Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe / IC do... PLN 25,000


Sebastian_2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo zacznę szukać kabli, żeby dopieścić system, zasilanie już załatwione (landryna, Oyaide, listwa Furutech TP609 NCF) a teraz bym chciał wymienić głośnikowe i interkonekty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie kabla, bo każdy słyszy inaczej, każdy ma inny system, ale chciałem prosić o Wasze typy do sprawdzenia. Aktualnie gram na Equilibrium Sun Ray plus Turbine XLR, i ten zestaw dawał radę bardzo długo, ale ostatnio zapragnąłem zmiany. Wzmacniacz to "butikowy"  KT88 (ale bardzo neutralnie brzmiący, bardzo przejrzysty, detaliczny, z wybitnym zwartym basem, generalnie mało lampowy w potocznym rozumieniu), kolumny to Franco Serblin Accordo. A co mi nie pasuje z Equilibrium? W sumie to nic, to doskonałe kable w swojej cenie, ale kiedyś dostałem na odsłuch pewną Shunyatę (nie jakiś wysoki model) i zauważyłem, że średnica była taka jeszcze bardziej dopalona, akordeon nabrał ciała, czuło się ten miech i to powietrze z niego ? Ale z kolei bas niby większy ale bardziej rozlazły niż z Sun Ray, no i dużo gorzej jeśli chodzi o przestrzeń, w tym wkoło źródeł pozornych. Dla sprawiedliwości, słuchałem tej shunyaty krótko, może nie dałem jej szansy, żeby się ułożyć. To mimo wszystko dało mi do myślenia, że może są kable, które są zarówno "mięsiste" jak i dające super przestrzeń, nie robiące "misia". Generalnie ma być pięknie na średnicy, ale bez przewalenia, kable mają być neutralne, nie potrzebuję equalizera... Nawet moja landryna jest na granicy akecptowalnej ingerencji w system.. Zaakceptowałem jej rolę magika, ale neutralny kabel do końca to nie jest... A na końcu ciekawostka, dzisiaj zamieniłem miejscami DPS-4.1, która była podłączona do listwy, z Oyaide GTX-R (pierwsza wersja, Furukawa) podłączonej do odtwarzacza (Metronome). Słyszałem opinie, że landryna nie nadaję się do listwy... I tu niespodzianka, u mnie landryna zdecydowanie lepiej na listwie (czyli szkoła np. Nordosta, który rekomenduje, że najlepszy kabel sieciowy nie do urządzenia a do listwy...). 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie z landryna jest tak, ze nie moze byc po niej gorszego kabla, gdyz nie pokaze w pelni swojego potencjalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie się okazało, że landryna lepiej na listwie a po niej Oyaide GTX-R, czyli dużo tańszy kabel, chyba, że ten Oyaide nie jest gorszym kablem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC:Sprobuj pozyczyc na testy wyzsze PSC Audio, u mnie Silver / Gold od 25 lat pomiedzy pre a DAC opiera sie wszelkim zmianom. Gdzies na Audio Show przewijal sie czlowiek, ktory ma je w dystrybucji, moge poszukac w mailach. Ew napisz przez maila lub FB, tworzy je Polak Marek Mozgawa prowadzacy ten biznes w Australii.

Świetny jest tez Straight Wire Crescendo, duzy mocny dopalony dzwiek ze zjawiskowymi wokalami. Prawdziwy koncert rockowy na zywo w pokoju, choc w niektorych zestawieniach, ktore same z siebie sa bardzo dynamiczne moze byc tej dynamiki za dużo. U mnie przelaczam go z Wireworld Gold Electra, ktora z kolei daje bardziej szlachetny dzwiek z kapitalna scena i stereofonią. Wyzszymi Wireworldami okablowane sa topowe MBL-e na prezentacjach prowadzonych przez producenta.

