Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy \


Audio Academy

Rekomendowane odpowiedzi

Charakterystyczne, że (nota bene kompletnie off-topic) po raz kolejny odzywa się ktoś, kto najeżdża na prasę branżową, u którego powoduje ona torsje (tak rozumiem termin "zygac"), a jednocześnie nie może wyzwolić się z nałogu jej kupowania.

 

Przypomina mi się stary kawał.

 

Żona wysyła synka po męża-ochlapusa, który znowu zasiedział się w barze. Ten nalewa dziecku pięćdziesiątkę, każe spróbować. "Dobre?". "Nie tatusiu, ohyda". "Widzisz, a tatuś musi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

He, he, jesteś niesprawiedliwy. Sądząc z wypowiedzi kolegi nt. nagonki na AA, to on tej prasy jednak nie czyta. Co do mnie, to chyba nie muszę po raz pięćsetny deklarować, że przetestuję w Magazynie każdy wyrób polski pod warunkiem, że zrobiono go w większej liczbi egzemplarzy niż dwa, albo jeśli przynajmniej jest szansa na taką produkcję. Też se biedak wroga polskiej wytwórczości znalazł... Qubric co prawda wie, że ja to robię tylko dlatego, że każdy polski producent obiecuje mi awansem procent od zysków za drugą połowę XXI wieku, ale nawet przy tak niskiech pobudkach uważam, że moja działalność jest dość pożyteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

text o AS w hifiim byl dosyc wybiorczy, niezawodnie znalazlo sie to, co jest promowane, o baltlabie duzo napisane a o argosach w zasadzie nic, a wystawiali sie razem, nie ma tu mowy o przypadkowosci, o jednym napisze sie na pewno (pal, baltlab...), a o innych to wlasnie tak od przypadku. moze pozostale firmy nie chca by o nich pisac? nie wiem.

text i tak ukazal sie za pozno, gdy juz mielismy sporo informacji z pozostalych pism i z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa proste rynkowe mechanizmy i nie ma sie o co czepiac, ze nie napisano o produkcie w gazecie komercyjnej?, a niby dlaczego mieli pisac?, caly numer musialby byc o AS chyba? Kazdy promuje swoj produkt tak jak chce i rozna jest polityka w takich przypadkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie tak sobie pomyslalem (i to napisalem), ze moze pozostalem firmy nie dbaja o to by zaistniec wyrazniej w prasie, nie mysla o tym. a za nich nikt nie pomysli. jednak gdy cos stoi w tym samym pokoju i ze soba gra, to z czystej ciekawosci i dla poinformowania czytelnika mozna wspomniec o tym i o tamtym. ale niewazne, taka wyrywkowa natura tego opisu AS. jednak wzmianka czy dwie nie wydluzaja textu o niewiadomo ile stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie w gazecie jest obarczone takim samym błędem braku upierdliwości, konsekwencji, lenistwa, niekompetencji itp. jak każda praca.

Trudno oczekiwać, że nadredaktory wszystko oglądają po 150 razy zanim klepną łaskawie do druku.

A, że ktoś trafił na zamknięte drzwi do owczarni :) bywało i tak, a cierpliwy jak wydać nie był.

