Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe / IC do... PLN 25,000


Sebastian_2020

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno. Nie rób z siebie takiego męczennika, bo gdy Ciebie chcieli wywalić za zbyt rozbudowane, a przez to męczące ludzi ego - czemu po tych kilku postach się nie dziwię, to mnie również prawie wywalili w imię sztamy moderatorów z chcącym zarządzać oddolnie tym forum mistrzem obiektywności. Tak więc zawsze zostaw sobie margines na poczet mylnych teorii.

Pozdro. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, umka napisał:

Jacek

Odpowiem tak, system audio jest obiegiem energii, może się to komuś nie podobać, ale nie sposób temu zaprzeczyć na gruncie wiedzy.

Gra tak, w zależności jaką właściwość / energii / do niego wpuścisz.

Zwróci ją w formie akustycznej.

 

Dalej to ...spora obiętość.

 

Generalnie, nie mamy dobrych przewodników, stąd ceny kabli, za twórczość, by coś tam dzięki pomysłowości poprawić, a że nie ma ostrych mierzalnych kryteriów, - to jest to co mamy...hulaj dusza..

Jeśli istniałby lepszy przewodnik - wystarczający by nie być wąskim gargłem, firmy kablarskie poszły by z torbami.

Reszta sprzętu to banał, czysta inżynieria, nie żadne voo doo.

Jest jednak kilka haczyków - przewodniki wewnątrz urządzeń i technika materiałowa.

Dużo trzeba wiedzieć i rozumieć by doprowadzić to do ładu.

Na końcu i tak jak zawsze będzie chodzić o pieniądze / stąd zamieszanie gdyż komuś przeszkadzałem w interesach, promocji tego czy tamtego /.

 

Główny problem w audio - elektromagnetyzm, ta sama siła, dzięki której słyszymy dźwięk, jest źródłem przykrych zniekształceń.

Trzeba być artystą, by potrafić dokonać połączenia techniki i inżynierii, gdyż trzeba przenieść emocje.

..........

P.S.

Nikt nie wie, jaka jakość jest na wyjściu urządzenia, gdyż wpinając coraz lepszy kabel klasa dźwięku wciąż rośnie.

Rośnie i rośnie, nie mając zamiaru poprzestać, zatrzymać się, trzeba to, oraz tego rodzaju zjawiska rozumieć i potrafić zastosować.

To tylko drobny przykład na to, że osoby sprzedają sprzęt, wymieniają, nigdy nie dowiedziawszy się na temat jego pełnego potencjału...

P.S II

Gąszcz zjawisk jest tej natury, że dobrze jest posiadać rozeznanie gdzie jaką jakością się posłużyć, - w sumie to jest najtrudniejsze - dobór elementów, może życia nie starczyć, by rozpoznać rozlokowanie w całym systemie, które spowoduje uchwycenie naturalnej harmonii..

24 minuty temu, umka napisał:

Nie rób z siebie takiego męczennika

Wciąż nie rozumiemy się na gruncie osobowości.

Nie wiem jak udokumentować swoją skromność, piszę tylko w jednym temacie na bocznicy, nie wiem czy można już skromniej.

Do hi end zajrzałem nie wiem czy po roku czy dwóch, gdzieś tam może były czasem pojedyncze wpisy, posądzanie mnie o rozdęte ego, to jakaś niedorzeczność - nie idź tą drogą.

Nie pamiętasz dyskusji tu Elberotha, kiedy wyciągane było kto czym jeździ, przedtem jeszcze gra wstępna przymiotnikami określającymi..

Wszystko jest inaczej Jacku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, umka napisał:

dla mnie okablowanie jest bardzo istotnym elementem toru audio. Oczywiście nie w tak idiotycznym stosunku, gdzie trzy razy droższy kabel od zasilanego nim komponentu audio zrobi więcej dobrego, aniżeli odwrotna sytuacja,

Jeszcze na koniec tu się odniosę, gdyż nie może to pozostać w tej formie.