 

Glosnikowe: u mnie od dluzszego czasu VdH Revelation na zmiane z Wireworld Eclipse 5. Pierwsze maja wszystko oprocz absolutnie zjawiskowej srednicy Eclipse, po prostu magia. Z kolei u mnie na Eclipse gorsza jest kontrola basu, jest on po prostu bardziej miekki. W VdH jest taki bardziej korzenny, trzymany w ryzach ale z nieprawdopodobnym zejsciem. W Eclipse jest rowniez nieco bardziej kremowa gora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo zacznę szukać kabli, żeby dopieścić system, zasilanie już załatwione (landryna, Oyaide, listwa Furutech TP609 NCF) a teraz bym chciał wymienić głośnikowe i interkonekty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie kabla, bo każdy słyszy inaczej, każdy ma inny system, ale chciałem prosić o Wasze typy do sprawdzenia. Aktualnie gram na Equilibrium Sun Ray plus Turbine XLR, i ten zestaw dawał radę bardzo długo, ale ostatnio zapragnąłem zmiany. Wzmacniacz to "butikowy"  KT88 (ale bardzo neutralnie brzmiący, bardzo przejrzysty, detaliczny, z wybitnym zwartym basem, generalnie mało lampowy w potocznym rozumieniu), kolumny to Franco Serblin Accordo. A co mi nie pasuje z Equilibrium? W sumie to nic, to doskonałe kable w swojej cenie, ale kiedyś dostałem na odsłuch pewną Shunyatę (nie jakiś wysoki model) i zauważyłem, że średnica była taka jeszcze bardziej dopalona, akordeon nabrał ciała, czuło się ten miech i to powietrze z niego  Ale z kolei bas niby większy ale bardziej rozlazły niż z Sun Ray, no i dużo gorzej jeśli chodzi o przestrzeń, w tym wkoło źródeł pozornych. Dla sprawiedliwości, słuchałem tej shunyaty krótko, może nie dałem jej szansy, żeby się ułożyć. To mimo wszystko dało mi do myślenia, że może są kable, które są zarówno "mięsiste" jak i dające super przestrzeń, nie robiące "misia". Generalnie ma być pięknie na średnicy, ale bez przewalenia, kable mają być neutralne, nie potrzebuję equalizera... Nawet moja landryna jest na granicy akecptowalnej ingerencji w system.. Zaakceptowałem jej rolę magika, ale neutralny kabel do końca to nie jest... A na końcu ciekawostka, dzisiaj zamieniłem miejscami DPS-4.1, która była podłączona do listwy, z Oyaide GTX-R (pierwsza wersja, Furukawa) podłączonej do odtwarzacza (Metronome). Słyszałem opinie, że landryna nie nadaję się do listwy... I tu niespodzianka, u mnie landryna zdecydowanie lepiej na listwie (czyli szkoła np. Nordosta, który rekomenduje, że najlepszy kabel sieciowy nie do urządzenia a do listwy...). 
 
 
Co to jest ta landryna?Piszesz, ze nie szukasz equalizera a potem chcesz dopalenia średnicy;) to troche przeczysz sam sobie..sprawdź miedziane audio note albo np chord, ktore kiedys mi ladnie 'zebraly' dźwięk, w podobnej konfiguracji.Ktoey model-nie pamietam, ale pewnie im wyzej tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta landryna?Piszesz, ze nie szukasz equalizera a potem chcesz dopalenia średnicy;) to troche przeczysz sam sobie..sprawdź miedziane audio note albo np chord, ktore kiedys mi ladnie 'zebraly' dźwięk, w podobnej konfiguracji.Ktoey model-nie pamietam, ale pewnie im wyzej tym lepiej.

Skądś się urwał ze nie wiesz co to landryna...

Furutech
DPS-4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Twojej sytuacji to chyba wpierw sorawdzilbym wymianę Accordo, na Accordo Essence.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zapytaj w Equilibrium o kabel głośnikowy Desert Dream. To limitowany model. Nie ma w normalnej ofercie. Miodzio. Wymiótł 3-5x droższe kable zachodnie. Dopiero Tara Labs za 130 tys.jakoś się broni. Zadzwoń do Audiothlon z Zielonej Góry i poproś o kabel, który teraz jest u mnie na testach. Będą wiedzieć o co chodzi.

I weź sobie IC ten, który też mam teraz na testach, z tymi samymi wtykami. Nie znam nazwy. To jest o min.klasę postęp w stosunku do tego co miałeś. Żaden Cardas czy inny cudak za kupę kasy tak u mnie nie zagrał. A Tara Labs The Zero Evo to jednak inna kasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian

Bardzo dobrze radzi Ci Maciek36

 

Patryks26

Nie powtarzaj bredni i bajek przeczytanych na soundrebels

 

Sly30

Przesiadles się na firmę Equlibrium - co to jest ? To ci co Ci sklecili kolumny ?

