Skocz do zawartości
IGNORED

AW180 czy AW400


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam

Jak w temacie. Jestem przed podjęciem decyzji co do zakupu wzmacniacza. Wybór padł na EC. Jestem po odsłuchu AW180+EC4.8MKII w towarzystwie Klipsch Corwall IV.

Bardzo mi się spodobało to granie. Ale trochę ciągnie mnie w kierunku AW400. Różnica w cenie nie ma tu znaczenia.

Pytanie do osób znających obie końcówki. Czy AW400 mają oprócz mocy, jakąś przewagę nad AW180, czy sygnatura i energia dźwięku pozostaje ta sama. Czy nie mają może jakichś bolączek.

O AW180 można sporo znaleźć, a na temat AW400 ciężko.

 

Będę wdzięczny za jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 22.08.2020 o 19:14, Andrzej Ł napisał:

Witam

Jak w temacie. Jestem przed podjęciem decyzji co do zakupu wzmacniacza. Wybór padł na EC. Jestem po odsłuchu AW180+EC4.8MKII w towarzystwie Klipsch Corwall IV.

Bardzo mi się spodobało to granie. Ale trochę ciągnie mnie w kierunku AW400. Różnica w cenie nie ma tu znaczenia.

Pytanie do osób znających obie końcówki. Czy AW400 mają oprócz mocy, jakąś przewagę nad AW180, czy sygnatura i energia dźwięku pozostaje ta sama. Czy nie mają może jakichś bolączek.

O AW180 można sporo znaleźć, a na temat AW400 ciężko.

 

Będę wdzięczny za jakieś informacje.

Miałem przez dłuższy czas AW 400 i przez 3 miesiące grały na przemian z AW 180. AW 400 i AW 180 to trochę inne granie chociaż czuć rodzinną sygnaturę brzmienia EC. AW 400 mają świetny nisko schodzący bas i wypełnienie środkowego pasma z dobrą górą która nie stara się dominować. AW 180 mają ładną barwę i kolorystykę brzmienia i jako całość wypadają bardzo ciekawie. Dość mocno zbliżają się do grania lampowego. Gdybym miał wybierać pomiędzy nimi to nie wiem który set w danym momencie bardziej przypadł by mi do serca. Co szczególnego podobało mi się w graniu AW 400 to brzmienie fortepianu które było dosłownie ZJAWISKOWE i na żadnym innym wzmacniaczu lampowym czy tranzystorowym fortepian nie zabrzmiał tak pięknie. Wszystkie końcówki pracowały z pre EC 4.7 który moim zdaniem grał dużo lepiej od EC 4.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Temat już zamknięty i zakupy zrobione w październiku 2020.

Finalnie mój zakup to: AW400 + EC4.8MKII. Zestaw potrzebował dużo czasu żeby zagrać poprawnie.

Nie wiem jak gra EC4.7 i EC4.8, ale EC4.8 MKII po wygrzaniu jest dla w 100% satysfakcjonujące. Po początkowym zamuleniu dźwięku jakie miało miejsce po wyjęciu z kartonu, nie pozostało nic. Dźwięk zrobił się otwarty i detaliczny.

W połączeniu z głośnikami ATC SCM50 to jest mój koniec poszukiwań. Jeszcze tylko do sprawdzenia SCM100, co uczynię w tym tygodniu.

Myślę, że finalnie zagoszczą u mnie SCM100.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.