Skocz do zawartości
IGNORED

Musician Pegasus DAC czy Chord Qutest


ps39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

absolutnie nie namawiam ! Nie jestem recenzentem dlatego mówie to co słyszę. Testowałem chorda i pegasusem jestem zauroczony i tyle w temacie kolego. Wiem ze kazdy ma swoje preferencje i tyle i tylko tyle w temacie

,

 

absolutnie nie namawiam ! Nie jestem recenzentem dlatego mówie to co słyszę. Testowałem chorda i pegasusem jestem zauroczony i tyle w temacie kolego. Wiem ze kazdy ma swoje preferencje . Potwierdzam opinie W.Pacuły żadnych wyostrzeń żadnego męczenia niesamowita gładkość i klarowność

,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie namawiam ! Nie jestem recenzentem dlatego mówie to co słyszę. Testowałem chorda i pegasusem jestem zauroczony i tyle w temacie kolego. Wiem ze kazdy ma swoje preferencje i tyle i tylko tyle w temacie

,

 

Własnie słucham płyty "Reminiscencje" Mietka Kosza. talerze fortepian kontrabas - poezja. Chce ie słuchać godzinami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegasus spostrzezeń ciag dalszy . Scena niesamowita wręcz 3 wymiarowa. Ma sie wrazenie że jesteśmy swiadkiem muzyki na zywo

Gram programem JRver 26 pliki flac i z Tidala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na narodziny killera, jeszcze bardziej killerowatego od wszystkich poprzednich killerów ? 

kurde endorfiny aż mnie się udzieliły 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kpić !?

Powiem tak sprzet kosztował w sumie 5,5 K bo doliczono kurde cło 1300. Chord kosztuje około 6 k. czyli podobnie. Jesli chodzi o szczegółowość jest na tym samym poziomie. Cech tego grajka jest taka że pomimo natłoku informacji absolutnie nie męczy. Wszystkie instrumenty są odpowiednio rozlokowane w przestrzeni i podawane z własciwym natezeniem a nie ściana dzwięku która moze dobić. Mozna słuchac i słuchać

Ale dla mojego ucha to to gra lepiej  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kuba 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdą jest, ze środek lepiej wypełniony niż w Chord? No cóż, mogłem poczekać, teraz pewnie wybrałbym Pegasusa. Jednak u mnie z Qutestem też jest bardzo dobrze i nie męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ps39 napisał:

Czyli prawdą jest, ze środek lepiej wypełniony niż w Chord? No cóż, mogłem poczekać,

Piotr, pamiętajmy że porównanie jest z pamięci, Kuba 70 nie ma obok Chorda do porównania a jak wiadomo pamięć w audio u każdego zawodna jest. I nie bronię Qutesta, owszem żywe granie ? ale wokale też mi się bardziej podobały na moim Cyrusowym przetworniku. Jedynie tych niskich tonów z Qutesta żal... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno średnica dla mnie jest lepsza ! Ale wszystko zalezy od systemu. U mnie Cohen np jego niski głos brzmiał o wiele wyżej nie mówic o gitarach akustycznych. Oczywiscie ja odnosze wszystko do sprzętu który porównuje tj DAC STELLO 100 który w stosunku do Pegasusa gra ciemniej i ma takiej szczegółowości i sceny która wnosi Pegasus a której nie miał Chord. Musze zaznaczyc ze wygrzewanie powinno wynosic ok 200 godzin a ja go grzeje dopiero 1 dzien. Zobacze co pokaze po tygodniu 

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Piotr, pamiętajmy że porównanie jest z pamięci, Kuba 70 nie ma obok Chorda do porównania a jak wiadomo pamięć w audio u każdego zawodna jest. I nie bronię Qutesta, owszem żywe granie ? ale wokale też mi się bardziej podobały na moim Cyrusowym przetworniku. Jedynie tych niskich tonów z Qutesta żal... ?

Nie chce sie przechwalać ale dla mnie bas tez jest lepszy. Nie dominuje i nie jest rozwleczony wybrzmiewa tyle ile trzeba jest konturowy taki który lubię. A gitary akustyczne wybrzmiewaja rewlacyjnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kuba 70 napisał:

Ale wszystko zalezy od systemu

Nie pytam złośliwie tylko z ciekawości, jaki sprzęt towarzyszący, czy jest adaptacja w pokoju?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny pokój bez 3,5 x 5,7 bez zadnych arażacji. Sprzet wzm marantz 8005 kolumny Audio Monitor 100 Gold interkonety Harmonixa kable głosnikowe Chord Odysey 2, CD i DAC Stello 100 obecnie Pegasus ,kabel zasilajacy do wzmacniacza furutecha za 800 zł  komputer do codziennego uzytku Acer kabel usb 3m wireworlda Utraviolet program do odtwarzania JRiver 26 i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie jestem fanem takiego traktowania kolumn.... ? dużo możesz jeszcze ugrać.