Smutne jest to, że w każdej branży trzeba mieć nadzieję spotkania pasjonata a to jest ok. 1% zatrudnionych. I pewnie dlatego, aby żyć spokojnie, bez przekonania misji do spełnienia, trzeba czasem pogodzić się z gorszą jakością usług. Dlatego też okruchy kompromisów walą po nas z lewej i prawej strony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog i abudzik jednak zrozumieli o co chodzi a reszta udaje ze nie wie. W Audio tak zrobione zdiecie ze nie widac wogule kolumn AUDIO ACADEMY , w HI FI I M przynajmniej sa na zdjeciu ale opis to juz oczywiscie tylko PAL i MADRAL a o AA nic amnezja czy co. JOZWA a co CI sie nie podobalo w dzwieku DIONOW jak ludzie ktorzy sluchali pytali jakie kolumny sa teraz podpiete AUDIOVEKTORY czy te male oczywiscie mowa o DIONACH to chyba najlepsza rekomendacja no ale tobie do testow potrzeba wiecej czasu jak gdzies przeczytalem to smutne. Chyba ze chodzilo CI o ta druga polska firme tez na AA ale i tu zabardzo nie ma sie do czego przyczepic moze do ceny i na tym koniec a pozatym to najlepsza prezentacja na tej marnej imprezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim tescie kolumn w Audio tez Ushera nie ma na fotkach na okladce, ani nigdzie indziej na zbiorowej fotce. to pasuje do tego, jak kolumny zostaly opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam do nikogo pretensji, że mnie nie opisali w pismach. Nawet i dobrze, bo tak naprawdę, to nic nie miałem prócz Dionów, no i w ogóle nie byłem medialny. Także nie było co opisywać i jest to tylko moją winą.

Ale nie chodzi o to. Ważne jest żeby sklepy brały moje produkty na poważnie, bo z trzech lub czterech punktów to ja się nie utrzymam.

Zauważyłem, że z polskich producentów, prócz PAL, wydaję najwięcej na reklame. I co? Ano nic. Powoli kończy mi się cierpliwość i pieniądze. Postanowiłem się w tym roku nie ogłaszać i zobaczyć co z tego będzie. Na pewno zaoszczędze kilka tysięcy. Za to postaram się być bardziej aktywny na forum i informować was, co gdzie i jak.

W poniedziałek zaczne rozsyłać Diony po sklepach, więc zamiast dyskutować o tym, kto co napisał, lub czego nie, powiedzcie lepiej w jakich miastach widzielibyście Diony, bo muszę ich trochę sprzedać. Obudów mam tyle, że mogę nimi palić przez dwa sezony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Michal to dobrze ze nie masz pretensiji ale przyznam iz minke miales nietega jak CI uniemozliwiano zaprezentowania twoich kolumn . Ciekawe czy jozwa chociaz zapytal Cie ile kosztuja i jak to sie ma do konkurencji i do czego porownywal, ze dzwiek nazwal srednim jasnowic albo wrozka. A ja mialem okazje sluchac je dlugo i dokladnie i wiem co mowie wystarczy wejsc w watek spotkanie w DELTA STUDIO i poczytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Robert. Ano minkę miałem, bo faktycznie byłem wkurzony, ale na szczęście szybko mi mija.

Jeżeli chodzi o Jozwe, to ja nawet nie wiem jak on wygląda. Może i go widziałem, ale nie wiedziałem, ze to on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję by produkty AA bronily się same, wszczynanie w tej sprawei III-ej w. im nie pomoże, szybciej zaszkodzi. Tymczasem te kolumny same świetnie się obronią, przynajmniej Diony i Mimasy II, z tego co pamiętam pozostale modele w fazie dalszego udoskonalania.

 

Z doświadczeń na AS , należy wyciągnąć wnioski, a nie czepiać się prasy, ta wystawa jakby nie było jest adresowana do nas, potencjalnych nabywców. Ważne więc byśmy mieli możliwość złąpania dźwięku. Nie znam kulisów wystawiania sie AA na AS, ale z tego co się doczytałem, na przyszłość najlepiej wystawiać się samodzielnie, ewentualnie umówić się z kimś kto ma tylko elektronikę, skomponować jeden system i po prostu niech gra.

 

Myślę, że dobrem pomysłem na prezentację są wizyt AA , jak to miało miejsce w Delta Studio. Co do samyc hsklepow, ano wWrocław, choćrynkiem małym nie jest, to jednak taka trochę pustynia.

Skoro nie udało się dogadaćz tymi dwoma punktami, o kórych wcześniej wspominano, proponowałbym jeszcze zagadnąć "Zuber" - to spora sieć, we Wrocławiu ma kilka punktów, może by sie udało z nimi porozumieć. To tak na gorąc, nie wiem jak oni funkcjonują itd.

