Skocz do zawartości
IGNORED

Musician Pegasus DAC czy Chord Qutest


ps39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do osób, które słuchały obu przetworników o opinię, który według nich jest lepszy i dlaczego.

Chord Qutest grał w moim systemie i postanowiłem go kupić, jednak wpadłem na recenzję Pegasusa  i udało mi się porozmawiać z osobą, która słuchała obu przetworników.  Mój rozmówca powiedział, że oba są przejrzyste, czyste i dynamiczne. Ale Pegasus ma też ponoć bardzo ładne wypełnienie. Dla Niego jest lepszy. Szukam więc opinii innych osób, a być może ktoś   z nieodległych okolic Krakowa go ma i mógłbym posłuchać osobiście.

Ciekawa recenzja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie mogło by być, gdybyś miał oba. Za wygląd Pegasus na podium, Chord ubogi krewny, według mego gustu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd też się liczy, pytanie jak ten Pegasus gra. Jeśli nawet tylko trochę lepiej od Qutesta to cena bardzo zachęcająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić można w Chinach. Link do sklepu jest w podanej recenzji. Widziałem go też na Amazon. Wypożyczyć raczej się nie da. Może ktoś z Polski już go kupił i coś opowie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu po polsku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam Qutesta i podoba mnie się to co tu widze. Tez chętnie bym go sprawdził. Z Polskiej recki wygląda że dół lepszy w Qutest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą recenzję też czytałem. Obie chwalą Pegasusa, choć recenzenci trochę inne zdania mają, choćby w kwestii dolnych zakresów. Podejrzewam, że jak zawsze w różnych systemach różnie to wypada. Patrząc na swój własny system to bliżej mi do systemu odniesienia w tej zagranicznej recenzji niż Pana Wojciecha. Urządzenie jest świetnie wykonane, szkoda, że Qutest nie ma tak dobrych gniazd. Czekam cierpliwie, może ktoś w Polsce się pochwali, że go ma i napisze swoją opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
55 minut temu, ps39 napisał:

Urządzenie jest świetnie wykonane, szkoda, że Qutest nie ma tak dobrych gniazd.

To czego nie ma w Chordzie znajdziesz w Audiobyte Black Dragonie, procesor FPGA jest ten sam ale według mnie Dragon jest lepszym wyborem. Masz możliwość podłączenia słuchawek, zdalne sterowanie,XLR i i2s. Masz tez możliwość wyboru czułości wyjścia dla xlr i rca (zworki na płycie). Super opcja jak chcesz użyć Dragona jako pre dla dowolnej końcówki.

Brzmieniowo też wypada lepiej niż Chord, słuchałem jednego i drugiego, został Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paul klacska napisał:

To czego nie ma w Chordzie znajdziesz w Audiobyte Black Dragonie, procesor FPGA jest ten sam ale według mnie Dragon jest lepszym wyborem. Masz możliwość podłączenia słuchawek, zdalne sterowanie,XLR i i2s. Masz tez możliwość wyboru czułości wyjścia dla xlr i rca (zworki na płycie). Super opcja jak chcesz użyć Dragona jako pre dla dowolnej końcówki.

Brzmieniowo też wypada lepiej niż Chord, słuchałem jednego i drugiego, został Dragon.

A Black dragon w którą stronę idzie charakterem grania? Napisz coś o nim proszę. Czytałem gdzieś, że warto zapewnić mu lepsze, zewnętrzne zasilanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Arek80 napisał:

A Black dragon w którą stronę idzie charakterem grania? Napisz coś o nim proszę. Czytałem gdzieś, że warto zapewnić mu lepsze, zewnętrzne zasilanie. 

Według mnie dac-i na fpga grają muzykę a nie dźwięki. Ktoś chce mega parametry i mega szczegóły w muzyce to polecam sigmę lub akm. Tutaj czy to Chord czy Dragon, włączam muzykę i zapominam o dac-u. 