Przecież tak bardzo polecałeś druty Enerra - te ich sieciowki dalej są takie genialne z tymi wtykami no name z "brudnej" miedzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Zapytaj w Equilibrium o kabel głośnikowy Desert Dream. To limitowany model. Nie ma w normalnej ofercie. Miodzio. Wymiótł 3-5x droższe kable zachodnie. Dopiero Tara Labs za 130 tys.jakoś się broni. Zadzwoń do Audiothlon z Zielonej Góry i poproś o kabel, który teraz jest u mnie na testach. Będą wiedzieć o co chodzi.

I weź sobie IC ten, który też mam teraz na testach, z tymi samymi wtykami. Nie znam nazwy. To jest o min.klasę postęp w stosunku do tego co miałeś. Żaden Cardas czy inny cudak za kupę kasy tak u mnie nie zagrał. A Tara Labs The Zero Evo to jednak inna kasa.

Dzięki bardzo, brzmi ciekawie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... przed sprawdzeniem  kabli które tu  zaproponowano proponuję żebyś zaczął  od WILE TON 2020 (dokładnie ten model)  dopiero wtedy rozpocznij odsłuchy/porównywanie innych firm - nie twierdzę że są to najlepsze kable bo tak nie jest....ale  na początek sprawdz te..... mam głośnikowy i IC XLR do tranzystora.....do lampy mam inne.....nie pytaj jak ''grają'' tylko sprawdz......jeżeli się wpasują to przy okazji zaoszczędzisz też sporo kasy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... przed sprawdzeniem  kabli które tu  zaproponowano proponuję żebyś zaczął  od WILE TON 2020 (dokładnie ten model)  dopiero wtedy rozpocznij odsłuchy/porównywanie innych firm - nie twierdzę że są to najlepsze kable bo tak nie jest....ale  na początek sprawdz te..... mam głośnikowy i IC XLR do tranzystora.....do lampy mam inne.....nie pytaj jak ''grają'' tylko sprawdz......jeżeli się wpasują to przy okazji zaoszczędzisz też sporo kasy....
Te kable to jak tajna bron III rzeszy- nawet ich nie ma na stronie.Prosba o info na priv o cenach , bo 'co łaska' to już gdzie indziej wołają;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
..... przed sprawdzeniem  kabli które tu  zaproponowano proponuję żebyś zaczął  od WILE TON 2020 (dokładnie ten model)  dopiero wtedy rozpocznij odsłuchy/porównywanie innych firm - nie twierdzę że są to najlepsze kable bo tak nie jest....ale  na początek sprawdz te..... mam głośnikowy i IC XLR do tranzystora.....do lampy mam inne.....nie pytaj jak ''grają'' tylko sprawdz......jeżeli się wpasują to przy okazji zaoszczędzisz też sporo kasy....

Te kable to jak tajna bron III rzeszy- nawet ich nie ma na stronie.Prosba o info na priv o cenach , bo 'co łaska' to już gdzie indziej wołają;))

....jeżeli jest tak jak napisałeś to widocznie firma WILE ma to w dupie - nie jest to mój problem....posiadam tylko kable TON 2020   reszta mnie nie interesuje...IC XLR to koszt 4tys, tyle samo głosnikowe.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli jest tak jak napisałeś to widocznie firma WILE ma to w dupie - nie jest to mój problem....posiadam tylko kable TON 2020   reszta mnie nie interesuje...IC XLR to koszt 4tys, tyle samo głosnikowe.....
Dzięki.Oby tylko 'starczyły' na dlugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych - polskiej manufaktury - sugeruję kontakt z Adam Szymański - Sound Sphere - dobra relacja ceny do możliwości i możesz wybierając jeden z 2 typów wtyków dźwięk pod siebie dopasować. (interkonekty i kable głośnikowe)

Ja odkąd kupiłem kable głośnikowe Synergistic Research UEF4 mam problem z głowy - zmieniając bullet (pasywny dzynks który jest podłączany do ekranu na kablu) - dostrajam cechy dźwięku pod zmiany w systemie lub nastrój. Masz praktycznie trzy ustawienia. (bullet czerwony, niebieski lub bez).

