Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy \


Audio Academy

Rekomendowane odpowiedzi

prezes1

 

no wlasnie, miales to szczescie, ze kupiles je duzo taniej, wiec sam teraz mozesz ocenic czy zaplacilbys za nie 4,5 klocka czy nie...ja mialem wersje III, poslucham u Ciebie tej ulepszonej i wtedy wypowiem sie w temacie, w koncu miedzy III a Twoimi jest ok 2000pln roznicy wiec roznica powinna byc kolosalna.

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak to czy kolumny sa tyle warte ocenia klienci a nie producent...BTW niedaleko jest watek "wasze typy kolumn do 4kzl:, jak na razie od nikogo nie padla propozycja AA...no ale moze sie doczekamy jak wieksze grono bedzie mialo okazje ich posluchac

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony jeszcze dodam, że byłem potencjalnym kupcem Hyperionów. Piszę w czasie przeszłym bo szanse na zakup tychże kolumn spadły prawie do zera. Wysoka cena spowodowała brak możliwości ich bezpośredniego porównania do produktów innych firm. Po prostu zniknęły z salonów właśnie ze względu na cenę. W tej chwili nawet nie wiem czy brzmienie kolumn Audio Academy mi pasuje a co tu dopiero mówić o ich zakupie (do Wrocławia raczej się nie wybieram w najbliższej przyszłości). Być może klientów podobnych do mnie którzy także z powodów „organizacyjno - salonowo – odsłuchowych” zakupią produkt zagranicznej konkurencji jest więcej. Nie ukrywam, że z przyczyn patriotycznych przy zbliżonym stosunku ceny do jakości wolałbym kupować polskie produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara cena Hyperionów miała bardzo dobrą relację jakość / cena. Wówczas kolumny nie miały zbyt wielkiej konkurencji w swojej klasie wśród nowych produktów. Teraz nie jest już tak różowo, bo za te pieniądze można kupić nowe lub używane zestawy uznanych w świecie producentów. Dylemat : czy lepiej kupić nowego Opla z salonu czy 6 letnie Audi A6 nadal jest nie rozstrzygnięty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wydaje mie sie że cena nie jest aż tak wygórowana i nie ma co płakać. Przypominam, że cenę 2900zł utrzymywałem dość długo a skrzyneczki były juz fornirowane i sporo droższe od tych tonsilowskich.

Druga sprawa, to dlaczego my Polacy musimy być takimi malkontentami. Czy nikt nie może powiedzieć: "O kurcze ceny AA ida w góre, ale chyba to dobrze bo firma zyskuje na renomie i prestiżu. Cena 4300 za pare i tak wydaje sie bardzo atrakcyjna na tle konkurencji za taki dźwięk."

Nikt tego nie powie, bo lepiej załamać ręce i zrobic smutną minę. Ten dla którego kolumny będą za drogie to ich nie kupi. Temu któremu sie nie spodobają, tez ich nie kupi. Liczy sie podejście do sprawy i zycia, ja preferuje wariant optymistyczny. Poza tym kto powiedział, że kupicie je za 4300.

przeciez możecie sie w sklepie targować. Na ile wam opuszczą? Nie wiem, ale warto pogadać.

