Skocz do zawartości
IGNORED

Białorusini vs. Łukaszenka.


Gość Sine Metu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krak_oN napisał:

NIe wiem czy to jest odpowiednie porównanie, bo nie wiem czy na dzień dzisiejszy w USA projektują tzw zieloną przestrzeń wypoczynkową w pobliżu miejskich blokowisk na takim poziomie jak to się teraz projektuje w Rosji

Jaja sobie robisz??? Rosjanie zbudowali park! No klękajcie narody! Zbudowali park! Bo na świecie nie ma parków! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, il Dottore napisał:

Rosjanie zbudowali park! No klękajcie narody! Zbudowali park! ?

W jakiejś audycji radiowej o projektowaniu parków którą słuchałem przypadkowo, zaproszony tam ekspert wyraził taką opinię że na dzień dzisiejszy ogólnodostępne współczesne Rosyjskie parki są projektowane chyba z największym rozmachem na świecie, zaciekawiło mnie to bo coś mi się to wydawało dziwne i coś tam poszperałem w necie i na youtube i faktycznie dzisiejsze Rosyjskie parki są na bardzo wysokim poziomie ale w tym nie jestem jakimś wielkim znawcą. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz 'Rosyjskie parki', to żeby podkreślić ich ważność, powinieneś użyć również litery wielkiej w wyrazie 'parki'. Sposób w jaki ująłeś te ruskie parki, jest bykiem ortograficznym z punktu widzenia języka polskiego. No chyba, że chcesz podkreślić tylko 'Rosyjskie', a na parki chooj kładziesz - to rozumiem i wszystko jest wporzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem sowieciarz oszalał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Krak_oN napisał:

W jakiejś audycji radiowej o projektowaniu parków którą słuchałem przypadkowo, zaproszony tam ekspert wyraził taką opinię że na dzień dzisiejszy ogólnodostępne współczesne Rosyjskie parki są projektowane chyba z największym rozmachem na świecie, zaciekawiło mnie to bo coś mi się to wydawało dziwne i coś tam poszperałem w necie i na youtube i faktycznie dzisiejsze Rosyjskie parki są na bardzo wysokim poziomie ale w tym nie jestem jakimś wielkim znawcą.

Nie doceniasz się. Jesteś tu chyba jedynym znawcą rosyjskich parków więc śmiało można cie nazwać forumowym ekspertem w tej dziedzinie.

Niestety nie łapię związku rosyjskich parków z tym wątkiem. Opozycja się tam ukrywa, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

W parku Gorkiego ?

Lepiej tam nie iść! ?

MV5BZGY4ZWY3NmUtZGYyNS00MGE5LWEwZGYtMDU1

Aż sobie zapodam z CDA bo wolne dzisiaj. Powspominamy Zimną Wojnę!  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie parki, a gułagi. Jak w tym dowcipie o rowerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, il Dottore napisał:

oszalał

W ten sposób komandosi ani na wschodzie ani w centrum mu nie zrobią przewrotu - są z dala od centrum. Będą tam bardziej zajęci niż w poprzedniej bazie.

Nie oszalał.

2 godziny temu, il Dottore napisał:

zapodam

Przemyt był i będzie, pejzażowy to obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi przełom! Władze lokalne ze społeczeństwem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakiej gospodarki? Człowieku!!! Oni mają ok 6000 baksów PKB per capita. TO JEST POZIOM AFRYKI!!!
I uprzejmie przypominam, że w 1989 Polska była w stanie identycznym. I co? Przegoniliśmy dziś Portugalię. Teraz Hiszpanię już mamy na celowniku! Przy swoim położeniu Polska jest po prostu skazana bycie k**ewsko bogatym krajem. Tylko trzeba powiesić socjalistów, agenturę i zasrańców.
Co do rozumu to Baćce nie sposób go odmówić. Zapewnić sobie 10 milionów niewolników i osobisty majątek w wysokości ok 10 mld dolarów to trzeba mieć kiepełe. Megazłodziej.
Jeśli w Polsce jest taki dobrobyt, to czego włóczysz się po świecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gromg napisał:

Jeśli w Polsce jest taki dobrobyt, to czego włóczysz się po świecie?