Każdy może zbudować urządzenie audio, weźmie inżynierów, znajdzie materiały elementy i urządzenie stoi, czeka na podłączenie.

Czy każdy może wykonać najwyższej klasy kabel ?

Wiadomo jaka jest odpowiedź.

Stąd też są takie ceny.

Jest jeszcze jedno - urządzenie przed zmontowaniem, oprócz traf, - to garść elementów do połączenia, laminat i obudowa, seryjnie w wielkich ilościach łatwe do wytworzenia produkty.

Kabel czymś takim nie jest, musi wykonać go specjalista, nie automat, bo nie będzie grał, tak jak mogłoby już grać to konkretne urządzenie które jest.

Kolejna rzecz, - urządzenia coraz lepsze też się kończą, przychodzi moment, że zasobny porfel nie ma ..co już kupić..

Wówczas pozostają ..tylko kable, by uzyskać maximum.

Tylko maximum jest rzeczywiście interesujące, dobrze widać to na wystawie w Warszawie.

W temacie maximum pułapką jest gigantyzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Pax między chrześcijany., dlatego ja wysiadam. Niestety w przeciwieństwie do mnie - dzielę się tym, czego zaznałem w realnym świecie - Ty zawsze, ale to zawsze piszesz o teorii, która nawet nie jest w danym momencie testowana w najbardziej rozbudowanych laboratoriach, tylko owszem, zgodnym ze sztuką, ale wirtualnym bytem. A to na forum ludzi próbujących sklecić sobie fajny zestaw audio nikomu nic nie daje. Tyle ode mnie.

Narka. Jacek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 747 napisał:

Nikt nie wie, jaka jakość jest na wyjściu urządzenia, gdyż wpinając coraz lepszy kabel klasa dźwięku wciąż rośnie.

Rośnie i rośnie, nie mając zamiaru poprzestać, zatrzymać się, trzeba to, oraz tego rodzaju zjawiska rozumieć i potrafić zastosować.


To nie jest prawda, ten sam kabel wpięty w jeden system polepsza brzmienie, a wpięty w inny system brzmienie degraduje 

i to właśnie jest logiczny dowód na to, że urządzenia są ważniejsze niż kable. 

Inaczej mówiąc kable mają rolę służalczą względem urządzeń a nie na odwrót.

Sedno sprawy to znalezienie kabla neutralnego, z takim kablem wszystkie zmiany sprzętu będą dały się odczuć bardziej responsywnie. 

To wszystko to czysta logika, nawet nie fizyka, ani voodooo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeszcze na koniec tu się odniosę, gdyż nie może to pozostać w tej formie.
Każdy może zbudować urządzenie audio, weźmie inżynierów, znajdzie materiały elementy i urządzenie stoi, czeka na podłączenie.
Czy każdy może wykonać najwyższej klasy kabel ?
Wiadomo jaka jest odpowiedź.
Stąd też są takie ceny.
Jest jeszcze jedno - urządzenie przed zmontowaniem, oprócz traf, - to garść elementów do połączenia, laminat i obudowa, seryjnie w wielkich ilościach łatwe do wytworzenia produkty.
Kabel czymś takim nie jest, musi wykonać go specjalista, nie automat, bo nie będzie grał, tak jak mogłoby już grać to konkretne urządzenie które jest.
Kolejna rzecz, - urządzenia coraz lepsze też się kończą, przychodzi moment, że zasobny porfel nie ma ..co już kupić..
Wówczas pozostają ..tylko kable, by uzyskać maximum.
Tylko maximum jest rzeczywiście interesujące, dobrze widać to na wystawie w Warszawie.
W temacie maximum pułapką jest gigantyzm.


