Skocz do zawartości
IGNORED

Zmęczyła mnie moja Yamaha - na co zmienić?


kocurek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zmęczyła mnie moja Yamaha rx-e600mk2 (Pianocraft). Normalnie po 16 latach mam jej dosyć.

Konkretnie to zmęczyła mnie wysokimi tonami.

Tak na dłuższą metę to nie da się tego słuchać.

Aż dziwne, że aż tak długo z nią wytrzymałem.

 

Nazbierałem trochę kasy i czas na zmianę.

W lutym tego roku już prawie kupiłem amplituner kina domowego, (jest wątek na "Kino domowe"), ale przez koronawirusa temat przeciągnął się w czasie, może to i dobrze.

 

Dzisiaj wysłałem zapytanie do kilku salonów audio do których mam najbliżej (Bydgoszcz) i dostałem na razie takie propozycje:

- Kolumny Pylon Audio Diamond 25 + Wzmacniacz Cambridge Audio CXA61;

- Technics SU-C550 + SB-C700

- Advance Acoustic A5/A7 i do tego Focal Chora 806/816

- Audiolab z serii 6000a +6000n + kolumny Kefy Q550

- Denon PMA-800 + Denon DNP-800 i

kolumny Q-Acoustics 3050i.

 

Pod koniec sierpnia chciałbym umówić się na odsłuchy, ale proszę Was, bardziej doświadczonych w temacie o pomoc w nakierowaniu jaki wzmacniacz/amplituner i jakie kolumny (chcę podłogówki) wybrać wstępnie do odsłuchów.

 

Zresztą takie krótkie odsłuchy nie mają za bardzo sensu, bo ta moja Yamaha kiedyś mi się bardzo spodobała po 30 minutowym odsłuchu...

 

Cały czas mam dylemat czy kino 3.0 czy stereo.

Wiem, że kino mogłoby być max 3.0 - czyli bez tylnych głośników i bez subwoofera, ale czy takie kino ma sens w ogóle?

 

Jak wybiorę stereo to stracę głośnik centralny i ścieżki Dolby truehd / DTS-HD Master Audio, zgadza się? W tej chwili jak wybieram taką ścieżkę audio to ona jakoś działa na 2 głośnikach, ale to pewnie TV dekoduje i robi downmix do 2 kanałów, bo taniego DAC-a Fiio D3 nie podejrzewam o to. Ciekawi mnie właśnie ile się traci na jakości przy takim dekodowaniu...

 

Czy da się oglądać filmy na systemie stereo?

Jak to połączyć kabelkami? Wszyscy mówią, że wyjście TV optykiem do wzmacniacza/amplitunera, ale co gęstymi ścieżkami audio takimi jak Dolby truehd i DTS-HD Master Audio? Przecież to ponoć przechodzi tylko po HDMI...

 

Aktualnie sprzęt wygląda tak:

- Telewizor Sony Bravia 75 cali - model 75XG8596

- amplituner Yamaha RX-E600 MK2 (Pianocraft)

- DAC Fiio D03K połączone optykiem/toslink z telewizora do RCA do Yamahy

- Google Chromecast - do Tidal, Spotify i radia internetowego - połączone bezpośrednio RCA do Yamahy

 

Wymiary pokoju to ok. 20 m2 (5,2 m x 3,8 m) - załączam fotki. TV i głośniki na szerszej ścianie. Fioletowa ściana ma dokładnie 3 m szerokości.

Stolik RTV ma 18 cm prześwitu - max. wysokość sprzętu. W razie czego stolik zawsze można zmienić. Prawa kolumna może być max. 40-50 cm od prawej ściany.

 

Z tyłu pokoju, za narożnikiem niestety nie bardzo jest miejsce na głośniki surround (ja bym może i wcisnął, ale brak zgody małżonki).

 

Ww. sprzęt wykorzystuję 50/50 - muzyka/film.

Słucham muzyki różnej, ale w większości raczej spokojnej - załączam link do udostępnionej playlistę Spotify:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dźwięk z tej Yamahy ogólnie jest czysty, ale góra jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt ostra/jaskrawa. Bas szybki, kontrolowany, ale słabiutki.