Dawno miałem wrócić, miałem super propozycję z Polski ale dzieci oświadczyły twardo, że nie ma mowy - nie wracają.

No i utknąłem, póki dzieciaki się nie usamodzielnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pracują w mojej firmie Białorusini , którzy nie znają nazw miesięcy w języku białoruskim . Te nazwy są swojskie .
A czy w ogóle Białorusini rozmawiają po białorusku w twojej firmie? Z opinii wiem, że są bardzo dobrymi pracownikami, w przeciwieństwie do Ukraińców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie Łukaszenki z siłowikami dzisiaj - bardzo słabe tłumaczenie, za co przepraszam, ale lepszym nie dysponuję.

Łukaszenka wymienia postulaty opozycji. Przeczytajcie uważnie. I zobaczycie jak w proch i pył się obraca bezrozumna narracja wojtusia, jakoby opozycja była prorosyjska! Przeciwnie! Zakaz mówienia po rosyjsku, wystąpienie Białorusi ze wszystkich struktur zdominowanych przez Rosję, uzależnienie białoruskiej Cerkwi bezpośrednio od Konstantynopola a nie od Moskwy, starania o członkostwo w NATO i UE, otwarcie granicy z UE a zamknięcie z Rosją itp... Krótko: przemiana Białorusi w normalny europejski kraj. Takie są postulaty tej rzekomo "prorosyjskiej" opozycji, wojtusiu.

