Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz sieciowy do 5 tyś?


janosikowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o rade w zakupie odtwarzacza sieciowego, mam do dyspozycji około 5 tyś. Może to być nowy jak i używany sprzęt. Będzie grał z Luxman L-505ux mk2. Myślałem nad takimi: Bluesound Node 2i( po modzie zasilania lub nie), Onkyo NS- 6170, Pioneer N-50 lub 70 AE (używane), Cambridge Audio Azur 851N (używany). Posiadam też amplituner Yamaha RX-A 2020 podpięty do Luxmana po wyjściu MAIN IN. Czy mogę tą Yamahe wykorzystać tym czasowo jako DAC. Dziękuje za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Cambridge Audio 851N, moim zdaniem to będzie najlepsza dla Ciebie opcja. Zapraszam do kontaktu, może znajdziemy jakiś egzemplarz ex-demo w satysfakcjonującej Cię cenie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko duuuużo za kiepskie do tego wzmaka ? Może poszukaj chociaż Nada C658? Cena powyżej budżetu, ale to już bardziej przystoi do Luxa ?

Możemy wypożyczyć na testy. 

Zapraszam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2i jest bardzo fajny w roli transportu. Tylko przydałby się jakiś fajny DAC do tego. Może Nuprime DAC 9, który ostatnio tochę zszedł z ceny. I chyba więcej do szczęścia nie trzeba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Node 2i jest bardzo fajny w roli transportu. Tylko przydałby się jakiś fajny DAC do tego. Może Nuprime DAC 9, który ostatnio tochę zszedł z ceny. I chyba więcej do szczęścia nie trzeba ?

no i właśnie dlatego jest Nad C658. Masz tam Node 2i plus lepszy DAC plus kilka innych rzeczy ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam głos na Bluesound Node 2i. Mam od lat wersję bez i i gram na niej z TIDALa, tune in radia itp. Świetne urządzenie, którego Intuicyjne oprogramowanie BluOS daje dostęp do praktycznie wszystkich serwisów sieciowych.

Kiedyś podpinałem do niego jako zewnętrzny DAC Chord Qutest i na kolana mnie nie rzucił.

Sugeruję zakup na początek tylko samego Node. Pieniądze na DACa jeszcze możesz wydać w przyszłości, ale sam Node być może Ci wystarczy. Sprobuj krok po kroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie kombinuje żeby kupić Node 2i a w przyszłości jakiś dobry DAC lub Luxman D-03x. W salonie odsłuchiwałem Luxmana właśnie z Node 2i i Dack Hegel HD30  takie zestawienie zrobił pracownik. Teraz po wpisach zainteresował mnie też Nad C658.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pchać się w urządzenie zintegrowane, bo utkniesz z nim szybciej niż Ci się wydaje. Node nie jest bardzo dobrym transportem, a właśnie takiego potrzebujesz, żeby nie był wąskim gardłem w Twoim systemie, a już na pewno nie jest dobrym Daciem. Też kiedyś stałem przed podobnym dylematem i zdecydowałem, że kupię SOTMa sms 200 jako transport, bo jest w tej roli bardzo dobry i dodatkowo daje możliwość upgradu w przyszłości. Mając już SOTMa możesz w zasadzie dowolnie bawić się DACami przesłuchując cokolwiek rynek nowych i używanych proponuje. SOTM z dodatkowym zasilaczem liniowym ifi to koszt 2.5k nowy. Zostaje Ci 2,5 może 3 jak coś dorzuciła na Daca, a w tej cenie można z znaleźć już coś co bije na łeb na szyje większość rozwiązań zintegrowanych do 10k o Nodzie czy Cambridżach nie wspominając. I do tego masz kupę zabawy w postaci przesłuchiwania kolejnych Daców.