 i przy tym setupie i takim rozkładzie udaje ci się grać bez żadnej regulacji tonów niskich/wysokich, EQ, DSP ....nic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny musza tak stać bo innaczej zona nie pozwoli ?Na JRivirze korzystam z ustawieni korektor rock , płaski lub folk w zaleznosci co słucham. Efekt salon. Chcę zaznaczyć ze nie interesuja mnie zadne audiofilskie zagrywki i ambicje. System ma garć fajnie muzykę i to ma byc przyjemnosć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kuba 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kuba 70 napisał:

Chcę zaznaczyć ze nie interesuja mnie zadne audiofilskie zagrywki ...

Muszę się przyznać do czegoś, ja już to na fotce zauważyłem ? 

 

tyle że te zagrywki jak to napisałeś ...

one zostały wymyślone właśnie z potrzeby wnikliwej oceny ile i jakiej wartości wnosi do danego systemu dany element
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisze co wniósł Pegasus do mojego systemu w porówaniu do poprzedniego nic ponadto. Mozna sie bawic w referencje i owszem ale ja nie mam na to czasu ani kasy i tyle? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kuba 70 napisał:

Dlatego też pisze co wniósł Pegasus do mojego systemu w porówaniu do poprzedniego nic ponadto. Mozna sie bawic w referencje i owszem ale ja nie mam na to czasu ani kasy i tyle? 

Nie no, klamoty masz - jak to się teraz mówi - premium ale w tą wielkość sceny po tym co zobaczyłem na zdjęciu to nie uwierzę. No i brak podbarwień to raczej nie w takim ustawieniu ? A to, że Ci się podoba takie granie  jest jak najbardziej możliwe i o to przecież chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na posłuchanie po cowidzie. I z tą sceną to naprawdę nie przesadzam. Mam juz pare lat i przesłuchałem wiele elementów systemu i wiem co to jest scena. Uwierz mi w tym urzadzeniu ona jest i to bardzo głęboka. Wokal nie jest wypychany do przodu tylko cofniety w głab sceny to samo z perkusja a przedewszystkim jest szeroka. Przesłuchałem wiele monitorów i te które robiły szeroka scene u mnie nie grały gdyz mam asymetryczne ustawienie głosnikow w stosunku do scian bocznych a to dawało efekt jakby grał jeden głosnik. Dlatego wybrałem Monitor Audio bo tworzyły scenę między głosnikami. Teraz scena wychodzi poza kolumny na boki bez tego efektu a masz wrazenie jakbyś był na koncercie na zywo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja błagałbym na kolanach żonę aby pozwoliła postawić głośniki na stojakach. Tak myślę, że zrobiłoby się dużo lepiej. Wracając do Pegasusa, może kiedyś uda mi się go wpiąć w mój system. Póki co wierzę na słowo i dziękuję za opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ps39 napisał:

No cóż ja błagałbym na kolanach żonę aby pozwoliła postawić głośniki na stojakach. Tak myślę, że zrobiłoby się dużo lepiej. Wracając do Pegasusa, może kiedyś uda mi się go wpiąć w mój system. Póki co wierzę na słowo i dziękuję za opis.

Wypozycz Denafrips Aresa , jest bliźniaczą konstrukcja i myślę że brzmieniowo diametralnie różnić się nie będą. Handluje Denafripsem 4hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, ale jak koledzy piszą można by go ustawić lepiej. Co do wypychania średnicy to nie tak do końca... Jak mialem monitory poustawiane byle jak to mi się różnie to wydawało że scena jest poukładana. Jak mam teraz podłogówki ustawione szeroko, a miejsce odsłuchu idealnie pośrodku, do tego wzmacniacz z równo grającymi kanałami, to wokal nagrany równo na obu kanałach siedzi idealnie na środku, bo jest dobre pozycjonowanie dźwięku. Przesuniecie 30cm w bok i nie ma "wypychania" środka bo psuje się pozycjonowanie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gustami się nie dyskutuje ?

