Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 DAC FS czy ktoś ma, ktoś zna?


Marcin Wielgus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabiorę ze sobą gramofon. Bieganie bez gramofonu jest dla cieniasów.

Mi igła skacze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sznurówki zamulają? Próbowałeś biegać ze srebrnymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
RME to najwyższa światowa półka w sprzęcie profesjonalnym.


Tylko średnia. Analog VW światu samochodów. Najwyższa półka to firmy typu Lynx albo Mytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ta zakładka

szanowna moderacjo - proszę o zrobienie porządku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, babatular napisał:

nie ta zakładka

szanowna moderacjo - proszę o zrobienie porządku

Też uważam, że wątek o świetnie grającym urządzeniu, robionym przez firmę pro audio (z zapleczem badawczym) i sprzedawanym za rozsądną cenę nie powinien znajdować się obok hajendowych rozterek. Zakładka HIFI będzie jak najbardziej właściwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RME ADI2 to nie dac plug&play. Wredny przez swoje liniowe granie. Nie dla osób które zaczynają zabawę z przetwornikami. Bardzo czuły na przewód USB. Prawdopodobnie przydało by się inne liniowe zasilanie (jeszcze nie sprawdzałem). 

Słucham na Magnepanach 1.7, plus liniowe granie = jak nagrane tak odtworzone bez ubarwiania.

Przydało by się wyjście BNC. Duża różnica w odbiorze coax - USB, na korzyść USB.

Dla mnie osobiście? DAC bomba:) . Czysto - równo - szybkość - dynamika. 

Jak ktoś jeszcze pobawi się akustyką pomieszczenia? Petarda.  

Z Magnepan 1.7 przy połączeniu XLR DAC bezpośrednio z końcówką mocy potrafi zejść nisko z basem kontrolowanym w efekcie szyby w oknach zadrżą . Łatwo i bez wysiłku tworzy czyste,  bez zlewania się sceny wysokie ciśnienie akustyczne. Jest jeden warunek? Adaptacja akustyczna.

Opis nie jest miarodajny gdyż każdy z nas ma inne zabawki.  Z końcówką mocy MC2 MC1250, która sama jest mocna i szybka nie ogranicza MG1.7 oraz ADI2.  

Czy RME ADI2 DAC to hiend? A co to jest hiend???  Cena? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qbaacu napisał:

Prawdopodobnie przydało by się inne liniowe zasilanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"The reason why external power supplies make zero difference in 'sound' is explained in detail in the manual, chapter 6, Power Supply.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Terrapin napisał:

Też uważam, że wątek o świetnie grającym urządzeniu, robionym przez firmę pro audio (z zapleczem badawczym) i sprzedawanym za rozsądną cenę nie powinien znajdować się obok hajendowych rozterek. Zakładka HIFI będzie jak najbardziej właściwa.

Tak, dokładnie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qbaacu napisał:

Bardzo czuły na przewód USB.

Bardzo interesujące. Czy może Szanowny Kolega rozwinąć tę myśl?

Godzinę temu, qbaacu napisał:

Prawdopodobnie przydało by się inne liniowe zasilanie (jeszcze nie sprawdzałem). 

Jeżeli cytat z instrukcji RME nie wystarczy, dodajmy jeszcze taką ciekawostkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

W skrócie: Benchmark przestał wyposażać swój sprzęt w zasilacze liniowe w 2011 roku. Na dodatek twierdzą, że:

„A well-designed switching power supply can be much quieter than a linear supply.„

Ale oczywiście audiofile wiedzą lepiej, więc i mnie korci spróbować innego zasilacza do RME. W końcu nie musimy naszego hobby traktować śmiertelnie poważnie ?

Godzinę temu, qbaacu napisał:

Czy RME ADI2 DAC to hiend? A co to jest hiend???  Cena? 

Z punktu widzenia RME ich DAC hi-endem zapewne nie jest, to jeden z ich tańszych i mniej skomplikowanych interfejsów.

W dniu 2.09.2020 o 23:18, Ivan Nikitin napisał:

 


Tylko średnia. Analog VW światu samochodów. Najwyższa półka to firmy typu Lynx albo Mytek.

 

Ja, ja, Folkswagen ?

Trudno porównywać. Z tych trzech firm RME ma najszerszą ofertę sprzętu studyjnego, Lynx produkuje tylko kilka wysokiej klasy urządzeń a Mytek w zasadzie tylko interfejsy AD/DA. Na tym poziomie sprzętu pro można raczej mówić o innym pozycjonowaniu, niż „półkach”.

A postrzeganie w światku audiofilskim to inna sprawa, tutaj rzeczywiście Mytek jest królem, a RME pretendentem. 

No i Mytek jest „Made in Poland”!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Terrapin napisał:
1 godzinę temu, qbaacu napisał:

Bardzo czuły na przewód USB.

