Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Wharfedale Diamond 10.2? Monitory do 2500


CastleMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Zwracam się do kolegów z większym doświadczeniem, z prośbą o sugestię kolumn podstawkowych mających zastąpić mi Wharfedale Diamond 10.2. 

Nieduże pomieszczenie, specyficzne użycie – w dużej mierze siedząc dość blisko (50% słuchanie z odległości pół metra, 50% z odległości 1.5m). Całość ma być spięta z moim ukochanym NADem C320BEE ? 

Z tego co wiem Diamond 10.2 to dość ceniony model, w szczególności w relacji cena/jakość. Mimo to, niektórzy wydają się być do nich bardzo sceptyczni. Ja tego absolutnie nie rozumiem ponieważ nie trafiłem jeszcze na lepsze podstawki. Szczerze mówiąc, jakkolwiek śmiesznie może to zabrzmieć, pod względem ogólnego odbioru grają dla mnie lepiej niż Dali Opticon 8, których miałem okazję słuchać wielokrotnie. 

W Wharfedale odpowiada mi przede wszystkim pełnowymiarowy bas – tu nie ma (prawie) żadnych kompromisów jak w wielu innych monitorach, które słuchałem. Co za tym idzie, scena cechuje się wzorową głębią. Szerokość sceny jest dobra. Średnie są bardzo muzykalne, dźwięczne, jest sporo szczegółów – choć pewnie mogłoby być ciut lepiej. Wysokie dość detaliczne i relatywnie łagodne. No więc – dlaczego chcę zmienić kolumny, które tak dobrze mi grają? A no, z ciekawości, interesuje się tym ? Plus parę rzeczy, które usłyszałem w innych głośnikach zaintrygowało mnie.

Myślę, że ewentualne propozycje i sugestie znacznie ułatwi opis i porównanie w.w Wharfedale do monitorów, których miałem okazję już słuchać. Zatem:

  • Dali Zensor 3 – za ostra góra, za mało basu, barwa całkiem ciekawa. Przestrzeń umiarkowana – Wharfedale miały na pewno lepszą głębię i  chyba (tego mogę już tak nie pamiętać) szerokość.
  • Monitor Audio Bronze 2 – z początku irytowała metaliczna góra, ale jakoś się przyzwyczaiłem, miło je wspominam w sumie. Średnica była lepsza niż w Wharfach. Grały szerzej niż Wharfedale. Brakowało głębi i (desperacko) niskich tonów (ich barwa również była mało ciekawa, za twarda). Niestety radziły sobie dużo gorzej przy cichym słuchaniu ? 
  • Wharfedale Evo 4.2 – z ciekawości, bo tak wielki głośnik umieszczony dość blisko ściany i przy bliższej odległości nie może raczej dobrze zagrać. Tak czy siak, słuchałem też w innym pomieszczeniu – mały głośnik niskotonowy – bas nie schodzi odpowiednio nisko, brakuje wysokich tonów i porządnej dyspersji, średnie przyjemne. Dziwna barwa. Słabe głośniki za tą cenę, jednym zdaniem.
  • BW 685 S2 – trochę za ostra góra, płytki bas jak z miniwieży, barwa dziwna – średnie i wokale brzmiały bardzo sztucznie. Na plus chyba szerokość sceny. Głębi brak.
  • Castle Knight 2 – tragedia, ale to opisałem w innym wątku. Ponoć chińczyki coś namieszały na zwrotnicy i nie gra już tak jak opisywano w testach. Za ostre wysokie, bas za słabo schodził, przestrzeń bardzo kiepska – zarówno głębia jak i szerokość.

Rozważam przede wszystkim KEF Q350, ale obawiam się, czy będą potrafiły schodzić tak nisko basem jak Wharfy. Jestem też ciekaw opinii o nowej seri Bronze – MA Bronze 100 (w Whathifi oceniono je kiepsko, inna sprawa, że ich problematyczna wymiarowość i wielkość do moich wymagań może okazać się porażką). Patrzyłem sobie także na uznane Dynaudio M20, ale prawdę mówiąc jestem gadżeciarzem i spojrzenie na nie trochę psułoby mi radość słuchania. Straszna nuda. Są też, najdroższe, nowe B&W 606 z poprawionym (na ile?) basem.

