-ENDOWEGO urządzenia za grosze.

Tyle o wykonaniu. Sprawdzam więc, jak sobie poradzi w tym „trudnym zadaniu”, do którego został wymyślony, czyli odtwarzaniu płyt, które mamy w swojej kolekcji.

Oczywiście przed głównym testem, pomęczyłem odtwarzacz celem „wygrzania” i po kilku dniach przystąpiłem do testu!

Już przy pierwszych taktach zwróciłem uwagę, że charakter brzmienia tego odtwarzacza jest po  Jasnej stronie MOCY!

Po tym spostrzeżeniu zmieniłem szybko płytę na krążek Kapeli BLUES COMPANY - With A Little Help - lubię tak trochę złośliwie męczyć urządzenia, pierwszym utworem z krążka „Blow Jay Blow”, który w sumie jest świetnie nagrany. Ma niesamowitą ilością szczegółów, jeżeli jednak system gra agresywnie i jasno, to niestety przy przesadnej głośności plomby z zębów mogą powypadać!

Przygotowany na taką ewentualność zacisnąłem mocno zęby i wcisnąłem na pilocie taki mały przycisk przy którym widnieje napis PLAY!

I co?

I nic!

Testowany odtwarzacz mimo tego że gra jasno i przejrzyście, odtworzył ten kawałek niesamowicie poprawnie.

Pokazał wszystkie smaczki i szczegóły które są zapisane na tej  płycie a mimo tego słucha się tego niesamowicie przyjemnie.

Mimo tego rozjaśnienia nie usłyszałem w tym dźwięku żadnej agresywności czy szorstkości.

Dźwięk, którym uraczyło mnie to urządzenie był bardzo przyjemny, jasny, szczegółowy, a zarazem bardzo gładki.

Blachy perkusji były dźwięczne, nieagresywne, wokal namacalny, chociaż chwilami brakowało mi takiego delikatnego pogrubienia i chrypki.

W przypadku gitar było słychać każde szarpniecie struny, a co najważniejsze na samym początku tegoż utworu jest nagrany brum/przydźwięk, któregoś ze wzmacniaczy i nie każdy zestaw jest w stanie to odtworzyć (nie na każdym zestawie słychać ten efekt)

Jeżeli chodzi o basy o dziwo też zostały świetnie zaprezentowane, chociaż chwilami brakuje w tym zakresie „mięcha”, ale za to jest świetnie kontrolowany.

Ten dźwięk po prostu taki ma być, nie każdemu będzie się taki przekaz podobał, ale tak to już jest na tym świecie.

Ten odtwarzacz tak po prostu ma i koniec. ????

Mimo rozjaśnionego przekazu, nie usłyszymy w tym graniu żadnej nadmiernej nieprzyjemnej agresji.

Mamy za to świetnie „zszyte” ze sobą wszystkie zakresy, począwszy od basów skończywszy na wysokich tonach.

Podobne wrażenia miałem na każdym krążku, który lądował w napędzie tego odtwarzacza.

Nie znalazłem płyty, której słuchanie było mało przyjemne dla mojego ucha. ????

Nie jest ważne czy słuchałem małych składów JAZZOWYCH z płyt OPUS3 (swoja drogą też świetne płyty), czy np. najnowszą płytę PATA MATHENY „From This Place” a nawet KORN „The Nothing”.

Bez względu na styl muzyczny, dźwięk zawsze jest po tej jaśniejszej stronie, ale podany w bardzo przyjemny sposób.

Scena którą buduje EMOTIVA ERC-4 jest bardzo szeroka, dźwięki swobodnie wychodzą na boki poza bazę, na której są ustawione głośniki.

Jeśli chodzi o głębie? Tutaj mógłbym się przyczepić, ale nie jest źle.

Baza w tym przypadku zaczyna się na linii głośników i jest budowana delikatnie w głąb.

Ogólnie przestrzeń jest budowana bardziej szeroko niż w głąb, lokalizacja źródeł pozornych jest jak najbardziej prawidłowa.

 

Kończąc ten krótki test, dodam iż nie miałem przyjemności porównania tego odtwarzacza z modelem poprzednim ERC-3, ale czytając testy przeprowadzone przez profesjonalnych recenzentów, odnoszę wrażenie, że gdyby postawić obok siebie obydwa urządzenia i bezpośredni je skonfrontować, zagrałyby bardzo podobnie.

Odtwarzacz jest jak najbardziej godny polecenia!

Sprawdzi się świetnie nie tylko w zestawieniu z produktami ze swojej stajni, ale również zagra w zestawieniu z produktami innych firm.

Ale w związku ze swoim żywym i jasny charakterem, koniecznie trzeba go sprawdzić w swoich systemach.

emotiva 4 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 16:18, HTaudio napisał:

że gdyby postawić obok siebie obydwa urządzenia i bezpośredni je skonfrontować, zagrałyby bardzo podobnie.

