Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Onkyo tx-nr807


Kris Dim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Podpowie ktoś jakie fronty będą w miarę naj do tego avr?  Myślę o infinity kappa 6.2i 2 seria.

A może jakieś inne?

 

Pomocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Podpowie ktoś jakie fronty będą w miarę naj do tego avr?  Myślę o infinity kappa 6.2i 2 seria.

Świetne kolumn! Grunt by znaleźć w dobrym stanie co jest trudne w przypadku tego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, jak duże pomieszczenie do nagłośnienia, jaki rodzaj muzyki słuchasz najczęściej, jaki budżet na kolumny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać, że myślisz o używanych produktach. Jesteś pewien? Nie zawsze to dobre rozwiązanie, są różni sprzedający. Ja, osobiście wolałbym kupić nowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Świetne kolumn! Grunt by znaleźć w dobrym stanie co jest trudne w przypadku tego modelu.

Pianki niskich wymienione 2 lata temu u wroga, polydym regenerowane też u wroga, oryginał, biały i miękki, skrzynie niemal nowe. Jutro jadę oglądać je.

 

Napisz coś więcej, jak duże pomieszczenie do nagłośnienia, jaki rodzaj muzyki słuchasz najczęściej, jaki budżet na kolumny.

Muzyka różna, pokój prostokąt 14m2 docelowo niedługo 30m2. Infy w zamyśle na fronty. Dojdzie aktywny Klipsch i centrum wkrótce później tył. Pytanie czy te onkyo napedzi te kappy...?

 

To widać, że myślisz o używanych produktach. Jesteś pewien? Nie zawsze to dobre rozwiązanie, są różni sprzedający. Ja, osobiście wolałbym kupić nowe...

Za 2tys nie kupię nic sensownego nowego. Tyle chce przeznaczyć na fronty

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Pianki niskich wymienione 2 lata temu u wroga, polydym regenerowane też u wroga, oryginał, biały i miękki, skrzynie niemal nowe. Jutro jadę oglądać je.

Jeśli jest tak jak piszesz to warto. Pytanie kto to robił i jak finalnie wyszło. Daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Jeśli jest tak jak piszesz to warto. Pytanie kto to robił i jak finalnie wyszło. Daj znać.

Jutro gdy je wezmę, ozdjeciuje i tu wkleję. Opiszę również emocje po odsłuchu. 

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

czyj ten wróg?

Czytaj u Niemca. To Oczywiste. Czyj? chyba każdego z nas hehe to oczywiście nie aktualne, ale.jakos tak mi zostało. Wróg to wróg. Lepszy swój niż obcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

o widzisz, teraz jest jasne o co' chodzi, a trzeba wiedzieć, że one lubujo' się w ostrych dźwiękach, co być może, jest efektem ich plugawej natury i upośledzonego postrzegania dźwięków. Stąd pewnie brały się ichne punktacje w rodzaju ser gut i oczeń gut i wsio charaszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Pianki niskich wymienione 2 lata temu u wroga, polydym regenerowane też u wroga, oryginał, biały i miękki, skrzynie niemal nowe. Jutro jadę oglądać je.

Muzyka różna, pokój prostokąt 14m2 docelowo niedługo 30m2. Infy w zamyśle na fronty. Dojdzie aktywny Klipsch i centrum wkrótce później tył. Pytanie czy te onkyo napedzi te kappy...?

Za 2tys nie kupię nic sensownego nowego. Tyle chce przeznaczyć na fronty

Pzdr

Czy ja wiem ? Wcześniej pisałem i Indianie Line i Pylonach. To sądzę, że nie jest złe jak za swoją kasę, a przynajmniej śpisz spokojnie, nie uuważasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 19:20, Tonnii99 napisał:

Czy ja wiem ? Wcześniej pisałem i Indianie Line i Pylonach. To sądzę, że nie jest złe jak za swoją kasę, a przynajmniej śpisz spokojnie, nie uuważasz?