I dlaczego nie miałbym pisać, że moje kolumny sa najlepsze? Czy inni producenci tego własnie nie robią w swoich reklamach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy Z ekonomicznego punktu widzenia ceny, które 'oferujesz to samobójstwo, znam się trochę na tym, polityka cenowa firmy to bardzo rozległy i skomplikowany problem ekonomiczny, a nie kwestia tego. czy Twoje kolumny są dobre, super dobre, czy nawet najlepsze na rynku. Nieprofesjonalne podejście do tego aspektu, zawsze żle się kończy dla poszątkujących i dobrze rokujących firm (a myślę,że taką jesteście), mogę podać wiele przykladów. Kalkulacja ceny, to jeden z najtrudniejszych parametrów marketingu i nieroztropne podejście do tego tematu zawsze kończy się fiaskiem. Firma taka jak wasza nie może pozwolić sobie na windowanie cen, przynajmniej produktów najniższych w ofercie , nie dysponując ani odpowiednio dużą siecią sprzedaży, ani marką, która nie jest jeszcze utożsamiana z towarem luksusowym i nie jest dostatecznie wypromowana.Oczywiście parametrów ekonomicznych, które są niekoherente z zapropowanymi przez Was cenami jest wiele więcej. Nie wiem, czy zlecaliście badania marketingowe profesjonalnej firmie, ale już z wpisów forumowiczów można wyciagnąć sporo wniosków, że droga, którą obrała Wasza firma prowadzi prosto... do lasu. Szkoda, bo Wasze produkty, są obiektywnie dobre i szansa na sukces rynkowy potencjalnie była duża. Radzę jeszcze raz pochylić się nad w/w problemem. Pozdrawiam Habakuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA...jak wynika z wiekszosci wpisow w tym watku kazdy zyczy Wam jak najlepiej, ja sie ciesze ze polska firma ma do zaoferowania takie produkty, dodatkowo p.Michala uwazam za osobe doskonale orientujaco sie w temacie muzycznym, doskonale reprezentuje firme, jednak jak pisale wczesniej i wiele innych osob, a Habakuka rewelacyjnie to opisal, to klient zdecyduje czy cena ta jest odpowiednia czy nie...a szkoda by bylo zmarnowac te wszystkie lata promowania firmy...dobrze Wam szlo tylko czy nie za szybko??Zobaczymy.

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Audio Academy

Habakuka zadal dobre pytanie, czy przeprowadzaliscie jakies badania/ankiety, ktore wskazywaly by na to ze taki skok cenowy bedzie oplacalny???

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szybkie i duże te skoki cenowe - na początku roku Phoebe II kosztowały 1650zł, potem 1900zł, a teraz ile?

AA, mój znajomy przymierzał się do zakupu Waszych kolumn, ale po pierwszej podwyżce zrezygnował na rzecz kitu Akustyka. Jeśli Hyperiony kosztowały ok.3000zł, a teraz kosztują 4300zł, to moim zdaniem, jest to zbyt duży skok cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Michal jest na tyle rozsadnym czlowiekiem ze przemysli jeszcze to podniesienie cen zanim popelni ten blad. Moim zdaniem i jak widac nie tylko, za szybko! Prosze zauwazyc ze marka AA wogole nie jest wymieniana w watkach o kupnie kolumn do 4 do 8 do 10 K, a z tego zakresu AA ma kolumny w ofercie. Daje to do myslenia jak i to ze w sklepach czasem na prozno szukac kolumn AA.

 

 

I nie jest to z naszej strony zadne malkontenctwo ani marudzenie! Bardzo cieszymy sie ze sie rozwijasz, mniej z tego ze stosujesz zaporowa polityke cenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie zlecalismy badań nad ta sprawą bo nie mamy obrotów rocznych na poziomie setek tysięcy euro.

Po drugie. Nie cała Polska siedzi w audiostereo.pl, licze na klientów, którzy sie tym w ogóle nie interesują i nie czytaja pism audiofilskich a chcą mieć w domu dobry i ładny sprzęt. Jeśli ktos z was jest zaradny to pójdzie do sklepu i będzie sie targował, znając moją firme i poprzednie ceny.

Reasumując. Czy lepiej było by gdybym ceny zostawił takie jakie są, sklepy zarabiały by marne pieniądze i w rezultacie przestały by polecac moje kolumny a ja byłbym zdany tylko na siebie? Takie rozwiązanie prowadzi do szybkiej kłótni ze sklepami i pozostawieniem mnie samemu sobie. Od niedawna zacząłem na nowo współprace ze sklepami, ale tylko tymi większymi i znanymi. Jak wiecie 3 sklepy scigałem o pienądze za pomoca windykacji.

