Skocz do zawartości
IGNORED

Taga Harmony TTA-500 - zestaw


PanJa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Mam prośbę do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę skompletować zestaw do muzyki. Po namyśle stawiam na stereo i lampy. Wstępnie zastanawiam się nad Taga Harmony TTA-500 lub 1000. Ten drugi trochę wychodzi poza budżet ale jesli warto dołożyć parę złotych i mieć sprzęt na lata to chętnie posłucham wszelkich rad. 

Chcę w tym momencie kupić sam wzmacniacz a resztę kompletować póżniej. Zaczynam od zera i obecnie chcę kupić wzmacniacz i porządne słuchawki. Kolumny w przyszłości. 

Będę wdzięczny za wszystkie rady. Czy tego typu lampy jak napisałem mają sens do słuchawek? jak składać zestaw (co będzie potrzebne), żeby odsłuch na słuchawkach był możliwy? Jakie słuchawki dobrać do takiego zestawu (budżet o1000 - 1200 zł choć jeśli byłoby warto to można dołożyć)? 

Źródło dżwięku to odtwarzacz Hi Res. Docelowo zestaw stałby w pomieszczeniu około 20 metrów kwadratowych. Czy tego typu wzmacniacze wystarczą? TTA-500 nie będzie za słaby?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim napisz jaki masz budżet na słuchawki oraz jakie są Twoje preferencje brzmieniowe? Bez tego niestety nie ruszymy i będziemy strzelać w ciemno. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanJa

po pierwsze do słuchawek potrzebujesz sprzętu w postaci wzmacniacza słuchawkowego czy to wolnostojącego czy wbudowanego w inne urządzenie - TTA500 czy 1000 nie posiadają gniazda słuchawek.

po drugie po co "grzać" cały wzmacniacz i zużywać kosztujące jednak trochę lampki żeby korzystać z ułamka mocy? to mocno nieekonomiczny pomysł - kwadra el34 czy kt88 jak w przypadku powyższych Tag kosztują swoje, nawet chińczyki, które moim zdaniem kwalifikują się do zmiany jeśli ci zależy na  możliwie najlepszym brzmieniu lampowym.

po trzecie dobrze prawi q21 że najpierw musisz określić jaki dźwięk potrzebujesz a dopiero potem można szukać sprzętu który ci go zapewni.

po czwarte podsumowując punkty 1-3 uważam, że jeśli jeszcze nie masz żadnego sprzętu to powinieneś pomyśleć o dac z pre i wyjściem słuchawkowym (jeśli uważasz że to dla ciebie to może być lampowy) a w następnym etapie dokupisz sobie koncówkę mocy do pełnowymiarowego systemu audio z kolumnami. Jeśli chodzi o daca czy preampa lampowego to szukałbym takiego na parze lamp 12ax7, 12at7, ecc88, 12au7 gdyż daje to możliwość wybierania spośród szerokiego spektrum najlepszych lamp jakie kiedykolwiek wyprodukowano i których już raczej nikt nie wyprodukuje (ekonomia i ekologia). Zwróć uwagę aby były to poprawnie zbudowane urządzenia (kompetentnie wykonana część analogowa) a nie tylko bufor lampowy "kolorujący" efekt końcowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanJa

Jeśli chcesz pójść tym tropem który zaproponowałem wyżej to podaję pod rozwagę dwa urządzenia: Line Magnetic mini na lampach 2x12ax7 + 2xEL84, rasowy lampowiec wśród nowych urządzeń, point-to-point wiring lub Hafler HA75  (wersja z dac lub bez) który może pokazać sznyt lampowego brzmienia 12ax7 dzięki użyciu jednej lampy. Gdyby nie pasowało to można wypuścić sygnał wyjściami z pominięciem lampy. Z ciekawostek ten preamp posiada ciekawą regulowaną funkcję "emulacji" na słuchawkach odsłuchu jak na kolumnach w pomieszczeniu. Godne sprawdzenia ( ja nie miałem okazji).

