Skocz do zawartości
IGNORED

RME ADI-2 DAC FS czy ktoś ma, ktoś zna?


Marcin Wielgus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pmcomp napisał:

A czemu nie tutaj? Za tani?

Nawet jakby kosztowal "dyszke", to nie bylby highend. W szczegolnosci dla purystow, ktorym cyfrowo "poprawiany" dzwiek nie lezy w tej kategorii. To, ze sprzet jest dobry, nie oznacza, ze to highend. Patrz kia ceed, masz duzo elektroniki, miliony swiatelek, zmiany kolorkow itp, ale czy to klasa premium? Mimo wielu zalet - nie ?

Gdyby RME sprzedawali jako kit, bylby w jednym sklepie z raspberry PI ? Ze wzgledu na mnogosc konfiguracji i mozliwosci oczywiscie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do hi-endu cyfrowo poprawiany dźwięk? Opcja, z której mozna nie korzystać. Podobnie jak dobrze zrobiona regulacja barwy we wzmakach. Dobrze zrobiona przy ustawieniu na zero nie wpływa na dźwięk.

Moim zdaniem co poniektórym nie pasuje ... cena.

Chyba zakupie wersję AD/DA i porównam do swoich DACów łącznie z dCS o AN.

 

adi-2-profsr.png

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp, jasne, ze cena nie pasuje do highendu. Wyglad tez nie pasuje do highendu. Z reszta przeznaczenie tez nie jest typowo highendowe. Highend poza tym, ze gra, musi tez wygladac. A patrzac na RME wyglada nie highendowo a profesjonalnie.

Granie tez prawdopodobnie odstaje od sprzetow po kilkanascie/kilkadziesiat tysiecy (tych grajacych, a nie tylko z metka). Pisze prawdopodobie, bo wiedzac, jak wiele w torze zmienia jakosc elementow typu trafo, przewody, rezystory, kondensatory, taki wniosek wyciagam.

Podobna historia byla z d90 - bylo duzo gadania, ale jakos petarda, ktora zadymi highend ale nie wypalila ?

Nikt nie powie, ze taki RME albo D90 to slabe sprzety w swojej cenie, ale tez nie highend. Niech przykladem bedzie niejednokrotne porownanie RME z Chord Qutest - oceniane sa oba sprzety bardzo podobnie w zakresie grania a nikt nie powie, ze Qutest to higend ?mimo highendowej marki.

Mysle, ze walczenie o to, zeby RME bylo highendem nic dobrego mu nie zrobi - highendowcy go nie kupia tak czy inaczej ? a Ci co cenia stosunek jakosc/cena ustawia sie w kolejce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co ma do hi-endu cyfrowo poprawiany dźwięk?
.....
Podobnie jak dobrze zrobiona regulacja barwy we wzmakach. Dobrze zrobiona przy ustawieniu na zero nie wpływa na dźwięk.
Pozdro


Dobrze zrobiona ma wplyw

POZYTYWNY i to przy kazdym ustawieniu

Patrz temat Loudness/Contour

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

A czemu nie tutaj? Za tani?

Nie ja poprosiłem o przeniesienie wątku, a w swoim wpisie zapomniałem dodać ostrzeżenie „uwaga, ironia”. Następnym razem będę pamiętał ? 

A przy okazji przeniesienie wątku pozwoliłoby uniknąć jałowych dyskusji o hajendowości hajendu z hajendowcami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.09.2020 o 13:35, pmcomp napisał:

Moim zdaniem co poniektórym nie pasuje ... cena.

To jest główne motto twoich wpisów. Cena i cena i kasa, kasa...wciąż to samo. Masz z tym problem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja nabijam zakładkę hi-end ceną. Robią to producenci, dystrybucja i tacy userzy jak Ty. Dla których hi-end to najpierw najwyższa cena, a dopiero potem ... może i niestety tylko czasami ... najwyższa jakość dźwięku.

Od dawna twierdzę, że dźwiek hi-end można miec na sprzęcie z ery złotego hi-fi za kilka procent kwot rządanych na rynku dzisiaj. Przykłady były podawane niejednokrotnie. Troche inaczej jest w przypadku sprzętu cyfrowego choć zasada tu jest taka sama ale na szczęście dochodząc producenci umiący robić dźwięk bez kilkusetprocentowych narzutów za marketing. Ale i w cyfrze sa przykłady gdzie mozna mieć hi-endowy dźwiek za kilka razy mniej niż producenci DACów i transportów z hi-endowo/cenowej czołówki.