A jak ktoś chce się bawić w poprawę zasilania to droga wolna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, paul klacska napisał:

To czego nie ma w Chordzie znajdziesz w Audiobyte Black Dragonie, procesor FPGA jest ten sam ale według mnie Dragon jest lepszym wyborem

 

a Black Dragon to nie delta-sigma ? wspomagana fpga, konwersja DA odbywa się w 2 x Asahi Kasei AK4396.

Czego dokładnie brakowało Ci w Chordzie a znalazłeś w BD? Będę miał u siebie Qutesta w przyszłym tygodniu, to zwrócę uwagę ? 

 

@ps39 jeśli ktoś tu napisze, że jeden albo drugi tytułowy dac jest lepszy to nie będzie mówiło nic ponad gust piszącego. Nie ma mowy, różne wybitne daki w swoich specyfikacjach, czy to FPGA, R2R, czy delta-sigma, mogą być lepsze tylko w poszczególnych dziedzinach grania między sobą, a nie w kategorii absolutnej. I tu wracamy do wyboru podług własnego gustu.

Z tym że Qutest jest wybitnym dac w kategorii FPGA i raczej trudno z tym się spierać, natomiast czy Pegasus jest wybitnym dac w R2R to jeszcze musi trochę wody w Wiśle upłynąć zanim się dowiemy. Trzeba zauważyć że to są różne półki cenowe. A jeśli piszę się wybitny to w domyśle zawsze jest w stosunku do ceny.

Jedno jest pewne, mamy czasy kiedy można znaleźć naprawdę świetne daki pod swój gust za nie duże pieniądze.

Dlatego także myślę, że coraz więcej systemów będzie  w przyszłości "wielodakowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, m4tech napisał:

Czego dokładnie brakowało Ci w Chordzie a znalazłeś w BD? Będę miał u siebie Qutesta w przyszłym tygodniu, to zwrócę uwagę

Brzmieniowo są bardzo zbliżone z akcentem na Dragona. Funkcjonalnie Dragon jest o klasę lepszy, możliwości wykorzystania masz praktycznie nie ograniczone. Powiem ci, że długo myślałem by zastosować chorda w zestawie aktywnym. Pomysł miałem taki by zamocować go z tyłu na panelu Hypexa by ograniczyć graty, no ale Dragon ma jednak to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.08.2020 o 19:43, ps39 napisał:

Ale Pegasus ma też ponoć bardzo ładne wypełnienie.


Jeśli tak jest to mocno skupiłbym się na analizie szybkości grania tego Pegasusa, może się okazać że włącza się taką przysłowiową metallicę i czar pryska, oby nie... niestety w tej cenie może być  coś za coś. 

Dlatego jak wyżej, nadchodzi wielodakowość systemowa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku potrzebny jest "czysty" Dac, dodatki zbędne. Zależy mi głównie na muzykalności i kreowaniu ładnej sceny. Jak pisałem Qutest spełnia moje oczekiwania. Jeśli jednak mogłoby być lepiej to czemu nie. Czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

może się okazać że włącza się taką przysłowiową metallicę i czar pryska, oby nie... niestety w tej cenie może być  coś za coś. 

W moim przypadku przy słuchaniu w 90% jazzu, może być prościej, bo jak się wpasuje w tą muzykę to koniec drogi. Recenzent  Soundnews napisał, że potrafi fajnie i angażująco zagrać nawet skopane nagrania. Czego chcieć więcej przy takiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, ps39 napisał:

W moim przypadku przy słuchaniu w 90% jazzu, może być prościej, bo jak się wpasuje w tą muzykę to koniec drogi. Recenzent  Soundnews napisał, że potrafi fajnie i angażująco zagrać nawet skopane nagrania. Czego chcieć więcej przy takiej cenie.