18 sierpnia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się z członkami Rady Bezpieczeństwa. Prezydent zaznaczył, że zwołał spotkanie, aby tradycyjnie omówić aktualną sytuację na Białorusi. „Nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Zwłaszcza na naszych granicach. Pamiętacie, w centrum zarządzania strategicznego, o którym mówiliśmy. Niektórzy z naszych obywateli uznali to za zaostrzenie sytuacji. Nic podobnego. O zachodnich granicach naszego kraju można tak mówić.Ale myślę, że (wczoraj wieczorem, zwłaszcza w nocy) byliście przekonani, że nie doszło do eskalacji sytuacji, ale nastąpiła trafna i poprawna reakcja. Musieliśmy to wziąć pod uwagę i mieć to na uwadze wcześniej." „Zdarzały się wypowiedzi przedstawicieli państw zachodnich, w tym przywódców niektórych państw, którzy w ogóle nie wiedzą, gdzie jest Białoruś i nie wiedzą, co się tu dzieje. Niemniej jednak zabierają głos”. „Co więcej, te wypowiedzi wskazują, że kiedy omawialiśmy tę sprawę w MON, Prezydent miał rację i dzięki Bogu, że zareagowaliśmy na to i wysłaliśmy jednostki bojowe naszej armii na zachodnie granice naszej granicy, doprowadziliśmy je do pełnej gotowości bojowej. Minister obrony poinformował mnie, że wszystko to zostało wykonane i odpowiednie jednostki są już gotowe do wypełnienia swoich zobowiązań - powiedział Prezydent. - Chciałbym jeszcze raz podkreślić: szkoda, że musieliśmy użyć pewnych jednostek, zwłaszcza sił specjalnych, do przywrócenia porządku w kraju. Pewna część naszej populacjI nie tylko nie rozumie zagrożenia, ale wzmaga ją celowo ”. Aleksander Łukaszenka zaznaczył, że jak mówi wojsko: "komponent zewnętrzny zmusza armię białoruską do uwzględnienia sytuacji i odpowiedniego działania." Prezydent: "To znaczy, że dzisiaj nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz mamy problemy. A fakt jest taki, że są to absolutnie skoordynowane działania, już widzimy wyraźnie. Ale to nawet nie jest szczyt. Wydarzenia będą się odpowiednio rozwijać, ale rozumiemy, w ktorym kieruneku ” - dodała głowa państwa. Białoruski przywódca mówił o sytuacji w kraju. „Nowy element to próba uspokojenia władzy, a zwłaszcza struktur władzy: "opozycja" teraz twierdzi: jesteśmy spokojni, jesteśmy dobrzy, rozumiecie, nie chcemy już konfrontacji. Tak jest, a nie tak. To jest ekran. - powiedział Aleksander Łukaszenka. "Po pierwsze - zaznaczył Prezydent - w kraju utworzono swego rodzaju kwaterę główną opozycji w celu przejęcia władzy. Ofrowana nam jest "druga strona". I nie żądają niczego innego, jak tylko przekazania im władzy. Stawiamy więc sprawę jednoznacznie: jest to próba przejęcia władzy ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami" - podkreślił białoruski przywódca. „Dlatego chcę ostrzec tych, którzy weszli w skład tego gremium, że podejmiemy odpowiednie kroki. Ale tylko zgodnie z Konstytucją i prawem. Mamy dość tych środków, aby ostudzić niektórych pasjonatów” - ostrzegł Aleksander Łukaszenka. Głowa państwa mówiła też o składzie rady opozycyjnej: „O dawnych„ oszustach ", jak ich nazywają. Są byli naziści, urażeni, którzy kiedyś byli u władzy i normalnie zostali rozwiązani. Spójrzcie na tę listę." Prezydent skrytykował program centrali opozycji, w którym wymieniono działania priorytetowe do 2021 roku i długoterminowe do 2030 roku. Białoruski przywódca polecił rządowi i Administracji Prezydenta w przypadku każdego punktu przygotowania informacji o konsekwencjach dla kraju, jeśli zostaną one wdrożone. „Rząd przygotuje wszystkie materiały, a następnie poinformujemy ludzi o konsekwencjach każdego proponowabego przez nich kroku” - powiedział. O punktach programu tzw opozycji osobiście wypowiedział się także Aleksander Łukaszenka: „Na przykład wycofanie się z Państwa Związkowego, Unii Euroazjatyckiej, Unii Celnej (jednak to jacyś analfabeci polityczni, gdyż utworzyliśmy już Unię Euroazjatycką w trybie Unii Celnej), z innych podmiotów integracyjnych zdominowanych przez Rosję. Muszę powiedzieć, że w żadnym z nich Rosja nie dominuje w strukturze. Trzeba czytać dokumenty statutowe. Tam sprawy są przyjmowane na zasadzie konsensusu, a każdy kraj ma jeden głos - powiedział szef państwa. Opozycja proponuje także wprowadzenie kontroli granicznej i celnej na granicy z Rosją. To znaczy ustanawia się białorusko-rosyjską granicę ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami” - zaznaczył prezydent. „Trzeci to zakaz sprzedaży białoruskich obiektów infrastrukturalnych firmom rosyjskim. Firmom rosyjskim! Pytanie brzmi, jak to możliwe? Oczywiście zachodnim będzie można. Stanowisko moje i nasze jest