Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do 4000


Ularis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy, od zawsze lubiłem słuchać muzyki i oglądać filmy ale nigdy nie interesowałem się inwestycją w sprzęt audio (korzystałem ze zwykłych głośników komputerowych lub TV)

Dopiero co skończyłem remont domu i postanowiłem, że kupię jakiś sprzęcik. Nie mam żadnej wiedzy/doświadczenia, chciałem coś znaleźć na własną rękę ale jak zobaczyłem, jaki jest wybór, przedział cenowy i różnica w zdaniach to przyznam się szczerze, że się pogubiłem.

 

Myślałem, żeby mieć przynajmniej z 5 głośników(ew 7 ale tutaj też potrzebowałbym pomocy z rozstawieniem ich po pokoju - oraz moje pytanie, czy ew można je wszystkie/większość zamontować na ścianie, by oszczędzić miejsca?)

Myślałem o takim zestawie:

Amplituner: Pioneer VSX 933 - cena ok 1700zł nowy, na olx z outletu za 1550 ewentualnie

Głośniki: Wharfedale DX-2 5.1 - z Wielkiej Brytanii mógłbym za ok 2000 sprowadzić, w Polsce z subwooferem 2300, bez 1600

 

Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 4000zł

Sprzęt może być używany, aczkolwiek nie znam się czy to, co ktoś sprzedaje jest w dobrej cenie/jakości, więc jakbym miał sam kupować, to łatwiej by mi było znaleźć jakiś nowy.

Nie posiadam obecnie żadnego sprzętu audio, tylko komputer + tv(Philips 65OLED754 - 4K), do którego chciałbym podłączyć nowy sprzęt.

Pokój ma wymiary ok 15 m^2.

1. Zdjęcie: W tym miejscu jest TV, ustawienia biurek chciałbym nie ruszać, w ostateczności przesunąć mógłbym niewiele w prawo. https://gyazo.com/20fc03e12deb0b97b7389f2ce6d7142b

Rysunek podglądowy: https://gyazo.com/0b3a565ab83adc1948b3dbc233f3b61a , dopiero meble mają przyjść za jakiś czas. Tak jak widać, biurko w ostateczności można by troszkę w prawo przesunąc, gdyby była taka potrzeba, oraz sofę można również w prawo.

Chciałbym kupić sprzęt, który starczy mi na lata

Sporo siedzę w domu (praca zdalna) i cały czas słucham dużo muzyki, głównie elektronicznej, także dobry bass mile widziany. Również sporo oglądam filmów/seriali.
Posiadanie BT czy WiFi jest miłym dodatkiem w amplitunerze. Do tej pory, cały czas miałem głównie głośniki komputerowe, także też wydaje mi się, że nie potrzebuje nie wiadomo, jak wysokiej klasy sprzętu, bo kupując nowy różnica i tak będzie bardzo odczuwalna.

Jeszcze jedna taka pierdoła, akurat na niej mojej dziewczynie zależy, by najlepiej żeby kolumny były białe lub czarne (wizualnie przyjemnie), by pasowały nam do nowego pokoju.

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie ale jestem z Wrocławia, jakby coś trzeba/można było lokalnie kupić

Oczywiście jestem otwarty na pomoc i propozycje.

Dzięki i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było pomyśleć nad przesunięciem tych biurek aby zmieścić kolumny podłogowe.
Kolumny podłogowe na froncie zapewnią najlepszy, pełny efekt kinowy. ? 
Pioneer VSX 933 zagra bardzo fajnie, warto jeszcze sprawdzić:

Yamaha HTR-4072 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X
Yamaha HTR-4072 + Wharfedale Diamond 330 + 310 + 300C
Denon AVR-S750H + Polk Audio T531

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie kupuj podłogowych kolumn na Fronty ! Raz że w Kinie ich nie wykorzystasz, dwa by muzyka grała w stereo będziesz musiał ciagle wchodzić w ustawienia i zmieniać z dużych na małe bo w kinie odcinamy je na 80hz i reszta idzie na suba, a trzy to w cenie kolumn wolnostojących kupisz lepsze podstawkowe... co do sprzętu, Pioneer to bardzo dobry kierunek jak na sam początek przygody z dobrym Audio... miałem 932 i było rewelacyjnie z tym ze grał pod Dali Zensor 3 x4sztuki plus Vocal... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja również mam pokój 15m2 (5.05x3.20) z tym że wyznaczyłem se cześć kinowa (2.85x3.20) i miałem na frontach kolumny podstawkowe Heco Celan GT302 i szczerze wystarczyły aż nad to... teraz mam przejściowo ostatnia pare Heco Celan GT202 i jest tez dobrze w stereo jak i w kinie... w kinie gra mały subwoofer B&W ASW608 i w zupełności wystarczy w doznaniach kinowych...