Co do interkonektów to są ich setki - ja po różnych testach, próbach w moim systemie i na mój gust zostałem z Hijiri Million.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tańszych - polskiej manufaktury - sugeruję kontakt z Adam Szymański - Sound Sphere - dobra relacja ceny do możliwości i możesz wybierając jeden z 2 typów wtyków dźwięk pod siebie dopasować. (interkonekty i kable głośnikowe)

Ja odkąd kupiłem kable głośnikowe Synergistic Research UEF4 mam problem z głowy - zmieniając bullet (pasywny dzynks który jest podłączany do ekranu na kablu) - dostrajam cechy dźwięku pod zmiany w systemie lub nastrój. Masz praktycznie trzy ustawienia. (bullet czerwony, niebieski lub bez).

Co do interkonektów to są ich setki - ja po różnych testach, próbach w moim systemie i na mój gust zostałem z Hijiri Million.

Sound Sphere sam użytkuję głośnikowe, polecam. Przy Accordo nawet model Black spokojnie może być, Deneb jak dla mnie niby wszystko lepiej trzymał, ale wolałem flow Black.
SR miałem IC na testach i cały czas mam w głowię tę firmę. To było ciekawe granie i jak tylko przyjdzie czas na zmianę IC to jeden z pierwszych w kolejce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl kablarski w Polsce jak widac kwitnie. Biorac pod uwage zerowe zaplecze technologiczne czesci z tych firm DIY ciekaw jestem co znaleźlibysmy w środku tych kabli ? Ostatnia rzecza jaka bym polecal do kabli to „odsłuchaj najpierw xxx”, w zakresie tym wlasciwie kazda kombinacja sprzetowa jest na tyle unikalna, ze ten sam kabel u osoby X moze dac efekt zupelnie inny niz u osoby Y. Mam w domu dwa tory i kilka miejsc pomiedzy sprzetami gdzie mozna wpiac dany kabel. W zasadzie kazdy z nich gra super w konkretnym miejscu i konkretnym torze, a wpiety w innym daje efekt czasami wrecz mierny. Wskazane Revelation grajace genialnie z koncowkami MBL i Zollerami totalnie stłamsiły  kombinacje firmowa ATC, gdzie o wiele lepiej zagral stary Kimber LPC. Analogicznie sieciowki Harmonix - mam miejsca gdzie sa genialne, a mam takie, gdzie miażdży ? je kabel od odkurzacza. Wiec pozyczac i sluchac wszystkiego bez zadnych uprzedzen ani zalozen. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Witam, niedługo zacznę szukać kabli, żeby dopieścić system, zasilanie już załatwione (landryna, Oyaide, listwa Furutech TP609 NCF) a teraz bym chciał wymienić głośnikowe i interkonekty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie kabla, bo każdy słyszy inaczej, każdy ma inny system, ale chciałem prosić o Wasze typy do sprawdzenia. Aktualnie gram na Equilibrium Sun Ray plus Turbine XLR, i ten zestaw dawał radę bardzo długo, ale ostatnio zapragnąłem zmiany. Wzmacniacz to "butikowy"  KT88 (ale bardzo neutralnie brzmiący, bardzo przejrzysty, detaliczny, z wybitnym zwartym basem, generalnie mało lampowy w potocznym rozumieniu), kolumny to Franco Serblin Accordo. A co mi nie pasuje z Equilibrium? W sumie to nic, to doskonałe kable w swojej cenie, ale kiedyś dostałem na odsłuch pewną Shunyatę (nie jakiś wysoki model) i zauważyłem, że średnica była taka jeszcze bardziej dopalona, akordeon nabrał ciała, czuło się ten miech i to powietrze z niego emoji846.png Ale z kolei bas niby większy ale bardziej rozlazły niż z Sun Ray, no i dużo gorzej jeśli chodzi o przestrzeń, w tym wkoło źródeł pozornych. Dla sprawiedliwości, słuchałem tej shunyaty krótko, może nie dałem jej szansy, żeby się ułożyć. To mimo wszystko dało mi do myślenia, że może są kable, które są zarówno "mięsiste" jak i dające super przestrzeń, nie robiące "misia". Generalnie ma być pięknie na średnicy, ale bez przewalenia, kable mają być neutralne, nie potrzebuję equalizera... Nawet moja landryna jest na granicy akecptowalnej ingerencji w system.. Zaakceptowałem jej rolę magika, ale neutralny kabel do końca to nie jest... A na końcu ciekawostka, dzisiaj zamieniłem miejscami DPS-4.1, która była podłączona do listwy, z Oyaide GTX-R (pierwsza wersja, Furukawa) podłączonej do odtwarzacza (Metronome). Słyszałem opinie, że landryna nie nadaję się do listwy... I tu niespodzianka, u mnie landryna zdecydowanie lepiej na listwie (czyli szkoła np. Nordosta, który rekomenduje, że najlepszy kabel sieciowy nie do urządzenia a do listwy...). 
 
