Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam Diva A80 + DAC czy Advance Acoustic


Dave94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stanąłem przed ciężką decyzją. Pozbyłem się swojego Harman Kardon HK3490, który grał już rok. Czas na zmiany.

Pytanie jest następujące. Czy lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego Arcam Diva A80 + DAC (np. Topping A30) czy Advance Acoustic X-i75 który już posiada wbudowany optyk, USB, itp. Kolumny będę dobierał później. Do tej pory był Klipsch RF-62 zupełny brak średnicy. Tragedia! Zależy mi na lekko ocieplonym graniu, średnica z przodu raczej delikatna niż szorstka! 

Bas najmniej istotny. Nie musi mi dudnić. Z racji tego że mam małego bobasa, muzyka i tak gra poniżej przecietnej głośności. W aktualnych Klipschach RF-62 co miałem rozpedzaly się dopiero od połowy głośności a na niskim 'volueme'ie było mocno średnio. HK3490 to dość mocny wzmak 120W przy 8Ohm. Kolumny Klipscha miały niby te 97dB na papierze. W rzeczywistości miały dużo mniej moim zdaniem. 

Średnica i tu chce jak najwięcej osiągnąć lubię lekko ocieplony wokal zdecydowanie wypchniety na 1 plan, żeby był szczegółowy i soczysty. Podobnie wysokie tony mają nie kłuć w uszy i być subtelne delikatne ale tam gdzie trzeba. Fajnie gdyby doszła do tego niezła stereofonia

Całość musi się zamknąć w 4k zł wzmacniacz i kolumny lub monitory.

Czy to wgl jest do osiągnięcia w tym budżecie, czy pisze tu raczej o czyms do czego każdy dąży tzw. Hi-End zaczynający się od +15k zł? 

Jeśli masz jakaś propozycje żeby to osiągnąć w zakładanym budżecie lub chociaż się do tego zbliżyć. Będę bardzo wdzięczny.

Pokój: 20m2

Muzyka: Rock lata 70-90, głównie znane kapele jak Dire Straits, REM, David Munyon, PJ Harvey, klasyka.

Budżet: 4k ZŁ

Polecajcie coś sprawdzonego od siebie kolumny do max 2500 i wzmacniacz do max 1500 lub inny podział budżetu. Pozdrawiam mocno!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dave94 napisał:

Witam, stanąłem przed ciężką decyzją. Pozbyłem się swojego Harman Kardon HK3490, który grał już rok. Czas na zmiany.

Pytanie jest następujące. Czy lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego Arcam Diva A80 + DAC (np. Topping A30) czy Advance Acoustic X-i75 który już posiada wbudowany optyk, USB, itp. Kolumny będę dobierał później. Do tej pory był Klipsch RF-62 zupełny brak średnicy. Tragedia! Zależy mi na lekko ocieplonym graniu, średnica z przodu raczej delikatna niż szorstka! 

Bas najmniej istotny. Nie musi mi dudnić. Z racji tego że mam małego bobasa, muzyka i tak gra poniżej przecietnej głośności. W aktualnych Klipschach RF-62 co miałem rozpedzaly się dopiero od połowy głośności a na niskim 'volueme'ie było mocno średnio. HK3490 to dość mocny wzmak 120W przy 8Ohm. Kolumny Klipscha miały niby te 97dB na papierze. W rzeczywistości miały dużo mniej moim zdaniem. 

Średnica i tu chce jak najwięcej osiągnąć lubię lekko ocieplony wokal zdecydowanie wypchniety na 1 plan, żeby był szczegółowy i soczysty. Podobnie wysokie tony mają nie kłuć w uszy i być subtelne delikatne ale tam gdzie trzeba. Fajnie gdyby doszła do tego niezła stereofonia

Całość musi się zamknąć w 4k zł wzmacniacz i kolumny lub monitory.

Czy to wgl jest do osiągnięcia w tym budżecie, czy pisze tu raczej o czyms do czego każdy dąży tzw. Hi-End zaczynający się od +15k zł? 

Jeśli masz jakaś propozycje żeby to osiągnąć w zakładanym budżecie lub chociaż się do tego zbliżyć. Będę bardzo wdzięczny.

Pokój: 20m2

Muzyka: Rock lata 70-90, głównie znane kapele jak Dire Straits, REM, David Munyon, PJ Harvey, klasyka.

Budżet: 4k ZŁ

Polecajcie coś sprawdzonego od siebie kolumny do max 2500 i wzmacniacz do max 1500 lub inny podział budżetu. Pozdrawiam mocno!