Bardzo interesujące. Czy może Szanowny Kolega rozwinąć tę myśl?

Proste najtańsze usb 1.5m od drukarki - zapiaszczenie wysokich częstotliwości, słyszalne zabrudzenia tła oraz przestrzeni. 

Drugie podejście to diy EmiterNet HN S/FTP cat.7 - poprawa po całości co zabrał USB od drukarki. Na podstawie tego wnioskuje o czułości wejścia USB w Adi2. 

 

Lepiej żeby RME nie był hiend. Tak lepiej dla klienta.☺.

Zasilacz z ciekawości trzeba sprawdzić - zmienić. 

Sami wiecie jaki może być koszt takiego zasilacza. Więc koszt ADI2 + zasilacz AUDIO = sporo więcej niż cena sklepowa. 

Firma zadbała o najważniejsze (środek) zachowując dobra cenę. Dobre podejście pod względem marketingowym.

A jak ktoś chce sam może sobie sprawić zasilacz bez podnoszenia ceny rynkowej. Mi osobiście bez wymiany zasilacza się podoba. Mam podłączony ADI2 pod UPS z pełną konwersją napięcia wyjściowego. 

Dodatkowy zasilacz byłby z czystej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teoria że UPS psuje, ależ owszem jak mamy małą popierdułkę. Ja polecam PowerWalker VFI3000 z baterią aku. ze sporym zapasem mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbaacu napisał:

Czysto - równo - szybkość - dynamika

Czysto....  pomijając najwyższą górę pasma, równo.... mało dzieje się na średnicy, więc nie jest równo bo jest V, .... dlatego między innymi szybkość na średnim poziomie, dynamika.... tu najmniej bym się czepiał tego dac

DAC jest właściwie wyceniony, tym bardziej że lista bajerów nie ma końca

Na tle dac które słyszałem, ten dac ma sygnaturę brzmienia wyjątkowo muzo-umilającą, i to jest jego cecha nadrzędna, wręcz niebezpiecznie zbliża się do grania prostych zestawów hifi, na szczęście ratuje go znacznie lepsza niż w takich zestawach scena, separacja instrumentów i dynamika w sensie rozdzielczość.

Nie jest to dac dla wszystkich. Oczywiście to co powyżej to tylko moje osobiste zdanie, wyrobione poprzez porównania sprzętów we własnym subiektywnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, m4tech napisał:

Czysto....  pomijając najwyższą górę pasma, równo.... mało dzieje się na średnicy, więc nie jest równo bo jest V, .... dlatego między innymi szybkość na średnim poziomie, dynamika.... tu najmniej bym się czepiał tego dac

Na temat góry w moim wieku nie wypada się za bardzo rozwodzić, resztę generalnie potwierdzam. Co nie zmienia faktu, że to świetne urządzenie. Średnicę można dokręcić EQ, czego jednak sam nie robię, ale akurat lekkie V dla mnie jest OK. Kupiłem RME do słuchawek z uwagi na „crossfed” i trochę z ciekawości reszty jego funkcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych 3 przetworników ma swój charakter.

tak na szybko co mi się z nimi kojarzy

D90 - czystość, szybkość, przejrzystość, scena jest szeroka i bardziej do przodu
ADI-2 - muzykalność, ogłada, miękkość, scena raczej w głąb
Qutest - bierze to co najlepsze z obu powyższych dac, powiedzmy po 90%-95% i łączy to w sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą częściowej adaptacji 2szt dyfuzor Schroendera QRD 1D (środek), oraz tylko 4szt Skyline 2D (za głośnikami) robi się poprawa niedociągnięć Adi2 . To tylko częściowe, a poprawa znaczna. ?

Dyfuzor Schroendera QRD 1D - poprawa średnicy i wypchnie dźwięk do przodu.

Skyline rozproszy odbicia poprawiając lokalizację oraz przestrzeń. Włalaaa☺ 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
RME ADI2 to nie dac plug&play. Wredny przez swoje liniowe granie. Nie dla osób które zaczynają zabawę z przetwornikami. Bardzo czuły na przewód USB. Prawdopodobnie przydało by się inne liniowe zasilanie (jeszcze nie sprawdzałem). 
Słucham na Magnepanach 1.7, plus liniowe granie = jak nagrane tak odtworzone bez ubarwiania.
Przydało by się wyjście BNC. Duża różnica w odbiorze coax - USB, na korzyść USB.
Dla mnie osobiście? DAC bomba:) . Czysto - równo - szybkość - dynamika. 
Jak ktoś jeszcze pobawi się akustyką pomieszczenia? Petarda.  
Z Magnepan 1.7 przy połączeniu XLR DAC bezpośrednio z końcówką mocy potrafi zejść nisko z basem kontrolowanym w efekcie szyby w oknach zadrżą . Łatwo i bez wysiłku tworzy czyste,  bez zlewania się sceny wysokie ciśnienie akustyczne. Jest jeden warunek? Adaptacja akustyczna.
Opis nie jest miarodajny gdyż każdy z nas ma inne zabawki.  Z końcówką mocy MC2 MC1250, która sama jest mocna i szybka nie ogranicza MG1.7 oraz ADI2.  
Czy RME ADI2 DAC to hiend? A co to jest hiend???  Cena? 
 

