Skocz do zawartości
IGNORED

SOTM SMS 200 Ultra NEO vs SONORE OpticalRendu


azis_light

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, chcheckitout napisał:

Weź wypożycz wersje Neo i sboostera z planety dźwięku (mają zasilacze na miejscu). Miałem długo wersję Ultra z Sps i to bardzo dobry endpoint. Grało to z Octave i Dynaudio. Teraz mam Neo z sboosterem i zestaw aktywny ATC i w tej cenie żadna malina , lumin nie podskoczy. MOI ZDANIEM

Miałem w domu sotma neo bez ultra i dla mnie nie ma żadnej różnicy w dźwięku między maliną z gentooplayer roon bridge  jako punkt końcowy roona. Nawet jeżeli jest jakaś różnica to pomijalna, nie warta dopłacania do sotm. Pisałem już o tym. Jedynym argumentem przemawiającym za sotm jest to, że nie grzeje się jak malina i nie zauważyłem żadnych dolegliwości, które opisałem powyżej. Ale to się dzieje w moim systemie, gdzie prawdopodobnie winny jest konwerter usb. Sotm gdyby kosztował połowę, to byłby fajną opcją jako gotowy produkt z gwarancją i wsparciem producenta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SOtM sMS-200 to bardzo dobry punkt startowy. 

Świetny interface, ciągłe update'y, nie grzeje się, ładnie opakowany, duże możliwości rozwojowe, świetne wsparcie dystrybutora w PL. 

Polecam kupić zwykły używany (ok 1300zł) sMS-200, a potem dokupić do niego bardzo dobry zasilacz (Farad, UpTone LPS-1.2 lub SBooster). 

Ja u siebie mam wsadzone między SMS-200 a DAC jeszcze izolator USB Intony oraz reclocker W4S USB Recovery (również sailony przez LPS-1.2), które podnosi SMS-200 na zupełnie inny poziom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

Świetny interface, ciągłe update'y, nie grzeje się, ładnie opakowany, duże możliwości rozwojowe, świetne wsparcie dystrybutora w PL. 

Tego nie podważam. Za 1300zl można rozważyć, ale używki wcale się tak często nie pojawiają, jak ktoś chce kupić już, to niestety 2k trzeba zapłacić. Ze zwykłym zasilaczem. 

 

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

izolator USB Intony oraz reclocker

Jeżeli ktoś używa konwerter z izolacją galwaniczną, który sam jest recklokerem, nie ma znaczenia, czy to będzie sotm czy malina. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Jeżeli ktoś używa konwerter z izolacją galwaniczną, który sam jest recklokerem, nie ma znaczenia, czy to będzie sotm czy malina. 

Niestety nie masz racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elberoth napisał:

Niestety nie masz racji.

Na tym forum każdy ma swoją. Może jestem głuchy, na pewno lepiej dla mojego portfela. ? 

Jeżeli dobrze pamiętam ,to kolega @muzaman używał sotma ultra z zasilaczem SPS 500 podpiętego do konwertera Audiobyte hydra x i różnica w tej konfiguracji między sotm neo a sotm ultra była marginalna, dlatego pozbywa sie tego drugiego. Tez głuchy jest? Im lepiej skonstruowany, wyższej klasy konwerter,z lepszymi zegarami i zasilaniem, tym mniejsze znaczenie ma źródło danych. To nie moja teoria tak dla jasności.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konfiguracji, którą przywołujesz. 

Kwestionujesz moją, którą ja znam i której używam od lat, a której ty - zdaje się nigdy nie słuchałeś. Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Elberoth napisał:

Nie znam konfiguracji, którą przywołujesz. 

Kwestionujesz moją, którą ja znam i której używam od lat, a której ty - zdaje się nigdy nie słuchałeś. Tyle.

Ja nie kwestionuje twojej konfiguracji. 