ERC3 gra z tą samą manierą, ... konturowy bas i lekko za jasno. Pilot ten sam, no.. nadruk trochę inny. Tylko ten napęd, to najsłabszy element  "trójki", mam nadzieje, że "4-ka"" ma popoprawiany/inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd dobrze ukryty . Pewnie dvd. DAC jak zwykle AD 1955. Ciekawe czy dekoduje hdcd . ERC 2 oraz 3 dyskretne to robiły .

Cena jankeska 599$ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.08.2020 o 16:51, marek-1969 napisał:

Napęd dobrze ukryty . Pewnie dvd. DAC jak zwykle AD 1955. Ciekawe czy dekoduje hdcd . ERC 2 oraz 3 dyskretne to robiły .

Rozjaśnij, bo nie trybię.

Czemu 'ad 1955' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kość DAC Analog Devices - typ 1955 którą Emotiva używa od lat do odtwarzaczy CD i przetworników DAC jak je jeszcze miała w ofercie np. XDA-2.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ciekaw jestem jak zagra ze wzmacniaczem Denona DRA-800H, który ma dosyć ciepłe brzmienie? Zastanawiam się nad zakupem tego CD-eka. Jak na razie same dobre opinie jak na ten przedział cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ja również rekomenduję ERC-4. Muzyka brzmi świetnie. Gdyby ktoś był innego zdania to polecam sparować ERC-4 z BasX PT-100 oraz BasX A2. Bezkonkurencyjny sprzęt w stosunku jakości do ceny 🙂

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

ERC-4 jest rewelacyjny (solidna rozdzielczość i klarowność dźwięku ), jeden mały niuans a szkoda bo to byłoby dopełnienie tego CD'ka "nie czyta SACD" tak naprawdę nie ma co mu zarzucić. Gorąco polecam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220118_221528.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

''Niewątpliwym plusem odtwarzacza jest jego piękny dojrzały dźwięk. Minusem głośny napęd oraz wymuszone przerwy między utworami".
 Spotkałem się z takim komentarzem na innym forum. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważniejszym problemem jest awaryjność produktów tej marki. Znajomemu padła po pół roku dość oszczędnego grania końcówka mocy. Czyli coś, co teoretycznie jest w normalnych warunkach nie do zajechania. Emotiva broni się dobrym dźwiękiem w swej cenie. Ale ta cena nie bierze się  znikąd  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma gapless do formatu CD? Ta funkcja odnosi się do streamerów i odtwarzaczy plików a nie muzyki zapisanej na płycie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc kwestia wiarygodności cytowanego źródła bo zdaje się, że autor tych słów nie ma zbytniego pojęcia, o czym pisze . Przerwy pomiędzy utworami na płycie CD są dokładnie takie same niezależnie czy gra ją odtwarzacz za 500 zł czy 200 000 zł (przy założeniu, że są sprawne technicznie). I nie ma to nic wspólnego z gapeless 

Odtwarzacz może mieć problem z czytaniem płyt ale to świadczy o jego niskiej jakości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzbanek napisał:

W związku z tym liczę na jakąś informację w tej kwestii od użytkowników. 

Na co dokładnie liczysz?

Widziałeś kiedyś czarną płytę analogową? Są na niej obszary zapisu przedzielone przerwami. Na płycie CD jest tak samo: utwór, przerwa, utwór, przerwa, itd. Z tą różnicą, że analog zaczyna się czytać od brzegu - CD od środka.

Co jeszcze w tej kwestii mogą dodać użytkownicy odtwarzaczy CD...

Już było, że wszystkie czytają krążki formalnie tak samo. Kup najtańszy - zapewni dokładnie tę samą długość przerw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobry sprzęt. Zarówno w kwestii budowy jak i brzmienia. Pozostał by u mnie na pewno gdyby nie jeden szczegół. Odtwarzacz robi 1 sekundowe przerwy pomiędzy utworami przy odtwarzaniu albumów np. koncertowych czy koncepcyjnych. Nie mogę zrozumieć dlaczego? Dark Side Of The Moon czy The Wall Pink Floyd nie da się po prostu słuchać ze względu na ten irytujący "drobiazg".  Na to dokładnie liczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzbanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... miałem poprzednika ERC3 i płyta, o której wyżej nie robiła tego, grało bez jakiejkolwiek przerwy tylko na display zmieniały się kolejne ścieżki/nagrania.

Coś musieli przedobrzyć w "czwórce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprzęt jest chwalony za jakość dźwięku i cena jest przystępna, natomiast tego typu problemy dyskwalifikują odtwarzacz. Możliwe, że to choroba "wieku dziecięcego" i jako taka została wyeliminowana w toku produkcji. Może jest na forum posiadacz takiego odtwarzacza, lub ktoś, kto gruntownie go przetestował i zechce podzielić sie wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.10.2022 o 16:23, dzbanek napisał:

 Sprzęt jest chwalony za jakość dźwięku i cena jest przystępna, natomiast tego typu problemy dyskwalifikują odtwarzacz. Możliwe, że to choroba "wieku dziecięcego" i jako taka została wyeliminowana w toku produkcji. Może jest na forum posiadacz takiego odtwarzacza, lub ktoś, kto gruntownie go przetestował i zechce podzielić sie wrażeniami.

Podbijam pytanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.