Odgrzebałem ostatnio wątek o Accuphase DC-91. Ten DAC nie boi sie dzisiejszego hi-endu. Co z tego że nie odtwarza gęstych plików i plików DSD? Za to jak odtwarza 44/16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam chrapkę na tego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nic o kasie i cenach nie pisze, za to ty notorycznie. Krytykujesz sprzęt drogi, ale sam polecasz ten który 20 lat temu, też był bardzo drogi. Wiadomo, że jako używany, po kilkunastu latach ma niską cenę, ale każdy inny który jest mega drogi, po 15 latach używania, też schodzi do niskich cen. Ameryki nie odkryłeś. W czym wiec masz problem? Nikt nie każe ci kupować nowych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A o co chodzi w wątku? Bym się może wypowiedział, gdybym miał wiedzę...

9 minut temu, pmcomp napisał:

To nie ja nabijam zakładkę hi-end ceną. Robią to producenci, dystrybucja i tacy userzy jak Ty. Dla których hi-end to najpierw najwyższa cena, a dopiero potem ... może i niestety tylko czasami ... najwyższa jakość dźwięku.

Myślę jednak, że dupa boli. Nie patrz nikomu w kieszeń.

 

10 minut temu, pmcomp napisał:

Od dawna twierdzę, że dźwiek hi-end można miec na sprzęcie z ery złotego hi-fi za kilka procent kwot rządanych na rynku dzisiaj

W moich wspomnieniach jedna piękna dziewczyna była tą jedyną. Ale to było dawno, a piękna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sly30 napisał:

Nigdzie nic o kasie i cenach nie pisze, za to ty notorycznie. Krytykujesz sprzęt drogi, ale sam polecasz ten który 20 lat temu, też był bardzo drogi. Wiadomo, że jako używany, po kilkunastu latach ma niską cenę, ale każdy inny który jest mega drogi, po 15 latach używania, też schodzi do niskich cen. Ameryki nie odkryłeś. W czym wiec masz problem? Nikt nie każe ci kupować nowych sprzętów.

Nie czytasz ze zrozumieniem? Napisałem w czym mam problem.

 

Powtórzę: 

To nie ja nabijam zakładkę hi-end ceną. Robią to producenci, dystrybucja i tacy userzy jak Ty. Dla których hi-end to najpierw najwyższa cena, a dopiero potem ... może i niestety tylko czasami ... najwyższa jakość dźwięku.

Od dawna twierdzę, że dźwiek hi-end można miec na sprzęcie z ery złotego hi-fi za kilka procent kwot rządanych na rynku dzisiaj. Przykłady były podawane niejednokrotnie. 

13 minut temu, pantagruel napisał:

A o co chodzi w wątku? Bym się może wypowiedział, gdybym miał wiedzę...

Myślę jednak, że dupa boli. Nie patrz nikomu w kieszeń.

 

Pewnie i boli. Lepiej kasę mieć niż nie mieć.

Ale twierdzenia co poniektórych w tej zakładce że hi-end = kasa nie są prawdziwe.

Przykłady goowna opakowanego w złoty papierek co roku na Audio Szoł mnóstwo. Tak z 90%.

13 minut temu, pantagruel napisał:

 

W moich wspomnieniach jedna piękna dziewczyna była tą jedyną. Ale to było dawno, a piękna była.

I ona teraz "nie gra". A tamten sprzęt i owszem.

Taśma magnetofonowa i taśmociągi to najwyższa jakośc dźwieku w muzyce wydanej do końca lat 80-ych ubiegłego wieku ... i basta !!!

Kto twierdzi, że digitizacja tej muzyki coś w niej poprawiła głoopi jest i tyle.

A dzisiaj bardzo dobrze rejestrować muzyke w domenie cyfrowej potrafią tylko nieliczni. 99% dzisiejszych plików i odchodzących do lamusa płyt CD nie da się słuchać.

W kolumnach nie poprawiono przez ostatnie 50 lat NIC. We wzmacniaczach i owszem. Za to hi-end przez ostatnie 30 lat wyprodukował nowe kategorie: audiofilskie kable i audiofilskie audio-voodo. Brawo !!!

 

 

13 minut temu, sly30 napisał:

Krytykujesz sprzęt drogi, ale sam polecasz ten który 20 lat temu, też był bardzo drogi. Wiadomo, że jako używany, po kilkunastu latach ma niską cenę, ale każdy inny który jest mega drogi, po 15 latach używania, też schodzi do niskich cen. Ameryki nie odkryłeś. 

