Jump to content
plastik1989

Tannoy Cheviot

Recommended Posts

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Nawet spoko opis. Zawsze mnie ciekawily te prety w zwrotnicach klasycznych Tannoy. Pomaga to w czyms, czy raczej chwyt marketingowy? 

Znacznie bardziej przydatne niż pokrętło bass/treble we wzmacniaczu. Mi akurat najbardziej pasowało w ustawieniu neutralnym, ale nie jest to tylko gadżet i myślę, że sporo osób dostroi pod siebie. 

simple-events.pl

xavian
Nawet spoko opis. Zawsze mnie ciekawily te prety w zwrotnicach klasycznych Tannoy. Pomaga to w czyms, czy raczej chwyt marketingowy? 
Działa. Ja mam ustawione na +3 i +2
  • Like 1

If you want the job done right, hire a professional.

W dniu 19.08.2020 o 21:21, zurek napisał:

A jak grają te kolumny z lampą 300B?

Na pewno nie będą w pełni wysterowane. Z lampą 300B jest ten problem, że bardzo wielu zwolenników tej lampy lubi słuchać jej z kolumnami, które są zbyt dużym obciążeniem. Wtedy prócz "ciepła" 300b uzyskuje się też słabą dynamikę i ogólnie "misia"... Na pewno nie dla mnie, ale są tacy którzy z takiego połączenia będą zadowoleni... Inna sprawa, że dużo zależy też od aplikacji samej lampy 300B.  

Trzeba posłuchać już z konkretnym wzmacniaczem i w konkretnym pomieszczeniu i ocenić samemu. W ciemno takiego połączenia bym nie ryzykował. 

Edited by plastik1989

simple-events.pl

To są te 2x12W SE /2x25W PP? Ja bym dał szansę temu połączeniu, przynajmniej w trybie PP.

6 godzin temu, Airmike napisał:

To są te 2x12W SE /2x25W PP? Ja bym dał szansę temu połączeniu, przynajmniej w trybie PP.

Tak to te... U mnie bardzo dobrze wysterowują Ruarki Equinox...

W życiu piękne są tylko chwile...

1 hour ago, zurek said:

Tak to te... U mnie bardzo dobrze wysterowują Ruarki Equinox...

w trybie SE?

Tak... w obu trybach... Te monobloki to nie jest jakaś popierdółka na lampie 300B... Nie jednego zdziwiły...

W życiu piękne są tylko chwile...

Te tannoye są skuteczniejsze od equinoxów  i nie spadają poniżej 8ohm a zatem w kwestii wysterowania nie będzie problemów. A czy to dobre małżeństwo to sprawdź i nam powiedz 🙂

Testowałem Legacy Cheviot z swoją tranzystorową końcówką (175W dla 8ohm) z lampowym pre Cary Audio Slp98 i było to bardzo dobre połączenie moim zdaniem. Najbardziej podobał mi się bas w tych kolumnach.

Te tannoye są skuteczniejsze od equinoxów  i nie spadają poniżej 8ohm

Tannoye generalnie spadają do 5 Ω.

1 hour ago, Sine Metu said:

Tannoye generalnie spadają do 5 Ω.

W kontekście Cheviot Legacy -fakt. Patrzyłem na wykresy w mniejszej skali na telefonie. Z dużego wykresu wynika że dotykają 5Ohm  tylko przez chwilę a  poniżej 8 Ohm jest  zakres  poniżej 30Hz czyli mało istotny dla kompleksowej oceny oraz zakres 75-200Hz a Chevioty mają tu akurat troszkę górkę w odpowiedzi więc jak nie dostaną tu energii to może akurat się wyrówna charakterystyka z korzyścią dla całości 🙂. Nadal twierdzę, że połączenie tych konkretnie neo classiców z Cheviotami może być udane. "Stare" LSU/HF/15 bez problemu z pojedynczą 300B na kanał, sprawdzone własnym odsłuchem.

W kontekście Cheviot Legacy -fakt. Patrzyłem na wykresy w mniejszej skali na telefonie. Z dużego wykresu wynika że dotykają 5Ohm  tylko przez chwilę a  poniżej 8 Ohm jest  zakres  poniżej 30Hz czyli mało istotny dla kompleksowej oceny

Podaję za Tannoyem.

333db7f5987888783c4fef68e28224cc.jpgc172b6a0356cb3ae5c2b00d1d1892900.jpg