Twoim zdaniem lepszy jest sotm neo od sotma ultra, że zrezygnowałeś z tego drugiego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu - nie ta zakładka

Moderacjo - prosze o przeniesienie wątku we właściwe miejsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Porównywałem sms200 z sms200 Ultra. Różnica jest, dla mnie istotna. Ostatecznie kupiłem sms200 a nie ultrę bo ultra miała jakby mniej wysokich tonów, była nieco zgaszona. Ale to może kwestia mojego systemu który może jest zgaszony a sms200 rozjaśniony. 
sms200 był zasilany impulsowym zasilaczem wtyczkowym ifi podłączonym do regeneratora PS Audio P3. Wymiana na sBoostera daje poprawę a na Kecesa P8 jeszcze większą (ale nie tego z podwójnym wyjściem który jest chyba be sensu). Dac to Class CP-800 v.2 (porównania ultra i nie ultra) a obecnie Meitner MA-1 v2.

ps. Jeżeli kabel lan z komputera/serwera do sotm ma parę metrów to dajcie mu swobodę i podłużcie pod niego podstawki.  Jeżeli macie dobry sprzęt i nie jesteście głusi to będziecie szczęśliwsi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 23:57, azis_light napisał:

Panowie ja pytam o konkretną wersję sotm SMS 200 ULTRA NEO  i  Sonore Optical Rendu   a wy mi tu z maliną ....

 

Daj im upsampling DSD z Roona i różnica będzie niewielka. Mam 200U-Neo, Malinke z Roopiee (polecam Pi4 = oddzielny kontroler USB!!) oraz topowego SOtM-1000D sprzed paru lat przerobionego na RoonBridge na Debianie.

Sotm manipuluje brzmienie między Ultrą vs Ultrą Neo przez zmianę pewnego elektrolitu, ot tyle w tym "Neo" - inny kondensator, to jest to przyciemnienie. Jeśli dobrze pamiętam w oryginalnym jest Elna Tonerex a w Neo...Samyoung? 

Ja mam specjalną wersję Eliteaudio UK ze srebrnym okablowaniem i jest Rifa/Kemet Evox 2200uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/1/2020 at 5:34 PM, Elberoth said:

Niestety nie masz racji.

 

Bo?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dudek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek.S napisał:

topowego SOtM-1000D

Jak to gra? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Potrzebuję oprogramowanie do Sotm 200 Ultra Neo na kartę usb.

Mam od znajomego takiego sotm-a i chyba jest w nim wywalone oprogramowanie bo nie działa.

Może ktoś mi je przesłać na:  [email protected]

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Krzychowicz napisał:

Witam

Potrzebuję oprogramowanie do Sotm 200 Ultra Neo na kartę usb.

Mam od znajomego takiego sotm-a i chyba jest w nim wywalone oprogramowanie bo nie działa.

Może ktoś mi je przesłać na:  [email protected]

 

A to strona Sotma już nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Krzychowicz napisał:

Może ktoś mi je przesłać na:  [email protected]

Poczta wp.pl nie obsługuje tak dużych plików.

https://drive.google.com/drive/folders/1_kPBUQOF8fxfp-UmFf2gssyLRRBqcutd

 

Soft zawsze jest tu:

https://docs.sotm-audio.com/doku.php?id=en:eunhasu:burn_sdcard_image#micro_sd_card_image_files

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dalej masz w nim oryginalną kartę SD to wymień jak najszybciej na dobrego Sandiska, Samsunga czy Lexara. Z tego co czytałem to SoTM podobnie jak malinki zjadają dość szybko karty SD. Soft sam z siebie się w nich nie wysypie.

Może ma wpisany na sztywno adres IP poprzedniego właściciela??

jPR2EJ9.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, Marek.S napisał:

Jeśli dalej masz w nim oryginalną kartę SD to wymień jak najszybciej na dobrego Sandiska, Samsunga czy Lexara. Z tego co czytałem to SoTM podobnie jak malinki zjadają dość szybko karty SD. Soft sam z siebie się w nich nie wysypie.