I oczywiście takie rozwiązanie pozwoli Ci w przyszłości zamienić DACa na jeszcze lepszego zostawiając transport, a to duża wygoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam sotm i do niego Dac za ładnych kilka zł, ale ma to swoje ograniczenia.
Sotm wymaga komputera z odtwarzaczem. Sam w sobie nie odtworzy muzyki, a Node jak domniemam tak.
Do Sotm więc konfiguracja foobar, czy zakup Roon, czy Volumio.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek80 napisał:

Szkoda pchać się w urządzenie zintegrowane, bo utkniesz z nim szybciej niż Ci się wydaje. Node nie jest bardzo dobrym transportem, a właśnie takiego potrzebujesz, żeby nie był wąskim gardłem w Twoim systemie, a już na pewno nie jest dobrym Daciem. Też kiedyś stałem przed podobnym dylematem i zdecydowałem, że kupię SOTMa sms 200 jako transport, bo jest w tej roli bardzo dobry i dodatkowo daje możliwość upgradu w przyszłości. Mając już SOTMa możesz w zasadzie dowolnie bawić się DACami przesłuchując cokolwiek rynek nowych i używanych proponuje. SOTM z dodatkowym zasilaczem liniowym ifi to koszt 2.5k nowy. Zostaje Ci 2,5 może 3 jak coś dorzuciła na Daca, a w tej cenie można z znaleźć już coś co bije na łeb na szyje większość rozwiązań zintegrowanych do 10k o Nodzie czy Cambridżach nie wspominając. I do tego masz kupę zabawy w postaci przesłuchiwania kolejnych Daców.

I oczywiście takie rozwiązanie pozwoli Ci w przyszłości zamienić DACa na jeszcze lepszego zostawiając transport, a to duża wygoda

Co audiofil to inna opinia (jak zawsze :)). Osobiście  uważam, że Node 2i to najbardziej  przyjazny w użytkowaniu i dobry transport. Wyżej/drożej zaczyna się już nasza audiofilska choroba i gonienie w nieskończoność. Szczęśliwi ci co opamiętają i wyleczą się ze swojego uzależnienia w porę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno miałem podobny dylemat. Budżet około 6k (w międzyczasie stopniał z 10k). Przesłuchałem sporo sprzętu. Też miałem dylemat czy streamer all in one, czy DAC + transport. 

Miałem dużo wątpliwości.A Doradców jeszcze więcej. Najpierw kupiłem DAC. Padło na NuPrime 9H (szukałem ze wzmacniaczem słuch.), poźniej transport... I tu jeszcze większy dylemat. Z racji tego że ostatnio słucham przeważnie Deezer HiFi i radio, odsluchalem m.in.:

Node 2i, Yamaha Ns303, Malina "streamer musica Lucarto", CXN V2, Chromecast za 150zl, Onkyo 6130, Malina USB Bridge, Matrix Element i, Primare NP5, .... , 

Każdy ma swoje wady i zalety. 

Wybrałem bez większych wątpliwości transport Primare NP5 Prisma + zasilacz liniowy Nostromo+ DAC NuPrime 9H.

Jestem bardzo zadowolony? A ty musisz sam posłuchać i sam zdecydować. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix poległ za sprawą swojej ograniczonej funkcjinalności, czy jakość dzwięku też była nie zadowalająca?

Ja się zastanawiam nad nowym matrixem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciek36 napisał:

Sam mam sotm i do niego Dac za ładnych kilka zł, ale ma to swoje ograniczenia.
Sotm wymaga komputera z odtwarzaczem. Sam w sobie nie odtworzy muzyki, a Node jak domniemam tak.
Do Sotm więc konfiguracja foobar, czy zakup Roon, czy Volumio.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ale to nie do końca prawda. Komputer jest zbędny. Instalujesz na telefonie Mconnect i obsługujesz z niego Tidala czy jakiekolwiek inny program do stremowania oraz jeśli masz muzykę na plikach podpinasz zewnętrzny dysk bezpośrednio do Sotma. Komputer jest niezbędny tylko jeśli chcesz korzystać z roona czy z zasobów na NAS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LOBO_M napisał:

Matrix poległ za sprawą swojej ograniczonej funkcjinalności, czy jakość dzwięku też była nie zadowalająca?