jednoznaczne: nikomu nic nie sprzedamy. Tak było do tej pory” - zaznaczył białoruski lider. Aleksander Łukaszenka mówił też o klauzuli o uwolnieniu mediów spod kontroli państwa. "To znaczy, dzisiaj kontrola państwa jest zła, nie może być. Ale zostanie wg tzw opozycji utworzona rada koordynacyjna składająca się z jakichś szarlatanów, więc oni wtedy będą kontrolować media. Cóż, tak było na Ukrainie i innych krajach, wiecie o tym" - powiedział. Prezydent. "Ponadto opozycja proponuje zapewnienie nadawania kanałów telewizyjnych z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy na Białorusi. Będą do nas nadawać. I jednoczesnir zakazac chcą nadawania rosyjskich kanałów telewizyjnych na Białorusi. Bez komentarza" - powiedział Aleksander Łukaszenko. "W sferze militarnej proponują wycofanie się z OUBZ, zamknięcie rosyjskich baz wojskowych na terenie Białorusi - centrum łączności w Wilejce i radarowej pod Baranowiczami." Jednocześnie na spotkaniu zauważono, że odpowiednie obiekty nie mają nawet statusu baz. „Nie rozumiem, ale czym grożą nam bazy wojskowe? To nie są nawet jednostki bojowe. Tam - 90% - nasi ludzie pracują, otrzymują odpowiednie wynagrodzenie” - powiedział szef państwa. „Wycofanie się z OUBZ ... Mamy sowiecką, rosyjską broń. Jeśli wycofamy się z OUBZ i przy takiej antyrosyjskiej linii, ta broń w ciągu roku w naszym kraju zamieni się w śmieć - podkreślił prezydent. „Ta broń, radziecko-rosyjska, wszystko to zostanie zniszczone. Zgodnie ze standardami NATO, potrzebne będą ogromne ilości pieniędzy na ponowne wyposażenie armii. Myślą, że NATO ją da. Nikt nic nie da! Będą się wiercić. Nie obchodzi ich to, zobaczycie Dalej: proponują rozbudowę, otwarcie, do tego szerokie, infrastruktury granicznej na zachodzie z Unią Europejską. Jednocześnie, jak słyszeliście, mamy zamknąć granicę z Rosją. Konsekwencje nie są trudne do przewidzenia. Jeśli dziś handlujemy z Rosją, co będzie jutro, wiecie” Aleksandra Łukaszenki. Prezydent mówił także o wprowadzeniu tzw. Pełzającego zakazu języka rosyjskiego na Białorusi. „Nie mówią otwarcie, ale pełzający zakaz języka rosyjskiego. Wprowadza się pojęcie odpowiedzialności karnej za obrazę języka białoruskiego. Słuchajcie, czy mieliśmy takie fakty, że obraziliśmy nasz język ojczysty? Jeśli chodzi o tematykę językową, opozycja proponuje również, aby wojsko przeszło całkowicie na język białoruski oraz wprowadzić do 2030 r. edukacji w języku białoruskim od przedszkoli po uniwersytety. Zdecydowaliśmy daeno razem z wami, przejrzeliśmy i przerobiliśmy tę kwestię. Zdecydowaliśmy, jak będziemy postępować w zakresie języków białoruskiego i rosyjskiego. Mamy nimi mowić - zauważył Prezydent. - Uzgodniliśmy, że nie będziemy drążyć tego tematu. Mów w dowolnym języku, angielski też nie jest tu zabroniony. Mów po chińsku, ucz się angielskiego. Nie, musimy wywołać na siłę tego problemu językowego! ” Aleksander Łukaszenko zwrócił uwagę, że wiele krajów, w tym europejskie, ma kilka języków urzędowych. „Austria generalnie używa języka niemieckiego. I nic, żyją normalnie” - powiedział. Kolejnym punktem programu opozycyjnego jest przywrócenie Białoruskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w opozycji do Białoruskiego Egzarchatu Patriarchatu Moskiewskiego. Zawsze byliśmy dumni z tego, że mamy świat międzywyznaniowy, że nikt nikomu nie przeszkadza. Ani prawosławni, ani katolicy. Muzułmanie żyją z nami zadowoleni, Żydzi i tak dalej. I okaże się, że to, z czego zawsze byliśmy dumni, zostanie odrzucone i zhańbione"- podkreślił Aleksander Łukaszenko. "Wreszcie program opozycji mówi o staraniach o członkostwo w Unii Europejskiej i NATO." W związku z tym Głowa Państwa zaznaczyła, że „demokracja na Ukrainie powstała prawdopodobnie około 10 lat temu”, ale nikt nie zaakceptował ich ani w NATO, ani w UE. „Poza tym nikt tam na nikogo nie czeka. Ani na nich, a co dopiero na nas. My po prostu zniszczymy w ten sposób nasz kraj” - zapewnia białoruski przywódca. Zwrócił uwagę, że ostatnio w mediach amerykańskich pojawiła się teoria o zjednoczeniu trzech mórz: „Bałtyk, Morze Czarne, Adriatyk. Nie ma Rosji, nie ma Serbii, jest Białoruś. Już nas tam uwzględniono”. „Jeszcze raz podkreślam: w najbliższej przyszłości będziemy analizować te kwestie i informować ludzi o konsekwencjach takich działań. Ale dziś widzicie, jak skoordynowane jest to, co próbują nam w tym kraju narzucić. Ponowne wybory, chaos itp. Uderzają w przedsiębiorstwa. urzędników, wojsko, policję, media. Wszyscy to widzimy, jestesny uważni- podsumował Prezydent."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
doktorku
 