 

ps. Te Heco Victy które robią za podstawki są tylko tymczasowe...

4D88538F-B1F4-48FA-9809-9E94A02DBD58.jpeg

43F32504-A39F-40CE-9B31-EA4E6ED1453F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ularis napisał:

Witam,

Potrzebuje pomocy, od zawsze lubiłem słuchać muzyki i oglądać filmy ale nigdy nie interesowałem się inwestycją w sprzęt audio (korzystałem ze zwykłych głośników komputerowych lub TV)

Dopiero co skończyłem remont domu i postanowiłem, że kupię jakiś sprzęcik. Nie mam żadnej wiedzy/doświadczenia, chciałem coś znaleźć na własną rękę ale jak zobaczyłem, jaki jest wybór, przedział cenowy i różnica w zdaniach to przyznam się szczerze, że się pogubiłem.

 

Myślałem, żeby mieć przynajmniej z 5 głośników(ew 7 ale tutaj też potrzebowałbym pomocy z rozstawieniem ich po pokoju - oraz moje pytanie, czy ew można je wszystkie/większość zamontować na ścianie, by oszczędzić miejsca?)

Myślałem o takim zestawie:

Amplituner: Pioneer VSX 933 - cena ok 1700zł nowy, na olx z outletu za 1550 ewentualnie

Głośniki: Wharfedale DX-2 5.1 - z Wielkiej Brytanii mógłbym za ok 2000 sprowadzić, w Polsce z subwooferem 2300, bez 1600

 

Chciałbym przeznaczyć maksymalnie 4000zł

Sprzęt może być używany, aczkolwiek nie znam się czy to, co ktoś sprzedaje jest w dobrej cenie/jakości, więc jakbym miał sam kupować, to łatwiej by mi było znaleźć jakiś nowy.

Nie posiadam obecnie żadnego sprzętu audio, tylko komputer + tv(Philips 65OLED754 - 4K), do którego chciałbym podłączyć nowy sprzęt.

Pokój ma wymiary ok 15 m^2.

1. Zdjęcie: W tym miejscu jest TV, ustawienia biurek chciałbym nie ruszać, w ostateczności przesunąć mógłbym niewiele w prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rysunek podglądowy: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , dopiero meble mają przyjść za jakiś czas. Tak jak widać, biurko w ostateczności można by troszkę w prawo przesunąc, gdyby była taka potrzeba, oraz sofę można również w prawo.

Chciałbym kupić sprzęt, który starczy mi na lata

Sporo siedzę w domu (praca zdalna) i cały czas słucham dużo muzyki, głównie elektronicznej, także dobry bass mile widziany. Również sporo oglądam filmów/seriali.
Posiadanie BT czy WiFi jest miłym dodatkiem w amplitunerze. Do tej pory, cały czas miałem głównie głośniki komputerowe, także też wydaje mi się, że nie potrzebuje nie wiadomo, jak wysokiej klasy sprzętu, bo kupując nowy różnica i tak będzie bardzo odczuwalna.

Jeszcze jedna taka pierdoła, akurat na niej mojej dziewczynie zależy, by najlepiej żeby kolumny były białe lub czarne (wizualnie przyjemnie), by pasowały nam do nowego pokoju.

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie ale jestem z Wrocławia, jakby coś trzeba/można było lokalnie kupić

Oczywiście jestem otwarty na pomoc i propozycje.

Dzięki i pozdrawiam!

Obowiazkowo wizyta do salonu audio i odsluchanie kilku zestawow. Specjalista pokaze ci ustawienia amplitunera, co jak z czym sie podlaczacza itp. 

 

Tego wyzej Martina nie sluchaj bo krzywde sobie zrobisz to taki forumowy specjalista z doswiadczeniem od zeszlego tygodnia.