Dźwięk wysoka polka ale niestety funkcjonalność, tak jak mówisz...

NuPrime bardziej mi wpasowal w system, gra trochę bardziej dociążonym dźwiękiem. Na tym mi zależało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Co audiofil to inna opinia (jak zawsze :)). Osobiście  uważam, że Node 2i to najbardziej  przyjazny w użytkowaniu i dobry transport. Wyżej/drożej zaczyna się już nasza audiofilska choroba i gonienie w nieskończoność. Szczęśliwi ci co opamiętają i wyleczą się ze swojego uzależnienia w porę.

Zgadzam się co do tego, że Node jest bardzo przyjazny w obsłudze i jest też dobrym transportem, bo na pewno nie jest dobrym streamerem jako kombajn czyli wykorzystując wbudowanego Daca. Ale przykład jaki podałem idzie dalej niż tylko dobry transport, bo daje o wiele więcej możliwość na przyszłość w zasadzie w każdym aspekcie. Zasilanie, soft, przeskok na SOTMa ultra dopłacając tylko różnicę w cenie. Jest także bez jakichkolwiek upgradów transportem lepiej brzmiącym od dobrego Noda przy tej samej cenie zakładając, że i tak nie będziemy korzystać z DACa w Nodzie. A ze stwierdzeniem, że transport powyżej Noda to już audiofilska choroba to nie mogę się nawet trochę zgodzić. Szczególnie, że autor kupił wzmacniacz Luxmana, więc też wypadałoby mu powiedzieć, że to co kupił to audiofilska choroba, bo przecież mógł zostać przy wzmacniaczu Nad. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DAWH napisał:

Dźwięk wysoka polka ale niestety funkcjonalność, tak jak mówisz...

NuPrime bardziej mi wpasowal w system, gra trochę bardziej dociążonym dźwiękiem. Na tym mi zależało.

Dlatego mini-i 3PRO rozwiązuje większość moich problemow, dla Żony BT, a ja będę używał Tidal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DAWH napisał:

Dźwięk wysoka polka ale niestety funkcjonalność, tak jak mówisz...

NuPrime bardziej mi wpasowal w system, gra trochę bardziej dociążonym dźwiękiem. Na tym mi zależało. 

 A w czym funkcjonalnie lepszy jest Nuprime od Matrixa? Fajne te nowe Daci są, muszę chyba po wakacjach zrobić przegląd rynku o posłuchać kilku modeli i pewnie coś nowego kupić. Niesamowity postęp jest w tej dziedzinie. Najchętniej zacznę od Denafripsa Pontosa, bardzo jestem ciekawy tej technologii r2r

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arek80 napisał:

Node jest bardzo przyjazny w obsłudze i jest też dobrym transportem,

Niestety Node wcale nie jest takim dobrym transportem. Ma slaby, nienaturalny bas, lekko koloryzuje.. Co wielu może się podobać ?

Jeśli chodzi o funkcjonalność to jeśli ktos słucha głównie Deezer HiFi, Tidal HiFi, radio int (ja na przykład) , to urządzenia z wbudowanym Chromecast są bez konkurencji. Obsługa z oryginalnych aplikacji streamingowych to bajka. Radia internetowe tak samo. 

Ale to moje zdanie, przepraszam jeśli kogoś uraziłem. 

Teraz, Arek80 napisał:

 A w czym funkcjonalnie lepszy jest Nuprime od Matrixa? Fajne te nowe Daci są, muszę chyba po wakacjach zrobić przegląd rynku o posłuchać kilku modeli i pewnie coś nowego kupić. Niesamowity postęp jest w tej dziedzinie. Najchętniej zacznę od Denafripsa Pontosa, bardzo jestem ciekawy tej technologii r2r

NP5 Prisma z wbudowanym Chromecast nie miał konkurencji dla mnie spośród wszystkich streamerow/transportow jakie słuchałem. Wygoda, stabilność, szybkość działania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DAWH napisał:

Niestety Node wcale nie jest takim dobrym transportem. Ma slaby, nienaturalny bas, lekko koloryzuje.. Co wielu może się podobać ?