Wybacz, że się wtrącam, ale chyba już tego się nie da czytać.
Każdy może zbudować wzmacniacz, kolumny, ale kabel już musi specjalista, nie automat.
Nie podważam znaczenia kabli, choć mój system jest w fundamentalnej opozycji złożony do głoszonych tu teorii, natomiast co Ty tutaj prawisz brzmi jak jakaś sekta kabla ręcznie robionego, nie wiem, czy w domyśle tego Verictum, czy ogólnie. W każdym razie zakrawa na niezdrowe już mitologizowanie, czy jak to piszą legendy z mchu i paproci. Podkreślę na koniec, nie neguję wpływu kabli, a jedynie zwracam uwagę na daleko posunięte wyidealizowanie pewnych spraw.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ogłaszam rozejm. Ustalmy, że każdy ma rację, ale czasem "niektórzy" zbytnio generalizują i teoretyzują. Kable są ważne, bo potrafią faktycznie wynieść system na poziom-dwa wyżej - różnice jakie wprowadzają mogą nawet czasem być stosunkowo małe, ale mogą dać użytkownikowi to coś, co sprawi że będzie "magia", że odkryje potencjał systemu, o którym nie miał pojęcia. Fortepian może grać super przy jednym zestawie okablowania ale może też zabrzmieć tak, że ma się ciarki... Wyobrażam sobie nawet sytuację, kabla za 35 tys. z urządzeniem za 15 tys, że zagra lepiej niż odwrotnie, ale byłbym daleki od wyciągania wniosków, że to jakaś reguła. Powiem więcej, są urządzenia, które relatywnie mało reagują na zmianę okablowania. Generalnie ja właśnie szukam tej kropki nad "i", która pozwoli mi wykorzystać potencjał tego, co mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to co wspomniałem, że mój system już teraz oferuje pewną synergię, i nie potrzebuję wielkich zmian, nie potrzebuję kabli, które zmieniają bilans tonalny na przykład. Potrzebuję kable jak najlepszej klasy, które przede wszystkim niczego nie zepsują, równe, homogeniczne, bez tanich trików, które za chwilę się znudzą ?

Aktualnie słucham Solar Wind firmy z Zielonej Góry, bo (od razu uprzedzę) znam osobiście ludzi z tej firmy i otrzymałem całe mnóstwo kabli do wypróbowania. Generalnie to chyba nie jest jakiś wielki grzech znać producenta czy dystrybutora.. Ja generalnie nie jestem osobą, która przesłucha dziesiątki kabli zanim coś kupi, szkoda mi na to czasu... Dlatego też zakładając ten temat miałem nadzieję, że dostanę krótką listę kabli, które uważacie są warte poważnego odsłuchu. Odsłuchuję kilka modeli i kończę temat. Tak to sobie wyobrażałem  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szpotek73 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z czego jest ten kabel,z berylu?

Tak , beryl się bardzo łatwo zgina LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do firmy Verictum, u mnie dobrze się sprawdziły ich bezpieczniki. Kabli nigdy nie sprawdzałem. Generalnie szukam dobrej relacji cena/jakość. Nerki na razie nie wystawiam na aukcji...

Cutując Cameron Diaz z "Bad Teacher" która usłyszała ile będą ją kosztowały nowe cycki, "I'm a teacher, not a drug dealer!" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4tech napisał:


To nie jest prawda, ten sam kabel wpięty w jeden system polepsza brzmienie, a wpięty w inny system brzmienie degraduje 

i to właśnie jest logiczny dowód na to, że urządzenia są ważniejsze niż kable. 

Inaczej mówiąc kable mają rolę służalczą względem urządzeń a nie na odwrót.

Sedno sprawy to znalezienie kabla neutralnego, z takim kablem wszystkie zmiany sprzętu będą dały się odczuć bardziej responsywnie. 

To wszystko to czysta logika, nawet nie fizyka, ani voodooo.