Białorusini nie są prozachodni jak piszesz .Oni jak najbardziej są prorosyjscy .Tylko mają dosyć Łukaszenki .Natomiast Rosjanie nie mogą nachalnie popierać reżimu bo by ich sobie zrazili .Muszą grać subtelnie .Czyli oficjalnie zachowują neutralność a po cichu dystansują się od dyktatora .Ale gdyby rewolucja rozszerzyła się na coś w rodzaju majdanu to byłoby to dla Rosji groźne .I wtedy Putin musiałby interweniować .
Chyba po raz pierwszy z tobą się zgadzam.
Nie śledzę na bieżąco sytuacji, czasem przeglądam wiadomości na stronie rosyjskiej tv i zdziwiło mnie to że piszą obiektywnie nie broniąc Łukaszenki. On wielokrotnie podpadł Rosji lawirując pomiędzy wschodem a zachodem. Chyba przegiął pałę ostatecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, gromg napisał:

czy w ogóle Białorusini rozmawiają po białorusku w twojej firmie? Z opinii wiem, że są bardzo dobrymi pracownikami, w przeciwieństwie do Ukraińców.

Nie słyszałem żeby rozmawiali po białorusku . Dodam , iż doskonale rozróżniam ukraiński , białoruski i rosyjski .

Ukraińcy nie pracują u nas . Powody są znane . Delikatnie mówiąc to  w znacznej części są nierobami . Znam opinie o nich od znajomych z innych firm gdzie są zatrudniani . 

Białorusini przykładają się do pracy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, czester15.30 napisał:

Ukraińcy nie pracują u nas

Może u WAS,u nas firmy budowlane to 50-60% ukry,małe firmy remontowo budowlane tu już mamy 80%,hotele lekko 80% sprzątanie,pomoce kuchenne,ludzie do wszystkiego na zasadzie przynieś wynieś pozamiataj,w wolnej chwili se polataj..

Firmy zajmujące śię utrzymaniem czystośći,tu już chyba w 100% zatrudnia śię tylko ich,do tego gastronomia to też ich działka.

Aha byłbym zapomniał Biedra też ich zatrudnia.

Wygląda na to że ukraiński niewolnik jest już zbyt drogi i trzeba na rynek pracy dostarczyć coś jeszcze tańszego,i mamy kolejną odsłonę demokracji,tym razem na cel wzięto  Białoruś,niech walczą poczują smak dobrobytu zapiexxxxc na budowie po 10-12 h dziennie i mieszkając w 10-u na 12m2.

Tak w wielkim skrócie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fan64 napisał:

Wygląda na to że ukraiński niewolnik jest już zbyt drogi i trzeba na rynek pracy dostarczyć coś jeszcze tańszego,i mamy kolejną odsłonę demokracji,tym razem na cel wzięto  Białoruś,niech walczą poczują smak dobrobytu zapiexxxxc na budowie po 10-12 h dziennie i mieszkając w 10-u na 12m2.

Niech poczują smak dobrobytu zakładając własne firmy bez państwowej opresji, podróżując, edukując się, integrując się z cywilizowanym światem. Do tego to się sprowadza.