Jeśli wybierzesz lm to w następnym kroku dokupujesz kolumny głośnikowe o dużej skuteczności >97dB i masz gotowy system który może powalczyć z naprawdę wysokojakościowymi systemami. Z Haflerem masz pełną dowolność dalszej konfiguracji systemu bo to pre z lub bez dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 08:27, Airmike napisał:

Jeśli chcesz pójść tym tropem który zaproponowałem wyżej to podaję pod rozwagę dwa urządzenia: Line Magnetic mini na lampach 2x12ax7 + 2xEL84, rasowy lampowiec wśród nowych urządzeń, point-to-point wiring lub Hafler HA75  (wersja z dac lub bez) który może pokazać sznyt lampowego brzmienia 12ax7 dzięki użyciu jednej lampy. Gdyby nie pasowało to można wypuścić sygnał wyjściami z pominięciem lampy. Z ciekawostek ten preamp posiada ciekawą regulowaną funkcję "emulacji" na słuchawkach odsłuchu jak na kolumnach w pomieszczeniu. Godne sprawdzenia ( ja nie miałem okazji).

Polecam coś czego nie miałeś okazji sprawdzić, dobrze rozumiem?

W dniu 18.08.2020 o 08:10, PanJa napisał:

Mam prośbę do bardziej doświadczonych kolegów. Chcę skompletować zestaw do muzyki. Po namyśle stawiam na stereo i lampy. Wstępnie zastanawiam się nad Taga Harmony TTA-500 lub 1000. Ten drugi trochę wychodzi poza budżet ale jesli warto dołożyć parę złotych i mieć sprzęt na lata to chętnie posłucham wszelkich rad. 

W tym budżecie warto spojrzeć na lampą Yaqin MS-90B. Pytanie czy właśnie takiego brzmienia szukasz?  NA czym będziesz więcej słuchał muzyki? Słuchawki czy kolumny? Może wzmacniacz słuchawkowy dokup osobno w przyszłości kiedy będziesz wybierał słuchawki? O jakich kolumnach myślałeś? Rozwiń trochę swoją wypowiedź ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to od początku:

Szukam brzmienia naturalnego idącego w stonę ciepła, nie koniecznie przesadnie wyostrzonego. Interesuje mnie też dobra góra (bez wpadania w metaliczność) i szeroka scena (z góry przepraszam wszystkich za nieporadny opis. Nie robię tego często ale mam nadzieję, że pozwoli on na złapanie kierunku). 

 

Częściej słucham na słuchawkach, więc to co pisze Airmike jest interesujące. Ten Line Magnetic wygląda interesująco ale pytanie co ze źródłem dźwięku? 

Jaka końcówka mocy i kolumny do dopełnienia zestawu?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PanJa napisał:

Jaka końcówka mocy i kolumny do dopełnienia zestawu?

Nie co poza budżetem, ale warte polecenia - Roksan K3 końcówka mocy.
Kolumny:
- Fyne Audio F501
- Polk Audio S60e
- Dali Oberon 7
- Heco Aurora 700
- KEF Q750

Kup przedwzmacniacz i końcówkę, weź pod rękę i idź na odsłuch. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, S4Home said:

Polecam coś czego nie miałeś okazji sprawdzić, dobrze rozumiem?

Quote

 

 

"Podaję pod rozwagę" to nie znaczy od razu "polecam". Słowa polecam mogę użyć w odniesieniu do firmy Hafler bo znam i miałem jej inne produkty i są bardzo dobre w stos. do ceny. Więc z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić że ryzyko zakupu bubla  tu praktycznie nie istnieje. Oczywiście ryzyko niespełnienia potrzeb klienta istnieje zawsze nawet przy najlepszych urządzeniach, ale akurat ten Headphone amp/dac  ma świetne możliwości dopasowania dźwięku do potrzeb, zarówno przez kształtowanie dzwieku wymianą lampy jak i resztą ciekawych funkcji jakie posiada. W tym kontekście i potrzeb autora - tak polecam. Ty nie polecasz mimo że nie sprawdziłeś?

Quote

W tym budżecie warto spojrzeć na lampą Yaqin MS-90B.