Problemem jest, że większość dzisiejszego drogie sprzętu kosztuje krocie, wygląda jak milion dolarów i ... nie gra. Szczególnie w kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Nie czytasz ze zrozumieniem? Napisałem w czym mam problem.

 

Powtórzę: 

To nie ja nabijam zakładkę hi-end ceną. Robią to producenci, dystrybucja i tacy userzy jak Ty. Dla których hi-end to najpierw najwyższa cena, a dopiero potem ... może i niestety tylko czasami ... najwyższa jakość dźwięku.

Od dawna twierdzę, że dźwiek hi-end można miec na sprzęcie z ery złotego hi-fi za kilka procent kwot rządanych na rynku dzisiaj. Przykłady były podawane niejednokrotnie. 

Nie wiem kto, co nabija. Pamiętam sly sprzed kilku lat, kiedy  nie było zakładki salonik, czy jakoś tak. Było wtedy tez kilku innych użytkowników forum (Ciebie jakoś nie widziałem), Marek i Ania, Piano (który wrócił), Masza, etc. Wiem że mają najlepsze sprzęty dostępne u nas i nie tylko u nas. Nasze doświadczenia są małe wobec ich. I nie piszę tego  z zazdrością, tylko stwierdzam fakty. Dobrze było czytać ich wypowiedzi, bo pewnie 95% z nas nie byłoby stać nawet na kaucje za sprzęty, których oni słuchali. Więc za to, jako członek forum jestem im wdzięczny i nie widzę powodu żeby ich obrażać. Pokaż popkom czy jak tam, jak wygląda Twój "salon" odsłuchowy - zdaje mi się, że kiedyś to wkleiłeś, ale że tak powiem, dla mnie dziwnie było...Pozdrawiam, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pantagruel napisał:

Nie wiem kto, co nabija. 

Ja wiem kto ... napisałem wyraźnie. Jak Ty nie wiesz to znaczy że młody jesteś bo to tak wygląda już od ok. 15-u, może nawet 20-u lat. A to że mnie nie widziałeś? Muszę z tym dalej żyć, ja tu jestem od ponad 15-u lat ? .

I zapomniałem jeszcze dodać że nabija audiostereo.pl i wszelkiej maści recenzenci sprze tu zwani często Nadredaktorami.

Tak wygląda polski rynek nowego sprzętu audio.

 

 

Ale dość juz o tym ponieważ akurat ta dyskusja w tym wątku nie ma sensu. Ten DAC (ADI-2 Pro FS) wygląda na papierze znakomicie i kosztuje ułamek dzisiejszych DACów hiendowych. Niestety jest delta/sigma ale ... dla mnie ma jedną znakomitą funkcjonalność: konwersja AD. Dlatego musze go kiedys u siebie pobawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pantagruel napisał:

Mam 55 lat. Audio pasjonuje mnie od 15 roku życia gdzieś. Na money PK uczył mnie brat, co znaczy stereo. Pozdrawiam, niezmiennie...

No to "mamy" podobnie ? .

36 minut temu, sly30 napisał:

Wiadomo, że jako używany, po kilkunastu latach ma niską cenę, ale każdy inny który jest mega drogi, po 15 latach używania, też schodzi do niskich cen. Ameryki nie odkryłeś. W czym wiec masz problem? Nikt nie każe ci kupować nowych sprzętów.

Dziś dostepny uzywany sprzęt audio z lat 70-90 ubiegłego wieku, czyli nie po 15-u latach tylko po 30-50u, ma w wiekszości ciagle znakomity dźwięk. I nie dotyczy to tylko najlepszych perełek ale całej galerii najwyższej półki hi-fi wszystkich producentów. Brytyjskich, amerykańskich, niemiekich, skandynawskich czy japońskich.

Za sprzęt audio wyprodukowany po roku 2000 w roku 2050 nikt nie będzie chciał dac złamanego grosika. 

Dlaczego?

Bo on z jakością dźwieku ma mało wspólnego. Z czym ma? Napisałem.

 

PS. moje magnetofony szpulowe drożeją co roku o ok. 20-25%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Bo on z jakością dźwieku ma mało wspólnego. Z czym ma? Napisałem.

