Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Pylon Sapphire 25


człowiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , kolumny Sapphire 25 i nad356 bee,ten zestaw posiadam i to  połączenie gra całkiem fajnie lecz od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać dudniący bas,schodzi on nisko ,to dobrze ,ale nie jest punktowy ,jest bardzo rozlazły i mało zróżnicowany ,może byście spróbowali mi coś doradzić ,chciałbym wymienić wzmacniacz ponieważ myślę że tu tkwi problem ,jednak chciałbym by jego następca też zagrał głębokim basem lecz jakościowo lepszym ,słucham ciężkiej metalowej muzyki a ona pozbawiona basu brzmi bardzo żle,może już ktoś coś kombinował z tym modelem kolumn ,proszę o jakieś podpowiedzi,doradzano mi już Audiolab 6000a nie wiem czy to dobry wybór ,na pewno będę musiał go przesłuchać

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przytkać port BR? Czami to przynosi dobre rezultaty.

Jeżeli chodzi o bas ustawienie kolumn w pomieszczeniu też może wnieść zmianę.

Jak dla mnie Audiolab 6000a wydaje się trochę za słabym wzmacniaczem, o ile się nie gra głośno czy bardzo głośno nie ma to znaczenia ale powinno się dobierać wzmacniacz o mocy większej od mocy kolumn tak ze 30%.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000A spokojnie wystarczy pod względem wydajności, bardzo dobrze współpracuje z Pylon Audio. Jako alternatywa proponuję posłuchać także Atoll IN100 Signature oraz Cambridge Audio CXA61.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, człowiek napisał:

Witajcie , kolumny Sapphire 25 i nad356 bee,ten zestaw posiadam i to  połączenie gra całkiem fajnie lecz od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać dudniący bas,schodzi on nisko ,to dobrze ,ale nie jest punktowy ,jest bardzo rozlazły i mało zróżnicowany ,może byście spróbowali mi coś doradzić ,chciałbym wymienić wzmacniacz ponieważ myślę że tu tkwi problem ,jednak chciałbym by jego następca też zagrał głębokim basem lecz jakościowo lepszym ,słucham ciężkiej metalowej muzyki a ona pozbawiona basu brzmi bardzo żle,może już ktoś coś kombinował z tym modelem kolumn ,proszę o jakieś podpowiedzi,doradzano mi już Audiolab 6000a nie wiem czy to dobry wybór ,na pewno będę musiał go przesłuchać

 

 

Jaki budżet i czy nowe czy używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, radmorek napisał:

Jaki budżet i czy nowe czy używane.

Budżet około 3500 zł,ale już zacząłem się zastanawiać nad kolumnami ,czy to nie jest aby ich wina bo dużo ludzi pisze że mają taki dudniący bas,z ustawieniem kolumn kombinowałem ,momentami się poprawiało ale basu było o wiele mniej a przecież nie o to chodzi ,chodzi żeby był ale w dobrej jakości.Sprzęt może być używany 

Godzinę temu, sls napisał:

Próbowałeś przytkać port BR? Czami to przynosi dobre rezultaty.

Jeżeli chodzi o bas ustawienie kolumn w pomieszczeniu też może wnieść zmianę.

Jak dla mnie Audiolab 6000a wydaje się trochę za słabym wzmacniaczem, o ile się nie gra głośno czy bardzo głośno nie ma to znaczenia ale powinno się dobierać wzmacniacz o mocy większej od mocy kolumn tak ze 30%.  

 

Przytykałem ale różnica była nie wielka,były też próby z ustawieniem kolumn,efekt był taki że dudnienie zanikało ale szkoda że razem z basem,ale przecież nie o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek a ile dałeś miejsca Twoim kolumnom do ściany za nimi? Nie stoją 30cm od ścian bocznych i za nimi? Ile m2 ma pomieszczenie i gdzie siedzisz jak słuchasz muzy? Może wrzuć fotę zanim zaczniesz zmieniać wzmaki i tracić kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Soomi napisał:

Próbowałeś z innymi wzmacniaczami bo może nie tu jest problem a z sama akustyka pomieszczenia. 

Tym bardziej, że część polecanych piecyków ani nie ma mniej dołu jak NAD c356 ani nie jest on bardziej zebrany. Pylon też nie jest tak kiepski, żeby wypuszczał totalnie zwalone paczki. Ustawienie/akustyka/przyzwyczajenie autora wątku do np. mocno podbitego średniego basu/ od tego bym zaczął. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

Człowiek a ile dałeś miejsca Twoim kolumnom do ściany za nimi? Nie stoją 30cm od ścian bocznych i za nimi? Ile m2 ma pomieszczenie i gdzie siedzisz jak słuchasz muzy? Może wrzuć fotę zanim zaczniesz zmieniać wzmaki i tracić kasę. 