Wymagania: uwielbiam holograficzną scenę – zarówno na szerokość jak i głębokość. Jakość dźwięku przy cichym odsłuchu. Muzykalne średnie. Nisko schodzący i miękki bas. Nie za ostra góra. Jak podkreślałem, muszą być uniwersalne i spisywać się zarówno przy bliższej i dalszej odległości odsłuchu. Wharfedale (do pewnego stopnia oczywiście) to potrafią.

Dzięki ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz budżet? wszystkie kolumny wymienione przez Ciebie to taki entry level,kupując następne budżetowe paczki ngdy nie będziesz zadowolony

8 godzin temu, CastleMan napisał:

Wymagania: uwielbiam holograficzną scenę – zarówno na szerokość jak i głębokość. Jakość dźwięku przy cichym odsłuchu. Muzykalne średnie. Nisko schodzący i miękki bas. Nie za ostra góra. Jak podkreślałem, muszą być uniwersalne i spisywać się zarówno przy bliższej i dalszej odległości odsłuchu

kolumny,które tak grają będą swoje kosztować,jeśli jestes gadżeciarzem i wygląd jest dla Ciebie ważny ,sklonuj jakąś znaną  uznaną konstrukcję na topowych przetwornikach,a pudła zamów u dobrego stolarza-będziesz miał hi-end ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q350 w porównaniu z MA Bronze 100 zagrają nieco potężniej, będą schodziły niżej. Zapewnią dość zrównoważone i głębokie brzmienie ? 
System Audio Saxo 5 są monitorami, które warto sprawdzić - również grają potężnie, mają trochę mniej góry niż KEF Q350.
Naginając odrobinę budżet, warto zwrócić uwagę na Jean Marie Reynaud Lucia. Są to świetne kolumny, które zapewnią dokładność brzmienia, i głęboką scenę, lecz będą miały mniej basu niż Q350. W KEF'ach wokal będzie nieco bardziej wycofany niż w Jean marie.

Zapraszamy na odsłuchy, z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt! ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Q21 napisał:

KEF Q350 w porównaniu z MA Bronze 100 zagrają nieco potężniej, będą schodziły niżej. Zapewnią dość zrównoważone i głębokie brzmienie ? 
System Audio Saxo 5 są monitorami, które warto sprawdzić - również grają potężnie, mają trochę mniej góry niż KEF Q350.
Naginając odrobinę budżet, warto zwrócić uwagę na Jean Marie Reynaud Lucia. Są to świetne kolumny, które zapewnią dokładność brzmienia, i głęboką scenę, lecz będą miały mniej basu niż Q350. W KEF'ach wokal będzie nieco bardziej wycofany niż w Jean marie.

Zapraszamy na odsłuchy, z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt! ? 

Dzięki. A jak oceniacie nowe Wharfedale Diamond 11.2?

Na papierze KEF Q350 wydaje się odstawać zejściem basu względem Diamond 10.2, to jak to z tym jest? 

Te System Audio wydają się bardzo skromne. 28 cm wysokości? A ja myślałem, że Bronze 2 to mały głośnik ? I w specyfikacji te 50Hz też nie porywa, ale wiem, że można się zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 22:54, CastleMan napisał:

Witajcie, 

Zwracam się do kolegów z większym doświadczeniem, z prośbą o sugestię kolumn podstawkowych mających zastąpić mi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 10.2. 

Nieduże pomieszczenie, specyficzne użycie – w dużej mierze siedząc dość blisko (50% słuchanie z odległości pół metra, 50% z odległości 1.5m). Całość ma być spięta z moim ukochanym NADem C320BEE ? 

