Skocz do zawartości
IGNORED

Musician Pegasus DAC czy Chord Qutest


ps39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

I jak tu nie kibicować takim Toppingom, może i dobrze, że ten cały Topping tak namieszał na rynku. 

Serio ? Ale co namieszał ? I co dobrze ? Plisssss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

No i stało się, pierwszy hajedndowiec zdaje się w usa wywalił swojego daca za grube $$$$$ i postawił na chinola ? 
 

wszystko kwestia gustu i systemu, może czasami odwagi ? 

 

 

Po pierwsze niczego nie wywalił ponieważ jasno i wyraznie  mówi  na filmie że ten Dac nie zastąpi jego głównego daca.

Po drugie to Kanadyjczyk chińskiego pochodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Serio ? Ale co namieszał ? I co dobrze ? Plisssss

Dobrze, że się świetnie sprzedaje i dobrze, że nie ma cen z d...py. Jak Chordy  i im podobne cenowe fantazje zaczną zalegać w magazynach to może ktoś się opamięta. Tylko tyle ? Ale może nie brnijmy w to dalej. Jest Matrix, jest Topping, w końcu jest konkurencja, która nie prześciga się tylko w tym kto pierwszy da jeszcze wyższą cenę. I to jest fajne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam 38 napisał:

1800zl więcej za zmianę kostki z AK4490 na AK4493 to mało przekonujący interes

chciwość i nic więcej, RME w ADI-2 zmuszone było też zrobić upgrade tej kości i cena ani drgnęła, dorzucili za to jeszcze kilka opcji EQ i lepszego pilota przy okazji za free

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juan Carlos nunez bugallo 3 dni temu

Thanks my friend. You must be quite a courageous guy to talk so clearly about differeneces in between very expensive gear and those little giant killers.

 

Thomas & Stereo

3 dni temu

Yeah, I am ok with getting criticize for it. Mr Kanta did end up selling his high-end DAC for it.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś, że miałem u siebie na odsłuchach Qutesta i toppinga 90. Porównywałem je do mojego daca Teac 503 i żaden z tej dwójki nie przekonał mnie na tyle by wymienic daca. Podpięte były do wzmacniacza ATC sia2 150, kolumny Vandersteen 1ci. Wbrew pozorom w cenie do 5 tys jest obecnie wiele dobrych przetworników, wybór to juz kwestia dopasowania do własnego systemu. W moim zestawie teac zagrał najlepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kondzio13 napisał:

wybór to juz kwestia dopasowania do własnego systemu

... i gustu, dodam.

Jakiej muzyki słuchasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, m4tech napisał:

... i gustu, dodam.

Jakiej muzyki słuchasz? 

A możesz powiedzieć jak wypada góra w Topping D90? Jak Ty byś ją scharakteryzował? Rzuciłbym uchem na jakiś DAC, który da mi więcej góry, dobrej! góry.

Nie wiem czy ja już jestem głuchy czy może ludzie w Cyrusie bo mam nieodparte wrażenie, że moje Cyrusy grają "anemicznymi" wysokimi tonami. Nie wiem czy takie wycofywanie wysokich tonów w zamyśle konstruktorów wzmacniaczy daje dźwięk bardziej audiofilski ? ale mi tej góry brakuje. Topping D 90 da radę to trochę naprostować czy nie tędy droga? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D90 gra górą ale nie tą najwyższą, brzmienie jest wyraźne i dobitne ale nie jest przesłodzone, dzięki temu też trudniej o niechciane sybilanty, to co mi się podoba w nim to zszycie wysokiej średnicy, której jest też dużo ale o dziwo nie jest nachalna i nie ostra. Dzięki temu w takich gatunkach jak elektronika czy metal zyskuje moim zdaniem niesamowite uderzenie, drive, brzmienie jest bardziej chrupkie ?  Przez to również scena jest do przodu, przy głośnym graniu łatwiej o efekt otaczania i atakowania dźwiękami z każdej strony.

Wiem że słuchałeś ADI-2 wiec powiem tak, tam jest słodziej, obiektywnie mniej wyraziście, w D90 blachy są bardziej konkretne i do przodu, potrafią zakłuć ale bez jakiejkolwiek szorstkości, w ADI takie można powiedzieć trochę  filigranowe w porównaniu i do tego bardziej z oddali na głębokości. To zaobserwowałem na jednym z nagrań dokładnie porównując ten element.

Jak się przełącza z D90 na ADI-2 to ma się  ogólnie wrażenie pt. a gdzie do diabła podziała się wyższa średnica i niższe wysokie?
To rzutuje także na scenę, ADI-2 to niemalże tunel, D90  nie gra tak głęboko, ale za to idzie w szerokość no i przód.