Stoją przy ścianie o długości 4,5 odsunięte od niej 50 cm i od siebie 2 m a ja podczas odsłuchu siedzę 2,5 m od zestawu .Pokój ma 4,5m na 5 m

 

17 minut temu, Soomi napisał:

Próbowałeś z innymi wzmacniaczami bo może nie tu jest problem a z sama akustyka pomieszczenia. 

Właśnie zamierzam spróbować ,tylko z jakimi?Jeżeli chodzi o akustykę to próbowałem już różnych ustawień

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych za 3,5kzl za wiele nie "poszalejesz". Z nowych masz Audiolaba i chyba wyprzedawanego Creeka 50. Używki zostają ale tu nie sprawdzisz przed zakupem u siebie. Świetny jakościowo bas niestety zależny jest bardzo! od pokoju a i tanie paczki, klamoty nie bardzo go oferują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale był ten temat kiedyś na forum; Visaton W 170 S gra dobrze w 16 -18 litrach,

a wydaje się, że w Sapphire na głośnik jest więcej i istotną poprawę będzie trudno uzyskać wzmacniaczem.

Moim zdaniem 3/4 zależy tu od strojenia kolumny, a jeśli wyciągano na siłę pasmo z tych skrzynek,

to skutek jest  właśnie taki. Sam też się przejechałem na głośnikach z Vas rzędu 60 litrów i zagrały

dobrze dopiero w niecałych 20 litrach. Ale musiałem przerabiać kolumny. Można podjąć taką próbę,

ale żeby zmniejszyć litraż potrzebne są np. klocki z twardego styropianu itd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zostało to już napisane, w twej kwocie z nowych będzie ciężko, na pewno Yamaha A-S701 ma lepszy i niższy bas od tego Nad-a (było nie raz, że niskie w nim i i innych z tej stajni, to specjalnie uwypuklenie "niższej średnicy", a nie prawdziwy bas) ale nie wiem czy reszta "częstotliwości" Ci podejdzie z tymi kolumnami. Jeśli już koniecznie Audiolab, to 8200A, ten z "6" z przodu możesz sobie podarować. Jeśli nie bałbyś się starszych wzmacniaczy, to pole manewru robi się szerokie w tym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja narazie mam do tych kolumn marantza pm6006 i po przesiadce z denka dra800h jestem mega zadowolony...bas jest punktowy i nie dudniący, pewnie dlatego że nad c356 ma go dużo więcej. Choć wiem że ten marantz demonem mocy nie jest, jak kiedyś budżet pozwoli to muszę potestowac z marantzem pm8006 albo nadem c368. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, człowiek napisał:

Witajcie , kolumny Sapphire 25 i nad356 bee,ten zestaw posiadam i to  połączenie gra całkiem fajnie lecz od pewnego czasu zaczął mi przeszkadzać dudniący bas,schodzi on nisko ,to dobrze ,ale nie jest punktowy ,jest bardzo rozlazły i mało zróżnicowany ,może byście spróbowali mi coś doradzić ,chciałbym wymienić wzmacniacz ponieważ myślę że tu tkwi problem ,jednak chciałbym by jego następca też zagrał głębokim basem lecz jakościowo lepszym ,słucham ciężkiej metalowej muzyki a ona pozbawiona basu brzmi bardzo żle,może już ktoś coś kombinował z tym modelem kolumn ,proszę o jakieś podpowiedzi,doradzano mi już Audiolab 6000a nie wiem czy to dobry wybór ,na pewno będę musiał go przesłuchać

 

 

moze poszukaj rozwiazania na bazie posiadanego wzmacniacza.moze inne kable glosnikowe,podkladki teflonowe pod kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Pylon też nie jest tak kiepski, żeby wypuszczał totalnie zwalone paczki

Problem jest chyba w samych głośnikach i tym co próbuje się z nich wyciągnąć. Miałem Topazy 20 i niestety potrafiły zabuczeć. Być może z innym wzmacniaczem niż PM KI Pearl Lite byłoby lepiej ale nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Nie pamiętam dokładnie, ale był ten temat kiedyś na forum; Visaton W 170 S gra dobrze w 16 -18 litrach,