Myślę, że A 90 byłby lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yankes napisał:

Myślę, że A 90 byłby lepszym wyborem

Tak wiem, Ale ciężko znaleźć A90. Coś jeszcze łatwiej dostępnego proponujesz? I kolumny jakie szukać żeby średnica była na wysokim poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 19:24, Dave94 napisał:

Pozbyłem się swojego Harman Kardon HK3490

hmm, pozbyłeś się dobrego wzmacniacza a na jego miejsce chcesz wstawić coś dziwnego typu AA czy A60. Duże, potężne, masywne granie chcesz zamienić na nie wiadomo co.
HK3490 ma sporo mocy a nawet i więcej - to cholernie wydajny klocek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
To, że trzeba kręcić volume do połowy skali nic nie znaczy. On ma po prostu regulację na czipie a nie na zwykłym potencjometrze za 5 dolców. Przy zwykłym potencjometrze może się wydawać, że wzmacniacz jest silny bo już po odkręceniu na godz. 9-tą ryczy niemal ponad połową mocy a użyteczna skala potencjometru kończy się na godz. 12-tej albo niżej.
Tak więc zamiast zmieniać wzmacniacz może należałoby zmienić same kolumny skoro Klipsch dźwiękowo nie odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:

HK3490 ma sporo mocy a nawet i więcej - to cholernie wydajny klocek

I na tym jego zalety się kończą. Podłączyłem te same kolumny do Arcam Diva A80, później do Audiolaba 8000s, pomimo że dużo słabsze mocą, zagrały o niebo lepiej. Detaliczność i średnie tony na HK3490 były wyblakłe i ogólny odsłuch nie imponował, najlepiej zagrało na Arcamie. Różnica w odsłuchu była miazdzaca całościowo na korzyść Arcama tuż za nim Audiolab a HK bardzo bardzo słabiutko. Do 800zł może i dobry wzmak ale na dłuższą metę dokladajac 500zł można mieć o wiele lepszy sprzęt. Jak na moje ucho bynajmniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Dave94 napisał:

Jak na moje ucho bynajmniej

No tak, ucho słuchacza jest najważniejsze ? - tu się zgadzam w stu procentach!
Na moje ucho nie lubię wszystkiego co gra detalicznie, szczegółowo, wysoko czy z równowagą tonalną przesuniętą do góry. Takie granie na pierwszy rzut ucha może się podobać ale na dłuzszą metę męczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, yayacek napisał:

Na moje ucho nie lubię wszystkiego co gra detalicznie, szczegółowo, wysoko czy z równowagą tonalną przesuniętą do góry.

Lubię wyeksponowany wokal na średnicy, i kiedy wzmacniacz nie rozmywa utworu, Tylko trzyma go w ryzach, delikatnie ociepla scenę a resztę pozostawia gładką. Na chłopski rozum to ma mi Iggy Pop śpiewać jakby przyjechał do Mnie na piwko, Ale to ma być Iggy Pop z jajami a nie lelum polelum. Na HK3490 i kolumnami Klipscha RF-62, które w tym tygodniu oddaje w rozliczeniu, grało to strasznie ciasteczkowo mógłbym powiedzieć a wysokie tony kuły w uszy strasznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dave94 napisał:

Tak wiem, Ale ciężko znaleźć A90. Coś jeszcze łatwiej dostępnego proponujesz? I kolumny jakie szukać żeby średnica była na wysokim poziomie

Jakiś czas temu A 90 (to chyba to samo co A 32 oprócz obudowy) był wystawiony na popularnym portalu....zobacz może jeszcze tam figuruje. Audiolab faktycznie może Tobie przypasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/31/2020 at 8:19 PM, yayacek said:

To, że trzeba kręcić volume do połowy skali nic nie znaczy. On ma po prostu regulację na czipie a nie na zwykłym potencjometrze za 5 dolców. Przy zwykłym potencjometrze może się wydawać, że wzmacniacz jest silny bo już po odkręceniu na godz. 9-tą ryczy niemal ponad połową mocy a użyteczna skala potencjometru kończy się na godz. 12-tej albo niżej.

Jedyną różnicą w tym względzie między zwykłym potencjometrem a chipem jest tylko to, że w przypadku chipa producent może sobie względnie dowolnie wybrać skalę, a w przypadku zwykłego potka nie ma takiej możliwości.

Takie drabinki scalone jak PGA2310/2311/4311 czy CS3310 mają regulację od -96,5 do +31,5 dB ze skokiem 0,5dB. To daje pole do dość swobodnego ustalenia skali, bo raczej nikt nie będzie robił regulacji w 256 krokach.

I zwykle producenci w przypadku chipów idą odwrotną drogą, czyli programują taką skalę, żeby wydawało się że wzmacniacz ma kupę mocy, bo już od niskich poziomów gra głośno.

On 8/31/2020 at 10:26 PM, yayacek said:

Na moje ucho nie lubię wszystkiego co gra detalicznie, szczegółowo, wysoko czy z równowagą tonalną przesuniętą do góry. Takie granie na pierwszy rzut ucha może się podobać ale na dłuzszą metę męczy. 

Akurat Arcamy nie mają raczej przesuniętej równowagi tonalnej w górę. To raczej ciepłe i spokojne granie.

Inna sprawa, że granie detaliczne wcale nie oznacza przesuniętej równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 09:58, felix napisał:

Akurat Arcamy nie mają raczej przesuniętej równowagi tonalnej w górę. To raczej ciepłe i spokojne granie

Z tym muszę się w 100% zgodzić. Aktualnie już nabyłem kolumny. Zgramy się pięknie z mało znanymi u nas Advanve Acoustics Ultim UM60. Brzmi to z A80 cudownie. Jakbym był pod kołderką z herbatą. Szukałem długo takiego połączenia. Wkoncu się udało nie chciałbym bym tego zepsuć. Wiec teraz muszę znaleźć jeszcze jakiś DAC żeby to ciepłe granie zostało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.