Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy \


Audio Academy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Nie chcę otwierać nowego wątku, ale przypominam, że od wczoraj słucham u siebie zestawów Argos Alfa, kto chce może wpaść posłuchać. Osoby z tranzystorowymi wzmacniaczami pod pachą preferowane - chętnie porównam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo skromnie i z pewna niesmialoscia bo nie potrafie tak "ladnie" pisac o dzwieku/klockach jak Szanowni przedmowcy (Jozwa, Arek) krotko opisze swoje odczucia zwiazane z Alfami. Panowie Bartek i Waldek zanim dojechali do Jozwy, wypili u mnie 1 kawe, zjedli 2 paczki.... i oczywiscie sluchalismy u mnie Alf. Jak wynika z wpisu "o mnie", porownanywane byly Dali850 z konstrukcja Argos Alfa. Reszta systemu bez zmian (probowalismy kabelki glosnikowe i IC Albedo, ale krotko).

 

Wrazenia (sorki za brak gietkosci jezyka w opisie - patrz wyzej)

 

- dzwiek w porownaniu do Dali byl duzo, duzo 'mniejszy", mniej dynamiczny (?), mniej ofensywny, delikatniejszy, taki, hmm pastelowy

- ladny

- mniejszy w basie

 

Poczatkowe 15 minut i bylem w prawdziwej kropce --- nie wiedzialem co sadzic o tym dzwieku, tak bardzo bylo inaczej od prezentacji Dali. Po 3 godzinach wkladania kolejnych plyt (troche jazzu, a potem juz wieksze partie klasyki) zanotowalem takie oto spostrzezenia:

 

- informacji jest duzo wiecej niz z Dali

- dzwiek jest bardzo przyjemny, niemeczacy - bardzo muzykalny

- skala dynamiczna jest wieksza niz przy Dali (tak to nazwalem :) Przejscie od delikatnego smyczka do mocnego wibrujacego uderzenia fortepianu u Zimmermana - porazajace! U Dali, skala duzo mniejsza

- niesamowita seperacja (?) planow. Orkierstra tworzy naprawde dalekie tlo, gdy gra swoja partie fortepian. Wrazenie wiekszego oddalenia (?) orkiestry/instrumentow/fortepianu - hmm, takie wieksze 3D :)))

 

Tyle, bo czuje, ze sie strasznie kompromituje ta prymitywna recenzja :)

 

Aha, Waldek i Bartek zabrali Dali ze soba --- po co --- mam nadzieje, ze napiszemy wspolnie za miesiac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Redaktorzy

Audio Academy - czemu z Waszej strony zniknęły ceny? To jakiś nowy chwyt marketingowy?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, ale żeś wątek odgrzebał :)

 

Ceny zdjąłem bo poszły w góre. I tak: Hyperion III S kosztuje 4300 (sapela, orzech, buk)

4800 (palisander, heban makassar) Mimas 2900.

 

Hyperion III S to nowa wersja z głosnikiem wysokotonowym na górze. Daliśmy tez lepszy drut na cewce od basu.

I powiem ci, że słychać :) Bas ma lepsze kopnięcie i kontury.

 

Ceny zniknęły bo szykujemy sie do nowej strony z podobno super zdjęciami, za które trzeba troche wybulić i nie wiem czy z tego powodu nie pojade na Audio Szoł. Trochę jest sygnałów z zagranicy z zapytaniem o nasze kolumny. Nie chcemy żeby sobie przeliczali złotówki na euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ceny robią się europejskie, szkoda, że Nasze pensje tak nie rosną ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziwna to polityka.

Jak spytałem ostatnio w salonie jednego z oficjalnych dystrybutorów AA czy będą mieli Hyperiony w najbliższej przyszłości to mi odpowiedział "... o Audio Academy można na razie zapomnieć" Miał na myśli oczywiście ceny, które niestety (co zostało przed chwilą potwierdzone) drastycznie wzrosły. W odniesieniu do znacznej części konkurencji która co jakiś czas obniża ceny swoich uznanych wyrobów nie wygląda to najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak wchodzily hyperiony z cena 2200zl:)

Oczywiscie wiem, ze po drodze zmienil sie glosnik wysokotonowy i zamiast foli jest fornir, ale i tak roznica jest "spora".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swój pogląd na sprawę...

osobiście myślę, że podwyżka jest zbyt drastyczna. Nie chodzi o wyliczanie producentowi co ile kosztowało bo to nieporozumienie - gra kolumna nie cześci, ale niektóre firmy pracowały całymi latami na renomę i na to aby ceny podnieść do takiego poziomu. Wydaje mi się, że dotychczasowy sukces AA był napędzany relatynie dobrym stosunkiem jakości do ceny co w przypadku kraju takiego jak polska był uzasadnione. Jednak teraz ten wspołczynik stał się mniej korzystny a rynek wyceni czy wogóle jest korzystny. 4,5 tyś pln za hyperiony to już kupa kasy. W tym segmencie aż roji się od okonkurencji oferującej korzystne współczyniki jakości do ceny:) AA może teraz walczyć jednym argumentem - jakością i dźwiekiem a to w tym przedziale już nie jest takie łatwe. Oczywiście życzę panu Michałowi powodzenia i mam nadzieję, że jednak uda mu się konkurencję zagraniczną zagonić do konta... mam nadzieję, ale wyniku pewny nie jestem