Zasygnalizuję tylko że problemem nie są kable jako takie tylko niedopasowanie połączenia tymi kablami I tym połączeniem wprowadzające dodatkowe zaburzenia transmisji. Krótkofalowcy coś więcej na ten temat wiedzą ci co lubią najdalsze połączenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ASURA napisał:

Zasygnalizuję tylko że problemem nie są kable jako takie tylko niedopasowanie połączenia tymi kablami I tym połączeniem wprowadzające dodatkowe zaburzenia transmisji. Krótkofalowcy coś więcej na ten temat wiedzą ci co lubią najdalsze połączenia

Ciekawa uwaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek36 napisał:


 

 


Wybacz, że się wtrącam, ale chyba już tego się nie da czytać.
Każdy może zbudować wzmacniacz, kolumny, ale kabel już musi specjalista, nie automat.
Nie podważam znaczenia kabli, choć mój system jest w fundamentalnej opozycji złożony do głoszonych tu teorii, natomiast co Ty tutaj prawisz brzmi jak jakaś sekta kabla ręcznie robionego, nie wiem, czy w domyśle tego Verictum, czy ogólnie. W każdym razie zakrawa na niezdrowe już mitologizowanie, czy jak to piszą legendy z mchu i paproci. Podkreślę na koniec, nie neguję wpływu kabli, a jedynie zwracam uwagę na daleko posunięte wyidealizowanie pewnych spraw.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie ma ręcznych kabli mimo że praca jest ręczna to takie kable wymagają skomplikowanego oprzyrządowania żeby utrzymać powtarzalność a za tym jednakowe warunki transmisji na całej długości kabla. No i powtarzalność kolejnych wykonanych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ASURA napisał:

Nie ma ręcznych kabli mimo że praca jest ręczna to takie kable wymagają skomplikowanego oprzyrządowania żeby utrzymać powtarzalność a za tym jednakowe warunki transmisji na całej długości kabla. No i powtarzalność kolejnych wykonanych kabli.

no, ale przecież to nie moja teoria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian_2020 napisał:

No dobra, ogłaszam rozejm. Ustalmy, że każdy ma rację, ale czasem "niektórzy" zbytnio generalizują i teoretyzują. Kable są ważne, bo potrafią faktycznie wynieść system na poziom-dwa wyżej - różnice jakie wprowadzają mogą nawet czasem być stosunkowo małe, ale mogą dać użytkownikowi to coś, co sprawi że będzie "magia", że odkryje potencjał systemu, o którym nie miał pojęcia. Fortepian może grać super przy jednym zestawie okablowania ale może też zabrzmieć tak, że ma się ciarki... Wyobrażam sobie nawet sytuację, kabla za 35 tys. z urządzeniem za 15 tys, że zagra lepiej niż odwrotnie, ale byłbym daleki od wyciągania wniosków, że to jakaś reguła. Powiem więcej, są urządzenia, które relatywnie mało reagują na zmianę okablowania. Generalnie ja właśnie szukam tej kropki nad "i", która pozwoli mi wykorzystać potencjał tego, co mam.

Ja tylko zasygnalizuję że ważny jest cały tor a także to co jest poza nim. Ostatnio wykombinowałem sobie takie poza torem dinksy dzięki którym w MOIM systemie uzyskałem fantastyczną realność kreowanych pozornych źródeł dźwięku, odnosi się takie wrażenie że faktycznie jest taka scena jak by się przenieść w miejsce gdzie dokonano nagrania. Jak ktoś słuchał kiedyś na bardzo dobrych odgrodach w dużym pomieszczeniu to jest taki efekt tylko jeszcze fajniejszy.

59 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Ważne jest to co wspomniałem, że mój system już teraz oferuje pewną synergię, i nie potrzebuję wielkich zmian, nie potrzebuję kabli, które zmieniają bilans tonalny na przykład. Potrzebuję kable jak najlepszej klasy, które przede wszystkim niczego nie zepsują, równe, homogeniczne, bez tanich trików, które za chwilę się znudzą ?

