Skocz do zawartości
IGNORED

LUXMAN plus Quadral ?


hellios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spotkałem się z opinią, że kiedyś w latach 80tych te marki były polecane jako zestawy. Mam Luxmana l525 czy qudrale Vulkan mkl to dobre paczki do tego wzmaka. Chodzi o nagłośnienie salonu 30m2 Do tej pory gram na Dali 850 i w zasadzie jest dobrze, ale szukam czegoś z głębszym basem i bardziej dźwięczną i detaliczną górą. Lubię brzmienie ciepłe i generalnie nie lubię kłującej w uszy góry pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Czy te 40 letnie głośniki w tym wstęgowe pożyją jeszcze ? Nie chciałbym kupić czegoś na kształt polydomów rozpadających się od patrzenia na nie ... nie mam żadnego doświadczenia ze wstęgami więc proszę o poradę. Pozostałe głośniki są na gumach więc chyba bezpiecznie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hellios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, hellios napisał:

Witam

Spotkałem się z opinią, że kiedyś w latach 80tych te marki były polecane jako zestawy. Mam Luxmana l525 czy qudrale Vulkan mkl to dobre paczki do tego wzmaka. Chodzi o nagłośnienie salonu 30m2 Do tej pory gram na Dali 850 i w zasadzie jest dobrze, ale szukam czegoś z głębszym basem i bardziej dźwięczną i detaliczną górą. Lubię brzmienie ciepłe i generalnie nie lubię kłującej w uszy góry pasma.

Tu na pewno trafisz w sedno. Dół z tego co mi wiadomo jest mega potężny.

19 godzin temu, hellios napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Czy te 40 letnie głośniki w tym wstęgowe pożyją jeszcze ? Nie chciałbym kupić czegoś na kształt polydomów rozpadających się od patrzenia na nie ... nie mam żadnego doświadczenia ze wstęgami więc proszę o poradę. Pozostałe głośniki są na gumach więc chyba bezpiecznie ...

Z tego co wiem wstęga dobrze reaguje na bieg czasu, ale w większości przypadków zależy to od tego w jakich warunkach kolumna pracowała i gdzie stała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie wyglądać prądowo ?

Luxman l525 to 110 W / 8ohm / kanał

vulkany to: 8ohm, skuteczność 82db, i 150W oddawanej mocy / chwilowo 250W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia z Luxmanem nie znam. Nigdy Luxa nie miałem.

Mam (od 20 lat) za to model Quadrala o jeden niżej (Montan) z tej samej genialnej serii Phonologue i w podobnym wieku (1981) -  w doskonałym stanie. 

Wstęgom (topowym wstęgom z tamtego czasu - Technics SH 400/800 te same co w Vulkanie, Titanie i Wotanie) nic nie dolega i nic im nie będzie, dopóki (tfu,tfu) nie zostałyby uszkodzone mechanicznie.

Wysokie tony są z nich po prostu rewelacyjne, o klasie średnicy i basu (z głośników Isophon) też przecież słowa złego powiedzieć się nie da - kto słyszał doskonale to wie.

 Quadral to trochę zapomniana i niedoceniana dziś firma (poniekąd słusznie za sprawą kolejnych nieudanych serii i władowania się w budżetowe KD w latach 90.).

Przypuszczam, że opinia o udanym połączeniu nie musi być fałszywa bo świetne kolumny z zacnym przecież wzmacniaczem nie mogą zagrać jakoś krzywo.

Z drugiej strony zapewne ten sam dystrybutor miał obie marki w swojej "stajni' ...więc polecał, dlaczego nie? ?

 

 

P.S. wydaje mi się, ze Luxman z seri 5xx -  nie powinien być raczej chuderlakiem jak chodzi o wydajność prądową (jego moc ma tu mniejsze znaczenie). Jednak tylko gdybam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem tych kolumn na Denonie PMA 1520 (tym z DAC) i w końcu ich nie wziąłem. Jak dla mnie grały za bardzo konturowo / estradowo. Dzwięk okazały i efektowny, ale za mało w tym było miłej dla ucha średnicy a za dużo Sss csss i Bum bum. Bas nieco dudnił zupełnie inaczej niż opisywany jest dźwięk z lini transmisyjnej. Gdybym jednak miał kupować oczami to już by u mnie stały .

Na celowniku mam jeszcze Jamo D590, ale obawiam się, że efekt będzie podobny jak w Quadralach. Nie tak łatwo będzie zastąpić Dali 850 czymś w budżecie około 3000 zł. Macie jakiś pomysł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hellios napisał:

Macie jakiś pomysł ?

Moze spróbuj odsluchac Heco aurora 1000. Nowe można  kupić w fajnej cenie ? 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo posłuchane. Najkrócej rzecz ujmując grają tak jak są zbudowane, czyli jakby dobre jasne monitory postawić na mocno średnich subach z BR trochę niespójny dźwięk. Raczej bez rewelacji. Szukam dalej. Przy okazji posłuchałem Infinity 7.2 i to jest chyba dobry trop. Mam w okolicy Kappa 80 nie wiecie jak one grają? Warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro okazało się, że luxman nie dał rady niskoefektywnym 4 omowym quadralom - bo tylko to dla mnie wynika z Twojego opisu jak to nie zagrało - to tym bardziej zapomnij o infinity bo one są jeszcze trudniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappy 80/90 - nie , to całkiem coś innego niż starsze 7/8 i 7.2/8.2

Kappy 7/8/9 - nie , do nich to najlepiej 2x200w z odpowiednią rezerwą prądową 

Kappy 6.2/7.2/8.2 - to trzeba odsłuchać, ale generalnie powinno być ok, są najbardziej "przyjazne" dla wzmacniaczy i średniowydajna integra daje im radę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.