Powiem wam jeszcze ciekawostke. Znalazłem dwa sklepy w Polsce zupełnie nie audiofilskie. Sa to sklepy ze sprzętem Sony, Panasonic i takie tam. Współpracuje z nimi od kilku miesięcy i po podwyżce Mimasów wcale zainteresowanie nie spadło. Wręcz przeciwnie, będę musiał zamawiac więcej obudów do tych kolumn. Sa tez sygnały, że bedą chcieli posłuchac Hyperiona bo mają coraz wiecej takich klientów (z grubszym portfelem)

 

Jesli jest w waszym miescie jakis duzy i ładny sklep takiego rodzaju, byłbym wdzieczny za podanie namiarów i wszelką pomoc a nie dobijanie mnie papierową wiedzą marketingową.

 

Może ktos by sie ze mną skontaktował w tej sprawie i poradził mi jak mam kalkulowac ceny biorąc pod uwagę moje koszty, kraj w którym zyjemy, nasze zarobki, potencjalnych moich klientów, współprace ze sklepami itd. Czekam na maile lub tel. 501 040 064.

 

Przypomnę że Tethysy kosztowały nie dawno 4500zł. Teraz kosztuja 6500zł i dostały rekomendacje. Takie rzeczy tez prosze brać pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Wam Audio Academy te niecne praktyki ukrócimy! Jak tylko zakończymy sprawę WSI i zdelegalizujemy parę zbrodniczych partii, to zajmiemy się i Waszymy cenamy, Audio Academy! Hyperiony dla każdego emeryta! Enceladusy dla każdego Studenta! W imię odnowy moralnej zmienimy także Waszą nazwę na Dźwiękowa Akademia, a logo zlikwidujemy całkowicie, bo za bardzo przywodzi na myśl znak wolnomularzy!

 

Panowie (i Panie), setnie się ubawiłem ustalaniem cen naszemu rodzimemu producentowi, dziękuję :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie boisz sie tak o tym otwarcie pisać? Przeciez to juz polityka. Chcesz, żeby nas obu przymknęli?

>:)

 

Mam haka na dwóch takich, co bardzo dużo mogą... podobno kiedyś podp... księżyc :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? To klienci w pewien sposób ustalają ceny produktu, kupując go, bądź nie. Jeśli coś się nie sprzedaje, to albo obniżasz cenę, albo zamykasz interes. AA BYŁO dotąd znane z bardzo korzystnej relacji cena/jakość - szkoda. AA, przegrasz z producentami Chin, Tajwanu, takimi jak Usher, które robią rzeczy na wysokim poziomie (już wycofałeś Dione z oferty). Ale to nie moja sprawa, bo na szczęście (mi) zostaje DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi_etro, 29 Wrz 2006, 12:09

 

> Jeśli coś się nie sprzedaje, to albo obniżasz cenę, albo zamykasz interes.

 

Ciekaw jestem, skąd zaczerpnąłeś takiej wiedzy ekonomicznej. Bo jest ona, niestety, bardzo podstawowa, pierwsze kilka rodziałów... ;)

 

Otóż w niektórych branżach - a branża audio jest zupełnym przypadkiem IDEALNYM przykładem takiej branży - jest jeszcze trzecia opcja działania, gdy coś się nie sprzedaje. Otóż, należy cenę... podnieść. :)

 

Dlaczego tak jest? Wytłumaczenia są różne. Jednym z najbardziej znanych jest tzw. "efekt snoba".

 

Jest sporo przykładów produktów, które dopiero po ustaleniu wysokiej (czasem nawet irracjonalnie wysokiej) ceny zaczęły się sprzedawać. Podręcznikowym przykład są tutaj napoje energetyczne, których koszt wytworzenia wcale nie jest wyższy, niż np. coca-coli, a są kilkukrotnie droższe. I wcale nie mają problemów ze sprzedażą... Podobnie jest np. z telefonami komórkowymi. Często koszt produkcji nowego modelu jest identyczny, co starego, bo w środku bebechy te same. Ale nowy model MUSI być droższy, bo wtedy "robi dobrze" szybkim nabywcom. I jakoś nikomu nie przeszkadza, że po pół roku taki telefon potrafi kosztować 1/3 pierwotnej ceny... Takie przykłady można by mnożyć dłuuuugo.