Po dłuższym słuchaniu mam ochotę wyłączyć amplituner i założyć słuchawki.

 

Proszę o propozycje w budżecie ok. 8 tys. zł

Preferowany sprzęt nowy i zakup wszystkiego w jednym salonie. Sprzęt używany, w dobrym stanie (idealnie jakby był jeszcze na gwarancji lub jakaś gwarancja rozruchowa) też mogę rozważyć.

 

Pozdrawiam

kocurek7

 

PS Fajnie jakby ktoś mi na priv napisał czego słucham. Nie potrafię tego opisać słowami dlatego udostępniam na chwilę playlistę Spotify.fee6ae522c190e33f17e82a1046eb5cd.jpg9dcf98f007f90dd2bb0ddbcb29ab4bcc.jpga309f0a25b8dfbc26bcc4e81aa1ad4a1.jpg8aaa70a91ef974d9c0c0fc6574a6a2a3.jpg

 

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak kino 3.0. Kino to minimum 5.0 albo 5.1. 

Z łagodnej elektroniki w naszej ofercie mamy marki Nad, niektóre Rotele, np A14. Co do kolumn, to zwróć uwagę na Mission, PSB, Elac.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam że dobre stereo zagra o niebo lepiej muzykę, niż średnie kino, tani amplituner, A i w filmach jak już mamy coś co gra dobrze muzykę i w filmach potrafi zadziwić.
Może nie bedzie wystrzalow zza pleców, ale rozmach, sterofonia itd.
Polecam skupić się na muzyce, filmy przy okazji na tym zyskają. Odpowiednie kolumny do gustu i metrażu, bez suba itp.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Aaaa, jakimś kinomaniakiem nie jestem.
Gram z tv po optyku do Dac i w ogóle nie przejmuję się jakismis formatami. Pół i pewnie nie masz kina 5.1 Czy 7.1 to bez różnicy. Różnice zrobią do te kolumny i reszta.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, skoro nie ma sensu pchać się w pseudo kino 3.0 stąd zmiana decyzji i pójście w kierunku stereo.

Dziękuję za rekomendacje. Na pewno umówię się na odsłuch jakiegoś NAD-a w salonie w Bydgoszczy.

Pozdrawiam
kocurek7

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z wzmacniaczy dobre opinie zbiera Cyrus One HD, ale niestety ma tylko jedno wejście optyczne, a ja potrzebowałbym najlepiej dwa - jedno do TV i drugie do streamera (na razie to jest u mnie Google Chromecast). Z kolei Cyrus One Cast jest za drogi.

Czekam na propozycje kolumn podłogowych, które nie zmęczą mnie wysoką górą tak jak monitory Yamahy i których będzie można z przyjemnością słuchać przez wiele godzin.

A najlepiej jakby ktoś podał sprawdzone u siebie zestawy wzmak + kolumny bez męczącej góry.

Zaczynam się zastanawiać nad wypożyczeniem sprzętu do domu przed zakupem, bo wtedy będę miał większą pewność, że w moim pokoju sprzęt zagra tak samo / podobnie jak w salonie.

Chciałbym wydać po równo - czyli ok. 4 tys. zł na wzmak/ampli i 4 tys. zł na kolumny.

Pozdrawiam
kocurek7

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kocurek7 napisał:

Kolumny Pylon Audio Diamond 25 + Wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CXA61;

To jest chyba dość często polecana konfiguracja (odpytywałem  swego czasu o wzmacniacz do D25). Kolumny dosyć dobre. Lepszy może byłby wyższy model wzmacniacza CXA81. Polecają do tego też np. Musical Fidelity MS3i czy Atoll'a in200.

Gdyby był nadmiar basu to D25 dość dobrze znoszą zwężenie/przytkanie portu BR.

Godzinę temu, kocurek7 napisał:

Zresztą takie krótkie odsłuchy nie mają za bardzo sensu, bo ta moja Yamaha kiedyś mi się bardzo spodobała po 30 minutowym odsłuchu...

