Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Wharfedale Diamond 10.2? Monitory do 2500


CastleMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W międzyczasie miałem okazję dłuższego odsłuchiwania B&W 606 i szczerze muszę powiedzieć, że obraz idealnej dla mnie kolumny Diamond 10.2 trochę się rozjechał ?To jest, w sumie nic nowego, wspominałem już w tym wątku, że brakuje mi tam średnicy. No i teraz po przesiadce z B&W odczuwam to zdecydowanie jeszcze boleśniej. Zauważyłem też, że ogromny bas (okej, czasem zdarza mu się dudnieć, chyba też o tym wspominałem) po części powoduje podwójny (niewystarczająco wytłumiony?) bass-refleks. Może często brakowało mi basu i głębi w innych kolumnach z tego właśnie powodu tj. tak jakby przyzwyczaić się do włączonego loudnessa.

No cóż, cieszy, że z z każdym doświadczeniem trochę człowiek mądrzejszy ?B&W 606 to chyba najlepsze kolumny jakie do tej pory u mnie zagościły. Niestety byłoby zbyt pięknie gdybym mógł je zostawić. Ostrość najwyższych rejestrów wysokich tonów powoduje, że część muzyki brzmi po prostu źle i męczy. Jasnych grań ciężko się słucha, a im głośniej tym gorzej.

P.S Jak ktoś chce je do rocka czy metalu to już w ogóle niech sobie odpuści.

Poza tym B&W 606 naprawdę strasznie mi się podobają. Średnica i wokale są fantastyczne, a scena na szerokość jest po prostu niezrównana. Trochę może brakować głębi i średniego basu w moim specyficznym użyciu (tj. z niewielkiego dystansu), ale słuchając z odległości 2-3 metrów jest ekstra i bas też schodzi całkiem nisko.

Tak czy siak, B&W uważam za dwie albo trzy klasy wyżej niż KEF-y, których w ogóle mi nie brakowało po przełączeniu na Wharfedale, a wręcz przeciwnie. Tutaj jest zupełnie odwrotnie. Ta średnica i przestrzeń wciąga! 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 19:30, freepio napisał:

Próbowałeś KEF LS50? W bliskim polu powinny się bardzo dobrze sprawdzić.

Dziękuję za sugestię, ale całkowicie odpuszczam już KEF'y. Po Q350 powiedziałem sobie, że nie chcę mieć już do czynienia z tą marką i ich współosiowym wynalazkiem. Z resztą w negatywnych opiniach o LS50 piszą o tym samym co przeszkadzało mi w niższym modelu tj. metaliczna, nienaturalna barwa dźwięku i brak separacji. Poza tym LS50 strasznie mi się nie podobają, przypominają miniaturkę pralki.

A z innej beczki, czy ktoś może mi powiedzieć coś o Quadral Platinum+ Two? Swego czasu kosztowały 6000 zł za parę, obecnie 3000 zł – co jest mocno obiecujące. @S4Home mi je polecił podczas rozmowy telefonicznej ? ...z zaznaczeniem, że jest to zupełnie inny wymiar niż to czego szukam spośród oferty w obecnym przedziale cenowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CastleMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kończąc temat, zostałem przy Quadral Platinum+ Two. Ze wszystkiego czego słuchałem to było całościowo najlepsze i najbardziej spójne granie. Cel osiągnięty, na pewno są obiektywnie lepsze pod prawie każdym względem od poprzednich Wharfedale, co udowodniły mi bezpośrednie porównania. 

Sugestie co do pójścia półkę wyżej rzeczywiście były na miejscu. W moim przypadku udało się je wyrwać za bardzo dobrą cenę – w zakładanym budżecie, a więc chyba nie mam czego żałować. Choć zastanawiałem się jeszcze nad spróbowaniem nowych Diamond 12 oraz Triangle Borea BR03, to poprzednie doświadczenie trochę mnie zniechęciły do kolumn w tej klasie.

Czego trochę brakuje? Może szerokości, wokali i czytelności z Bowersów. Jednak tutaj dźwięk jest dużo lepiej dociążony, scena znacznie głębsza, a przy tym jest więcej detali i mniej natarczywej góry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.