Piszesz o adaptacji akustycznej, to oczywiste że jak można to trzeba ale powiesz czy próbowałeś coś korygować przy pomocy jego DSP? Jak praktycznie to odbierasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na temat góry w moim wieku nie wypada się za bardzo rozwodzić, resztę generalnie potwierdzam. Co nie zmienia faktu, że to świetne urządzenie. Średnicę można dokręcić EQ, czego jednak sam nie robię, ale akurat lekkie V dla mnie jest OK. Kupiłem RME do słuchawek z uwagi na „crossfed” i trochę z ciekawości reszty jego funkcji. 

I ten crossfed wart kasy ? Bo wzmak stricte słuchawkowy to mam bursona conductors V2 wiec jest bardzo dobrze ale tej funkcji już nie ma bo to cyfrowego toru trzeba a on 100% analog


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Piszesz o adaptacji akustycznej, to oczywiste że jak można to trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale powiesz czy próbowałeś coś korygować przy pomocy jego DSP? Jak praktycznie to odbierasz?

 Z DSP nie korzystam. Jedynie z gotowych filtrów. Muszę jeszcze przerobić kabel XLR-RCA. Z adapterem brumi. Czy ktoś już przerabiał kabel? Jeśli tak proszę o info.

W preampie lampowym mam tylko rca. W sumie wystarcza mi bezpośrednie podłączenie, ale ciekawość. Jak było by dac-preamp lampa-koncowka mocy tranzystor. Dało by to lekkie zabarwienie lampowe.

Jak już się znudzę to i DSP się pobawie.  ☺

Praktyczne jest regulowane wyjście RCA - XLR, przydatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

I ten crossfed wart kasy ?

Sam musisz ocenić. RME to wybitny, lecz nie idealny DAC. Idealnych nie ma, są tylko nasze preferencje. Crossfeed to bardzo subtelny, ale dla mnie istotny efekt. Dla kogoś innego to może być „zamach na rozmach” sceny.
 

Masz świetny wzmacniacz, ale jeżeli karmisz go czymś kiepskim, to po podłączeniu RME buty powinny Ci spaść z wrażenia. Jeżeli masz dobre źródło, to będziesz prawdopodobnie miał nieco lepsze i to też OK. Na pewnym poziomie przetworniki D/A grają dość podobnie, dużo zależy od reszty sprzętu. Jakie masz słuchawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam musisz ocenić. RME to wybitny, lecz nie idealny DAC. Idealnych nie ma, są tylko nasze preferencje. Crossfeed to bardzo subtelny, ale dla mnie istotny efekt. Dla kogoś innego to może być „zamach na rozmach” sceny.
 
Masz świetny wzmacniacz, ale jeżeli karmisz go czymś kiepskim, to po podłączeniu RME buty powinny Ci spaść z wrażenia. Jeżeli masz dobre źródło, to będziesz prawdopodobnie miał nieco lepsze i to też OK. Na pewnym poziomie przetworniki D/A grają dość podobnie, dużo zależy od reszty sprzętu. Jakie masz słuchawki?

Słuchawki Grada PS500
Źródło pliki Cocktail Audio X45
Płyty - Musical Fidelity M6CD

I właśnie nie wiem czy coś lepiej zagra ten DAC od X45 który ma dual mono ESS ES9018K2M Sabre Reference DAC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Słuchawki Grada PS500
Źródło pliki Cocktail Audio X45
Płyty - Musical Fidelity M6CD

I właśnie nie wiem czy coś lepiej zagra ten DAC od X45 który ma dual mono ESS ES9018K2M Sabre Reference DAC

Grada czy Grado? Dużo góry zapewne? Coctail Audio nie znam, nazwa nie zachęca (żart). Obecność wypasionego chipa z długą nazwą niczego nie gwarantuje, gra część analogowa. Pytanie brzmi: czego Ci brakuje? Bo kupowanie czegoś, bo akurat jest o tym dużo dobrych opinii w Sieci jest bez sensu. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, qbaacu napisał:

Proste najtańsze usb 1.5m od drukarki - zapiaszczenie wysokich częstotliwości, słyszalne zabrudzenia tła oraz przestrzeni. 

Drugie podejście to diy EmiterNet HN S/FTP cat.7 - poprawa po całości co zabrał USB od drukarki. Na podstawie tego wnioskuje o czułości wejścia USB

No to Asus też przezornie dokłada swój krótki przewód USB A - USB B.