Bo w zasadzie należałoby wypożyczyć sprzęt na odsłuch. Akustyka pomieszczenia docelowego i tak będzie inna od tego w salonie.

Godzinę temu, kocurek7 napisał:

Czy da się oglądać filmy na systemie stereo?

Oglądać zawsze się da jak widać obraz na TV nawet z napisami bez dźwięku ?, pójdzie wszystko to co TV potrafi zdekodować i wysłać na SPDIF, powinno być to ujęte w instrukcji obsługi TV.

 

5 minut temu, kocurek7 napisał:

Czekam na propozycje kolumn podłogowych, które nie zmęczą mnie wysoką górą tak jak monitory Yamahy i których będzie można z przyjemnością słuchać przez wiele godzin.

To czy góra będzie męcząca, czy nie zależy od całego systemu i Twoich preferencji, tego Ci nikt nie powie co dla Ciebie będzie brzmiało dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No więc właśnie, skoro nie ma sensu pchać się w pseudo kino 3.0 stąd zmiana decyzji i pójście w kierunku stereo.

Dziękuję za rekomendacje. Na pewno umówię się na odsłuch jakiegoś NAD-a w salonie w Bydgoszczy.

Pozdrawiam
kocurek7

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie, idz posłuchaj czegoś by mieć jakieś rozeznanie - ja za 8k brałbym - QAcoustic 3050i i z Yamahą 803 i jakiś Sub do kina.

Te zestawy w/w mają niestety jeden feler - budżetowe wzmacniacze, które mocno ograniczą kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kocurek7 napisał:

Chciałbym wydać po równo - czyli ok. 4 tys. zł na wzmak/ampli i 4 tys. zł na kolumny.

Z tego co widzę w tym budżecie można kupić np. używanego Denon'a PMA 1600NE.

Dwa wejścia SPDIF ma też np. Marantz PM6006, Marantz PM7000N, Rotel A-14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych QAcoustic słuchałem z Denonem dra 800 h i był rozlazły masywny bas ale reszta bez zarzutu - te kolumny czarują barwną i ciepłą średnicą.

Btw. Te w/w zestawy mają jeden poważny problem - budżetowe stereo gra słabo - może ten Audiolab i CXA ok. Rotel A1X gra spokojnie jeżeli do QA3050i to zdecydowanie coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żenujące jeśli salon w kwocie 8k zł proponuje komuś PMA-800, Audiolab 6000A itp. Choć osobiście nie lubię firm, które zaproponuję, jak również uważam, że możesz zostać przy monitorach, dlatego uważam, że powinieneś odsłuchać NuPrime Ida-8 z ATM SCM11.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rzeczywiście przynajmniej na odsłuchy poważne trzeba zminić, odsunąć kolumny chociaż.

Może taki zestaw ? a do tego jakiś DAC używany, teraz tyle tego ludzie przewalają, że można coś upolować, trochę pouczyć się też co się mniej lub bardziej podoba, sprzedać bez wielkiej straty


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wystarczającej ilości wejść optycznych możesz załatwić np tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Bydgoszczy masz dwóch producentów kolumn Bmn i Wiggart. Warto sprawdzić, co mają w ofercie.   Można umówić się na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Trochę żenujące jeśli salon w kwocie 8k zł proponuje komuś PMA-800, Audiolab 6000A itp. Choć osobiście nie lubię firm, które zaproponuję, jak również uważam, że możesz zostać przy monitorach, dlatego uważam, że powinieneś odsłuchać NuPrime Ida-8 z ATM SCM11.

Nie wiem jak grają ATMy, ale mając przez kilka dni tego NuPrime, w życiu nikomu go nie polecę. Wybrakowana góra, bas bez rozdzielczości i jedno wejście rca, pod które można najwyżej podpiąć tuner, bo nie wiedzieć czemu gramofon zagrał jak najtańszy pierdek. To jest dopiero żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Nie wiem jak grają ATMy, ale mając przez kilka dni tego NuPrime, w życiu nikomu go nie polecę.