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przemyślałem wszystkie aspekty za i przeciw zanim ceny poszły w góre. Nadal uważam, że w tym przedziale cenowym nie mam konkurencji. Nie było jej również jak Hyperiony kosztowały 2900zł.

Pamietam do tej pory jak w gronie osób w salonie DAT w Szczecinie porównalismy Hyperiony do JMLabów za jakies 16000zł. Jakiez było moje i innych osób zdziwienie, że nie ma az tak drastycznej róznicy pomiedzy tymi kolumnami. Ktoś nawet zażartował, że 2900 owszem ale chyba za sztukę.

Myślicie, że ProAc 130 zagra lepiej? Kosztuje ok. 7000. Kto będzie miał okazje niech porówna. VA Bach za ponad 5000zł? AP Spark? Wiem że trochę sie rozpędziłem, ale ja jestem pewien tego co robie i z czym może to konkurować.

Od momentu kiedy ceny poszły w góre, jakoś mam większe zainteresowanie. A może to jesień idzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie deja vu... jakbym wpis McGyvera czytal... Wszyscy cieniasy tylko ja najlepszy! Killall!!! Czy wszyscy producenci kolumn tak maja???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamietam Hyperiony to sa to calkiem niezle kolumny nawet bym powiedzial ze chyba najciekawsze wsrod oferty Audio Academy. Co do ceny to wydaje mi sie ze jest troche zbyt wygorowana mimo wszystko. Do 4,5 k mozna znaledz uzywki ktore napewno nie beda gorsze:) Chcialbym posluchac nowej wersji Hyperionow, ciekawe co sie zmienilo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Młody2

Masz racje, ze znajdą sie lepsze uzywki. Liczę raczej na klientów, którzy odwiedzają sklepy i chca kupić nowe rzeczy, bo poprostu mają kase i wykończenie będzie dla nich bardzo ważne.

 

Niestety nic więcej nie mogę napisać o brzmieniu nowych Hyperionów, bo znowu będę sie reklamował. Chociaż i tak dziekuje chłopakom foxbat i jar1 za zamieszanie ;)

Następnym razem postaram sie opisać daną kolumnę konkurencyjnej firmy a nie wymienić jej nazwę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakby o kolumnach AA ktoś inny, jakiś audiofil, tak napisał to było by to bardzo subiektywne odczucie ale do zaakceptowania, ale jeśli pisze to właściciel...hmmm to jest niestrawne. Na tym forum jest nas kilkaset osób i na pewno nie jesteśmy dziećmi, którym trzeba wmawiać, że coś jest dobre a coś złe!! To są nasze opinie i nasz odbiór np muzyki. Więc autoreklama działa na mnie jak płachta na byka.

Słuchałem w róznych konfiguracjach kolumn AA i moja subiektywna ocena jest taka, że są to solidne kolumny raz grające lepiej a raz gorzej. Ale szału nie ma, niestety ;-(

A teraz przy tych cenach będzie i większa krytyka ( a właściciel AA chyba też się już spotkał z totalną krytyką swoich produktów) i znacznie większe wymagania na tak małym rynku audiofilskim jaki jest w Polsce. Chociaż koszty produkcji rosną....

POzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede za jakis czas moze wybieral kolumny nowe to poslucham AA Hyperion jak trafie gdzies. Wydaje mi sie ze AA ma swoje firmowe brzmienie, to dobrze ale wiadomo nie kazdemu sie podoba. Cena moglaby byc troche nizsza. Wiadomo wszyscy chwala jak nie kupuja, jak trzeba kupic to sie problem dopiero zaczyna:) Jest tez kwestia zestawienia elektroniki i pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc widziec i slyszec nowe Hyperiony.Kolumienki sa bardzo zgrabne i ladne.Jesli chodzi o brzmienie to jest ono moim zdaniem bardzo efektowne(efekciarskie?).Na slowa uznania zasluguje przestrzen,ktora jest znakomita.