Aktualnie słucham Solar Wind firmy z Zielonej Góry, bo (od razu uprzedzę) znam osobiście ludzi z tej firmy i otrzymałem całe mnóstwo kabli do wypróbowania. Generalnie to chyba nie jest jakiś wielki grzech znać producenta czy dystrybutora.. Ja generalnie nie jestem osobą, która przesłucha dziesiątki kabli zanim coś kupi, szkoda mi na to czasu... Dlatego też zakładając ten temat miałem nadzieję, że dostanę krótką listę kabli, które uważacie są warte poważnego odsłuchu. Odsłuchuję kilka modeli i kończę temat. Tak to sobie wyobrażałem  ?

Nie lepiej było założyć temat Chłopaki z Zielonej Góry? LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ASURA napisał:

Ja tylko zasygnalizuję że ważny jest cały tor a także to co jest poza nim. Ostatnio wykombinowałem sobie takie poza torem dinksy dzięki którym w MOIM systemie uzyskałem fantastyczną realność kreowanych pozornych źródeł dźwięku, odnosi się takie wrażenie że faktycznie jest taka scena jak by się przenieść w miejsce gdzie dokonano nagrania. Jak ktoś słuchał kiedyś na bardzo dobrych odgrodach w dużym pomieszczeniu to jest taki efekt tylko jeszcze fajniejszy.

Na pewno.. Ja ostatnio kombinowałem w kwestii akustyki troche, bo mam wielki TV między głośnikami na ścianie.. Znalazłem firmę, która robi kotary akustyczne. Zapłaciłem sporo kasy za to, a rezultat był... zaskakujący... Tzn. stosunkowo mały wpływ (spodziewałem się cudów). W końcu karnisz mnie wkurzył, bo nie pasował mi do wystroju, zdjąłem całe ustrojstwo, leży w szafie ta cała teatralna kotara..

A jakie to dinksy zastosowałeś?

Różne rzeczy mają zaskakująco mały lub duży wpływ na brzmienie zestawu. U mnie, na przykład, super działają Single Brace Furutecha... 6 sztuk kupiłem i to był super zakup.

Plus, w trakcie próbowania różnych kabelków w moim systemie okazało się, że niespodziewanie dobrze wypadają kabelki Oyaide z pierwszej produkcji Furukawy. Obręcze Single Brace na wtyczkach 004 to wielki upgrade! Polecam jak ktoś ma Tunami GPX-R, żeby założyć choć jeden Single Brace, proponuję najpierw na wtyczkę żeńską przy urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ASURA napisał:

Ja tylko zasygnalizuję że ważny jest cały tor a także to co jest poza nim. Ostatnio wykombinowałem sobie takie poza torem dinksy dzięki którym w MOIM systemie uzyskałem fantastyczną realność kreowanych pozornych źródeł dźwięku, odnosi się takie wrażenie że faktycznie jest taka scena jak by się przenieść w miejsce gdzie dokonano nagrania. Jak ktoś słuchał kiedyś na bardzo dobrych odgrodach w dużym pomieszczeniu to jest taki efekt tylko jeszcze fajniejszy.

Nie lepiej było założyć temat Chłopaki z Zielonej Góry? LOL

Aaaaa, zabolało... teraz dopiero doczytałem to zdanie o  chłopakach z Zielonej Góry.... To jest dowcip taki, żart czy co?

12 godzin temu, umka napisał:

I jeszcze jedno. Nie rób z siebie takiego męczennika, bo gdy Ciebie chcieli wywalić za zbyt rozbudowane, a przez to męczące ludzi ego - czemu po tych kilku postach się nie dziwię, to mnie również prawie wywalili w imię sztamy moderatorów z chcącym zarządzać oddolnie tym forum mistrzem obiektywności. Tak więc zawsze zostaw sobie margines na poczet mylnych teorii.