No to, jak nie wiesz, jak grają konkretne kolumny z konkretnym wzmacniaczem, to się nie wypowiadaj, poza tym nie ma się podobać Tobie, tylko ma być, jak najbliżej oczekiwań autora wątku, taka mała różnica. Jak byś nie zauważył, to na wstępie napisałem

 

Choć osobiście nie lubię firm, które zaproponuję

bo mi ich brzmienie też nie podchodzi ale to również nie o mój gust chodzi, a na końcu pytający i tak sam zdecyduje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ATC nie polecał bo najczęściej żeby to grało jak trzeba ludzie kupują wzmacniacze znacznie droższe od samych kolumn ATC a to się nijak w budżecie nie zmieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Nie ma czegoś takiego jak kino 3.0. Kino to minimum 5.0 albo 5.1. 

Z łagodnej elektroniki w naszej ofercie mamy marki Nad, niektóre Rotele, np A14. Co do kolumn, to zwróć uwagę na Mission, PSB, Elac.

I tu się muszę nie zgodzić . Było analogowe Dolby 3.0 z programem Voice sam coś takiego używałem do muzyki rockowej . Dziś pewnie też da się przeprowadzić auto konfigurację z podláczonymi frontami i centralnym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Trochę żenujące jeśli salon w kwocie 8k zł proponuje komuś PMA-800, Audiolab 6000A itp.

W zasadzie liczy się cały zestaw, przy optymalnym doborze klocków można zestawić system i z tańszych elementów uzyskując poziom w którym wyraźnie lepsze brzmienie kosztuje sporo więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

No to, jak nie wiesz, jak grają konkretne kolumny z konkretnym wzmacniaczem, to się nie wypowiadaj, poza tym nie ma się podobać Tobie, tylko ma być, jak najbliżej oczekiwań autora wątku, taka mała różnica. Jak byś nie zauważył, to na wstępie napisałem

Jeśli ten wzmacniacz grał z trzema parami różnych kolumn u mnie, więc chyba pojęcie co sobą prezentuje mam? Podpięcie ATM w tej dziedzinie nie zmieni zbyt dużo. Napisałem wyraźnie również o wadach, które bez względu na posiadane kolumny wyjdą w pierwszej kolejności. Nie pisz mi co mogę a co nie, bo w żaden sposób nie jesteś do tego uprawniony i zachowaj swoje bezczelne wywody dla osób Ci bliskich, może one to lubią lub są przyzwyczajone do Twojego zachowania.

Oczywiście, że zainteresowany musi sam ocenić wzmacniacz dla siebie, jednak ja osobiście również wybierałem wzmacniacz do identycznych celów, więc z tym większym naciskiem mogę zaprezentować swój wybór.

Do autora wątku: kolego, w pierwszej kolejności po wyborze kolumn (uwzględniając akustykę oraz zapotrzebowanie na interesujący Ciebie dźwięk) postaraj się odsłuchać z nimi Audiolaba 6000a. Ma bardzo energetyczny i rozdzielczy dół, świetną średnicę oraz bardzo dobrą, detaliczną górę, jednak bardzo kulturalną. Do muzyki idealnie, do kina też pięknie - usłyszysz każdy szczegół, dialogi i scena to jest to, czego byś oczekiwał. Dodatkowo świetny DAC, 2x optyk, 2x coax i 3 rca, pre gramofonowe pomijam, bo raczej każdy zdrowo myślący ma lub będzie mieć oddzielny. No i BT, bardzo dobry swoją drogą jak na taki dodatek W razie rozbudowy systemu 6000a może pracować jako końcówka mocy albo pre. Poza tym kolor srebrny - idealnie wpasuje się w Twoje pomieszczenie.

Z wielu wzmacniaczy na rynku w okolicach 4000 wybrałem właśnie ten, i dla siebie i dla siostry - 50/50 muzyka/kino.