D90 trzeba ujarzmić akustyką, ja jeszcze do końca tego nie zrobiłem, takie ADI-2 jest bardziej wybaczające akustyce.

ps. nie bierz dosłownie moich niektórych określeń, przejaskrawiam żeby lepiej zobrazować sytuacje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

... i gustu, dodam.

Jakiej muzyki słuchasz? 

Głownie Jazz i rock.

Zadnego disco, techno, black i death metalu...

Repertuar pod który szukamy daca tez pewnie ma znaczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 90% jazz, więc będzie prostszy wybór i pewnie przytoczony tu system multi dac nie będzie mi potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

A możesz powiedzieć jak wypada góra w Topping D90? Jak Ty byś ją scharakteryzował? Rzuciłbym uchem na jakiś DAC, który da mi więcej góry, dobrej! góry.

Nie wiem czy ja już jestem głuchy czy może ludzie w Cyrusie bo mam nieodparte wrażenie, że moje Cyrusy grają "anemicznymi" wysokimi tonami. Nie wiem czy takie wycofywanie wysokich tonów w zamyśle konstruktorów wzmacniaczy daje dźwięk bardziej audiofilski ? ale mi tej góry brakuje. Topping D 90 da radę to trochę naprostować czy nie tędy droga? 

To gra świetnie góra, ale po coax, po USB jest słabo IMHO, ale w tej cenie raczej okazja ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Dla mnie temat zamknięty. Z braku możliwości posłuchania lub przynajmniej przeczytania opinii o Pegasusie, wybrałem Chorda, który sprawdził się w moim systemie. Pewnie jutro zagości na półce za TV, aby oczu nie drażnił światełkami ?, a jedynie muzyką cieszył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ps39 napisał:

Dla mnie temat zamknięty... wybrałem Chorda....

W dalszej perspektywie koniecznie odsłuchaj Chorda z Sboosterem
Myślę że w gatunkach takich jak jazz Sbooster dla Qutesta to strzał w dziesiątkę

a tu ktoś dość wiarygodnie porównał różne wersje Sboosterów, także z różnymi nakładkami  Ultra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegasus zamówiny ma byc w listopadzie ale sadze że dotrze dopiero pod koniec roku bo ugrzęznie na cle. maja bardzo duze opóznienie w cleniu z Chin. Poza tym u producenta jest wygrzewany ok miesiąca. Jak dotrze podziele się spostrzeżeniami. Chorda słuchałem lecz w moim systemie po dłuższym słuchaniu troche męczył więc oddałem. Pegasusa tez mozna zwrócić w ciagu 30 dni od otrzymania wiec żaden problem !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tranzystorowo-lampowym systemie Qutest sprawdza się wyśmienicie, testowałem go rok temu, teraz jest już na służbie. Choć gra dopiero kilka godzin już jest lepiej niż z wewnętrznym DAC Oppo 105. Jestem jednak bardzo ciekawy opinii o Pegasus, niecierpliwie czekam jak dotrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem na moim Marantzu 8005 Chord grał troche jasno  średnica była przesunięta w górę nawet na ciepłych interconektach   . Pegasus według opini tez gra jasniej ale ponoć nie męczaco. Mam zamiar wymienić wzmacniacz na Bladeliusa Brage  gra w klasie A lampowo mysle że to bedzie dobry zestaw i nie straci na szczegółowości  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiacie sie tego co mowia ci goscie na filmie? 

To moze byc firma teczka skladajaca dacki we warsztacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzalność wyrobów ważna sprawa, w audio szczególnie

...chyba z R2R jednak taki Aries II lepiej u nich wypadł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 22:33, Adam 38 napisał:

Za mną już od dłuższego czasu chodzi Nuprime DAC9 a teraz w nowszej wersji "SE". I gdyby nie to, że ktoś postanowił mocno wywindować cenę względem pierwowzoru już pewnie bym go wypożyczył a tak to nie wiem, tu już robi się ogromna konkurencja... 

1800zl więcej za zmianę kostki z AK4490 na AK4493 to mało przekonujący interes....Czy to cenowe szaleństwo, że następca zawsze musi być droższy o te min 30% nigdy się nie skończy? I jak tu nie kibicować takim Toppingom, może i dobrze, że ten cały Topping tak namieszał na rynku. 