Do Aadam 38

Dołączam opinię z zagranicznego forum na temat sceny

 

Oto moja krótka recenzja DAC Musician Pegasus:

Przede wszystkim ... mój system:

Główny używany transport :

Mac mini z końca 2014 r. (Kabel zasilający Wireworld Electra C7) + Audirvana +

2xifi Audio iSilencer plus + kabel USB Acoustic Revive 1.0 SPS

DAC: Musician Pegasus

Przedwzmacniacz: Electrocompaniet EC 4.8

Wzmacniacz mocy: 2x Electrocompaniet AW400

Kable zasilające: 4xWireworld Silver Electra dla wszystkich (DAC + przedwzmacniacz + mono)

Połączenia międzysieciowe:

DAC do pre - 2 x Kimber Orchid XLR (tak, to kabel AES / EBU : P)

pre to monos - Tellurium Q Ultra Black II

Kolumny głośnikowe: Van den Hul The Cloud

Kondycjonowanie mocy dla DAC + pre + mono: Nuprime AC-4 zasilany przez Cardas Clear Beyond (niesamowity kabel zasilający)

Filtr zasilania dla sieci i Mac mini: Fisch Electronics Germany

Kable sieciowe: Wireworld Chroma od routera dostawcy do mojego routera i Audioquest Carbon od routera do komputera Mac mini

DŹWIĘK:

Przetestowano na zewnętrznym dysku twardym Thunderbolt Lacie 2 TB wypełnionym flacami, WAV, AIFF, DSF DFF - 16 / 44,1, 16/96, 24 / 88,2, 24/96, 24/192, DSD 64 i kilkoma DSD128. Również TIDAL Master streaming w normalnej jakości CD i MQA rozwinięty przez Audirvanę (i tak nie do końca rozłożony)

Przezroczystość jest świetna dla DAC R2R (lepsza niż Denafrips Venus, o ile pamiętam, ale już powiedziałem, zaktualizowałem swój system przed Pegasusem.

 więc nie jest to uczciwe porównanie) nieco mniej niż Electrocompaniet ECD 2.

Rozdzielczość - na równi z moim poprzednim ECD 2 (2400 euro)

Scena dźwiękowa - ogromna ... trochę lepsza niż ECD 2

Kotwice - delikatne i dużo powietrza

Średniotonowy - tak dobry jak każdy przetwornik R2R, którego słuchałem (trochę lepszy niż ECD 2)

Podstawa - punkt i uderzanie nisko (może trochę mniej niż ECD 2, 

Dynamika - tu mogę powiedzieć, że jest bardzo blisko ECD 2, ale i tak nie w tym samym stopniu ... lepsza niż Wenus, o ile dobrze pamiętam

Transients - doskonałe dla przetwornika DAC R2R

Bardzo pozytywnie reaguje na lepsze kable sieciowe

IMHO - najlepszy DAC, jakiego słuchałem w tym przedziale cenowym. Niesamowity DAC R2R w tej cenie

PS Testowany głównie na USB, ale: 

1. używając Apple TV 3. generacji z wyjściem optycznym (bardzo dobry dźwięk, szczególnie na Youtube)

2. przesyłanie strumieniowe na kabel koncentryczny ze streamera Electrocompaniet RENA S-1 (świetne dla TIDAL i lokalnych plików na pendrive)

3. Nie posiadam transportu I2S HDMI ... więc nie mogę tego komentować

4. Znacznie lepiej na USB niż na innych wejściach cyfrowych (moim zdaniem karta USB jest z najwyższej półki (tak samo jak w Venus).

Holzoh

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ps39 napisał:

Jednym słowem dla każdego coś miłego ?

Żeby on jeszcze wiedział o czym pisze , to by było dobrze. Teraz zachłysnął się Deltą Sigma i Myteki the best. 

Swoją drogą chętnie bym posłuchał tego Pegasusa , półka cenowa ta sama co Dragon. Ciekawi mnie on trochę.

Ty znowu musisz zaliczyć w końcu Dragona, ciekawe jakie miałbyś wrażenia względem twojego Chorda.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul klacska napisał:

Żeby on jeszcze wiedział o czym pisze , to by było dobrze. Teraz zachłysnął się Deltą Sigma i Myteki the best. 

Misiu, sluchales Brooklyn'a (lub chociaz 192-DSD)? W roli DAC, oczywiscie. Na czym sluchales? Z czym porownywales? Jakie roznice wylapales? Znow g... w watkach sie wylewa i pierwsi w szeregu staja tacy, ktorym wydaje sie, ze maja prawo krytykowac innych, nawet nic o nich nie wiedzac. A w zyciu to czesto szare myszki z wasikiem i tlustymi wloskami, ktorym mama do dzis robi kanapki do roboty... Sorry za malo eleganckie porownanie, ale czasem czlowiekiem trzeba troche potrzasnac, aby wyskoczyl ze swojej strefy kompleksow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lete napisał:

Misiu, sluchales Brooklyn'a (lub chociaz 192-DSD)? W roli DAC, oczywiscie. Na czym sluchales? Z czym porownywales? Jakie roznice wylapales? Znow g... w watkach sie wylewa i pierwsi w szeregu staja tacy, ktorym wydaje sie, ze maja prawo krytykowac innych, nawet nic o nich nie wiedzac. A w zyciu to czesto szare myszki z wasikiem i tlustymi wloskami, ktorym mama do dzis robi kanapki do roboty... Sorry za malo eleganckie porownanie, ale czasem czlowiekiem trzeba troche potrzasnac, aby wyskoczyl ze swojej strefy kompleksow.