 

 

Co to jest ta landryna?Piszesz, ze nie szukasz equalizera a potem chcesz dopalenia średnicy;) to troche przeczysz sam sobie..sprawdź miedziane audio note albo np chord, ktore kiedys mi ladnie 'zebraly' dźwięk, w podobnej konfiguracji.Ktoey model-nie pamietam, ale pewnie im wyzej tym lepiej.

To jest kabel zasilający od Furutecha, a teraz jest fioletowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do interkonektów

Przeczytałem naszą krajową recenzję tego Hijiri Milion, ciekawe, w hi fi muzyka piszą niektóre rzeczy w sposób jak sam to opisywałem tu na forum będąc łajanym przez znawców i przerzucaczy sprzętów..

Wygląda na to, że znawcy i przerzucacze dopiero poznają temat i rozpoczynają przerzucanie..

Jest tam m in napisane...że na świetnym przewodzie..kolumny grają lepiej..

Ciekawe ile lat doswiadczeń doswiadczony recenzent zawodowy potrzebuje, aby podzielić się taką konkluzją ?

 

Ciekawe kiedy ktoś w końcu zainstaluje sobie najwyzszej klasy linię energrtyczną - zasilającą, od której zależy jakieś 80 procent jakości dźwięku w systemie.

Czyżby recenzenci takowej jeszcze nie posiadali ?

Niech zamówią u Japończyków, tam w recenzji jest napisane, recenzowanie to PRACA, więc powinna być wykonywana z dochowaniem wszelkiej starannosci - tak ja uważam.

 

Podpowiem Państwu jaki jest efekt pracy takowej  - wszystkie recenzje wszystkiego - DO KOSZA !!!

Nieuprawnione !

 

Kiedy jest linia, - wszystko gra, i to jak !

 Nie tylko kolumny, gra każde dobrze zaprojektowane urządzenie, na poziomie tak daleko wykraczającym poza wyobraźnie, że można sobie dobierać sprzęt TAK jak Państwo i tak czynicie, czyli wedle uznania..niemal pod kolor.

 

linia energetyczna nie jest kablem zasilającym, głośnikowym, czy podobnym tworem, który jako przewód czy żyły kładziemy sobie na scianę czy montujemy inaczej.

To ustrój fizyczny cechujący się zupełnie innymi właściwościami z racji potrzeb dla systemu audio.

 

COŚ mi się wydaje, że badań naukowych nad celowoscią stosowania ścisłych kryteriów takiego produktu nigdy nigdzie nie podjeto.

 

Jeśli słuchacz nie posiada linii zasilającej system, odpowiadajacej wszystkim potrzebom, odpowiednio inaczej dla rodzajów urządzeń - odbiera fałszywy przekaz, potocznie mogę to określić na 20 proc potencjału, w rzeczywistości sprawy są dużo bardziej złożone z racji wymagań indywidualnych, w ramach typów urządzeń więc pozostaje tej jakości jeszcze mniej.

 

Taka jest prawda na temat instalacji hi end.

Przykro mi.

 

Później się Państwo dziwicie, protestujecie, kiedy stawiam tezy kategoryczne w różnych kwestiach, czynię to gdyż badam zjawiska i znam ich efekty na pozornym obrazie dźwiękowym.

 

Bez ok 80 procent jakości, niesposób z sensem załączyć system celem przyjemnego odsłuchu muzyki, czyżbym aż tak się mylił, że pomimo to jednak warto usiąść i słuchać ?

 

............

 

 

harmonixa hirji kiwame to kable genialne

To produkty rynkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tara Labs The Zero Evo to jednak inna kasa.

Połóż sobie na ścianę 20 metrów tej transmisji, podłącz tam napęd i DAC.

Nigdy mi się nie odwdzięczysz za tą radę, taki otrzymasz dźwięk jako rezulat pracy tej konfiguracji. 