Jest jeszcze, jeśli dobrze paimętam "Exit" na ulicy Kościuszki, proponuję sprawdzić.

 

pozdrawiam i szybkiego doszlifowania kolejnych modeli z flagowcem na czele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wroclaw tez zapraszam do Lubina. Inna kwestia - wystarczy zadzwonic, a dogadamy sie i przyjade z phoebe do Wroclawia. Nie ma to jak odsluch w docelowym pomieszczeniu z docelowym wzmakiem.

pozdra

daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Ciekawe czy jozwa chociaz zapytal Cie ile kosztuja i jak to sie ma do konkurencji i do czego porownywal, ze dzwiek nazwal srednim jasnowic albo wrozka"

 

Pisałem o dźwięku na wystawie. Nie wiem doprawdy, czego ten człowiek chce ode mnie i dlaczego staje flekuje mnie W IMIENIU Audio Academy, zanim jeszcze miałem przyjemność testować ich kolumny. Józwa jest łagodny i wielkoduszny, ale niestety nie święty, co ze wstydem przyznaję. Nawiasem mówiąc, reklama to rzecz niezbędna, ale test w Magazynie to też niezła. Kolejka kolumn do następnego numeru już się zamyka, ale może nowe AA jeszcze wlezą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W tym co w druku to wiem o Phonarach Credo, Xavianach Trionfa, MLoganach Prodigy i ProAc Studio 100. Są jakieś testy z Gdańska od GS. Natomiast w obecnie planowanym powinny być kolumny Argusa, jeśli dostaniemy to AP Padua, jakieś wysokie Avance (chcę się wreszcie sam przekonać jak grają kolumny tej firmy). W zeszyciku mam też zapisane małe Logany (Artur bardzo chce) i nowe Triangle (z całkiem nowej serii), oraz jak nam dadzą, to coś od Thiela i coś od Sonus Faber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa dajmy na luz i tak CIE lubie i czytam poprostu zebralo CI sie za cala prase czekalem co napisza z wystawy wlasnie na ten temat i po przeczytaniu tego co napisali sie wscieklem a TY byles najblizej takie zycie. Ale szczerze mowiac to skasowales konstrukcje jeszcze zanim ja przetestowales bo masz posluch i twoje wypowiedzi na tym forum sa brane na powaznie i ten SREDNI dzwiek to tylko ze zmeczenia albo te PALe srale zaszkodzily a pomyslec ze mialem to kupic lecz po tym jak sie gosciu zachowal mam go w glebokim powazaniu .Mam nadzieje ze na widok mojego niku nie bedzie CI sie podnosilo cisnienie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robix

 

przeczytaj NA SPOKOJNIE jeszcze raz wpis jozwy:

 

"Co do meritum, to dźwięk AA który na wystawie słyszłem był średni, co nie musi źle świadczyć o sprzęcie, bo ja przynajmniej w taki sposób nie testuję."

 

i jeszcze raz:

 

"(...) CO NIE MUSI ŹLE ŚWIADCZYĆ O SPRZĘCIE, BO JA PRZYNAJMNIEJ W TAKI SPOSÓB NIE TESTUJĘ."

 

Czy naprawdę sądzisz, że takie zdanie "kasuje konstrukcję", w szczególności dla osób czytających ze zrozumieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dong >Czytalem i lepiej zeby nic nie mowil o dzwieku ale juz niebawem wypowie sie konkretnie i na spokojnie bo kolumny trafia prawdopodobnie do oficjalnego testu i wsztstko bedzie jak trzeba. Wiele osob sie o nie pyta wiec to dobry momet na oficjalna prezentacje w moim przekonaniu. A ja obiecalem Michalowi ze nie bede wiecej poruszal tematu o AUDIO SHOW bo nie jest on najprzyjemniejszy wiec koniec kropka co kto powiedzal co slyszal a czego nie. Bylo minelo takie czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.