Wziąłem te kappy 6.2i II series, i przyznam, że jestem bbardzo zadowolony. Dźwięk czysty wręcz przejrzysty. Stan kolumn idealny mimo wieku A Onkyo 807 radzi sobienadzwyczaj dobrze. Dołożyłem centrala B&W cc6 bo akurat miał koleś w dobrej cenie. Za miesiąc kupię jakies monitorki na tył i będzie lala.  Właśnie hehe tylko jakie, o to dylemat zaś ha ha 

Pozdrawiam 

W dniu 15.08.2020 o 01:18, quatross napisał:

Mission M35i

Wolę kappy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris Dim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kris Dim napisał:

Wziąłem te kappy 6.2i II series, i przyznam, że jestem bbardzo zadowolony. Dźwięk czysty wręcz przejrzysty.

Tak jak pisałem, mega konkretne kolumny mimo biegu lat ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kris Dim napisał:

Wziąłem te kappy 6.2i II series, i przyznam, że jestem bbardzo zadowolony. Dźwięk czysty wręcz przejrzysty. Stan kolumn idealny mimo wieku A Onkyo 807 radzi sobienadzwyczaj dobrze. Dołożyłem centrala B&W cc6 bo akurat miał koleś w dobrej cenie. Za miesiąc kupię jakies monitorki na tył i będzie lala.  Właśnie hehe tylko jakie, o to dylemat zaś ha ha 

Pozdrawiam 

Wolę kappy. 

 

W porządku, dobrze że się cieszysz, tylko miej świadomość, że Twój amplituner nie wykorzystuje jakości tych głośników. Pomyśl w przyszłości o jakiś upgread, na przykład jakiś wysoki model Yamaha RXA 2080, RXA 3080 ewentualnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tonnii99 napisał:

W porządku, dobrze że się cieszysz, tylko miej świadomość, że Twój amplituner nie wykorzystuje jakości tych głośników. Pomyśl w przyszłości o jakiś upgread, na przykład jakiś wysoki model Yamaha RXA 2080, RXA 3080 ewentualnie 

Czas a odnajdzie się lepszy sygnał za większe pieniążki. Tego onkyo wyrwalem za 900pln w stanie idealnym po.wymianie płyty hdmi bezpośrednio. Daje suzo szczegółów, wrecz zaskoczyl mnie nimi. Wstęga robi swoje ...

Wydaje mi się że wystarczy mmito.na dekadę jak nic. 

Ale nie omieszkam zdoktoryzowac w necie owych propozycji. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się zdoktoryzować, więc spoko. Ale pamiętaj, że czytanie niewiele daje. Trzeba posłuchać i tyle. Póki co ciesz się z tego co masz ,najważniejsze że Ci się podoba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Zawsze można się zdoktoryzować, więc spoko. Ale pamiętaj, że czytanie niewiele daje. Trzeba posłuchać i tyle. Póki co ciesz się z tego co masz ,najważniejsze że Ci się podoba ?

Tak sprawdziłem hehe 7k pln i 11k npln ? jestem w trakcie budowy swego lokum więc póki co niestety muszę zadowolić się 11 letnim Onkyo ?

Z tą chorobą jest tak że własne audio pasujedo czasu gdy usłyszy się u.kogos coś lepszego hehe 

I choroba zaczyna postępować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź też po uwagę, że co roku wchodzą nowe amplitnuery, z co raz większą funkcjonalnością. Więc za rok, czy dwa będą kolejne, ciekawsze modele ? Faktem jest, że dopiero topowe modele dobrze grają w stereo. Więc taka Yamaszka RXA 3080, to początek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tonnii99 napisał:

weź też po uwagę, że co roku wchodzą nowe amplitnuery, z co raz większą funkcjonalnością. Więc za rok, czy dwa będą kolejne, ciekawsze modele ? Faktem jest, że dopiero topowe modele dobrze grają w stereo. Więc taka Yamaszka RXA 3080, to początek ?

Hehehe wyobrażam.sobie... i zaczynam się "bać" tego nałogu Hahahaa 

Abstrahując ... poszukuję jakichś dobrych monitorów tzn satelit na tył.  Kappa rear by.mi.pasowaly ale są dostępne tylko 1 para i w dodatku brzydko wymieniony niski (klej na zdjęciach na membranie i zawieszeniu mnie zniechęcił) 

Dobrze by były 6ohm gdyż fronty mam w 6 . Centralny co prawda 8ohm bo B&W CC6 ale.zasze.mozna.mu dać db. I nie będzie przeszkadzał.