 

Wystarczy jeden guzik na pilocie i odsluchujesz stereo. Nic w menu nie trzeba przestawiac. 

 

Odradzam ci kupowanie glosnikow na podstawie jakiegokolwiek nieznanego madrali z forum. Bo mozesz umoczyc. 

pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Martin Rejek napisał:

Pokaz mi ten guzik... 

Np. W pioneer lx504 naciskasz guzik stereo i ustawia sie direct i całe pasmo idzie na fronty, sub zostaje w tym momencie wyłączony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, Lukaszmut napisał:

Np. W pioneer lx504 naciskasz guzik stereo i ustawia sie direct i całe pasmo idzie na fronty, sub zostaje w tym momencie wyłączony.

W pioneerze wiem jak jest... prosiłem o przycisk do Denona...w  Pure Direct wiem jak jest i w Denonie ale nie każdy chce słuchać liniowo zwłaszcza w tanim Ampli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam nowego tematu. Ale mam pytanie do właścicieli Apple TV 4K. Otóż zainstalowałem aplikację Rakuten TV i mam tylko w wersji hiszpańskiej. I nic nie mogę z tym zrobić. Na stronie działa bez problemu.

Może ktoś to sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością TV musi być niżej zawieszony by nie siedzieć z głową wpatrzoną w sufit. Rejka nie słuchaj/czytaj, zna sie na wszystkim, a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się poważnie zastanowił nad sensem kupowania kina domowego za 4000 zł. Za te pieniądze trudno o dobre stereo jeżeli chodzi o nowe rzeczy. Tak uważam. Można za to złożyć bardzo fajne stereo na używkach i sprawdzi się świetnie w filmach. W 15m2 nie potrzebujesz też prawdopodobnie subwoofera. Zrobisz jak uważasz. Ja poniżej 10k bym się w kino nie pchał jeśli ma to też grać muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda. W myśl starego powiedzenia: z gó...na bata nie ukręcisz...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 

Taki Onkyo 686 za niecale 2000zl  to wysmienity amplituner do zadan specjalnych. 

Pozostaje 2000zl na jakis secik z Indian line nota, Tannoy Mercury, Moze jakie zensory by znalazl czy starsze heco z serii music style. Nawet Jamo s608 zagra w kinie bardzo dobze (straszna lipa w stereo, ale kino ok). 

 

Ale tu sami marzyciele...  auto to albo z gwiazda albo wcale ?

?

 

Mam nadzieje ze autor tematu jest na tyle inteligentny i poszedl do salonu audio. Bo czytajac wasze posty to mozna jedynie sobie zyly podciac... Przez was czlowiek nigdy w zyciu kina by se nie kupil. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając używany sprzęt przy założeniu, że 5.1 DTS i 1080p są wystarczające a amplituner nie musi posiadać HDMI to za ok. 2tys.zl można skompletować przyzwoity sprzęt włącznie z projektorem do oglądania filmów i słuchania muzyki. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Jeśli jednak musi być HDMI, 4k, gęste formaty dźwięku, kalibracja i inne bajery to trzeba zapłacić więcej. Pytanie czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Lolo2 napisał:

Bez przesady. 

Taki Onkyo 686 za niecale 2000zl  to wysmienity amplituner do zadan specjalnych. 

Pozostaje 2000zl na jakis secik z Indian line nota, Tannoy Mercury, Moze jakie zensory by znalazl czy starsze heco z serii music style. Nawet Jamo s608 zagra w kinie bardzo dobze (straszna lipa w stereo, ale kino ok). 

 

Ale tu sami marzyciele...  auto to albo z gwiazda albo wcale ?

?

 

Mam nadzieje ze autor tematu jest na tyle inteligentny i poszedl do salonu audio. Bo czytajac wasze posty to mozna jedynie sobie zyly podciac... Przez was czlowiek nigdy w zyciu kina by se nie kupil. 

Takie rzeczy piszą osoby które nigdy nie miały kina... w cenie 3 tys. Można złożyć zestaw 5.1 z zeszłorocznym ampli Denonem 2600H, subem B&W ASW610 oraz 4x Heco Victa 200 i Victa Center i do tego jakieś Atmosy... sugerowałbym tez Victy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.