Chłopcze, kupiłeś Myteka i teraz słyszymy tylko achy i echy z twojej strony. Tak jest za każdym razem jak coś kupisz lub grzebniesz w sprzęcie. Było już to chyba przerabiane jakiś czas temu jak kupiłeś chyba Toppinga. Rozumiem że jesteś dopiero na poziomie Delta Sigma, z czasem dojdzie do ciebie , że to nic specjalnego. Jest efekt woow ale on szybko mija. Zmienisz zdanie jak posłuchasz dobre r2r lub fpga. No ale tego trzeba dorosnąć. 

9 minut temu, Kuba 70 napisał:

Pax między narodami. Panowie wyluzować tu wymieniamy tylko uwagi wiec po co te emocje

Chłopak emocjonalnie podchodzi do tematu. Z tych dacow które podał nie słyszał nawet jednego ale ma Myteka i myśli , że rozumy pozjadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, paul klacska napisał:

Chłopcze, kupiłeś Myteka i teraz słyszymy tylko achy i echy z twojej strony. Tak jest za każdym razem jak coś kupisz lub grzebniesz w sprzęcie. Było już to chyba przerabiane jakiś czas temu jak kupiłeś chyba Toppinga. Rozumiem że jesteś dopiero na poziomie Delta Sigma, z czasem dojdzie do ciebie , że to nic specjalnego. Jest efekt woow ale on szybko mija. Zmienisz zdanie jak posłuchasz dobre r2r lub fpga. No ale tego trzeba dorosnąć. 

Chłopak emocjonalnie podchodzi do tematu. Z tych dacow które podał nie słyszał nawet jednego ale ma Myteka i myśli , że rozumy pozjadal. 

W jednym wpisie kwintesencja tego forum. Próba wywyższania się, pouczanie, kłamstwa (podawanie rzekomych faktów), leczenie kompleksów, ironia bez żadnych podstaw, forsowanie "na siłę" swoich przekonań, wchodzenie w rolę "tatusia" ("do tego trzeba dorosnąć..."), zwracanie się do ogółu w celu znalezienia wsparcia. No i wcześniejszy "atak dzika" w odpowiedzi na niewinny żarcik, który miał jedynie wywołać uśmiech.

Z psychologicznego punktu widzenia - takich ludzi w mojej firmie staram się nie zatrudniać. Po co się męczyć.

No i ważne - nie odpisuj, bo już po wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w innym temacie 

Mam zamiar zmienić wzmacniacz na Bladeliusa Tyr albo Brage lub Primare 35i

Czy ktos ma doswiadczenie w tych klockach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lete napisał:

W jednym wpisie kwintesencja tego forum. Próba wywyższania się, pouczanie, kłamstwa (podawanie rzekomych faktów), leczenie kompleksów, ironia bez żadnych podstaw, forsowanie "na siłę" swoich przekonań, wchodzenie w rolę "tatusia" ("do tego trzeba dorosnąć..."), zwracanie się do ogółu w celu znalezienia wsparcia. No i wcześniejszy "atak dzika" w odpowiedzi na niewinny żarcik, który miał jedynie wywołać uśmiech.

Z psychologicznego punktu widzenia - takich ludzi w mojej firmie staram się nie zatrudniać. Po co się męczyć.

No i ważne - nie odpisuj, bo już po wszystkim.

W sumie fajnie się czyta twoje perypetnie życiowe . Jest się z czego pośmiać, widać że twoi pracownicy mają z kogo śmiać się w pracy.

Najpierw z wzmacniacza za 2 koła zrobiłeś sprzęt za 20tyś (opisy,zdjęcia wrzucałeś gdzie tylko mogłeś). Potem zachwyt nad jakimiś kablami i zmiany jakie one poczyniły w twoim systemie. Po czym szybki przeskok na jakieś chińskie dac-i w których nie widziałeś różnicy. Teraz czas na Myteka, co będzie następne ? Wstawiać już popcorn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Kuba 70

Chyba wszystkie trzy piece ma u siebie Q21, przedzwoń do nich i zapytaj  o możliwość wypożyczenia oraz jakie są między nimi różnice. Kurde, fajne maszynki wytypowałeś, też bym je u siebie sprawdził. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.