Potrzebowałem dłuższy  - wziąłem od drukarki i był do niczego, a potem przestawiłem konwerter, żeby był bliżej i zostałem przy tym z kompletu.

Chodzi o zwykły Asus Xonar Essence STU. Tam mi też taki zonk się trafił. Widocznie tak bywa przy łączeniu z komputerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Terrapin napisał:

No i Mytek jest „Made in Poland”!

No ja bym to inaczej skwitował... Made in USA ale klepany w Podwarszawskim Pruszkowie... z racji tańszej siły roboczej niż w USA...

dobrze ze nie made in USA a klepany w Chinatown.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ja bym to inaczej skwitował... Made in USA ale klepany w Podwarszawskim Pruszkowie... z racji tańszej siły roboczej niż w USA...
dobrze ze nie made in USA a klepany w Chinatown.. 

Design in USA manufactured in Pruszków silicon valley !

Ważne że dobrze gra wg posudaczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Grada czy Grado? Dużo góry zapewne? Coctail Audio nie znam, nazwa nie zachęca (żart). Obecność wypasionego chipa z długą nazwą niczego nie gwarantuje, gra część analogowa. Pytanie brzmi: czego Ci brakuje? Bo kupowanie czegoś, bo akurat jest o tym dużo dobrych opinii w Sieci jest bez sensu. 
 

Grado - spelling
Dużo góry .... Nie tyle ile ma być jestem wrażliwy na górę i jak dla mnie super. Jasna scena, fajny bas i detal. Porównywałem z Audeze LCD-3 i zostały Grado. Dla mnie Audeze "mroczne". Kwestia gustu jak zawse.

Czip nie jest w cotailu wypasiony ani nie ma szczególnie sexy nazwy. W delta-sigma ... Sabre... są nowsze i lepsze ale gra i zgodzę się że nie tylko chip się liczy a jego implementacja i nie jest to tylko kwestia toru analogowego ale również.

Czego mi brakuje ? Niczego. Szukam czy jest lepsze. Słyszę = biore, nie słyszę to nie . Taka prosta strategia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

...
Mała korekta strategii - słyszę ... To się zastanawiam skąd wziąć kasę i jak w mojej ocenie za dużo to odpuszczam. Życie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Czego mi brakuje ? Niczego. Szukam czy jest lepsze.

Nie znając Coctaila zaryzykuję twierdzenie, że w kwestii rozdzielczości i porządku na scenie RME będzie dużym "lepszym". Tylko, czy akurat o to Ci chodzi?

Jeżeli lubisz granie swojego CD, to pamiętaj, że RME nie ma wejścia analogowego, więc Musical stanie się tylko transportem.

Spróbuj pożyczyć RME, bo jak kupisz bez słuchania, może się okazać, że cała reszta jest do wymiany ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Terrapin napisał:

Bo kupowanie czegoś, bo akurat jest o tym dużo dobrych opinii w Sieci jest bez sensu. 
 

Potwierdzam ☺. Jeśli znasz dobrze swoje zabawki, na podstawie cech charakterystycznych opinii Daca można tylko procentowo określić czy warto zaryzykować? Ja tak robię jak nie mam możliwości odsłuchu. Szlif robię kablami (minus tego że kable ciągle się przewracają) 

Czy ktoś  już przerabiał kabel XLR na RCA do RME ADI2 DAC??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, qbaacu napisał:

Czy ktoś  już przerabiał kabel XLR na RCA do RME ADI2 DAC??? 

RME ma wyjście RCA. Jaki sens ma łączenie wyjścia XLR z RCA przez jakąś przejściówkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za pomocą częściowej adaptacji 2szt dyfuzor Schroendera QRD 1D (środek), oraz tylko 4szt Skyline 2D (za głośnikami) robi się poprawa niedociągnięć Adi2 . To tylko częściowe, a poprawa znaczna.
 

To poprawa niedociagniec akustyki twojego pomieszczenia a nie niedociagniec ADI2

Poza tym, dziwie sie, ze jak dotychczas nie uzyles przewagi tego ustrojstwa nad innymi DAC -> czyli funkcje DSP (5 parametrycznych EQ). Przeciez po to to miedzy innymi jest, by kompensowac wplyw akustyki pomieszczenia. To tak, jak bys kupi Porsche, ale uzywal tylko pierwsze trzy biegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2020 o 10:34, Terrapin napisał:

Też uważam, że wątek o świetnie grającym urządzeniu, robionym przez firmę pro audio (z zapleczem badawczym) i sprzedawanym za rozsądną cenę nie powinien znajdować się obok hajendowych rozterek. Zakładka HIFI będzie jak najbardziej właściwa.

A czemu nie tutaj? Za tani?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.