 

> To klienci w pewien sposób ustalają ceny produktu, kupując go, bądź nie.

 

Wydaje mi się, że AA napisał nawet gdzieś w tym wątku, że po wzroście cen ruch w interesie mu się zwiększył. To by się idealnie wpasowywało w powyższe założenia.

 

Ja tam trzymam kciuki za AA, bo moim zdaniem (nie mam żadnych związków z tą firmą, nawet kolumny mam inne, żeby sprawa była jasna i nowa teoria spiskowa nie powstała) to jedna z ciekawszych polskich firm w branży audio. Ciekawych zarówno pod względem produktów, jak i pomysłu na działalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Audio Academy - podesłałem Ci na PW namiary na taki "salonik" Audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajer, Tto się nazywa chyba "zmiana grupy docelowej produktu".

Zobaczymy czy mu się sprawdzą to "prawa ekonomi".

Zresztą tak jak mówiłem, to nie moja sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 29 Wrz 2006, 12:21

 

 

>Jest sporo przykładów produktów, które dopiero po ustaleniu wysokiej (czasem nawet irracjonalnie

>wysokiej) ceny zaczęły się sprzedawać.

 

 

Oczywiście się z Tobą zgadzam ale to jest tylko dowód jak coraz bardziej skretyniałe mamy społeczenstwa.Jedną z głównych przyczyn jest przymus szkolnictwa.

 

Inną sprawa jest że powiedzenie "dobre i tanie " jest dzisiaj wyświechtanym sloganem w czasach wysokich podatków i kretyńskich (euro)przepisów.

 

Pozdrawiam i zyczę powodzenia panu Michałowi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek B, 30 Wrz 2006, 09:29

 

>Oczywiście się z Tobą zgadzam ale to jest tylko dowód jak coraz bardziej skretyniałe mamy

>społeczenstwa.

 

Niekoniecznie. Ludzie od zawsze byli snobami. To nie jest cecha dzisiejszych czasów. Dziś kupuje się Maybacha za 1.5mln PLN, kiedyś stawiało się piramidy za cenę życia iluś-tam tysięcy robotników.

 

Wszystkie przeprowadzane badania pokazały, że człowiek dokonując wyboru typu "co kupić", działa bardzo emocjonalnie. I to niezależnie od tego, jak mocno mu się wydaje, że jest spokojny, opanowany, że działa rozumem, że bierze wszystkie aspekty pod uwagę. A tak naprawdę wybiera oczami, przewidywanym wrażeniem, jakie będzie robił wśród sąsiadów/znajomych/etc., prestiżem jaki da mu dany przedmiot, itd, itp.

 

Czy to dowód skretynienia? Nie, po prostu człowiek taki jest, taką ma naturę. :)

 

> Jedną z głównych przyczyn jest przymus szkolnictwa.

 

A to ciekawa teoria... Mógłbyś rozwinąć (choć chyba już nie w tym wątku, bo to będzie totalnie OFF)...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 30 Wrz 2006, 10:27

>>Leszek B, 30 Wrz 2006, 09:29> Jedną z głównych przyczyn jest przymus szkolnictwa.

>A to ciekawa teoria... Mógłbyś rozwinąć (choć chyba już nie w tym wątku, bo to będzie totalnie OFF)...?<

 

Ja ci rozwinę jego teorię. Leszek B nalezy do kanapowej partyjki UPR i zalewa każde forum mądrościami Korwina i Michalkiewicza. Ot i cała podstawa teorii. A to co napisałes o zasadach wyboru konsumenckiego wogóle do nie go nie trafia, bo mu burzy całkowicie obraz świata, który sobie dopasował do pseudoliberalnego szablonu.