Chcesz użyć Oppo jako transport dla questa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyż test w którym słuchałem naprzemiennie Oppo jako transport z Qutest jako Dac oraz Moon 260 jako transport z Qutest jako Dac wykazał, że nie słyszę różnicy, nie byłem sam. Słuchający ze mną stwierdzili to samo. W tej sytuacji zakup transportu za kilka czy nawet 9 tysięcy nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ps39 napisał:

W moim przypadku przy słuchaniu w 90% jazzu, może być prościej, bo jak się wpasuje w tą muzykę to koniec drogi. Recenzent  Soundnews napisał, że potrafi fajnie i angażująco zagrać nawet skopane nagrania. Czego chcieć więcej przy takiej cenie.

Recenzje recenzjami. On nie jest niezależny z tego co widzę. Druga kwestia wszystkie Dac u niego maja noty między 95-99 na 100.  
 

Moim zdaniem dużo nie ryzykujesz kupując tego daca. Co najwyżej przy odsprzedaży popłyniesz na te kilka PLN. A doświadczenie i spokojny sen znacznie więcej warte. Szansa że znajdzie się ktoś kto słyszał oba te dac raczej mizerne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Według mnie dac-i na fpga grają muzykę a nie dźwięki. Ktoś chce mega parametry i mega szczegóły w muzyce to polecam sigmę lub akm. Tutaj czy to Chord czy Dragon, włączam muzykę i zapominam o dac-u. 

A jak ktoś chce się bawić w poprawę zasilania to droga wolna. 

A co to za kość Sigma? Czyli Dragon nie ma żadnego charakteru grania? Wydawało mi się, że każdy DAC, nawet te najdroższe jednak jakąś sygnaturę mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, m4tech napisał:

Recenzje recenzjami. On nie jest niezależny z tego co widzę. Druga kwestia wszystkie Dac u niego maja noty między 95-99 na 100.  
 

Moim zdaniem dużo nie ryzykujesz kupując tego daca. Co najwyżej przy odsprzedaży popłyniesz na te kilka PLN. A doświadczenie i spokojny sen znacznie więcej warte. Szansa że znajdzie się ktoś kto słyszał oba te dac raczej mizerne. 

To fakt, ryzyko mizerne, a znalezienie kogoś kto słuchał tego Pegasusa raczej trudne. Daję sobie czas do połowy września i coś trzeba będzie kupić (raczej jeden z wymienionych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

Kolego pytasz o sygnaturę dźwięku Dragona a nie wiesz co to jest Delta Sigma? Jak już się dowiesz, to ich posłuchaj. Potem coś na fpga i r2r a na koniec fpga+ r2r. Wtedy poznasz odpowiedź na to pytanie.

To może szybko poczytam na Wikipedii albo popytam po ludziach i zamelduję, że już wiem to mi wtedy powiesz? A jaka ta kolejna kategoria w której jest AKM, bo piszesz, że jak chcę słuchać dźwięków zamiast muzyki to, żebym posłuchał delty lub AKM? Dobrze, że mamy tu na forum takich fachowców jak ty, którzy nawet nie wiedzą jak gra ich dac lub nie mają porównania do innych, ale chętnie o tym opowiedzą, uff.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Arek80 napisał:

To może szybko poczytam na Wikipedii albo popytam po ludziach i zamelduję, że już wiem to mi wtedy powiesz? A jaka ta kolejna kategoria w której jest AKM, bo piszesz, że jak chcę słuchać dźwięków zamiast muzyki to, żebym posłuchał delty lub AKM? Dobrze, że mamy tu na forum takich fachowców jak ty, którzy nawet nie wiedzą jak gra ich dac lub nie mają porównania do innych, ale chętnie o tym opowiedzą, uff.

Koleś, jesteś zielony jak groszek a próbujesz coś udowodnić. Dac-i z grupy Delta Sigma to sabre i akm-y. Trochę jednego i drugiego posłuchałem, w dalszym ciągu posiadam sabre i akm. Mój wybór padł na Dragona , aczkolwiek przymierzam się do Rockny Audio. 

Radzę zacząć słuchać a nie czytać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

Koleś, jesteś zielony jak groszek a próbujesz coś udowodnić. Dac-i z grupy Delta Sigma to sabre i akm-y. Trochę jednego i drugiego posłuchałem, w dalszym ciągu posiadam sabre i akm. Mój wybór padł na Dragona , aczkolwiek przymierzam się do Rockny Audio. 

