Jump to content
Jochan1234

Monitory do lampy

Recommended Posts

Witam. Posiadam Yaqina msl 30 i stoję  przed wyborem monitorów, proszę  o podpowiedzi które monitory najlepiej   zagrają napędzane tym wzmakiem. 

xavian

Nie spodziewaj si wiec za duzej pomocy - nic nie napisales poza tym jaki masz wzmacniacz. Podpowiem: preferencje brzmieniowe, miejsce odsłuchu, repertuar. Budzet jakos da sie zgadnąc, w koncu dales wskazowke

17 minut temu, Jochan1234 napisał:

Monitory fajne przekraczają mój  budżet. 

Szukaj zatem po taniości używanych. Fajnie grają Ushery V-601. Są dość uniwersalne i uwzględniając, że Jasiu nie ma pokręteł bas i treble to te mogą się okazać skore do współpracy 😉

Edited by MariuszZ.

18 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Chciałeś radę, które najlepiej zagrają 😉

JBL Studio Monitor 4367 te powinny zagrać lepiej 😉 

• Like 1

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Pylon Diamond monitor ale napisz jaki metraż czego sluchasz. Bez tego trudno trafić w Twoje oczekiwania. 

Edited by bogus18

Cześć,

Dobrze z lampą sprawdzają się na przykład Tannoy Revolution XT6. Kosztują trochę ponad 3000 zł.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Pylon Diamond monitor ale napisz jaki metraż czego sluchasz. Bez tego trudno trafić w Twoje oczekiwania. 

Diamond Monitor jak najbardziej, sam używam i polecam, z tym że wzmacniacz do nich musi dobrze kontrolować dolne rejestry ponieważ same w sobie mają trochę poluzowany bas. 

• Like 1

Dołączę się, trochę z innym pytaniem, 

czy myślicie, że Tri trv 35 - 45W na kanał  wysteruje mi kolumny 85dB? 6ohmowe . Dali Coupe.

Nie podłączałem nigdy kolumn o tak niskiej skuteczności.

W dniu 8.08.2020 o 20:25, Jochan1234 napisał:

Witam. Posiadam Yaqina msl 30 i stoję  przed wyborem monitorów, proszę  o podpowiedzi które monitory najlepiej   zagrają napędzane tym wzmakiem. 

Spróbuj używanych Acoustic Energy Aegis Evo One, tworzyły synergię z Yaqinem MC-5881. Był to bardzo dobry, dynamiczny i niemęczący dźwięk za śmieszne pieniądze. co ciekawe miały sporą ilość basu w dość dużym i wysokim połączeniu.

Edited by Ricambi

Spróbuj używanych Acoustic Energy Aegis Evo One, tworzyły synergię z Yaqinem MC-5881. Był to bardzo dobry, dynamiczny i niemęczący dźwięk za śmieszne pieniądze. co ciekawe miały sporą ilość basu w dość dużym i wysokim połączeniu.

Uzywam, tylko wersję "nie evo", bardzo przyjemne monitory, z lampami gra dynamicznie, dobrą sceną.
Albo Castle Knight - troche drozsze, ale tez OP nie podal zadnych kryteriow.

7 minut temu, yacool1975 napisał:

Uzywam, tylko wersję "nie evo", bardzo przyjemne monitory, z lampami gra dynamicznie, dobrą sceną.
Albo Castle Knight - troche drozsze, ale tez OP nie podal zadnych kryteriow.

Kup sobie właśnie wersję Aegis Evo One, szczerze polecam. W tej cenie chyba bezkonkurencyjne.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz recenzję i całkowicie się z nią zgadzam. Do dziś żałuję, że sprzedałem i coraz bardziej mam ochotę kupić ponownie.

W reckach pisali ze evo jest troche podbarwiona, ale osobiscie nie slyszalem. Zresztą uzywam glownie szerokopasmowych podlogowek i takie granie najbardziej mi "siada"