 

Napiszesz wówczas na forum, - 747, najbardziej merytoryczny z userów forum, pomógł mi odnaleźć to co przez całe życie szukałem, ten dźwięk, to wszystko ciagle było tak blisko w zasięgu ręki... to nieprawdopodobne ...itd.

 

Oczywiscie to przykład dla zobrazowania wysiłku jaki musi być podjęty, by cieszyć się zadowoleniem z pełni możliwosci technicznych jakie istnieją.

 

Mądrala powie, - kazdy gupi potrafi/może wydać majatek na kabel do ściany.

Tak, to prawda, kabel nie może być tylko z najdroższej metalurgii/izolacji, - musi być zaawansowanym projektem zaprojektowanym specjalnie do tego celu.

Tego już gupek nie ogarnie.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ustrój fizyczny cechujący się zupełnie innymi właściwościami z racji potrzeb dla systemu audio.

Kolego SevenFourSeven konkretnie proszę, a nie bajki opowiadać o jakichś ustrojach. Komu takie górnolotne hasła potrzebne są tutaj? Chyba, że to bombardowanie przedpola dla nowych wyrobów (czyt. desantu) jakiejś znanej manufaktury poprawiającej zmodyfikowanego o wiele harmonicznych sinuso - prostokąta sieciowego do jego obrazkowego ideału ... To dawaj. Pokaż. Opisz. Będą brawa i popyt ? 

 

Tego już gupek nie ogarnie.

Noooo ... myślę, że tylko Kolega na razie ogarnia ? Tym bardziej zachęcam do ... reklamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tara, to nie jest kabel zasilający tyko interkonekt

Prąd elektryczny, sygnał audio, - jak zwał tak zwał - tego NIE wie !

Tara to środek przeniesienia jakości, przecież napisałem, że używam tego zwrotu /nazwy kabla/, jako symbolu.

Oczywiście czy symbolicznie czy nie, możemy go użyć.

Posłużymy się wszelkimi jego właściwościami do przeniesienia energii z przyłącza do listwy.

 

Efektem będą odniesienia, spostrzeżenia, po czasie rozumienie sytuacji, po 10 latach badań, wie się niemal wszystko, granicą jest tylko wyobraźnia oraz zakres doświadczeń na jaki decydujemy się.

Czasem trzeba kilka miesięcy wykonywać przewód, aby przekonać się, co do kierunku dalszego postępowania, bez żadnej gwarancji że obrało się właściwy.

Biznes w tym czasie zarobi mnóstwo kasy..

Wykonawca doświadczenia bogatszy będzie tylko o kolejne spostrzeżenia.

 

...........

 

Dlatego Kondo, Audio Note, D"Agostino, są drogie, bo ci ludzie ponieśli ryzyko, te rzeczy tak samo jak grają, równie dobrze mogłyby "nie grać", bynajmniej nie tak dobrze..

 

Reasumując, nikt nie lubi wydawać kasy.

Na kable w szególności.

Wiemy że IC kosztuje .....tyle i tyle..bardzo dużo...

Położenie takiej wartości na ścianę w odcinku 20m to ..

 

No i tu zabawa się kończy.

Trzeba podejść do sprzętu i załączyć te 20 procent możliwości..

Nic tu nie wymyślam, taka jest fizyka.

 

IC na ścianę używam jako symbolu, gdyż producenci w tych przewodach - a są to przewody małosygnałowe, używają najczęściej najlepszej metalurgii jaką tylko dysponują, nie ma żadnego innego powodu, to tylko zobrazowanie.

W rzeczywistości potrzebna jest zaawansowana konstrukcja / bardzo zaawansowana / z takowego materiału.

Firmy go raczej nie udostępniają, komplikuje to sytuację dotyczącą uzyskania jakości w pełnej skali.

 

 

konkretnie proszę

Proszę nie żartować, nie jestem tu od wczoraj, piszę zawsze to samo i tak samo, zawsze po czasie wychodzi na moje.

Nie mam czasu na przetrząsanie sieci i zamieszczanie potwierdzeń z różnych poważnych miejsc, dokonywane przez autorytety.

To co prezentuję jest nie do podważenia, gdyż było przedmiotem moich własnych osobistych doświadczeń, na które poświęciłem całe życie.