Pozdro. Jacek.

Mogę cię prosić o dwie rekomendacji kabli? Zrobię za to dwa tłumaczenia dla was na ang za darmo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ASURA napisał:

Tak , beryl się bardzo łatwo zgina LOL

ironii nie rozpoznaleś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że bez wiedzy jaki jest bazowy dźwięk wszelkie rady to wróżenie rodem z mchu i paproci. Mało tego. Ważne jest co wówczas wylatuje z systemu, bo gdy np. szukasz dodatkowego body w dźwięku, a wypinamy przykładowego Cardasa, to moim zdaniem droga zmiany okablowania bez strat w rozdzielczości  skazana jest na porażkę. Itd. Dlatego też z głowy nie strzelam radami mistrza Yody, bo to jest raczej chęć pokazania się jaki to ja kozak, a nie rada jako taka,

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, umka napisał:

Problem polega na tym, że bez wiedzy jaki jest bazowy dźwięk wszelkie rady to wróżenie rodem z mchu i paproci. Mało tego. Ważne jest co wówczas wylatuje z systemu, bo gdy np. szukasz dodatkowego body w dźwięku, a wypinamy przykładowego Cardasa, to moim zdaniem droga zmiany okablowania bez strat w rozdzielczości  skazana jest na porażkę. Itd. Dlatego też z głowy nie strzelam radami mistrza Yody, bo to jest raczej chęć pokazania się jaki to ja kozak, a nie rada jako taka,

Jacek.

Jasne, rozumiem o co chodzi! Więc może przybliżę temat: Wyobraź sobie taki zestaw, który jest absolutnie zajebisty Nie ma w nim kabli... Nikt o nich nigdy nie słyszał ? Masz super source, pięknie gra, masz wszystko super.. jest super amp, i głośniki też super...Jakie kable byś zaproponował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Jasne, rozumiem o co chodzi! Więc może przybliżę temat: Wyobraź sobie taki zestaw, który jest absolutnie zajebisty Nie ma w nim kabli... Nikt o nich nigdy nie słyszał ? Masz super source, pięknie gra, masz wszystko super.. jest super amp, i głośniki też super...Jakie kable byś zaproponował?

Ale kable dopasowuje się do konkretnych sprzętów, kolumn, pomieszczenia i preferencji... Nie ma jednoznacznej receptury. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Jasne, rozumiem o co chodzi! Więc może przybliżę temat: Wyobraź sobie taki zestaw, który jest absolutnie zajebisty Nie ma w nim kabli... Nikt o nich nigdy nie słyszał ? Masz super source, pięknie gra, masz wszystko super.. jest super amp, i głośniki też super...Jakie kable byś zaproponował?

Moim skromnym zdaniem (młody jestem w audio ?) nikt Ci nie wskaże palcem, o ten.

Może zrób jakiś tam objazd po kolegach, może i salunach, coś wypożycz. Będzie Tobie pasować to będzie, nie to nie, i znowu szukanie. 

Przygotuj sobie w głowie jakiś tam budżet, i broń Boże nie wychodź poza ustalone w głowie ramy cenowe. 

Powodzenia bynajmniej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpotek73 napisał:

ironii nie rozpoznaleś?

Schyliłem się z kagankiem do twojego poziomu tutejszej w tym temacie wypowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ASURA napisał:

Schyliłem się z kagankiem do twojego poziomu tutejszej w tym temacie wypowiedzi

rozumiem ,nie wolno krytykować cen ,bo to psuje biznes....wybacz panie branżo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian_2020 napisał:

Aaaaa, zabolało... teraz dopiero doczytałem to zdanie o  chłopakach z Zielonej Góry.... To jest dowcip taki, żart czy co?

Mogę cię prosić o dwie rekomendacji kabli? Zrobię za to dwa tłumaczenia dla was na ang za darmo ?