 

Dac bardzo pszyjemny, po prostu słucha się muzyki a nie analizuje każdego dźwięku. Na pierwsze wrażenie niczym nie zachcwyca .... mimo to słucham godzinami. Zwłaszcza średnica - wokal przepiękny. No a jak ktoś by tak chciał analizować każde dżwięki ,,,, to może to może w niskich/basowych. Owszem, nie jest "super truper", po prostu muzyka płynie - jest jak starsza pani w żakiecie. Zależy kto z kim chce flirtować i jak długo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jargier napisał:

Dac bardzo pszyjemny, po prostu słucha się muzyki a nie analizuje każdego dźwięku. Na pierwsze wrażenie niczym nie zachcwyca .... mimo to słucham godzinami. Zwłaszcza średnica - wokal przepiękny. No a jak ktoś by tak chciał analizować każde dżwięki ,,,, to może to może w niskich/basowych. Owszem, nie jest "super truper", po prostu muzyka płynie - jest jak starsza pani w żakiecie. Zależy kto z kim chce flirtować i jak długo 

O którym modelu DAC 9 piszesz, tym najnowszym czy poprzedniku? 

4 godziny temu, ps39 napisał:

To mnie właśnie intryguje, oba grają podobnie ale z opisu Pegasus lepiej wypada na średnicy.

No właśnie Piotr, nie masz wrażenia że Qutest na średnicy jest jakiś taki wyprany z emocji, niby gra dobrze ale chociażby wokale wolałem ze swojego Cyrusowego DACa niż z Qutesta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o Dac-9. Też nie rozumie wysokiej ceny tej nowej wersji. Patrząc na specyfikacja to różni się tylko nowszą kością AKM.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

To moze byc firma teczka skladajaca dacki we warsztacie

Patrząc na zdjęcia trzeba pogratulować Chińczykom poziomu produktów składanych w warsztatach. Poziom nieosiągalny dla wielu europejskich firm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

No właśnie Piotr, nie masz wrażenia że Qutest na średnicy jest jakiś taki wyprany z emocji, niby gra dobrze ale chociażby wokale wolałem ze swojego Cyrusowego DACa niż z Qutesta. 

Dla mnie po przejściu z D90 na Qutesta to jakbym w wokalach wszedł do kolorowego ogrodu ? 

Z Sboosterem MkI next level wyżej, od wczoraj sprawdzam Sboostera MkII i okazuje się że można jeszcze więcej wycisnąć, jeśli chodzi o wokale to następny level intymności przekazu w kierunku słuchacza  ✌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

O którym modelu DAC 9 piszesz, tym najnowszym czy poprzedniku? 

No właśnie Piotr, nie masz wrażenia że Qutest na średnicy jest jakiś taki wyprany z emocji, niby gra dobrze ale chociażby wokale wolałem ze swojego Cyrusowego DACa niż z Qutesta. 

I tu powraca poruszony przez m4tech temat systemu multidac. Wydawało mi się, że przy dość wąskim zakresie słuchanej muzyki mnie to nie dotyczy (90% jazz). Jednak okazało się, że jestem w błędzie. Jazz instrumentalny wypada doskonale z Chodr Qutest, przynajmniej dla mnie. Detaliczność, ładnie poukładana scena, holografia. Jednak jak zaproszę swoje ulubione kobiety aby zaśpiewały, a czasem te nieznane, które chcę poznać to okazuje się, że lepiej gra to z DAC Oppo 105. Może na tym poziomie cenowym to jest właśnie kompromis, dwa przetworniki. Mam też w związku z tym rozwiązany temat odtwarzania płyt SACD (mam ich koło 10) bo przez Chorda to nie zagra chyba, że jest jakiś pomysł którego nie znam. Poczekajmy, może Pegasus rozwiąże na tym poziomie cenowym temat systemu multidac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banks III

image.png.f925a819cb5bcbaca5c61dd6a6c8e1d2.png

 

Qutest interpretation:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wrzucajcie inne "wyprane" wokalistki, bo coś nudno na forum się robi ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pegasus gra !!! przed chwilą właczyłem i miód. Przede wszystkim wyrównany tonalnie wszystko na swoim miejscu bas konturowy średnica taka jak ma być i niesamowita przestrzeń !!! Zródła pozorne tam gdzie maja byc a gra dopiero 1 h. Jak dla mnie na ten moment rewelacja !!!. Tylko skur. wlepili cło 1300 zł ale to nic WARTO !!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kuba 70 napisał:

Pegasus gra !!! przed chwilą właczyłem i miód. Przede wszystkim wyrównany tonalnie wszystko na swoim miejscu bas konturowy średnica taka jak ma być i niesamowita przestrzeń !!! Zródła pozorne tam gdzie maja byc a gra dopiero 1 h. Jak dla mnie na ten moment rewelacja !!!. Tylko skur. wlepili cło 1300 zł ale to nic WARTO !!! 

Widze, ze bardzo duzo emocji. To oznacza jasno, ze opinia bardzo subiektywna a przy tym autorytatywna. Bo to, ze "wszystko na swoim miejscu" i "takie jak ma byc" to hmmm, no cieszymy sie Twoja radoscia, ale nic wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.