Jump to content
hoobi

Zycie po Chord Qutest - kolejny krok w przod z DACiem

Recommended Posts

55 minut temu, hoobi napisał:

Nie kazdy ma chody byc "stalym klientem". Dzis jest dzis a nie kiedys 🙂

Jak masz jakis dobry przyklad, to dawaj, jest tutaj kilku, co chetnie skorzysta 🙂

Jak ktoś zainteresowany mogę zaktualizować temat na PW. Ale przypomnę, że na początku wątku polecałem Bursona Conductor 3 Reference, który u mnie wygrał własnie z Hugo TT2 i jest znacznie tańszy od TT2, nawet uwzględniając możliwie najniższą oferowaną za niego cenę jak spotkałem.

4 godziny temu, AiM-TV napisał:

Ale przypomnę, że na początku wątku polecałem Bursona Conductor 3 Reference

Ok, rozumiem, a moglbys przypomniec/napisac co nieco o sprzecie towarzyszacym?

Jeśli DAC RT Project był w cenie 11k pln to była to niezła okazja. Słuchałem tego sprzętu u siebie w towarzystwie Konstruktora i grało to bdb. 
Mozna polecić jeszcze Mytek Brooklyn + chociaz w tym przypadku koniecznie trzeba sprawdzić w swoim systemie - ten DAC często gra bardzo jasno ale efekt zalezy od całości systemu. Na amerykańskich forach pieją z zachwytu. 

Osobiscie jestem wielbicielem produktów Lampizatora i na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze Ambera. Powinieneś się zmieścić w budżecie a to bardzo fajny sprzęt. 

xavian

Witam wszystkich,

osobiście u siebie w systemie wymieniłem Chorda Qutest na Mytek Brooklyn DAC plus. 

Jestem z tej zmiany zadowolony, dynamiczny, szczegółowy, z cudowną sceną. 

Mam w firmie model który mogę wypożyczyć, Burson Conductor 3X również mogę wysłać na testy.

To najlepszy sposób żeby sprawdzić czy Ci dany DAC odpowiada. 

Pożycz sobie do niego zasilacz SBooster. Duża poprawa. 

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

28 minut temu, Elberoth napisał:

Pożycz sobie do niego zasilacz SBooster. Duża poprawa. 

To samo stwierdziłem z Qutestem, może nie "duża" ale na pewno poprawa z Sboosterem.

Czy Brooklyn Plus to też FPGA, czy czyste Sabre?

Dynaudio Contour 20, Hegel H300, DAC Topping D90, Chord Qutest, Roon & Rock; druty WW Eclipse Silver

Dziekuje wszystkim za rady, bede z nich na pewno jeszcze korzystal. Aktualnie zrobilem pewien krok w bok. Wlozylem do systemu Norma Audio DAC HS DA1 Var. Na pierwsze odsluchy bardzo przyjemne granie, zadnych brakow. Nie wiem, czy nie ciekawsze wybrzmienia niz w qutest, troche lepsza glebia, lekko wysuniety wokal, delikatnie mniej detali. Trzeba posluchac kilka dni.

DAC naprawde sensowny. Teraz mozna na spokojnie poswiecic sie odsluchom proponowanych urzadzen i szukac brzemienia docelowego.

Witam wszystkich,
osobiście u siebie w systemie wymieniłem Chorda Qutest na Mytek Brooklyn DAC plus. 
Jestem z tej zmiany zadowolony, dynamiczny, szczegółowy, z cudowną sceną. 
Mam w firmie model który mogę wypożyczyć, Burson Conductor 3X również mogę wysłać na testy.
To najlepszy sposób żeby sprawdzić czy Ci dany DAC odpowiada. 

A możesz coś o tym Bursonie 3X napisać ? Bo mam V2 i chodzi mi po głowie ale widzę że zasilanie wyrzucili na zewnątrz? U mnie to bardzo solidny toroid w B.Conductor V2, a teraz jak jest ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 5.09.2020 o 22:50, Ma_ki napisał:

Zmiana zasilacza nic nie wnosi. Nic się nie zmieni. to tylko autosugestia.

W Chordzie nie, ale w Myteku jak najbardziej.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

W dniu 14.09.2020 o 23:13, Marcin Wielgus napisał:

A możesz coś o tym Bursonie 3X napisać ? Bo mam V2 i chodzi mi po głowie ale widzę że zasilanie wyrzucili na zewnątrz? U mnie to bardzo solidny toroid w B.Conductor V2, a teraz jak jest ?

Nie ma i nie będzie toroidzika. Chwalili się w materiałach reklamowych, że toroid niby dobry ale zbyt "wolny" do ich układów (zbyt duża bezwładność), stąd wywalili go bezpowrotnie:)

Mnie z kolei interesuje brzmienie tego bursona z wyjścia dac-out, czy zmiana opampów ma wpływ także na to wyjście - pytanie laika

Edited by painkiller

W dniu 15.09.2020 o 20:42, Ma_ki napisał:

Nie sądzę

W którym Mytek?

Słuchałeś ?

Nie słuchałem. Ale chwalicie tutaj zasilacze tzw "liniowe". A sama idea filtrowania niższych częstotliwości po wyprostowaniu jest gorsza niż filtrowanie wyższych częstotliwości. Np zasilacz w iFi Audio Pro iDSD ma kilkustopniowe przetwarzanie z przetwornicy. Nie negujecie konstrukcji Chord Qutest a negujecie uwagę konstruktora że zmiana zasilacza w nim nic nie zmienia.

4 godziny temu, Ma_ki napisał:

Nie negujecie konstrukcji Chord Qutest a negujecie uwagę konstruktora że zmiana zasilacza w nim nic nie zmienia.

Na marginesie jak widać @Elberoth nie słuchał Qutesta z różnymi zasilaczami, jeśli tak pisze, ponieważ każdy zasilacz czy także powerbank dla tego Chorda układa różne brzmienie. Co nie znaczy, że fabryczny impulsowy Chorda jest całkiem do bani, ma swoje zalety, między innymi filtr RFI, i to brzmienie dla wielu może być najlepszym wyborem. Z Sboosterem pojawia się lepsza selektywność i głębia, płynność, ale ta płynność jednym może się podobać a dla innych może się objawiać jako swego rodzaju rozmazanie. czasami to kwestia gustu

Akurat Chord Qutest jest wg mnie cholernie czuły na wszelkie peryferia.
Można dzięki nim ustawić brzmienie bardziej pod swój gust i system.

Edited by m4tech

Dynaudio Contour 20, Hegel H300, DAC Topping D90, Chord Qutest, Roon & Rock; druty WW Eclipse Silver