To są bzdury i wprowadzenie ludzi w błąd. Jak w każdej dziedzinie, są lepsze i gorsze sprzęty. Ale te dobre obecnie, są dużo lepsze niż te dobre 40 lat temu. Ale ty ich nie słuchałeś, więc tego nie wiesz. To co piszesz, to tylko pobożne życzenia, żeby się lepiej poczuć. Nowe modele Accuphase, które są oferowane od ok 6 lat są dużo lepsze niż te sprzed 20 lat. Miałem u siebie A200, A250, P-7100, P-7300, M-6000, M-6200, A-70 itd. A ty? Nie miałeś żadnego z nich, a krytykujesz. Ayre, Burmestery, Spectrale też u mnie grały. Miałem Vitusy SS-101, SM-102, SM-011 i 4 częściowe Masterpiece 201. Ty nie miałeś żadnego z nich. A każdy z nich jest lepszy niż wzmacniacze sprzed 40 lat. Ostatnio miałem też D’Agostino Progression i Maki MC 1.25KW. Czekam na Gryphon Essence. Też ich nie miałeś. To o czym ty piszesz? Jaki wzmacniacz z dawnych lat gra lepiej niż Gryphon Mephisto? Nie wysilaj się na odpowiedz. Opowieści z mchu i paproci zostaw fanom Ice Powerów. 

48 minut temu, pmcomp napisał:

Problemem jest, że większość dzisiejszego drogie sprzętu kosztuje krocie, wygląda jak milion dolarów i ... nie gra. Szczególnie w kolumnach.

Tego nie wiesz. Odsłuchy na Audio Show nie są miarodajne. 

49 minut temu, pmcomp napisał:

W kolumnach nie poprawiono przez ostatnie 50 lat NIC

Kolejna bzdura. Porównaj dobry tweeter obecny z takim z 1980r. To jest przepaść. Miałeś w ręku średniaki Ellipticor Scan Speaka? Wiem, że nie miałeś, bo nie pisałbyś takich bzdur. Ten średniak vs te sprzed 40 lat, to też przepaść. A widziałeś jakie dziś robi się obudowy? W porównaniu z paździerzami z dawnych lat, to inny świat. A to, że dziś rządzi zysk i księgowi i ceny są chore, to jest zupełnie inna kwestia. Można kolumny zbudować samemu, jeśli ktoś potrafi, lub zlecić tym, któryś potrafią. I wykorzystać to co jest dziś najlepsze na rynku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ene Due Like Fake ... piękna wyliczanka. Brawa.Ale ... ja się z tobą na długość małego nie zamierzam ścigać. Nie zaszpanujesz mi tymi wyliczankami ... ja króliczka przestałem gonić jakieś trzy lata temu, teraz słucham muzyki.

Aby jednak było merytorycznie. Głosnika nie trzyma sie w rękach tylko sie go słucha jak jest zamontowany w kolumnie głosnikowej. Ponieważ ostatnio cos ci tam konstruowali więc wiesz ile kosztuja drivery w stosunku do całej kolumny. Poza tym na lichych głosnikach można zrobic wspaniałą kolumnę, a na bardzo dobrych lichą kolumnę. Przykładów dzisiaj dookoła mnóstwo.

W wysokotonowcach może i narobili zamieszania i marketingu ale dobre berylowce były i w latach 70/80. Jak mawiał S.p. Stary Audiofil gra system. A w kulumnach wszystko zalezy od aplikacji.

 

Natomiast cieszę się ogromnie, że wreszcie potwierdziłeś moje słowa, zacytuję Ciebie:

2 godziny temu, sly30 napisał:

A to, że dziś rządzi zysk i księgowi i ceny są chore, to jest zupełnie inna kwestia. Można kolumny zbudować samemu, jeśli ktoś potrafi, lub zlecić tym, któryś potrafią. I wykorzystać to co jest dziś najlepsze na rynku.  

To jest dokładnie TA kwestia, o której tutaj mówię i pisze głośno i wyraźnie. Jesteśmy jak golone owce. Ja się golić nie dam.

 

PS. pamiętam jak kiedyś ojca i matkę byś sprzedał żeby udowodnić, że Twoje francuskie kolumny są najlepsiejsze na świecie. A okazało się dzisiaj, że były po prostu ... najmojsze. Czyli jak zwykle punkt widzenia zależy od posadzenia doopy.

? 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Ene Due Like Fake ... piękna wyliczanka. Brawa.Ale ... ja się z tobą na długość małego nie zamierzam ścigać. Nie zaszpanujesz mi tymi wyliczankami ... ja króliczka przestałem gonić jakieś trzy lata temu, teraz słucham muzyki.

Nie o to chodzi. Krytykujesz i hejtujesz sprzęty których nie znasz i nie słuchałeś. A robisz to tylko dlatego, że są za drogie. Ale nikt nie mówi, że masz je kupować. Czym innym jest kupowanie, a czym innym obiektywna ich ocena. Zresztą można szukać używanych znacznie taniej. 