A może jakaś propozycja z waszej na bank bardziej doświadczonej strony?? Z góry Fenx!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile chciałbyś przeznaczyć na te głośniki tylne? Bo pole do popisu to też jest w tej materii. Dużo masz miejsca, na te "satelity"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tonnii99 napisał:

A ile chciałbyś przeznaczyć na te głośniki tylne? Bo pole do popisu to też jest w tej materii. Dużo masz miejsca, na te "satelity"?

Wiesz no tak z 1000 bym położył. Miejsca Póki co średnio, narożnik stoi przy ścianie, lecz zamysł jest na 30m2 które się buduje. 

Fajnie by było gdyby skompletować mi się udało kappy rear, ale tak jak wyżej, nigdzie ich nie ma..jedna para z brzydkim klejem, niechlujnie wymieniona górna zawiecha. Myślę o jakichś b&w ale większość 8ohm. 

Jestem w trakcie licytacji Infinity Studio Monitor 165, utknąłem narazie na 250zł, prowadzę. Zakończenie jutro. Niby sprawne w 100% jedynie co, to dwa kołki w maskownicy urwane, ale to da się  naprawić. 

Wiadomo, że lepsza była by wstęga na tył również, skoro fronty są z nią. Ale czekać i szukać jak opentany mi się nie uśmiecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris Dim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kris Dim napisał:

Wiesz no tak z 1000 bym położył. Miejsca Póki co średnio, narożnik stoi przy ścianie, lecz zamysł jest na 30m2 które się buduje. 

Fajnie by było gdyby skompletować mi się udało kappy rear, ale tak jak wyżej, nigdzie ich nie ma..jedna para z brzydkim klejem, niechlujnie wymieniona górna zawiecha. Myślę o jakichś b&w ale większość 8ohm. 

Jestem w trakcie licytacji Infinity Studio Monitor 165, utknąłem narazie na 250zł, prowadzę. Zakończenie jutro. Niby sprawne w 100% jedynie co, to dwa kołki w maskownicy urwane, ale to da się  naprawić. 

Wiadomo, że lepsza była by wstęga na tył również, skoro fronty są z nią. Ale czekać i szukać jak opentany mi się nie uśmiecha.

Nie potrzebujesz takich rewelacji jak "wstęga" na tył. Może poszukaj B&W z serii 600, na przykład poprzedniej, 686. Charakter dźwięku będzie Ci pasował z cetralnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Nie potrzebujesz takich rewelacji jak "wstęga" na tył. Może poszukaj B&W z serii 600, na przykład poprzedniej, 686. Charakter dźwięku będzie Ci pasował z cetralnym.

Udało mi się wyrwać na licytacji infy sm 165. Dobra cena myślę - 280 zl. Przyjdą we wtorek. Zobaczymy jak to się komponuje z resztą. 

Ale b&w 686 też mam na uwadze. Jak nie przypasi na tył te monitory od infy, wtedy wymienię na b&w 

Dzięki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 17:44, Kris Dim napisał:

Z tą chorobą jest tak że własne audio pasujedo czasu gdy usłyszy się u.kogos coś lepszego hehe 

I choroba zaczyna postępować 

Jak już raz posłuchasz czegoś lepszego to dobrze zostaje w pamięci ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 13:19, Kris Dim napisał:

Udało mi się wyrwać na licytacji infy sm 165. Dobra cena myślę - 280 zl. Przyjdą we wtorek. Zobaczymy jak to się komponuje z resztą. 

Ale b&w 686 też mam na uwadze. Jak nie przypasi na tył te monitory od infy, wtedy wymienię na b&w 

Dzięki 

Faktycznie, za dużo kasy nie wydałeś za te głośniki, -grunt żeby CI odpowiadały. Sądzę, że w przypadku B&W to poniżej 1000 zł powinieneś je wyhaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.