Z tego co wiem Diamond 10.2 to dość ceniony model, w szczególności w relacji cena/jakość. Mimo to, niektórzy wydają się być do nich bardzo sceptyczni. Ja tego absolutnie nie rozumiem ponieważ nie trafiłem jeszcze na lepsze podstawki. Szczerze mówiąc, jakkolwiek śmiesznie może to zabrzmieć, pod względem ogólnego odbioru grają dla mnie lepiej niż Dali Opticon 8, których miałem okazję słuchać wielokrotnie. 

W Wharfedale odpowiada mi przede wszystkim pełnowymiarowy bas – tu nie ma (prawie) żadnych kompromisów jak w wielu innych monitorach, które słuchałem. Co za tym idzie, scena cechuje się wzorową głębią. Szerokość sceny jest dobra. Średnie są bardzo muzykalne, dźwięczne, jest sporo szczegółów – choć pewnie mogłoby być ciut lepiej. Wysokie dość detaliczne i relatywnie łagodne. No więc – dlaczego chcę zmienić kolumny, które tak dobrze mi grają? A no, z ciekawości, interesuje się tym ? Plus parę rzeczy, które usłyszałem w innych głośnikach zaintrygowało mnie.

Myślę, że ewentualne propozycje i sugestie znacznie ułatwi opis i porównanie w.w Wharfedale do monitorów, których miałem okazję już słuchać. Zatem:

  • Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
    3
    – za ostra góra, za mało basu, barwa całkiem ciekawa. Przestrzeń umiarkowana – Wharfedale miały na pewno lepszą głębię i  chyba (tego mogę już tak nie pamiętać) szerokość.
  • Monitor Audio Bronze 2 – z początku irytowała metaliczna góra, ale jakoś się przyzwyczaiłem, miło je wspominam w sumie. Średnica była lepsza niż w Wharfach. Grały szerzej niż Wharfedale. Brakowało głębi i (desperacko) niskich tonów (ich barwa również była mało ciekawa, za twarda). Niestety radziły sobie dużo gorzej przy cichym słuchaniu ? 
  • Wharfedale Evo 4.2 – z ciekawości, bo tak wielki głośnik umieszczony dość blisko ściany i przy bliższej odległości nie może raczej dobrze zagrać. Tak czy siak, słuchałem też w innym pomieszczeniu – mały głośnik niskotonowy – bas nie schodzi odpowiednio nisko, brakuje wysokich tonów i porządnej dyspersji, średnie przyjemne. Dziwna barwa. Słabe głośniki za tą cenę, jednym zdaniem.
  • BW 685 S2 – trochę za ostra góra, płytki bas jak z miniwieży, barwa dziwna – średnie i wokale brzmiały bardzo sztucznie. Na plus chyba szerokość sceny. Głębi brak.
  • Castle Knight 2 – tragedia, ale to opisałem w innym wątku. Ponoć chińczyki coś namieszały na zwrotnicy i nie gra już tak jak opisywano w testach. Za ostre wysokie, bas za słabo schodził, przestrzeń bardzo kiepska – zarówno głębia jak i szerokość.

Rozważam przede wszystkim KEF Q350, ale obawiam się, czy będą potrafiły schodzić tak nisko basem jak Wharfy. Jestem też ciekaw opinii o nowej seri Bronze – MA Bronze 100 (w Whathifi oceniono je kiepsko, inna sprawa, że ich problematyczna wymiarowość i wielkość do moich wymagań może okazać się porażką). Patrzyłem sobie także na uznane Dynaudio M20, ale prawdę mówiąc jestem gadżeciarzem i spojrzenie na nie trochę psułoby mi radość słuchania. Straszna nuda. Są też, najdroższe, nowe B&W 606 z poprawionym (na ile?) basem.

Wymagania: uwielbiam holograficzną scenę – zarówno na szerokość jak i głębokość. Jakość dźwięku przy cichym odsłuchu. Muzykalne średnie. Nisko schodzący i miękki bas. Nie za ostra góra. Jak podkreślałem, muszą być uniwersalne i spisywać się zarówno przy bliższej i dalszej odległości odsłuchu. Wharfedale (do pewnego stopnia oczywiście) to potrafią.