 

Nie piszę na temat lamp, lamp nie badałem, zachowań, przewody tak, przez dekadę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 to forumowy troll ktory zabiera glos w kazdym watku tym czesciej im mniej ma do powiedzenia. Proponuje ignorowac, jest taka opcja na profilu danej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tara, to nie jest kabel zasilający

Firmy różnicują przewodniki, na poziomie rodzajów kabli jak i konkretnych żył, potrzeba sporego doświadczenia by rozszyfrować na ile kierują się potrzebami miejsca w strukturze okablowania systemu a ...na ile oszczędnościami..

Bez orientacji zagubienie się w gąszczu wszelkich właściwości jest gwarantowane.

 

 

747 to forumowy troll

Tak.

Barni, - masz misję szkodzenia tym, którzy chcą wydać właściwe pieniądze na właściwe rzeczy ?

 

Swoje kłopoty opisałeś w własnym temacie, to określa rozumienie przedmiotu.

Załączasz wzmacniacz z kondensatorami do zastosowań przemysłowych i zastanawiasz się czy Twoi Koledzy, jak by wypadło to ustrojstwo z Dynaudio gdzie pracują przez wielu uważane najlepsze głośniki na świecie, bynajmniej wysokotonowe ?

 

Uspokój się.

Przestań śledzić innych userów.

Też możesz posiadać fantastyczny dźwięk, wystarczy tylko postępować zgodnie z regułami sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje ignorowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To kondensator który może pracować z Dynaudio.

Poprzedzać go muszą Elna Cerafine.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Elna Cerafine powinny być z daty produkcji po 2012 roku.

 

Żaden kondensator nie wchodzi tak w małe sygnały jak Cerafine.

Dynaudio jest mistrzem małych sygnałów, potrzebuje tych właściwości jak tlenu.

Współczuję osobom korzystajacym z tej marki, posiadającym rażąco niedopasowaną elektronikę czy kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dostałem na odsłuch pewną Shunyatę (nie jakiś wysoki model) i zauważyłem, że średnica była taka jeszcze bardziej dopalona, akordeon nabrał ciała, czuło się ten miech i to powietrze z niego ? Ale z kolei bas niby większy ale bardziej rozlazły niż z Sun Ray, no i dużo gorzej jeśli chodzi o przestrzeń, w tym wkoło źródeł pozornych.

W wzmacniaczu lampowym, ważny jest materiał rdzeni traf i dławików.

Równie ważne jest czym są uzwojone, drutu jest tam naprawdę sporo.

Okreslanie właściwości danego kabla jest dość odważne, to tylko 2 - 3 metry wobec przykładowo około  200 / trafa, dławiki / czy więcej w szeregu z linią energetyczną..

W takim wypadku pojęcie wstrzelenia się "kablem w system" rzeczywiście nabiera realnego znaczenia.

Osobiście sprawdziłbym kable jeszcze na systemach referencyjnych, rozwiałoby to sporą część wszelkich wątpliwości.

Dobry, drogi, japoński kabel od strony technicznej raczej powinien być dobrze, czy bardzo dobrze zoptymalizowany.

W kablu kluczowe są małe sygnały, nie tylko jako istniejące mniej lub bardziej, lecz ważny jest sposób ich uporządkowania względem siebie oraz wkomponowania w pozostałe spectrum.

To bardzo trudne do uzyskania cechy, świadczą o klasie kabla, czy nie gra "efekciarsko".

Oczywiście jak zawsze szybkość wygaszania impulsu w całym spectrum ma znaczenie podstawowe dla klasyfikacji, ta cecha musi współistnieć z określonymi powyżej zjawiskami na poziomie micro, kabel jeśli nie daje poczucia realizmu, jest mocno podejrzany, czy konstruktor nie obrał drogi na skróty..

 

Osobiście radził bym Koledze bardziej zakupić wysokiej klasy kabel, niż taki który komponuje się z aktualną architekturą sprzętu.

To bardziej perspektywiczne rozwiazanie.

Rzeczy nowe poddają się prawu nowych rzeczy - nudzą się po dwóch miesiącach..

Zwłaszcza kable, gdyż układają się do systemu i..grają tak ...jak poprzednie, jeśli nie mamy wręcz rewolucyjnego skoku jakości.

A o taki bardzo trudno..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tara

Nikt nigdy nie uzyska dźwięku systemu, ponad spectrum sygnału jaki może transmitować linia energetyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.