Może ma wpisany na sztywno adres IP poprzedniego właściciela??

jPR2EJ9.png

Niektóre sklepy to wiedzą i na dzień dobry wymieniają karty z systemem. Ta oryginalna nadaje się tylko do kosza.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SoTM podobnie jak malinki zjadają dość szybko karty SD"

Na czym z technicznego punktu widzenia polega to "zjadanie" i czym się objawia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadanie? Po prostu dużo akcji odczyt/zapis który zużywa taką kartę, wytrzymałość karty SD/MicroSD jest o wiele niższa niż np. tradycyjnego dysku SSD.

Czym się objawia? Spadek wydajności, zawieszanie się a na końcu karta całkowicie przestaje działać. Niestety u mnie w malince padł nawet Samsung EVO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, Marek.S napisał:

Zjadanie? Po prostu dużo akcji odczyt/zapis który zużywa taką kartę, wytrzymałość karty SD/MicroSD jest o wiele niższa niż np. tradycyjnego dysku SSD.

Czym się objawia? Spadek wydajności, zawieszanie się a na końcu karta całkowicie przestaje działać. Niestety u mnie w malince padł nawet Samsung EVO.

Wystarczy wyłącznie zapisywania logów i karta będzie śmigać z 5 lat. Używam malin w trochę innym celu i mogę powiedzieć tak. Nie ważne jaka , jeśli mamy włączony zapis logów na kartę , to ona długo nie pochodzi. W drugim  przypadku będzie działać bardzo długo. 

Teraz pytanie czy da się to wyłączyć w sotmie. Pewnie tak ,ale trzeba się kontaktować z supportem. Po pierwsze, muszą się zgodzić to zrobić, po drugie z tego co widzę to muszą to zrobić zdalnie bo login i hasło do SSH jest wielką tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedzieć, SoTM wogóle bardzo dziwnie się zachowuje bez podłączonego DACa, tak jakby cały czas coś robił z dyskiem, support nie chciał mi powiedzieć dlaczego dioda aktywności miga wtedy jak szalona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 8/19/2020 at 11:17 PM, staropolanka2000 said:

Moje zdanie jest takie, że jeżeli to ma być roon endpoint czy tam roon bridge to malina z gentooplayer  lub vitos silent angel załatwia sprawę, a resztę na wakacje ewentualnie dobry konwerter, jeżeli w dacu wejście usb jest takie sobie. Są to systemy banalne do ogarnięcia pod roon nawet dla niekumatego (pozdrawiam Rucia). Miałem u siebie (dzięki paulklacska) sotm sms-200 neo (bez ultra) i dla mnie nie ma żadnej różnicy w brzmieniu jako roon endpoint między maliną a sotmem, oba urządzenia podpięte pod konwerter Gustard U16. Cóż takiego miałby wnieść tutaj transport wykorzystany jako punkt końcowy roona? Malina z chłodzeniem, dobrą kartą i zasilaniem liniowym 600-700zł, sotm ultra 4900 po rabatach ze zwykłym zasilaczem impulsowym (wiem bo pytałem w pewnym sklepie). ?

Acha jeszcze testowałem sotm vs malina z pominięciem konwertera na dacu Audiobyte Black Dragon również od paulklacska podpięte bezpośrednio pod usb i różnic zero. Warto testować, można zaoszczędzić parę ładnych groszy. ?

Dawny post, ale warto odpisac dla nowych poszukujacych odpowiedzi co lepsze wiec:

Malina raczej nie dorasta ... ale ok powiem co i jak 🙂. Testowałem i niestety słabo i najgorzej ze wszystkich rozwiazan ponizej z softem Volumio. Fakt zasilacz Tomanek za 600zl moze Farad by cos pomogl, ale wtedy nie mialem takiego i jeszcze nie sadzilem, ze zasilacze moga dawac taka zmiane.
Następnie 
SOTM SMS 200Ultra i Ultra Neo (bez udziwnien) niewiele lepiej od maliny, ale jednak lepiej w kazdym aspekcie no i volumio sie nie wykladalo co bylo wkurzajace. Malina + allo digioone signature moze bylo ciut lepiej, albo to moje wmawianie. Ultra Neo mial troche lepszy bas wzgledem slabszej wersji taki byl bardziej dociazony (ale to nie byl test tego samego dnia i jeden po drugim).
Jeszcze lepszy był Auralic Aries Femto i na to rozwiązanie się zdecydowałem. A testy byly z kabelkiem USB Chord Shwaline. Długo nie znalazłem nic lepszego (w podobnych pieniadzach - ale dzwiek zawsze byl gorszy od CD, chociaz bardzo dobry po prostu Auralic gral troche inaczej, nie mial tej glebi i wiekszej ilosci powietrza ciezko to wytlumaczyc. Nawet Tellurium Diamond nie przyblizylo do CD, ale oczywiscie bylo lepiej, ale nie w kazdym utworze, teraz nawet juz nie pamietam co dalo Tellurium na plus, ale bylo na pewno lepsze od Chord Shawline, ale biorac pod uwage cene to Chord wygrywa bo roznic jakis duzych nie bylo, ale juz zostal jak w paru kawalkach uslyszalem, ze jest lepiej - szalenstwo tyle za kabel, ale cale szczescie nowego nie kupowalem w tak duzych pieniadzach bo na pewno bym sie nie zdecydowal zwlaszcza przy tak niewielkich roznicach do Chorda). Zrobilem upgrade zasilacza na Farad Super 3 (sprawdzany byl Tomanek (wygrywa cena ze wszystkimi) - nic nie bylo lepiej do oryginalnego Liniowego Auralica, Tomanek po prostu robi robote jak z impusowki sie przesiadamy, ale juz lepsze Liniowe albo go bija, albo jest to samo. Dobra dalej SBooster - dzwiek spowolnil i dostal masy, Keces (mialem oba P3 i P8 nie pamietam juz ktory byl wpiety bo robilem miszmasz z Qutestem - wydawal mi sie ciut lepszy od SBoostera bo nie spowalnial dzwieku, a Farad Super 3 wszystkie te zasilacze zmasakrowal). Dal analogowy przekaz, nizszy bas jak z SBoostera, ale bez buly dzwiek byl dynamiczny, lepsza scena wszystko jakby polaczone do kupy ze wszystkich tych zasilaczy bez minusow bo te wspomniane jedno poprawialy co innego psuly. Farada zakupilem tez do Chord Qutest;a, ktory z Hugo TT wygrywal.
Natomiast OpticalRendu moze nie zniszczyl Auralica, ale spowodowal, ze dzwiek stal sie taki jak z CD. W zasadzie mocno sie zdziwilem, gdy juz niedowierzalem, ze mozna jakoscia z plikow zripowanych z CD do WAV sie zblizyc do CD, a tu Sonore pokazalo, ze moze byc bardzo blisko. Na zasilaczu Tomanka jest praktycznie identycznie (troche mniej analogowo i ciut mniejsza separacja miedzy instrumentami, ale wiekszosc utworow identyk tylko z nalecialoscia cyforowa). Troche zapewne za sprawa Tomanka bo on w tej kwestii nic nie robi, dzwiek jest taki cyfrowy/ostrawy wiec sadze ze Sbooster zrobil by tez sporo dobrego. Oczywiscie w drodze jest Farad i licze, ze bedzie poprawa jak i przekaz nabierze bardziej analogowego charakteru. Bo pod tym wzgledem Auralic Aries Femto na razie jest lepszy, ale ma mniej szczegolow do CD i Sonore, ktory nawet delikatnie ma wiecej szczegolow jak CD. Ale Auralic z Faradem jest bardzo muzykalny nie ma cyfrowej nalecialosci. Jak Sonore sie wygrzeje jest szansa, ze ta cyfrowosc/ostrosc zniknie, a najwieksze nadzieje mam po zastosowaniu Farad'a Super 3 po ktorym moze byc nawet lepiej jak z CD.
Zreszta te zasilacze moge rekomendowac, sa swietne i zawsze dzwiek jest na plus niezaleznie gdzie je podepne.