 

Przykłady absurdalnie drogich rzeczy znajdziemy w przemysle zegarkowym. Najdrozsze zegarki mają gorsze parametry niż te za kilkaset złotych - kosztuje tradycja i marka. Dlatego pojawiaja się podrabiane brandy zegarkowe, które pierwsze co robią, to fałszują swoją historię (wymyślają historię marki) oraz dokonują fikcyjnych obnizek cen żeby wywołać wrażenie że klientowi nadarza się "okazja". Jakie to typowe w porównaniu ze znanymi na forum "firmami" kablarskimi :)

 

Tu najlepiej działa efekt snoba.

W telefonach i branży hi-tech dochodzi jeszcze efekt nowości.

Ludzie lubią nabywać coś oryginalnego, jednostkowego, wyjątkowego .

 

Gwarancja nabycia takiej rzeczy jest wysoka cena - zaporowa dla większości ludzi, nowość rynkowa, unikalność - jednostkowość produkcji, limitowane serie itp., a najlepiej jeszcze "okazyjna" cenie dająca poczucie wejścia w lepszy świat za mniejsze pieniądze.

 

Przykłady na to mozna mnożyć z rynku audio.

 

Niemniej równiez uważam że w cenie Ushera klient - nawet snob, wybierze raczej ushera niż AA. Ale jeszcze większy snob wybierze np. ProAc, które sa droższe mimo że porównywalne jakościowo.

Może więc AA powinien sprzedawać drożej niż ProAc - wtedy naprodukuje się mniej, mniejszy kapitał zaangażuje a i tak znajdzie się kilku snobów na których zarobi. Takie manufaktury głosnikowe już w Polsce są i jakos sobie rodzą - znacznie lepiej od tych, którzy chcieli produkować "dla mas" po przystępnej cenie

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A to ciekawa teoria... Mógłbyś rozwinąć (choć chyba już nie w tym wątku, bo to będzie totalnie

>OFF)...?

 

 

Mógłbym. Ale wiesz co się wtedy stanie z tym watkiem ;) Zresztą to i tak kiedys wyjdzie "w praniu".

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wiadomości dla :kupujących kolumny robione w kraju,produkujących kolumny w kraju.

Mam złe wiadomości dla; pozostałych

odnośnie dobrych to;

Po ostatnich sporych podwyżkach roboczogodziny za stolarkę (pracownicy-stolarze żądali podwyżki 2 zł za godzinę i dostali) faktycznie koszt skrzynek musiał wzrosnąć.Dobra informacja to że w przyszłym roku pracownicy będą pracowali w przyszłym roku za 4 zł mniej albo w ogóle nie będą pracować a dlaczego to wyjaśni:.

Na rynek niemiecki mocno weszły niemieckie firmy meblowe przerzucajace produkcję do Chin , spowodowało to gwałtowne potanianie mebli na tym rynku.Co za tym idzie export z państw w UE w tym także od nas musi zmaleć.Eksport przemysłu meblowego wynosi 25% całego naszego eksportu astąd taka niska konkurencyjność naszej gospodarki gdyż są to technologie dosyć mało zaawansowane w tzw high tech.Widząc że co 4 wyrób to meble nie byłby taki niepokojący ale niepokojące jest to że ponad 75 procent produkcji naszego przemysłu meblowego jest eksportowana do Niemiec.Szykuje się analogiczna sytuacja jak z ponad 10 lat temu - zamknięcie rynku do Rosji nadal straconego.Firmy eksportujące szukając zbytu chcąc niechcąc muszą wrócić na nasz rynek, na którym zrobi się bardzo ciasno,ceny zaczną lecieć na pysk ,bardzo dużo osób straci pracę,oczywiście będzie winny układ i szara sieć.

Ogólnie kolumny powinny potanieć, ale spora część społeczeństwa ich nie kupi,chyba że te 1,25 miliona młodych ludzi która wyjechała z kraju i tak wspaniale napędza naszą gospodarkę wysyłając pieniądze rodzinom w kraju,być może ta grupa kupi je za granicą?