 

Rozumiem że polecasz? A zrozumiałeś potrzebę klienta? Ten wzmacniacz nie ma wyjścia na słuchawki.

Quote

 

Pytanie czy właśnie takiego brzmienia szukasz?  NA czym będziesz więcej słuchał muzyki? Słuchawki czy kolumny? Może wzmacniacz słuchawkowy dokup osobno w przyszłości kiedy będziesz wybierał słuchawki? O jakich kolumnach myślałeś? Rozwiń trochę swoją wypowiedź ? 
 

Przecież autor napisał : "Chcę w tym momencie kupić sam wzmacniacz a resztę kompletować póżniej. Zaczynam od zera i obecnie chcę kupić wzmacniacz i porządne słuchawki. Kolumny w przyszłości". 

 

3 hours ago, PanJa said:

Dobra to od początku:

Szukam brzmienia naturalnego idącego w stonę ciepła, nie koniecznie przesadnie wyostrzonego. Interesuje mnie też dobra góra (bez wpadania w metaliczność) i szeroka scena (z góry przepraszam wszystkich za nieporadny opis. Nie robię tego często ale mam nadzieję, że pozwoli on na złapanie kierunku). 

 

Częściej słucham na słuchawkach, więc to co pisze Airmike jest interesujące. Ten Line Magnetic wygląda interesująco ale pytanie co ze źródłem dźwięku? 

Jaka końcówka mocy i kolumny do dopełnienia zestawu?

 

 

przy tym LM mini 84ia nie potrzebujesz koncówki mocy. LM robi dorbe urządzenia. Sprawdź ofertę, poczytaj dlaczego ludzie są zadowoleni. To jest pełnoprawny wzmacniacz "flea"power. Z kolumnami wysokoefektywnymi nie potrzebna żadna koncówka mocy dodatkowo. Chcesz przykład kolumny która się sprawdzi w Twoich 20m2? - IMF Super Compact skutecznosć 100dB. Oczywiście w przyszłosci bedziesz mógł dolożyc koncówkę, ale to wszystko zależy od Twoich założeń (no i budżetu)

Źródło owszem będzie potrzebne, ale to właściwie pytanie do Ciebie czego chcesz używać jako źródła?Napisałeś że to będzie odtwarzacz hi-res. Masz już go czy nie? Słuchałeś już jakichkolwiek urządzeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Airmike napisał:

Rozumiem że polecasz? A zrozumiałeś potrzebę klienta? Ten wzmacniacz nie ma wyjścia na słuchawki.

Dokładnie tak czytaj dalej.
"Może wzmacniacz słuchawkowy dokup osobno w przyszłości kiedy będziesz wybierał słuchawki?"

14 minut temu, Airmike napisał:

Ty nie polecasz mimo że nie sprawdziłeś?

Raczej opieram się na tym z czym miałem styczność, a jest tego dosyć sporo ? 
Nie polecał bym nie sprawdzonej rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, S4Home said:

Dokładnie tak czytaj dalej.
"Może wzmacniacz słuchawkowy dokup osobno w przyszłości kiedy będziesz wybierał słuchawki?"

niestety cytujesz sam siebie i to swoją sugestię a nie potrzebę którą wyraził autor już w pierwszym poście

 

4 minutes ago, S4Home said:

Raczej opieram się na tym z czym miałem styczność, a jest tego dosyć sporo ? 

 

ilość nie znaczy jakość

4 minutes ago, S4Home said:

 

 


Nie polecał bym nie sprawdzonej rzeczy.

polecam sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Airmike napisał:

Ty nie polecasz mimo że nie sprawdziłeś?

8 minut temu, S4Home napisał:

Raczej opieram się na tym z czym miałem styczność, a jest tego dosyć sporo ? 
Nie polecał bym nie sprawdzonej rzeczy.

2 minuty temu, Airmike napisał:

ilość nie znaczy jakość

A co to ma do tego? ? Rozumiem że słabo jakościowo sprawdzałem ten sprzęt.
Dobra ucinam temat nie ma z tego nic konstruktywnego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Airmike napisał:

Źródło owszem będzie potrzebne, ale to właściwie pytanie do Ciebie czego chcesz używać jako źródła?Napisałeś że to będzie odtwarzacz hi-res. Masz już go czy nie? Słuchałeś już jakichkolwiek urządzeń?