Dzięki ? 

Bardzo często lepsze jest wrogiem dobrego.Jak zdecydujesz się na kolumny podstawkowe to należy pamietać o dobrych standach, inaczej wszystko psu na budę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 16:42, CastleMan napisał:

Dzięki. A jak oceniacie nowe Wharfedale Diamond 11.2?

Na papierze KEF Q350 wydaje się odstawać zejściem basu względem Diamond 10.2, to jak to z tym jest? 

Te System Audio wydają się bardzo skromne. 28 cm wysokości? A ja myślałem, że Bronze 2 to mały głośnik ? I w specyfikacji te 50Hz też nie porywa, ale wiem, że można się zaskoczyć.

Nie ma co się sugerować informacją na papierze, często można się miło zaskoczyć ? 
KEF Q350 będą grały zupełnie inaczej, łatwiej będzie wydobyć z nich pełnię możliwości niż z Diamond 11.2 - zupełnie inna szkoła grania.
SA mimo skromnych gabarytów, zupełnie nie odstają od większych kolegów ? 
 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CastleMan  napisałeś ,,  Wharfedale Evo 4.2 – z ciekawości, bo tak wielki głośnik umieszczony dość blisko ściany i przy bliższej odległości nie może raczej dobrze zagrać. Tak czy siak, słuchałem też w innym pomieszczeniu – mały głośnik niskotonowy – bas nie schodzi odpowiednio nisko, brakuje wysokich tonów i porządnej dyspersji, średnie przyjemne. Dziwna barwa. Słabe głośniki za tą cenę, jednym zdaniem,,    mógł byś napisać gdzie słuchałeś tych kolumienek i z jakim źródłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ciągle nie napisał ile ma kasy - w takim przypadku wszystkie rady sobie możemy włożyć.....

jeśli szuka budżetówek z dużych firm to niech zapomnie o  holograficznej scenie,tak to grają monitory na scanach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eemeryt napisał:

@CastleMan  napisałeś ,,  Wharfedale Evo 4.2 – z ciekawości, bo tak wielki głośnik umieszczony dość blisko ściany i przy bliższej odległości nie może raczej dobrze zagrać. Tak czy siak, słuchałem też w innym pomieszczeniu – mały głośnik niskotonowy – bas nie schodzi odpowiednio nisko, brakuje wysokich tonów i porządnej dyspersji, średnie przyjemne. Dziwna barwa. Słabe głośniki za tą cenę, jednym zdaniem,,    mógł byś napisać gdzie słuchałeś tych kolumienek i z jakim źródłem?

Słuchałem z Cambridge AXA35 i NAD C320BEE. Jak wspomniałem, w niewdzięcznym ustawieniu grały źle. 

Z ciekawości podłączyłem je dzisiaj w większym pokoju w domu, na standach z Cambridge CXA60. Było dużo lepiej! Już się nie kotłowały tak dźwięki. Nadal jednak podtrzymuje to co napisałem – grają za ciemno, braki w zakresie wyższa średnica/niższe rejestry wysokich (?) i bas powinien schodzić niżej.

Scena przyzwoita na głębokość, natomiast bez szału z szerokością.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu w internecie testów a tym bardziej opisów użytkowników tych EVO 4.2  zdziwiła mnie pierwsza Twoja wypowiedz na temat tych kolumn . Rozumiem że masz je w domku , a dokładny metraż pomieszczenia to jaki jest? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Eemeryt napisał:

Po przeczytaniu w internecie testów a tym bardziej opisów użytkowników tych EVO 4.2  zdziwiła mnie pierwsza Twoja wypowiedz na temat tych kolumn . Rozumiem że masz je w domku , a dokładny metraż pomieszczenia to jaki jest? 

Grzebiąc trochę w internecie np. w sekcji komentarzy pod anglojęzycznymi filmikami na YouTube znajdziesz podobne opnie np.

"... It seems like they all do it or sound muffled."