Analizując dalej bezpośrednio pracujących (wytwarzających dobra jest 5 do 8 milionów ) Straciliśmy 1,25 miliona ,jeden człowiek wytwarzający utrzymywał 7 osób w państwie proszę zobaczyć teraz trzeba będzie utrzymać prawie 9 osób.Patrząc dalej wzrosną podatki gdyż strefy nieprodukcyjne będące niezadowolone z płac,rent,emerytur e.c.t sa w większości i kolejna grupa ludzi wytwarzająca dobra wyjedzie za chlebem.

Przepraszam że z wątku głośnikowego zrobił się wątek ekonomiczny ale dobrze by było żeby panowie analitycy zaczeli wiązać ze sobą zjawiska występujące nie tylko w kraju i żeby ktoś z dysydentów zaczął szybko opracowywać i wdrażać program ratunkowy dla Polski.Podczas kryzysu Rosyjskiego wszyscy mówili jaki to boom gospodarczy będzie przez najbliższe lata a pół roku póżniej przynajmniej w branży meblowej nie mógł trafić sobie palcem do nosa.

 

Wracając do firmy AA bardzo kulturalne głośniki prezentowane na krakowskich targach wymagają minimalnego pogrubienia górnej ścianki, gdyż ona w porównaniu do pozostałych dość mocno drga (kolumienka przewęża się do góry i logicznie musi się tam robić wyższe ciśnienie) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 30 Wrz 2006, 13:54

>.. wymagają minimalnego pogrubienia górnej ścianki, gdyż ona w porównaniu do pozostałych dość mocno drga (kolumienka przewęża się do góry i logicznie musi się tam robić wyższe ciśnienie) .<

 

Eeee... cisnienie w płynach działa jednakowo we wszystkich kierunkach na pole powierzchni - chyba raczej... Jakie wyższe cisnienie na węższym końcu?

 

Z tymi stolarzami to dobrze dla nas czy wręcz przeciwnie? Spadnie rentowność eksportu mebli. Sadzisz że usługi stolarskie moga potanieć w kraju? Obyśmy się nie zdziwili jeśli jednak zdrożeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Qubric jest to zjawisko dynamiczne rozchodząca fala przemieszcza się w coraz węższym przekroju a więc rośnie jej energia.Przypominam że był prezentowany głośnik z otworem bas reflex na tylnej ściance a więc nie jest to naczynie zamknięte w którym ciśnienie działa jednakowo na wszystkie ścianki naczynia,należało by to raczej traktować jako zjawisko występujące w dyszy Bernuliego z bocznym kanałem (góra obudowy) który staje się rezonatorem Hermholza.

Co do przemysłu meblowego to kroi się potężny kryzys także całej gospodarki krajowej.Spekulacyjnie patrząc to warto zaczekać do przyszłego roku z zakupem mebli ,kolumn,i.t.p.Może się jednak okazać że jeśli nie odłożymy na ten cel pieniędzy w obcej walucie to w przyszłym roku możemy realnie mniej zarabiać (dodruk pieniędzy w celach populistycznych) i nie będzie nas stać na zakup wymarzonych kolumn.Czyli ogólna bieda sprawi że realnie wzrosną ceny,chyba że pracujemy w branży high tech i sprzedaż jest na eksport-tutaj może dokuczyć konieczność wyższego opodatkowania "kury która składa złote jajka"-może się zdarzyć że politycy obetną jej łeb,czarno to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 30 Wrz 2006, 15:28

 

Zapomniałes o dotacjach z UE. Przystapienie do UE ma tę podstawową zaletę że państwo musi przeznaczać okreslone środki na cele inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Żadnego dodruku pieniądza nie będzie. W ppolsce jest bardzo mało pieniądza obiegowego szacuje się że tylko 40% całego zasobu pieniężnego bierze udział w obrocie gospodarczym kirdy w UE jest to ok. 60%. Polska przypomina nieefektywnie zarządzane przedsiębiorstwo w którym pieniądze leżą na kontach zamiast pracować.