A Sonore OpticalRendu moze sie okazac najlepszym streamerem jaki do tej pory mialem i z nim juz chyba pozostane i wiecej zmian nie bedzie. Roznic miedzy wkladkami i kablami jedno czy wielmodowymi nie slyszalem 🙂 bo i niby jak, ale podam dla spokojnosci ducha. Aha, na sprzedaz idzie Auralic Aries Femto (najbogatsza wersja z zasilaczem liniowym od producenta, wszystko to co dostarczyl producent i oczywiscie z org. pilotem - Farada zostawiam 😉 ) wiec jak cos ktos to na priv. Ale jak macie kase to lepiej doplacic i lykac Sonore jednak z Auralica wstydu nie ma to bardzo dobry streamer. Gorzej jak Sonore nie zlapie tego analogowego przekazu to wtedy nie wiem czy nie wroce do Auralica, ale jestem pewien Farada i musi byc lepiej 🙂
A Auralic G2 gorzej gra od Aries'a zapewne tu roznica w DACach robi robote - Aries dlugo gral z Qutestem i moge powiedziec ze w tych pieniadzach to jeden z lepszych DACkow. Pozniej juz tylko pozostaje Denafrips Terminator II, Chord Dave czy DCS Bartok, Rosinni, ale to juz inna liga.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zygert napisał:

Dawny post, ale warto odpisac dla nowych poszukujacych odpowiedzi co lepsze wiec:

Malina raczej nie dorasta ... ale ok powiem co i jak 🙂. Testowałem i niestety słabo i najgorzej ze wszystkich rozwiazan ponizej z softem Volumio. Fakt zasilacz Tomanek za 600zl moze Farad by cos pomogl, ale wtedy nie mialem takiego i jeszcze nie sadzilem, ze zasilacze moga dawac taka zmiane.
Następnie 
SOTM SMS 200Ultra i Ultra Neo (bez udziwnien) niewiele lepiej od maliny, ale jednak lepiej w kazdym aspekcie no i volumio sie nie wykladalo co bylo wkurzajace. Malina + allo digioone signature moze bylo ciut lepiej, albo to moje wmawianie. Ultra Neo mial troche lepszy bas wzgledem slabszej wersji taki byl bardziej dociazony (ale to nie byl test tego samego dnia i jeden po drugim).
Jeszcze lepszy był Auralic Aries Femto i na to rozwiązanie się zdecydowałem. A testy byly z kabelkiem USB Chord Shwaline. Długo nie znalazłem nic lepszego (w podobnych pieniadzach - ale dzwiek zawsze byl gorszy od CD, chociaz bardzo dobry po prostu Auralic gral troche inaczej, nie mial tej glebi i wiekszej ilosci powietrza ciezko to wytlumaczyc. Nawet Tellurium Diamond nie przyblizylo do CD, ale oczywiscie bylo lepiej, ale nie w kazdym utworze, teraz nawet juz nie pamietam co dalo Tellurium na plus, ale bylo na pewno lepsze od Chord Shawline, ale biorac pod uwage cene to Chord wygrywa bo roznic jakis duzych nie bylo, ale juz zostal jak w paru kawalkach uslyszalem, ze jest lepiej - szalenstwo tyle za kabel, ale cale szczescie nowego nie kupowalem w tak duzych pieniadzach bo na pewno bym sie nie zdecydowal zwlaszcza przy tak niewielkich roznicach do Chorda). Zrobilem upgrade zasilacza na Farad Super 3 (sprawdzany byl Tomanek (wygrywa cena ze wszystkimi) - nic nie bylo lepiej do oryginalnego Liniowego Auralica, Tomanek po prostu robi robote jak z impusowki sie przesiadamy, ale juz lepsze Liniowe albo go bija, albo jest to samo. Dobra dalej SBooster - dzwiek spowolnil i dostal masy, Keces (mialem oba P3 i P8 nie pamietam juz ktory byl wpiety bo robilem miszmasz z Qutestem - wydawal mi sie ciut lepszy od SBoostera bo nie spowalnial dzwieku, a Farad Super 3 wszystkie te zasilacze zmasakrowal). Dal analogowy przekaz, nizszy bas jak z SBoostera, ale bez buly dzwiek byl dynamiczny, lepsza scena wszystko jakby polaczone do kupy ze wszystkich tych zasilaczy bez minusow bo te wspomniane jedno poprawialy co innego psuly. Farada zakupilem tez do Chord Qutest;a, ktory z Hugo TT wygrywal.
Natomiast OpticalRendu moze nie zniszczyl Auralica, ale spowodowal, ze dzwiek stal sie taki jak z CD. W zasadzie mocno sie zdziwilem, gdy juz niedowierzalem, ze mozna jakoscia z plikow zripowanych z CD do WAV sie zblizyc do CD, a tu Sonore pokazalo, ze moze byc bardzo blisko. Na zasilaczu Tomanka jest praktycznie identycznie (troche mniej analogowo i ciut mniejsza separacja miedzy instrumentami, ale wiekszosc utworow identyk tylko z nalecialoscia cyforowa). Troche zapewne za sprawa Tomanka bo on w tej kwestii nic nie robi, dzwiek jest taki cyfrowy/ostrawy wiec sadze ze Sbooster zrobil by tez sporo dobrego. Oczywiscie w drodze jest Farad i licze, ze bedzie poprawa jak i przekaz nabierze bardziej analogowego charakteru. Bo pod tym wzgledem Auralic Aries Femto na razie jest lepszy, ale ma mniej szczegolow do CD i Sonore, ktory nawet delikatnie ma wiecej szczegolow jak CD. Ale Auralic z Faradem jest bardzo muzykalny nie ma cyfrowej nalecialosci. Jak Sonore sie wygrzeje jest szansa, ze ta cyfrowosc/ostrosc zniknie, a najwieksze nadzieje mam po zastosowaniu Farad'a Super 3 po ktorym moze byc nawet lepiej jak z CD.
Zreszta te zasilacze moge rekomendowac, sa swietne i zawsze dzwiek jest na plus niezaleznie gdzie je podepne.

A Sonore OpticalRendu moze sie okazac najlepszym streamerem jaki do tej pory mialem i z nim juz chyba pozostane i wiecej zmian nie bedzie. Roznic miedzy wkladkami i kablami jedno czy wielmodowymi nie slyszalem 🙂 bo i niby jak, ale podam dla spokojnosci ducha. Aha, na sprzedaz idzie Auralic Aries Femto (najbogatsza wersja z zasilaczem liniowym od producenta, wszystko to co dostarczyl producent i oczywiscie z org. pilotem - Farada zostawiam 😉 ) wiec jak cos ktos to na priv. Ale jak macie kase to lepiej doplacic i lykac Sonore jednak z Auralica wstydu nie ma to bardzo dobry streamer. Gorzej jak Sonore nie zlapie tego analogowego przekazu to wtedy nie wiem czy nie wroce do Auralica, ale jestem pewien Farada i musi byc lepiej 🙂
A Auralic G2 gorzej gra od Aries'a zapewne tu roznica w DACach robi robote - Aries dlugo gral z Qutestem i moge powiedziec ze w tych pieniadzach to jeden z lepszych DACkow. Pozniej juz tylko pozostaje Denafrips Terminator II, Chord Dave czy DCS Bartok, Rosinni, ale to juz inna liga.

 

Bardzo ciekawa wypowiedź i mam podobny dylemat szukam transportu plików do 10 tys do chord qutest. Z auralic miałem tylko altair i było dobrze ale to jest streamer więc przerost formy nad treścią po co płacić za dac którego nie używam.  Porownywales altair wersja 2017 z femto? 