Jeśli chodzi o funkcjonalność to jeśli ktos słucha głównie Deezer HiFi, Tidal HiFi, radio int (ja na przykład) , to urządzenia z wbudowanym Chromecast są bez konkurencji. Obsługa z oryginalnych aplikacji streamingowych to bajka. Radia internetowe tak samo. 

Ale to moje zdanie, przepraszam jeśli kogoś uraziłem. 

Ależ ja się zgadzam, dlatego napisałem, że jest dobrym transportem, ale do bardzo dobrych jakim moim zdaniem jest SOTM to mu brakuje. Dźwiękowo oczywiście, bo jeśli chodzi o obsługę to jest extra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Arek80 napisał:

Fajne te nowe Daci

Dobrze zaaplikowany AKM AK4499 na przykład ?

5 minut temu, Arek80 napisał:

jest dobrym transportem, ale do bardzo dobrych jakim moim zdaniem jest SOTM to mu brakuje

Nie rozumiem tego wychwalania Node jako transport...szczerze mówiąc niczym mnie nie zachwycił. To już malina z Digione 1.2 grała lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że @janosikowy ma budżet 5tys pln. Ja zachwalam Node bo go kupi za jakieś 2tyś, a resztę może odłożyć na lokatę. Jak mu się znudzi to dokupi za kilka, kilkanaście miesięcy przetwornik albo sobie zmieni.

Node jest wygodny bo jest mały, ma sprytne oprogramowanie i jest jednym pudełkiem. Nie słuchałem zachwalanego Sotm’a, więc nie mam punktu odniesienia co do jakości dźwięku. Mimo wszystko nadal będę bronił Node, bo złym urządzeniem nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node i inne transporty cyfrowe zagrają tak jak dac ktorego podłączymy złączem cyfrowym ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tomgda napisał:

Node i inne transporty cyfrowe zagrają tak jak dac ktorego podłączymy złączem cyfrowym ? 

Teoria tak sugeruje, ale mam w tej chwili u siebie trzy (4, ale usb się nie liczy) transporty i każdy z nich podaje inny dźwięk przez to samo złącze coax w dacu. Nie diametralnie odmienne, ale inne. Więc jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, dementor napisał:

Teoria tak sugeruje, ale mam w tej chwili u siebie trzy (4, ale usb się nie liczy) transporty i każdy z nich podaje inny dźwięk przez to samo złącze coax w dacu. Nie diametralnie odmienne, ale inne. Więc jak to jest?

Robiłem taki test i w ślepym teście nie byłbym w stanie wychwycić zmiany transportu. To "nie diametralnie ale inne" jest dla mnie za mało albo widoczne po 40-tce słuch mi siada ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomgda napisał:

 

Robiłem taki test i w ślepym teście nie byłbym w stanie wychwycić zmiany transportu. To "nie diametralnie ale inne" jest dla mnie za mało albo widoczne po 40-tce słuch mi siada ?

Muszę się zgodzić, słuch Ci pada

Ale nie przejmuj się, słyszałem już na tym forum opinie, że pomiędzy DACami też ludzie nie słyszą różnicy i wszystko jeden pies

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch słuchem, wrażliwość na bodźce swoją drogą, ale sam miałem sprzęt kilka ładnych lat temu, który nie był w stanie pokazać nic odkrywczego. Ja byłem szczęśliwy bo grała muzyka i tą świadomością żyłem, bardzo upierając się że to z co poniektórymi jest coś nie halo, bo słyszą wyimaginowane rzeczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Głuchota wiekiem może i będzie z korzyścią dla mojego portfela ? 

Z innej beczki: taka ciekawostka z klubu Hegla bo temat zachaczyl o Node2. Link poniżej:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że najbardziej uwagę ze sprzętów, które wymieniłem skupił NODE. Jedne są pozytywne inne nie. Myślę że pójdę drogą Tomgda. SOTM może też być dobry, ale potrzebuję urządzenia z łatwą obsługą na androida. Następnym krokiem będzie DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.