Poza tym jest nadzieja że sejm nie uchwali budżetu w przewidzianym terminie, kaczorek nie zrobi bratu źle i nie rozwiąże sejmu (bo nie musi). W związku z tym będzie działało prowizorium budżetowe i nie ma mowy wtedy o mąceniu w podatkach i uchwalaniu nowych wydatków. Twoje czarnowidztwo jest na wyrost ;)

 

Natomiast spadek popytu zewnętrznego na meble wcale nie musi się przełożyć na spadek cen - zależy jaka jest teraz rentowność tej branży. Jeśli niska to najpierw możemy zaobserwować wzrost cen które będa musiały wystarczyć na pokrycie kosztów stałych. Na dłuższą metę ceny powinny spaść ale równie dobrze może się okazac że w tym czasie otworzy się inny rynek. Np. rosyjski albo - paradoksalnie, właśnie rynek chiński - ale nie na masówkę którą oni sami sprzedają lecz na dobra luksusowe. Meble sprzedawane na wschód w latach 90-tych to był straszny badziew (tzw karingtony). Teraz w Rosji nikt czegoś takiego nie kupi.

 

Nadal nie rozumiem o co chodzi z tym ciśnieniem. W przewodzie kiedy maleje przekrój rośnie predkość przepływu. To że obudowa się zwęża nie ma chyba wiele do rzeczy nawet jeżeli to BR. Po prostu dla czestotliwości wyższych od rezonansu masa otworu go zamyka. Coś mi się wydaje że za mocno kombinujesz.

 

Jak stwierdziłes że węższa górna ściana obudowy wpada w rezonans? Na logikę w takiej obudowie ściana górna będzie miała najmniejszą powierzchnię. A więc bedzie najmniej podatna na wpadanie w rezonas.

 

No nie wiem - może czegos nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Qubric odpowiem najpierw na drugie pytanie ;banalnie badając organoleptycznie-ręcznie dotykając górną część głośnika wystawowego AA ta część w porównaniu do pozostałych boków mocno drgała pozostałe były ślicznie sztywne i minimalnie wibrowały.

Nie wiem jaka jest konstrukcja tych głośników w środku-może ktoś przyoszczędził na grubości i stąd te drgania? Być może sposób zastosowanego "zamka''-rodzaju łączenia stolarskiego powodowały że pozostałe boki nie drgały a ten drga? Być może jest w środku kratownica i akurat nie wzmacnia tego boku?

W każdym razie jest dodatkowa drgająca powierzchnia która jest trudna do zdefiniowania czy jest pożyteczna czy pasożytnicza.

 

Odnośnie pierwszego ten cały bałagan w polityce przypomina mi sytuację gdy Wałęsa rozpędził sejm.Teraz wszyscy politycy są tak sobą zajęci że nie mają czasu przepraszam za określenie-wpieprzać się w gospodarkę i mówić kto jaką stroną chodnika ma chodzić.Po rozwiązaniu sejmu za Wałęsy gospodarka też pięknie hulała.Tu nie ma czarnowidztwa siedzę od 16 lat w branży meblowej serwisując ją mam dość dobry widok na zjawiska które nią rządzą.Aktualnie wchodzą na nasz rynek czołowe niemieckie firmy narzędziowe sprzedając swoje do niedawna drogie wyroby za pół ceny,to jeszcze nic wchodzą z usługami dochodząc do cen krajowych które są naprawdę niskie i usługi te charakteryzują się niską rentownością-czyli nie mają u siebie zbytu ! ich meblówka pada!Czesi już wylatują,Włosi mocno obrywają.Nie ma żartów na 78% z 25% całego naszego eksportu w krótkim czasie nie będzie zbytu. Chiny to nie jest kraj z małym potencjałem trzeba je uszanować lekcewarzenie skończy się dla nas smutno.Nikt z rządu nie interweniuje w UE przeciw importowi meblówki z Chin,Leżymy i piszczymy.Naprawdę zdobycie tak dużego rynku zbytu gdzie indziej graniczy z cudem.Obojętnnie co rząd zrobi z podatkami w przyszłym roku stracimy duże żródło dochodu.Przypomnę jeszcze że pewna firma w kraju ma 25% produkcji ale tej w profilu dla najbiedniejszych.....Żeby jeszcze i wiadomo że się orientuję w temacie w tej chwili naprawdę jest jeszcze w kraju szczyt hossy na meblówkę,nie było tradycyjnego załamania na wiosnę nawet była pewna górka ,u producentów i w hurtowniach brakuje asortymentów płyty meblowej,sprowadza się ją z importu.Ale musimy pewne ruchy na rynku przewidywać i w tej sprawie nie widać żadnych działan na dodatek meblówka jest mocno skłócona i nie ma żadnego silnego lobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To mój pierwszy "poważny" wpis w światku audio, więc litości jakby co. Odkąd skompletowałem swoje klocki w 1996 roku, nic nie zmieniałem i dopiero teraz przyszedł czas na mały upgrade. Tak się składa, że zaczynam od kolumn, a w kręgu mojego zainteresowania leżą Hyperiony III SE.