Radzę zacząć słuchać a nie czytać forum.

Muszę przyznać, że zgadzam się z tobą całkowicie. Zdecydowanie wolę iść posłuchać muzyki niż słuchać tych twoich bredni. I przykro mi, że zepsuję ci wieczór, ale w tym twoim Black dragonie też siedzi AKM, choć to wcale nie znaczy, że jest złym daciem, a po drugie każdy DAC, nawet ten na fpga i r2r ma swoją sygnaturę grania i zastosowana technologia oczywiście ma na to wpływ, ale nie rozstrzygający i nawet przetworniki r2r potrafią się między sobą różnic brzmieniem. Dlatego zapytałem cię o charakter grania Black dragona licząc na coś konstruktywnego. Jeśli uważasz, że pytanie o to na forum audio jest nie na miejscu i powinienem przesłuchać najpierw wszystko co jest dostępne na rynku to masz mocno wypaczone postrzeganie rzeczywistości, a na pewno tego czym takie fora być powinny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Arek80 napisał:

Muszę przyznać, że zgadzam się z tobą całkowicie. Zdecydowanie wolę iść posłuchać muzyki niż słuchać tych twoich bredni. I przykro mi, że zepsuję ci wieczór, ale w tym twoim Black dragonie też siedzi AKM, choć to wcale nie znaczy, że jest złym daciem, a po drugie każdy DAC, nawet ten na fpga i r2r ma swoją sygnaturę grania i zastosowana technologia oczywiście ma na to wpływ, ale nie rozstrzygający i nawet przetworniki r2r potrafią się między sobą różnic brzmieniem. Dlatego zapytałem cię o charakter grania Black dragona licząc na coś konstruktywnego. Jeśli uważasz, że pytanie o to na forum audio jest nie na miejscu i powinienem przesłuchać najpierw wszystko co jest dostępne na rynku to masz mocno wypaczone postrzeganie rzeczywistości, a na pewno tego czym takie fora być powinny.

Przykro mi, że cię rozczarowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

Przykro mi, że cię rozczarowałem. 

Nie przejmuj się, jestem przyzwyczajony. Miałem kilka lat przerwy w zaglądaniu na to forum i głupi myślałem, że coś się zmieniło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Arek80 napisał:

Nie przejmuj się, jestem przyzwyczajony. Miałem kilka lat przerwy w zaglądaniu na to forum i głupi myślałem, że coś się zmieniło. 

To może zrób sobie jeszcze kilka lat przerwy albo nie wracaj w ogóle. 

Kup, wypożycz, posłuchaj, oceń , zdecyduj. Do tego nie jest forum potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak wrzucę inną recenzję z Soundnews, przypomniałem sobie, może nie jest do końca niezależny,
ale ten gość naprawdę skrupulatnie podchodzi do tego czym się zajmuje, ładnie opisuje, jak tak nie potrafię.

Przede wszystkim nie boi się i nie unika porównań do innych urządzeń, które testował,
to jest rzadkość wśród gawiedzi recenzenckiej i olbrzymi plus.

Topping D90 słucham już pół roku i ten gość z Soundnews dość dobrze wyczuł ten przetwornik muszę przyznać.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co sądzicie Qutest zmiecie tego Toppinga u mnie?  Dla mnie jeśli będzie chociażby tylko bardziej muzykalny z zachowaniem przewiewności, szybkości i gładkości D90 to zostanie Qutest. Gorzej jak będzie coś za coś....na system wielodakowy u mnie jeszcze nie czas ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, m4tech napisał:

Co sądzicie Qutest zmiecie tego Toppinga u mnie?  Dla mnie jeśli będzie chociażby tylko bardziej muzykalny z zachowaniem przewiewności, szybkości i gładkości D90 to zostanie Qutest. Gorzej jak będzie coś za coś....

Nic nie zmiecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.