No bo cały wątek się piknie rozkręca a na koniec wychodzi że będą testowane tylko zielone kable z górki...

1 minutę temu, szpotek73 napisał:

rozumiem ,nie wolno krytykować cen ,bo to psuje biznes....wybacz panie branżo

Idź na stragan i weź krytykuj, zobaczysz jaka będzie reakcja...

Wątków o cenach jest masa i tam krytykuj a tu daj trochę wolnej przestrzeni żeby ludzie mogli sobie wymienić poglądy na walory brzmieniowe i techniczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ASURA napisał:

Wątków o cenach jest masa i tam krytykuj

No ,przecież prosiłem o wybaczenie? już mnie tu nie ma,swoją drogą fajne poglądy tu zamieszczacie,,sprzęt grający może zrobić każdy,ale dobry kabel to już sztuka tajemna-konkretów zero ,czysta ezoteryka(to 747 ),wolałbym przeznaczyć grube tysiące zamiast na magiczne kable - na bilety na koncerty.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szpotek73 napisał:

No ,przecież prosiłem o wybaczenie? już mnie tu nie ma,swoją drogą fajne poglądy tu zamieszczacie,,sprzęt grający może zrobić każdy,ale dobry kabel to już sztuka tajemna-konkretów zero ,czysta ezoteryka(to 747 ),wolałbym przeznaczyć grube tysiące zamiast na magiczne kable - na bilety na koncerty.....

No widzisz obojętnie co robisz to trzeba się tego od kogoś nauczyć za tym kable nie może robić każdy. Ja się nie interesuję uprawą truskawek i z roku na rok poletko u mnie zarasta ale są ludzie którzy się na tym znają więc po co się mordować lata z czymś co wymaga poświęcenia dużej ilości czasu żeby to ogarnąć.

Przypominam też że jest międzyludzki podział pracy za tym wtedy efektywność każdego z pracujących jest większa!!! Ty dla odmiany szukając taniej wybierasz droższe rozwiązania!!! Po co? jak gdzie indziej zarobisz więcej jako ekspert i stać cię będzie na zakup od innego eksperta.

 

No chyba że jest problem bo nie jesteś ekspertem ale w tym przypadku szukaj u siebie lub w genach rodziców dziadów pradziadów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ASURA napisał:

wybierasz droższe rozwiązania!

tak ,słuchając na żywo ,nic tego nie zastąpi,pozostałych twoich uszczypliwości nie skomentuję-nie mój poziom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ASURA napisał:

No bo cały wątek się piknie rozkręca a na koniec wychodzi że będą testowane tylko zielone kable z górki...

Idź na stragan i weź krytykuj, zobaczysz jaka będzie reakcja...

Wątków o cenach jest masa i tam krytykuj a tu daj trochę wolnej przestrzeni żeby ludzie mogli sobie wymienić poglądy na walory brzmieniowe i techniczne

ASURA, o co Co chodzi, ja nawet nie wsponiałem w tym wątku, czy mi kable te się podobają czy nie.. Powiem tak: Na kilkadzisiat wpisów w tym temacie tylko kilka jest na temat... Dziękuję paru osobom, które miały coś do powiedzenia, reszcie życzę miłego dnia, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

ASURA, o co Co chodzi, ja nawet nie wsponiałem w tym wątku, czy mi kable te się podobają czy nie.. Powiem tak: Na kilkadzisiat wpisów w tym temacie tylko kilka jest na temat... Dziękuję paru osobom, które miały coś do powiedzenia, reszcie życzę miłego dnia, 

musisz zwracac uwagę do kogo jest skierowana odpowiedź, poza tym , między wierszami, lub z pomocą ironii bądź sarkazmu prezentowane są prywatne animozje między użytkownikami i starsi stażem na forum rozumieją w lot, dojdziesz i Ty do takiej wprawy ?

każdy temat o kablach budzi emocje , ten wątek jest jak na razie wyjątkowo spokojny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.