"Many people have pointed out the issue with these speakers in terms of vocals are very thick vocal,and issue in female vocal(high pitched )do not sound natural at all due to very thick mid-range ,rather being natural and neutral"

Często padają określenia "muddy" i "muffled".

Słuchane w domu na metrażu 16m2 i (dziś) 40m2 – z wypełnieniem o dziwo nawet dawały radę, więc moc jest. 

Słyszałem głosy, że 4.2 jest skopane ze względu na trójdrożność. Na forach znajdziesz temat gdzie gość jest zdania, że 4.1 gra lepiej niż 4.2. Ile w tym prawdy – nie wiem. To nie są złe kolumny, pewnie trochę przesadziłem z określeniem "słabe". Z pewnością na większym metrażu zmiatają moje Diamond 10.2, ale po prostu ich brzmienie i barwa jest nie dla mnie.

Podoba mi się np. ilość basu, w wielu kolumnach jest go za mało, ale z drugiej strony powinni dać większy głośnik aby mógł też nisko zejść. To trochę dziwne gdy dwukrotnie mniejsze 10.2 oferują niższe zejście. 

P.S. To już tak kończąc temat Evo 4.2, nie róbmy OT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko na koniec dodam że ,, wąskim gardłem ,, mogze tu być wzmak który jak się nie mylę ma 35 W przy 8 Ohm. Powodzenia w szukaniu swojego brzmienia i zadowolenia z zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 godzin temu, Audiolubny napisał:

tytule jest napisane - 2500zl.

faktycznie ,mea culpa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś jest dalej ciekaw jak potoczyła się ta saga to...

...nabyłem KEF Q350. Dzisiaj przyjechały, poniżej moje pierwsze wrażenia:

Kolumny rzeczywiście zdają się tworzyć głęboką i dość szeroką scenę. Granie jest bardzo gęste. Brzmienie wydaje się trochę bardziej nasycone niż w przypadku tytułowych Wharfedali. Bas rzeczywiście pokrywa się z opisami – nisko schodzi i jest go całkiem dużo (może czepialstwo – aczkolwiek nie jestem jeszcze zupełnie przekonany do jego barwy, coś mi tam nie do końca pasuje – może w zakresie wyższego basu?).

Jednak, hmm, no nie jestem do końca usatysfakcjonowany. Szczerze powiedziawszy, liczyłem na więcej za tę kwotę. Może faktycznie Panowie macie rację co do tego, że trzeba by pójść półkę cenową wyżej ?  

W KEF nie do końca odpowiada mi barwa – jest jakoś gęsto, kremowo i metalicznie jednocześnie. Bardzo dziwne połączenie, strasznie podkoloryzowana reprodukcja. Drażni mnie trochę ostra góra (metaliczne cykania), ale przede wszystkim bałagan na scenie/kiepska separacja i wyraźnie wycofane wokale. W Wharfedale wokale były lepsze i pełniejsze, a całościowo dźwięk miał więcej oddechu. Mam wrażenie, że KEF się męczy i kotłuje, a to Uni-Q bardziej w tym przeszkadza niż pomaga. Aha, no i grają dość bezpośrednio, są wrażliwe na ustawienie (ale względem średnicy i wysokich).

...ale ogółem mogą się podobać, to nie są złe głośniki i zaznaczam sobie prawo do zmiany opinii ?  – słucham raptem kilka godzin. 

W dniu 1.09.2020 o 08:53, szpotek73 napisał:

masz tu w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raczej brałem pod uwagę nówki, ale dzięki. Jakiś post o tych kolumienkach mi się przewinął, ale gość pisał, że brakuje głębi w basie ze względu na konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 11:29, Q21 napisał:

Nie ma co się sugerować informacją na papierze, często można się miło zaskoczyć ? 
KEF Q350 będą grały zupełnie inaczej, łatwiej będzie wydobyć z nich pełnię możliwości niż z Diamond 11.2 - zupełnie inna szkoła grania.
SA mimo skromnych gabarytów, zupełnie nie odstają od większych kolegów ? 
 