Źródłem dźwięku u mnie na razie musi być Astell & Kern Kann. Może się trochę pośpieszyłem, ale zacząłem od niego bo uznałem, że klasa odtwarzacza jest na tyle przyzwoita, że przy odpowiedniej konfiguracji reszty toru całość zda egzamin.  

Tu mam od razu kolejne pytanie... Moc Kann'a wystarczy, żeby odpowiednio napędzić wysoko ohmowe słuchawki bez dodatkkowego wzmacniacza? No i czy można go sparować z LM mini 84ia ?

Na razie wyobrażam to sobbie mniej więcej tak: Kann - jako źródło dźwięku, LM mini 84ia jako wzmaccniacz, do tego słuchawki Focal Clear. Słuchawek jeszcze nie odsłuchiwałem no i budżetowo trochę szaleństwa się wkrada, ale jeśli grałyby tak jak o nich piszą to trudno, zapłacę. 

Jeśli Kann jest w stanie napędzić samodzielnie takie słuchawki to by trochę ułatwiało sprawę. Kupiłbym na razie same słuchawki, a w przyszłym roku wzmacniacz i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak, w "papierach" wyjście high gain ma 7Vrms więc do większości typowych słuchawek wystarczy. Ze "sparowaniem" z LM ...teoretycznie tak ..w A&K jest też wyjście 2vrms czyli standard taki jak w innych odtwarzaczach stacjonarnych na wyjściach "fixed" niezbalansowanych, ale efekt należałoby sprawdzić bo musisz użyć jakiejs przejściówki na wtyki RCA... tylko pytanie czy to ma sens w ogóle? wiesz myśle że niewielu użytkowników audio tak robi..albo system mobilny albo stacjonarny z prawdziwego zdarzenia.. skoro masz odtwarzacz przenośny do słuchawek to nie potrzebny ci nowy wzmacniacz słuchawkowy jeśli jakość A&K Ci odpowiada...a jak przestanie odpowiadać to wówczas zainteresujesz się sprzedaniem tego A&K i zbudowaniem nowego toru. Bierz Kann'a w kieszeń i dobierz słuchawki w salonie. Jak nie zadowoli cię jakość, sprzedaj Kanna byle szybko bo takie rzeczy jednak dosyć szybko tracą wartosć, posłuchaj paru zestawów w salonach albo u kolegów i wróć tutaj bogatszy o doświadczenia. Jak będziesz miał już jakąś opinię co Ci się podobało a co nie będzie większe pole do udzielenia konstruktywnych porad. Z LM84ia jest ten plus że możesz go upolować trochę taniej w używanych, jest na tyle kompaktowy że nie ma problemu aby z nim pochodzić po salonach i dobrać słuchawki pod niego a także w przyszłości posprawdzać wysokoefektywne kolumny w ofercie salonów (nowe) lub używane na wtórnym rynku. Małe czasem naprawde jest piękne! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Na razie chyba po prostu kupię porządne słuchawki, takie które będą słuzyć również do zestawu stacjonarnego, a z reszą się wstrzymam do czasu jak przybędzie trochę wiedzy i doświadczenia. 

Pewnie w tak zwanym międzyczasie będę miał jeszcze całą masę pytań (tych mądrzejszych i tych mniej) więc będę się tu z pewnością jeszcze pojawiał. 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Taga Thda-500T. Dobra słuchawka hybryda. Dużo mocy, fajny ciepły dźwięk i liniowe zasilanie. Może pracować jako preamp do stereo. Polecam ale DAC trzeba zewnętrzny. To co jest wbudowanie to jakiś żart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, PanJa said:

A jeszcze jedno pytanie... Od strony czysto technicznej Kann pociągnie słuchawki BEYERDYNAMIC T1 2GEN?

Uciągnie ale jak się między sobą urządzenia dogadają w praktyce to trzeba samemu ocenić. Wskazany odsłuch przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.