Mój dotychczasowy system to:

- wzmacniacz Alchemist Products APD6 Kraken

- kolumny Acoustic Energy Aegis Model One

- CD JVC XL-1050Z

- interkonekt wiekowy QED i kabel głośnikowy AudioQuest Crysta Hyperlitz bi-wire

 

Gra toto całkiem znośnie bez jakiś high-endowych zapędów.

 

Z racji przeprowadzki do nowego lokum i pokoju ponad 30m2 postanowiłem upgerdować sprzęt zaczynając od kolumn. A szukam kolumn dynamicznych z dużą przestrzenią.

Początkowo myślałem o Zoller Imagination 2 ... niestety nie sposób posłuchać owych kolumn w mojej okolicy. Nowa cena też nie jest zachęcajaca - powyżej 5K. Czytając forum natknąłem się na AA i Hyperiony - zachęcony recenzjami udałem się na małe przesłuchanie.

Dzięki uprzejmości właściciela AA kolumny AA Hyperion III SE dotarły do Katowic ;-) Pozdrawiam !

Do w/w kolumn podłączono mi Batlaba i CD Denon DCD1500AE i kable cardassa (ale nie wiem z jakiej półki).

No i poszły dzwięki w przestrzeń ....

Na początku poczułem się trochę skonfundowany ... Sposób budowy sceny dźwiękowej odbiegał zasadniczo od moich dotychczasowych doświadczeń. Hyperiony budują sceną za linią kolumn. Mój system raczej na linii kolumn z wysuniętymi wokalami. Za to głębokość sceny u Hyperionów jest jakieś 2-3 razy większa niż u mnie.

Spodziewałem się też ataku basu - a tu nic takiego się nie stało - basu było tyle ile trzeba i był jak dla mnie ładnie kontrolowany. Dzwięki były zawsze zwarte i gotowe i co najważniejsze tam gdzie trzeba. Po kilku chwilach oswajania się ze sposobem budowy sceny dźwiękowej zostałem nią po prostu oczarowany ! Mam swoją ulubioną płytkę , którą oczywiście użyłem : Music of the Gothic Era - Music Consort of London - David Munrow.

Wreszczie głosy zostały świetnie ulokwane na scenie ! Dotychczas raczej zlewały się w jedno. Słychać było również, że prawdopodobnie mikrofon podczas nagrania był umiesczony ponad artystami - u mnie tego w ogóle nie słychać .... brawo ! Mam nadzieję, że to tak pięknie grają kolumny a nie np. wzmacniacz lub CD ;-)

A to okaże się na drugim odsłuchu, kiedy przyniosę swój wzmacniacz i CD. Dla porównania posucham ESA Vivace 3 i jakeiś inne kolumny w cenie3,5K-4K oraz cos naprawdę high-endowego żeby zobaczyć jak brzmi ten High-End.

Póki co AA Hyperion III SE mnie nie zawiódł i prawda to co o nim piszą.

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.