 

A z mniej egzotycznych opcji, co sądzicie o Elac Debut B6.2 oraz Dali Oberon 3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, CastleMan napisał:

ale gość pisał, że brakuje głębi w basie ze względu na konstrukcję.

z 18 m scan -speaka? to są jedne z najlepszych 18-tek na basie,ciągle szukasz budżetówek dużych firm,no cóż powodzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 22:54, CastleMan napisał:

Nieduże pomieszczenie, specyficzne użycie – w dużej mierze siedząc dość blisko (50% słuchanie z odległości pół metra, 50% z odległości 1.5m). Całość ma być spięta z moim ukochanym NADem C320BEE ? 

dystans 0,5-1,5m od bazy? może zainteresuj się hasłem 'monitor bliskiego pola"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu słuchanych Elac'ach nigdy mi basu nie brakowało; zastrzeżenia miałem do metalicznej góry pasma,

ale seria Debut ma tekstylne kopułki więc warto posłuchać. Podobnie jak słyszane nie tak dawno Quadral

Argentum 530 - trzy drogi na 18" wooferze i też z tekstylną kopułką. Poszukaj recenzji i opinii ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a pamiętacie mój wątek o Castle Knight2 i problemach ze zwrotnicą ?

Nie trzeba było długo czekać i są pierwsze efekty braku reakcji ze strony dystrybutora na tą niezłą w końcu aferę.

Oto słowa autora wątku "...Castle Knight 2 – tragedia, ale to opisałem w innym wątku. Ponoć chińczyki coś namieszały na zwrotnicy i nie gra już tak jak opisywano w testach. Za ostre wysokie, bas za słabo schodził, przestrzeń bardzo kiepska – zarówno głębia jak i szerokość...".

Tak to się kończy, a wystarczyła szybka reakcja, dystrybutor powinien wysłać oficjalnego maila do producenta, opublikować prawidłowy schemat zwrotnicy i byłoby po sprawie.

Najgorsze jest to że każdy dystrybutor ma tu na form naganiaczy, wszyscy wiedzą co tu się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych odsłuchach i bezpośrednich porównaniach, w tych samych warunkach, z Wharfedale Diamond 10.2 uważam, że KEF jest nie wart tych pieniędzy. Największa wada Q350 to wokale – brzmią jak ze studni, a już całkiem można zapomnieć o ich szerokim wybrzmieniu/pełnoprawnej skali. Niektóre utwory brzmią wręcz jakby nałożyć na nie filtr/EQ "echo". W dodatku dźwięk jest zbyt ostry i metaliczny.

Kolejna wada to brak odpowiedniej separacji, po prostu wszystko się ze sobą zlewa – nie ma mowy żeby usłyszeć w większym stopniu detale w tle np. grzechotki, wybrzmienia i inne tego typu smaczki.

Ostatnim rozczarowaniem jest bas. Okej, schodzi nisko (niżej niż Wharfedale), ale barwa pozostawia trochę do życzenia; bas jest podbity nie tam gdzie trzeba (według pomiarów podbito wyższy bas). Lubię podbarwienie, ale w zakresie miękkiego dobrze dociążonego basu.

W porównaniu z KEF, Wharfedale mają dużo bardziej naturalną i mniej męczącą barwę dźwięku, wielokrotnie lepszą separację i większą rozdzielczość wyższych tonów. Bas ma dużo przyjemniejszą barwę i jest podbity tam gdzie trzeba – faktem pozostaje, że nie schodzi aż tak nisko jak KEF, ale różnica jest naprawdę niewielka. Scena jest podobna, czasem miałem wrażenie, że szersza w Diamond 10.2 z uwagi na wielobarwność i większą skalę wokali oraz ilość detali.

Nie jest natomiast aż tak czarno-biało, po tych odsłuchach dostrzegłem w większym stopniu wadę Diamond, a mianowicie nie za dobra średnica. Brakuje mi tu nasycenia, które było w KEFie. Tam jednak, jak wspomniałem, wszystko się trochę ze sobą zlewało, kotłowało, brzmiało bardzo kremowo, sztucznie i sucho, a już w szczególności wokale. W większości utworów po prostu wygrywa Wharfedale.

