Jump to content
IGNORED

Czas na OB

Bogdan
 Share

Recommended Posts

Mój następny projekt do wypróbowania

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

13 godzin temu, artur0215 napisał:

Nie taniej zaczac na post-gitarowym 12" Tonsilu i kopułkowym wysokotonowcu tegoż? Nawet gdy zagra źle to nie będzie tak bolało.

Pewnie że tak, ale to ma także słabe strony:

Trzeba to 1.zrobić 2. SAMODZIELNIE ocenić, nie licząc na wsparcie innych?

Ewentualnie przyznać się do porażki własnego pomysłu

Edited by wally
Tekst

2 godziny temu, sebasbox napisał:

i jak źle zagra to co wywnioskuje na temat odgród? że wszystkie źle grają? Jak się stosuje słabe przetworniki to i taki dzwięk się dostaje.

A słuchałeś tego korundowego Peerlessa, że od razu tak negatywnie się o nim wypowiadasz?

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

1 minutę temu, LuSzTi napisał:

A słuchałeś tego korundowego Peerlessa, że od razu tak negatywnie się o nim wypowiadasz?

Odnosiłem się do postu artur0215 który napisał bezpośrednio nad miom postem, także nie do końca rozumiem bo artur0215 pisał tam o Tonsilach....

5 minut temu, sebasbox napisał:

Odnosiłem się do postu artur0215 który napisał bezpośrednio nad miom postem, także nie do końca rozumiem bo artur0215 pisał tam o Tonsilach....

Dlatego jednak przydaje się cytowanie, bo jednak nie zawsze jest jasne czy odpowiada się na post wcześniej czy ogólnie w wątku ?

Zdziwiło mnie po prostu tak jednoznaczne stwierdzenie, że ten Peerless taki słaby, jeśliby post dotyczył tego głośnika. A miałem go, zwrotkowałem i uważam, że jest bardzo dobry.

Anyway - nie było tematu ?

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

1 godzinę temu, Bogdan napisał:

producent tnie bardzo nisko - od około 500 Hz , ale to trzeba sprawdzić , j stawiam na łagodne cięcie liczone od około 1000 Hz 

Czyli tnie w okolicy rezonansu głośnika. O ile ten tweeter, to bardzo ciekawa i dobra konstrukcja, to jego aplikacja jest bardzo dziwna, żeby nie powiedzieć absurdalna. W tych odgrodach po prostu brakuje głośnika średniotonowego, no ale w tym biznesie sprzedać można wszystko ? Powodzenia w testach.

producent tnie bardzo nisko - od około 500 Hz , ale to trzeba sprawdzić , j stawiam na łagodne cięcie liczone od około 1000 Hz 

Producent stosuje nie tweeter kopułkowy, lecz "Type M100 Uniwave - Crossoverless Dome Midrange/Treble Driver". Co to jest nie wiem. Być może, głośnik koaksyalny, a być może i driver kompresyjny. W poprzednich modelach słowem "uniwave" nazywali driver kompresyjny:
Radianwithscreen-roughrender2-1.jpg?ssl=1
Taki głośnik zezwala na tak niski podział. Chociaż wątpię, że jest on 1 rzędem.

Być może zastąpić Peerless jakimś coaxem albo CD?

8 godzin temu, Ivan Nikitin napisał:

Producent stosuje nie tweeter kopułkowy, lecz "Type M100 Uniwaveemoji2400.png - Crossoverless Dome Midrange/Treble Driver"

to nic innego jak bełkot marketingowy/wizerunkowy

proceder jest dosyć prosty. Do średniej półki produktowej taki konstruktor do swoich założeń bierze na testy głośniki dostępne na rynku. Jeśli dana konfiguracja jest ok to jako producent zgłaszamy się po wersje OEM przy okazji dogadując cene i ilości dostaw i nie rzadko kosmetyczne zmiany w głośniku pod nasze założenia (jeśli czego brakowało). Logo producenta głośników znika a pojawia się nasze dowolnie wymyślone, potem wystarczy dorobić trochę górnolotnej ideologii, ambitne nazwy i proszę bardzo mamy własne głośniki z "wyjątkowymi" technologiami...

konstrukcja z początku tematu to dokładnie taki proceder łącznie z panelem od hypexa.

Są filmiki na YT dosyć dobrze nagrane jak ten zestaw gra i nawet na słuchawkach osłuchani zorientują się że bas jest dosyć imponujący, góra w porządku, średnie - też są ale słychać że trochę nie naturalne, a dlaczego? bo tak brzmią średnie tony z 15".

Do Bogdan

No i już się zaczęło...
Zrób chłopie jak chcesz lub zgodnie z jakimś projektem, podłącz i posłuchaj jak to będzie grać.
Jeżeli będzie Ci pasować, to zostaw i się ciesz.
Jak znam życie (mam już czwarte odgrody u siebie, które zostawiłem bo w końcu grają), to na początku będziesz siedział z bananem na twarzy ze szczęścia, że gra. A potem zaczniesz kombinować. Taki to już los z odgrodami. Potem będzie, co będzie, zatoczysz duuuuże koło i wrócisz do odgród, ale bogatszy o swoje doświadczenie. Dopiero na końcu zrobisz takie, jakie Ci pasują i te sobie zostawisz, bo już będziesz wiedział o co chodzi. Jedna uwaga, nie kombinuj za mocno w odgrodach, one dużo wybaczają.

A TERAZ DO DZIEŁA!!!

Edited by zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

24 minuty temu, Bogdan napisał:

jak te M5 pobiją moje Dali Grandy , to już miodu nie będę szukał ?

hahahaha ...

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

W dniu 19.08.2020 o 11:04, przemak napisał:

Kolumny do Kleopatry - ABS czyli absolutny brak środka ?

Jak je w 1977roku sprzedałem byłem bardzo happy, wcześniej cudem też nie były Meluzynowe ale wtedy mało co po wojnie było.

A jak byście takie średniaki-bydlaki 100Hz-7kHz idące idealnie liniowo aplikowali, mogą OB jak i w obudowie zamkniętej pracować...

Mam zgryz

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by ASURA

W dniu 18.08.2020 o 10:34, Bogdan napisał:

tu wszystko zależy od głośników , więc muszą być te - przynajmniej ja tak uważam

tutaj większy model M3

Chudość straszna bez wypełnienia Z basem cieniutko bo mikrofony trzeba właściwie ustawić. Moja ukochana Madleinka na granicy szeleszczenia, czym tu się egzaltować?