 

jak wymiary z neta są poprawne to 22x36x98 , ścianka ok 20 mm ''gra'' cała skrzynia  to ok 50 l netto  dużo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  co byście powiedzieli na zmianę kolumn na Diamond 25 i pozostaniu przynajmniej na razie przy nadzie 356,muzyki słucham z tidala ,mam też w tym zestawie dac irdac 2 ,może było by to lepsze rozwiązanie niż wymiana wzmacniacza, tylko czy te kolumny dobrze zgrają się z nadem ,z czasem mógłbym go wymienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłuchać i samemu ocenić czy dwa razy drożej znaczy dwa razy lepiej , na pewno w cenie nowych Diamond 25 kupisz w używce wzmak + kolumny, który zagra dużo lepiej niż te kolumny z Twoim Nad-em, a według mnie, to jeśli chodzi o bas, jaki chcesz uzyskać, to stracisz jeszcze w stosunku do tego co masz teraz. Jeśli szukasz nisko schodzącego basu, punktowego i nierozlazłego, to nie uzyskasz go z Twojego Nad-a, choć nie wiem jakie kolumny byś podłączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria diamond to już półka wyżej. Miałem okazję posłuchać diamond ale 28 co prawda krótko i nie w swoich 4 ścianach ? Jak było wyżej napisane to posłuchaj z yamaha 701 sam byłem zdziwiony że ona potrafi walnąć nisko schodzącym basem...Tylko że mnie nie podeszła... Nie tylko człowiek basem żyje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Diamondów 25 i zobaczysz, ogólnie niezłe kolumny, nie znam akurat Sapphire 25 ani NAD'a 356 więc trudno mi powiedzieć na ile warto je zmieniać. Może się okazać że bas będzie lepszy ale np. średnica lepsza już nie będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomekL3 napisał:

Warto by sprawdzić jak sapphire zagrają z mocniejszym wzmacniaczem.

Na razie kolega się nie pochwalił jak stoją i gdzie siedzi , jaki pokój , mocniejszy wzmacniacz może trochę ale jak ''żle'' stoją i siedzi zysk mizerny mam w miarę mocny wzmacniacz i jak kolumny nie ''stoją'' pokój lipny to sobie można pomarzyć o dobrym graniu a jeszcze muzyka z basem to już krok do katastrofy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chciałbym szukać wśród wzmacniaczy sprawdź Rega Brio AMP, może gdzieś udałoby się upolować używanego Naima 5si. Powinny dobrze sprawdzić się z tymi Pylonami. Niemniej jak koledzy wyżej stwierdzili te kolumny mają poluzowany dół i niestety w sprzyjających temu okolicznościach ( Nad i akustyka pomieszczenia ) to wyjdzie. Diamond 25 są lepszą konstrukcją, jednak w tym budżecie pojawi Ci się sporo możliwości. Najlepiej posłuchać i ocenić. Możesz sprawdzić z tym Nadem Focala ( najlepiej jeszcze Chorus 716 ), możesz sprawdzić Fyne Audio F501, Tannoy XT6F.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś NAD'a 356 i Pylon'ów Sapphire 25, i potwierdzam, że to połączenie, to bucząca buła na niskim paśmie. Słabym ogniwem jest NAD 356. Jego wymiana na wyższy model 375 spowodowała radykalną odmianę. Pasmo się wyrównało, pojawiła się przestrzeń i głębia.

Sapphire 25 muszą stać dość swobodnie, 50 cm. od ściany i 2 m. pomiędzy głośnikami to zdecydowanie za mało.

Moim zdaniem zbyt bliskie ustawienie względem ścian i do tego NAD 356 powodują efekt buły i podbicia.

Te kolumny prawidłowo ustawione i zasilone grają naprawdę bardzo dobrze.

Jednak Diamond'y 28 są w każdym aspekcie lepsze od Sapphire. Znacznie lepsze. Ale wymagają dużo lepszego pieca niż oba NAD'y: 356 i 375. No i wtedy warto już zainwestować w akustykę pokoju.

Podsumowując: spróbowałbym z NAD'em 375 i bardziej swobodnym ustawieniem kolumn. Nie zatykać bass reflex'u. Ewentualnie warto zastosować jakieś pułapki basowe w narożniki albo panele za głośnikami. I na koniec dopieścić kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, miki450 napisał:

 

Sapphire 25 muszą stać dość swobodnie, 50 cm. od ściany i 2 m. pomiędzy głośnikami to zdecydowanie za mało.

Nie zawsze jest możliwość wystawienia kolumn na środek pokoju... Ja mam te kolumny odstawione od ściany ponad 20 cm i pomiędzy głośnikami ok 2.5m i nie ma żadnej buły basowej ? Jedynie co mam to piankę akustyczna za kolumnami z tyłu. Nad podbija i dlatego wychodzi takie granie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Sapphire zagrają i 20 cm. od wytłumionej ściany ale dopiero postawione swobodnie grają naprawdę rewelacyjnie.

Szczególnie z nie barwiącym wzmacniaczem.

One same z siebie, dzięki Visatonom, kreują bardzo przyjemną średnicę.

Wokal Cohen'a i chórki mnie po prostu zachwyciły na tych kolumnach. Ciarki na plecach.

A kosztują tak niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.