Moje kolumny niestety nawet jako używane znacznie przekraczają Twój budżet, ale 6000a gra bardzo ładnie z większością kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab to faktycznie świetny wzmacniacz z dużą funkcjonalnością do wzmacniacza polecam kolumny System Audio Saxo 40 lub Fyne Audio F501, do filmów system uzupełniłbym subwooferem o konstrukcji zamkniętej marki SVS-SB 1000 lub Relem T5i. Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowiczów

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
 

Nie ma czegoś takiego jak kino 3.0. Kino to minimum 5.0 albo 5.1. 

Z łagodnej elektroniki w naszej ofercie mamy marki Nad, niektóre Rotele, np A14. Co do kolumn, to zwróć uwagę na Mission, PSB, Elac.

Oczywiście, że jest, a raczej było coś takiego jak 3.0. W latach 60-tych. Trzeci był kanał centralny. I to był system stereo, środkowy kanał nie tylko wspomagał wokale, ale też dobrze służył stereofonii  (F. Sinatra miał taki, np.). Oczywiście był lepszy, ale przepadł ze względów pewnie finansowych (jak np. dvd audio). Dzisiaj nie sposób tego zrobić używając po prostu 3 głośników (jeden jako centralny,  bo musiałby być inny mix ścieżek.) To tylko tak dla wiedzy sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również pokusić się o posłuchanie Wharfedale 4.2 Bardzo ładnie i dość delikatne brzmienie. Jedynie standy muszą być odpowiednio niskie, bo wysokotonowy atm musi w miarę trafiać w pionie na uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Oczywiście, że jest, a raczej było coś takiego jak 3.0. W latach 60-tych. Trzeci był kanał centralny. I to był system stereo, środkowy kanał nie tylko wspomagał wokale, ale też dobrze służył stereofonii  (F. Sinatra miał taki, np.). Oczywiście był lepszy, ale przepadł ze względów pewnie finansowych (jak np. dvd audio). Dzisiaj nie sposób tego zrobić używając po prostu 3 głośników (jeden jako centralny,  bo musiałby być inny mix ścieżek.) To tylko tak dla wiedzy sprzedającego.

sprzedający wie, tylko po co mącić w głowie. Potwierdzasz, że zakup 3.0 jest bez sensu czy nie?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie proponuje NADa C368 ? Bardzo dobry wzmak, doskonały moduł do streamingu i odtwarzania z USB, z super programem na tablet lub smartfon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Dlaczego nikt nie proponuje NADa C368 ? Bardzo dobry wzmak, doskonały moduł do streamingu i odtwarzania z USB, z super programem na tablet lub smartfon.

oj pisałem o Nadzie, tyle że z początku ogólnie ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Dlaczego nikt nie proponuje NADa C368 ? Bardzo dobry wzmak, doskonały moduł do streamingu i odtwarzania z USB, z super programem na tablet lub smartfon.

Pewnie dlatego, że znają porównanie Nada z innymi wzmacniaczami i większości to nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Pewnie dlatego, że znają porównanie Nada z innymi wzmacniaczami i większości to nie pasuje.

Mów za siebie, a nie w imieniu większości. Mi akurat NAD 375 pasował najbardziej w bezpośrednim porównaniu z kilkoma wzmacniaczami w  podobnej cenie i po ponad 3 latach NADal pasuje i cieszy. Porządny klocek. Pozdro ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że każdemu pasuje co innego, dlatego napisałem "większości" bo większości piszących na tym forum nie pasuje. Tak wynika z postów. Nie jestem anty nastawiony do NADa, mam inne preferencje dźwiękowe i już. Miałem, słuchałem, nie podszedł mi. Z drugiej strony, ten który mi "podszedł", po dłuższym czasie też mnie rozczarował, nie tyle dźwiękowo co technicznie. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już  pisali przedmówcy popracuj rzetelnie nad ustawieniem, bo to jest fatalne. Kolumny nie dość, że blisko ściany, to jeszcze prawa w rogu. Przy czym żadnej adaptacji akustycznej takiego rozwiązania. Dlatego wydaje mi się, że inwestycja na obecnym etapie lokalizacji telewizora jest bezsensowna. Chyba już lepiej soundbar, jeżeli tak ma zostać. Niezależnie co kupisz para pójdzie w gwizdek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.