 

I do wszystkich co było by najlepsze do 10 tys wiadomo cena nie gra więc najlepiej coś co jest bardzo dobre albo szczególnie udane. Myślę teraz nad sotm ultra neo, USB bridge signature, sonore, auralic tylko co najlepsze jako sam transport? Może project stream box s2 ultra. Nic więcej na razie mi nie wpada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NRK napisał:

Transport za 10 tyś do DAC-a za 5 koła. 

Gdzie tu sens i logika.

No niestety jest sens i logika bo ten DAC jest jednym z najlepszych do 10tys A nawet z takim auralic altair potrafił już zagrać na wysokim poziomie i lepiej jak auralic jako streamer.  Między laptopem A dobrym transportem była przepaść i byla ta analogowosc i świetny detal przestrzeń dlatego ważny jest dobry transport. No i wymieniłem cos co można kupić używane od około 1500zl wzwyż A większość do 5tys używane więc nie tak drogo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci mówię, że sensu nie ma.

No ale kup, twoja kasa. Problem w tym, że ten zestaw będzie w cenie TT2 i maliny. Który jest poprostu lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, antymalkontent said:

Bardzo ciekawa wypowiedź i mam podobny dylemat szukam transportu plików do 10 tys do chord qutest. Z auralic miałem tylko altair i było dobrze ale to jest streamer więc przerost formy nad treścią po co płacić za dac którego nie używam.  Porownywales altair wersja 2017 z femto? 

 

I do wszystkich co było by najlepsze do 10 tys wiadomo cena nie gra więc najlepiej coś co jest bardzo dobre albo szczególnie udane. Myślę teraz nad sotm ultra neo, USB bridge signature, sonore, auralic tylko co najlepsze jako sam transport? Może project stream box s2 ultra. Nic więcej na razie mi nie wpada. 

Wez Sonore OpticalRendu i zrodla juz nigdy nie zmienisz 😉 Oczywiscie jeszcze w 100% nie moge go rekomendowac bo nie mam zasilacza Farad, ale to co juz pokazal jestem w 7niebie. Tylko od nich nie ma co brac konwertera zwykly tplink wystarczy, tez mozna kupic zasilanie bateryjne do sonore, ale nie wiem czy cos daje. Teoretycznie po usb jeszcze zaklocenia moga isc wiec moze i to lepsze rozwiazanie jak zasilacz liniowy. Ale kiedys mialem Younga z Palmerem no i bylo lepiej, ale qutest go zmiotl i pokazal co jest lepsze na impulsowce, a z Faradem to juz zupelnie inny poziom 🙂 A Sonore OpticalRendu gra bardzo dobrze, a zaczelo sie od informacji od znajomego znajomego co kombinowal ze streamem do DCS Vivaldiego i wybral podobne rozwiazanie. Wiec drazylem temat i znalazlem art gdzie gosc porownywal ze zrodlem Aurender HC200 o ile nie przekrecilem nazwy za 120tys. zl i praktycznie nie ma roznic (podal, ze ton jest delikatnie inny 😉 ). Wiec zaryzykowalem i kupilem w ciemno Sonore i wyglada na to, ze byl to swietny zakup, ale patent po swoatelku najwyrazniej sie sprawdza. Swoja droga Auralica Aries kupisz tez w dobrych pieniadzach, a gra naprawde dobrze i jest rozbudowany. Po AES/EBU go nie sluchalem, a podobno jest lepszy jak przez USB, a po USB juz bardzo ladnie gra. No ja poza Sonore nic lepszego nie znalazlem. Oczywiscie Auralicki wygladaja o niebo lepiej od Sonore bo to jak DIY, ale wrzucasz za szafke i niczego nie ma, a gra bosko.

Altair G1 bo pewnie tego bez DACa masz na mysli to niestety nie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zygert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.