Skocz do zawartości
IGNORED

PC audio video, obsługa z tabletu


MatUnknown
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ?
Przeszukałem forum, ale konkretnie tego czego szukam nie znalazłem...

Myślę nad komputerem, który będzie w stanie przesyłać audio za pomocą USB do DAC'a
Obraz do TV za pomocą HDMI

Wszystko musi być sterowane z pominięciem myszki i klawiatury, czyli za pomocą telefonu / tabletu

Chcę odtwarzać MP3, FLAC, MKV i inne multimedia z dysku + streaming z TIDAL Master, YouTube

Fajnie, gdyby to co robię na tablecie wyświetlało się od razu na TV

Jaki system operacyjny, odtwarzacz multimediów, aplikacja na tablet / telefon ?

Jakie podzespoły do komputera, żeby poradził sobie z 4K i z całością tego projektu (najlepiej by nie było wentylatorów, same radiatory)

Zależy mi na bezkompromisowej jakości...

Bardzo proszę o pomoc ? 

Pozdrawiam
Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzy ja używam Foobar2000 na pc i na telefonie foobarControler - ładne UI i działa sprawnie.

Do filmów Netflix i sterowanie myszką - UI Netflixa jest idealne - klikasz odcinek serialu i leci od momentu gdzie skończyłeś.

Jak ciężkie 4 litery można sobie zainstalować Googlowy Chrome Remorte.

Pc to stary Dell Optiplex 390 - mam przykręcony do TVka z tyłu - w zasadzie do uchwytu do TVka.

W nocy jak nic nie gra słuchać wiatraczek ale dość subtelnie - nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak by potrzebowałes Android TV. Android obsługuje USB DAC i 4k przez HDMI. Odtwarzaniem sterujesz z aplikacji mobilnych przez znaczek Cast. Tidal taki ma. Netflix myślę, że też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ivan Nikitin napisał:

Brzmi jak by potrzebowałes Android TV. Android obsługuje USB DAC i 4k przez HDMI. Odtwarzaniem sterujesz z aplikacji mobilnych przez znaczek Cast. Tidal taki ma. Netflix myślę, że też.

Czyli wychodzi na to, że PC nie potrzebny.
Podpinam dysk z plikami do TV na USB, do tego instaluje Tidal i mam co chciałem.

Nasuwa się jedno podstawowe pytanie: Jak z jakością z takiego TV...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję

Gigabyte GIGA BRIX GB-EKI3M-7100




Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ja proponuję

Gigabyte GIGA BRIX GB-EKI3M-7100




Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Ps. Sam kupiłem po tym jak padł mój poprzedni pc.

Zalety:

- pasywnie chłodzony,
- nie przegrzewa się,
- 4k 60hz,
- dobrze wykonany,
- zrobi co trzeba i więcej,
- brak zakłóceń dźwięku przez USB.

Kosztuje 1300pln.


Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad dwa lata używałem mini PC z Win 10 do muzyki i filmów. Żadne 4K - wyłącznie Netflix, HBO GO i inne takie. Muzyka miała wyższy priorytet. - przećwiczyłem różne aplikacje. Moim zdaniem odtwarzanie muzyki i filmów na PC to średnio udane rozwiązanie. W przypadku Win poza Netflixem wszystko trzeba odtwarzać przez przeglądarki a to jest masakra od strony użytkowej. Jakościowo też jest słabo - bo np. HBO GO ma w ogóle problem z odtwarzaniem w tej formie nawet przy twardym łączu. Teraz do tego celu używam Xiaomi Miboxa i wszystko śmiga. Ale mnie żadne 4K nie interesuje. Nawet nie mam TV z tą rozdzielczością. Jeśli Twój TV ma Android TV to moim zdaniem nie ma sensu bawić się w osobne urządzenia - chyba że ten moduł nie działa sprawnie.
Muzyka to inna historia. Możesz bawić się w miniPC na Win albo Linuxie albo w Malinę. Każda opcja ma swoich zwolenników.
Jeśli chodzi o PC z Win. to, jak ktoś wspomniał wyżej, Foobar może być dobrą opcją. Po instalacji wtyczki upnp/dlna można słuchać Tidala z użyciem (w tablecie/ telefonie) aplikacji takich jak mConnect albo Bubble upnp. Aczkoliwiek dekodowanie MQA ma tylko mConnect i tylko do 48khz. Z płatnych opcji ciekawa jest Audirvana(można testować za darmo) - która umożliwia słuchanie własnych plików i Tidala.








Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Kodi? Spora grupa zachwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej, bo chyba najprościej pod kontem tego co chce osiągnąć i bez dodatkowych skrzynek prezentuje się opcja Android TV, tylko cały czas pytanie jak będzie z jakością z takiego USB TV audio do DAC'a...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej, bo chyba najprościej pod kontem tego co chce osiągnąć i bez dodatkowych skrzynek prezentuje się opcja Android TV, tylko cały czas pytanie jak będzie z jakością z takiego USB TV audio do DAC'a...
Cudów bym się nie spodziewał. Niektórzy są zadowoleni z efektów uzyskaanych z odtwarzacza na zwykłym Androidzie, wtedy można zainstalować program typu USB Audio Player Pro. Taka opcja nie pozwala na sterowanie z tabletu, oprócz tego rozmaite boxy na zwykłym Androidzie nie zawsze sprawnie obsługują platformy typu Netflix. Generalnie powinieneś określić co jest priorytetem. Jeśli przez Android TV rozumiesz granie z telewizora - to pod kątem jakości muzyki raczej nie jest to dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku problem polega na tym, że:
Odtwarzacz sieciowy - ok. Tidal, do tego dysk z flac'ami - do słuchania jak znalazł. Podejrzewam, że jakość lepsza od USB PC ?
... ale niestety nie odtworzę sobie teledysków, koncertów ? Hmmm, chyba że ten aspekt przeboleje i pliki video pójdą już z TV...
Zastanawiam się czy taki dedykowany komp nie byłby złotym rozwiązaniem no, ale jak wspominałem - jakość przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to masz zestaw stereo czy KD? Jaki wzmacniacz? Co i zczego chcesz odtwarzać? Jak nie usystematyzujemy, to się pogubimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo Nad 356 z DAC + Heco Aurora 700.
Nic no musi to być PC USB audio, żeby spełniało moje wymogi.
Kwestia potestowania oprogramowania, do tego osobne zasilanie w PC na 5V toroid i powinno być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz słuchać z komputera to najlepsze będzie oprogramowanie JRiver Media Center.  Obsługuje pliki muzyczne, graficzne i video. W niewielkiej cenie uzyskasz dobry kombajn; generalnie do obsługi bazy lokalnej, jeżeli masz dużo swoich plików. 

Inna opcja to Roon. Tylko pliki muzyczne i świetna integracja z Tidalem. Roon ma lepszą aplikację do obsługi z tabletu czy smartfona. Dzięki Roon i korzystaniu z Tidala można odkryć wiele nowej muzyki. Wada to wyższa cena. Obydwa można przetestować za darmo. Roona możesz zainstalować na Windowsie lub (jeśli się boisz, że Windows psuje dźwięk) na Roon Optimized Core Kit (minimalny system na bazie linuxa tylko do obsługi Roona).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jak biali ludzie podłączyć Mi Boxa S który załatwia większość treści, zajebiście i wygodnie działa. Tidal w Master i w ogóle. Nie kosztuje prawie nic a do tego jest sterowany, telefonem, kompem i pilotem,. Ma niejako wbudowanego ChromeCasta Audio i Video.
Do plików audio kupić np. Lenovo X240, + Stacja dokująca, wejść jak w stacjonarnym, też koszt żaden i jeszcze na dobrego Daca wystarczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.