No ale napedzala je koncowka Vincenta.Szkola brzmienia AA nie jest w moim guscie,niemniej jednak jestem pelen uznania dla umiejetnosci p. Michala.Cena?Moim zdaniem wysoka,ale skoro sa nabywcy.Jak sie daje,to sie kraje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam , ze kolumny MIchała graja poprostu lepiej niz konkurencja cenowo zblizona.Wiem bo słuchałem w Wrocku DWA RAZY i przyjade znowu jak beda,sam nie kupie bo sobie robie i mam juz wiele par))), jednak uwazam ze facet dobrze slyszy,jak chcecie lepiej to powsadzajcie kondzioly za dwiescie zlotych kable za siedemset za metr itd.Zawsze bede bił brawo tym ludziom w Polsce co coś tworza a nie krytykuja.

poz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos, 27 Wrz 2006, 18:14

 

>Uwazam , ze kolumny MIchała graja poprostu lepiej niz konkurencja cenowo zblizona.Wiem bo słuchałem

 

A BMW jest lepsze od Mercedsa w tej samej cenie. Ja tez sluchalem i oczywscie AA jest konkurencja dla innych producentow i to bardzo duza. Swoj firmowy dzwiek tez maja, moze wciagnac. Ale sa ludzie ktorzy wola BMW od Mercedesa i sa ludzie ktorzy wola np Monitor Audio od Aaudio Academy. Kazdy ma inne oczekiwania, kazdy ma inne pojecie o dzwieku. Jednen stwierdzi ze fajne ale kupi co innego a drugi bedzie stal i lapal sie za glowe co ten pierwszy robi. Michal z AA robi kolumny wg tego co slyszy i ja nie uwazam zeby pomagalo im stwierdzenie ze graja lepiej od konkurencji i basta i wogole ten co mysli inaczej jest gluchy;)

 

Ja bym powiedzial inaczej, stanowia konkurencje dla kolumn z przedzialu cenowego zblizonego i troche wyzszego. To ze sa juz konkurencja to bardzo wiele znaczy, a to czy komus podpasuja to juz rzecz gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jako posiadacz AA Hyperion II , które kupowałem w czasie kiedy kosztowały 2900 i miały koszmarny czarny front (dłuugo i bezskutecznie prosiłem o całość w winylu, aby po 2 tygodniach od zakupu zobaczyć w sklepie wersję całą w winylu za tyle samo a potem sporo taniej) muszę powiedzieć, że do 3kzł nie miały konkurencji. Wersja 3-cia grała minimalnie lepiej i była bardziej łaskawa dla budżetowych wzmacniaczy, co przy niezmienionej cenie było miłym zachowaniem ze strony Producenta. Niestety ostatniej inkarnacji Hyperionów nie dane mui było słuchac (salony przestały sprowadzać właśnie ze względu na cenę) ale szczerze powiem nie sądzę, aby taki skok cenowy odwierciedlał równie duży przyrost jakościowy. le rozumiem taką politykę - prekursorem był Amplifon,który z producenta dostępnego dla przeciętnego Kowalskiego został Europroducentem podnosząc ceny do poziomu porównywalnych konstrukcji z zachodu. W pewnym momencie kończy się sentyment do rodaków a zaczyna się gra o duże pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Lukar

 

Czy jak wykupie ten watek od cienie za 2 razy tyle co AA to tez bede mogl sobie wycinac wpisy ??

Jaka polityke Ty prowadzisz, nie wywalasz wpisow osob lamiacych nagminnie regulami a wycinasz wpisy niekorzystne dle producenta tylko dlatego, ze ten po poltora roku zrobil z niego watek sponsorowany ?? To nie jest w porzadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 27 Wrz 2006, 20:06

 

A le rozumiem taką politykę - prekursorem był Amplifon,który z producenta

>dostępnego dla przeciętnego Kowalskiego został Europroducentem podnosząc ceny do poziomu

>porównywalnych konstrukcji z zachodu. W pewnym momencie kończy się sentyment do rodaków a zaczyna

>się gra o duże pieniądze.

 

 

 

Amplifon tez mial w swojej ofercie kolumny, nawet udalo mi sie zobaczyc jedne na zywo;) Boje sie ze kiedys AA tez moze byc takim 'rarytasem' a ta cena jest dla mnie malo zrozumiala. Przynajmniej w naszej rzczywistosci nie do zaakceptowania przez wiekoszosc ludzi. Bo kolumn AA nie kupi poczatkujacy "audiofill" a ten ktory ma juz doswiadczenie bedzie wybieral i pol roku zanim cos kupi za taka kwote. Troche mnie zdziwil Michal z AA tym posunieciem. Sukces tych kolumn to dobra relacja ceny do jakosci, podnoszac cene ta relacja zmniejszyla sie bardzo drastycznie. Ja bym przemyslal ten krok jeszcze choc zapewne Michal juz zdecydowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audio Academy

Proszę o umieszczenie na stronie internetowej nowych Hyperionów IIIis, których jestem szczęśliwym ( na razie ) posiadaczem w wersji "sapelli". Pięknie grają i wyglądają. Współczynnik WAF bardzo wysoki, a z granitami na dole i górze to po prostu bajka ! Uff zdążyłem kupić po starych cenach :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.