34 minuty temu, pmcomp napisał:

To jest dokładnie TA kwestia, o której tutaj mówię i pisze głośno i wyraźnie. Jesteśmy jak golone owce. Ja się golić nie dam.

To się nie daj. Nikt nie każe ci nic kupować. Wszyscy wiedzą, że sprzęty mają teraz chore ceny. Też mi wielkie odkrycie. 

34 minuty temu, pmcomp napisał:

PS. pamiętam jak kiedyś ojca i matkę byś sprzedał żeby udowodnić, że Twoje francuskie kolumny są najlepsiejsze na świecie.

Bo na ten czas były dla mnie najlepsze. Zresztą i dziś są jednymi z lepszych. I co z tego?  Teraz moje obecne kolumny są dla mnie najlepsze. Właśnie przeszły kolejny duży upgrade. Mijają lata, niektórzy słuchają od 20 lat na tym samym, a inni coś tam zmieniają, przerabiają, usprawniają. No i co w związku z tym?

36 minut temu, pmcomp napisał:

Czyli jak zwykle punkt widzenia zależy od posadzenia doopy.

Kolejne wiekopomne okrycie. Bez twoich cennych spostrzeżeń świat nie byłby taki sam. Trzeba wysłać twoją kandydaturę do komitetu noblowskiego. Ten Nobel..ci się po prostu należy... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Rucia1 zmienił(a) tytuł na RME ADI-2 DAC FS czy ktoś ma, ktoś zna?
  • 1 rok później...

Nie przebrnąłem całego wątku , Świeta , wolne itd a ostatnia strona gdzie klasyczna tutaj niperd.. całkiem zniechęciła 😉😏. Wracam do tematu tego daczka. Dlaczego on a nie jakiś chińczyk lub Chord ? I czy ktoś używał sterując końcówkę mocy , jak to się sprawuje ?

A i dlaczego to jest w zakładce hi-end ?? 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Nie przebrnąłem całego wątku , Świeta , wolne itd a ostatnia strona gdzie klasyczna tutaj niperd.. całkiem zniechęciła 😉😏. Wracam do tematu tego daczka. Dlaczego on a nie jakiś chińczyk lub Chord ? I czy ktoś używał sterując końcówkę mocy , jak to się sprawuje ?

A i dlaczego to jest w zakładce hi-end ?? 😁

Regulacja głośności jest genialna (podobna stosuje weiss i dcs), zbalansowana i łączy dobrodziejstwo cyfry i analogu.

Posłuchać u siebie każdy musi i tak sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
7 minut temu, xajas napisał:

Jak by to mialo dzialac, skoro ma tylko jedna pare wyjsc stereo bez zwrotnicy?
No to co chcesz „kalibrowac“?

Ma XLR i RCA ... jakby w XLR zastosować HF filter i wyjść na końcówkę mocy i kolumny a RCA do suba ? Nie wiem czy tak się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak sie da, co to jest za „kalbracja“?
Takie cos mozna zmajstrowac dla kazdego setupu, niezaleznie od tego, czy zasilisz te monitory z osobnego wyjscia czy z tego samego co sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, biniek napisał:

Czy ktos sie orientuje czy dsp w tym dacu ma jakie narzedzia kalibracyjne do zgrania subwoofera z zestawem monitorow? 

W tym DACu nie ma dsp. To tylko DAC. Dsp to dac+crossover, często + equalizer. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W tym DACu nie ma dsp. To tylko DAC. Dsp to dac+crossover, często + equalizer. 

Psinco prawda.

Doczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zostaw tematy DSP w spokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

A co jest?

Jest tylko DAC….Digital Analog Converter. DSP to już bardziej skomplikowana maszyneria. Jasne, że teraz są takie chore czasy, że nawet 30m2 klitki często nazywa się apartamentami, a 40m2…penthouse-ami, ale to nie oddaje istoty sprawy. DSP to przede wszystkim procesor do konfiguracji kolumn bez pasywnych zwrotnic. 

15 minut temu, xajas napisał:

Doczytaj

No i? DAC z equalizerem i regulacją głośności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i? DAC z equalizerem i regulacją głośności. 

Powtorze sie, zostaw DSP w spokoju, te porownania to wstyd

Jedyne co znasz jako „DSP“ to twoj prechistoryczny speaker management system.
Na tym sie swiat DSP nie konczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.