Wygląda na to, że trzeba szukać dalej. Aktualnie myślę nad B&W 606 i Elac Debut Reference B6 (co ciekawe słyszałem jakiś czas temu oba w Top Hifi i B&W wydawał mi się tam dużo lepszy, ale wiadomo jak to jest z takim odsłuchiwaniem, trzeba sprawdzić u siebie). W jednej z recenzji (niepochlebnych) Q350, ten sam autor zachwalał Elac, a więc może być to dobry trop ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CastleMan  skończyłeś poszukiwania , wybrałeś coś nowego czy po odsłuchach zostałeś ze ,, starym ,, sprzętem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eemeryt napisał:

@CastleMan  skończyłeś poszukiwania , wybrałeś coś nowego czy po odsłuchach zostałeś ze ,, starym ,, sprzętem?

Narazie ze starym sprzętem ? Od zagranicznych kolegów z grupy Wharfedale'a dowiedziałem się, że podobno w okolicy listopada/grudnia ma pojawić się nowa seria Diamond. Bacznie będę przyglądał się też Castle'om – podobno ma być tam sporo nowości w 2021. Myślę jeszcze cały czas nad B&W 606, ale czekam jak ceny obecnych spadną (bo zaprezentowali S2). Wpadły mi w oko, ale trochę boje się kłujących w uszy wysokich i płaskości poprzedników – 685 S2.

Rozważałem też Monitor Audio Silver ze starszej serii, ale nie wiedzieć czemu ostatnimi czasy MA pakuje głośniki w przerośnięte i nieproporcjonalne obudowy. Biorąc pod uwagę moje warunki odsłuchu oraz ogólne pojęcie estetyki takie kloce odpadają. Nie mniej, pewnie brzmieniowo byłby to konkret.

Uzupełniając, odradzam wszystkim zakup KEF Q350. Zobaczcie chociaż przed zakupem jak to jest wykonane. Bez żartów – Magnat Supreme 202 za 400 zł są dużo staranniej złożone. Okleina wygląda jak najtańsza tapeta z supermarketu. Terminale głośnikowe, najtańsze jakie wiedziałem, może poza Prism Audio. Mało tego, gdy próbowałem wcisnąć głośnik, bo trochę odstawał od obudowy, okleina zaczęła się kruszyć! Nawet sposób zapakowania to niesmaczny żart; zamiast dać dwa styropiany dostajemy kilkanaście różnych klocków – coś takiego widziałem tylko we wspomnianym Prism Tornado. Kolumny zapakowane są w najtańsze papiery, które oczywiście się podarły przy odpakowaniu. Dla porównania, Castle Knight 2 za 1600 zł pakują w materiałowe worki zabezpieczane sznurkiem...o reszcie nie wspomnę...

Oszczędności widać dosłownie wszędzie, a brzmienie jest w najlepszym przypadku OK. Choć taki poziom separacji i wokali jest dla mnie nieakceptowalny w tym przedziale cenowym.

Ale dzięki tej przygodzie zrozumiałem też, że najważniejsza jest dla mnie barwa i ilość basu, a nie to aby za wszelką cenę jak najniżej schodził. Dowiedziałem się też, że oczekuję porządnych i rozbrzmiewających wokali i detaliczności, a nie niewiadomo jakiej sceny ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CastleMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto wstrzymać się z zakupem i  poszukać najlepszej do swoich potrzeb opcji. Faktycznie jeżeli ma pod koniec roku wejść nowa wersja Diamondów które w jakimś stopniu Tobie pasują to warto poczekać. Powodzenia w dążeniu do celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

U mnie z Nadem świetnie zgrywają się z Monitor Audio gs20.

Może w takim razie to spełniło by Twoje oczekiwania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ? 

Ciekawostka – membrana z poliproyplenu i minerałów (miki). Dźwiękowo wygląda obiecująco, designem trochę mniej, no ale zobaczymy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.