Oczywiście - ktoś musi pracować w firmach sprzątających. Poprawi się Białorusinom, to znów będzie się trzeba po świecie rozejrzeć. Jak długo Polskę zalewają tani pracownicy a nie miłośnicy socjalu - ja nie widzę problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baćka widział polskie flagi w Grodnie. Stąd ta dyslokacja wojska na granicy z Polską ? . A po naszej stronie niema dużych jednostek od czasu Komorowskiego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek-1969
+

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię by Niemcy (pozostający w strategicznym sojuszu z Rosją) posłuchali wezwania płynącego z udręczonej przez komunizm i Rosję Białorusi.

A przecież wystarczy wprowadzić sankcje - odciąć Białoruś od systemu SWIFT na przykład... I jest po herbacie!

Unia powinna wspólnie z USA ustalić program sankcji przeciwko zbrodniczemu reżimowi sowieciarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, costa brava napisał:

daj spokój,  jak sami Białorusini nie dadzą rady to nikt im nie pomoze, a Niemcy nawet zaszkodza 

Demokracji trzeba pomóc i to bez dwóch zdań.

Sępy już wesoło krążą wokoło.

Brakuje jeszcze wyciągniętej ręki MFW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, costa brava napisał:

Sępy jeszcze nie krążą bo Wladimir żyw ? w przeciwieństwie do Aleksandra ktory chyba zostanie skazany na pożarcie 

Pozyjom - uwidim.

Zostanie skazany na pożarcie przez prawoczłowiekowców.

Brzmi wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Amator 2b napisał:

Demokracji trzeba pomóc i to bez dwóch zdań.

Sępy już wesoło krążą wokoło.

Brakuje jeszcze wyciągniętej ręki MFW.

Lepsza tfu! demokracja niż zbrodniczy sowiecki reżim. Ja gardzę demokracją ale władza autorytarna ma sens tylko wówczas, gdy służy społeczeństwu. Weźmy dwóch zbawców cywilizacji łacińskiej na dwóch kontynentach: Pinocheta i Franco. Sięgnęli oni po władzę by bronić kraju przed czerwoną zarazą i w tym celu sprawowali rządy autorytarne. I to jest wskazane, zdrowe i normalne. Tak powinno być. Udało im się, uratowali swoje kraje, przynajmniej na jakiś czas.

Ale Łukaszenka to inna para kaloszy. Jest to sowieciarz przywieziony na ruskim czołgu, by tresować Białorusinów do uległości wobec Kremla. Nie waha się popełniać zbrodni, by utrzymać swój bandycki reżim. I okrada swój naród na epicką skalę. Uczynił niewolników z 10 milionów ludzi. Więc dosyć tego. Nawet tfu! demokracja będzie lepsza. Choć najlepszy byłby dla nich katolicki polski król. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Nie waha się popełniać zbrodni, by utrzymać swój bandycki reżim

Za dużo TV doktorze.

Ciekaw jestem ile swojego majątku narodowego mają Białorusini a ile zostało jeszcze Polakom?

Z tego co wiem to ten reżym bardzo dba o polskie dobra kultury, są odnowione, nie okradane jak to ma miejsce chociażby na "bratniej" Ukrainie czy Żmudzi.

Powiem Tobie doktorku, że jak uda się tam wprowadzić demokrację, to dla polskiej mniejszości nadejdą ciężkie chwile.

Polacy na Żmudzi żeby coś ugrać dla siebie muszą jednoczyć się tam z mniejszością rosyjską.

To ci paradoks.

 

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Nawet tfu! demokracja będzie lepsza. Choć najlepszy byłby dla nich katolicki polski król.

Białoruski reżym w kwestie wiary się nie wpierd*** co często robi demokratyczna UE. Łukaszenka jest człowiekiem niewierzącym ale nie walczy z tamtejszą cerkwią i wiernymi. Taki z niego sowieciarz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amator 2b

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.