Jump to content
plastik1989

QNAP TS - 251D

Recommended Posts

Cześć,

Miło się czytało ale nie rozumiem, jak używając aplikacji zainstalowanej na NAS-ie odtwarzasz muzykę na streamerze przez ethernet? Są dwa wyjaśnienia:

a) jestem matołem zacofanym technicznie

b) czegoś nie dopisałeś.

pozdrawiam 🙂

30 minut temu, payong napisał:

Cześć,

Miło się czytało ale nie rozumiem, jak używając aplikacji zainstalowanej na NAS-ie odtwarzasz muzykę na streamerze przez ethernet? Są dwa wyjaśnienia:

a) jestem matołem zacofanym technicznie

b) czegoś nie dopisałeś.

pozdrawiam 🙂

Oczywiście po drodze jest Router. NAS wchodzi do wspólnej, domowej sieci i do tej samej sieci podłączony jest DAC ze streamerem z wejściem Ethernet. Czy połączy się do sieci przez Ethernet czy Wifi już bez różnicy, byle urządzenie pracowało w tej samej sieci co NAS. 

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

xavian

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem treść artykułu to na QNAP-ie jest uruchomiona aplikacja, którą obsługujesz w przeglądarce internetowej i wysyłasz muzykę na streamer?

7 godzin temu, payong napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem treść artykułu to na QNAP-ie jest uruchomiona aplikacja, którą obsługujesz w przeglądarce internetowej i wysyłasz muzykę na streamer?

Tak. Ale możesz sterować odtwarzaniem zarówno z poziomu telefonu, tabletu, komputera poprzez połączenie przez NAS i to jest jedna opcja. Druga to sterowanie z poziomu DACa/streamera lub jego aplikacji. 

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

Sterowanie poprzez aplikację streamerem jest dla mnie zrozumiałe (mam tak z Daphile) ale druga opcja czyli NAS steruje streamerem jest nie do końca jasna: NAS musi wobec tego pracować jako serwer mutimedialny i przesyłać siecią zarówno strumień audio (mam nadzieję, że nie skompresowany) i polecenia sterujące streamerem oraz obsługiwać aplikację, którą użytkownik steruje zachowaniem NASa (co wysyła do streamera.

U mnie NAS jest widoczny jako serwer multimediów w apce na tablet (mconnect) i tą apką przekierowuję strumień na streamer (malina). Drugą opcją jest podpięcie NAS bezpośrednio na streamerze. Wówczas sterowanie bezpośrednio z tego streamera przez przeglądarkę.

Można też wybrać NAS jako źródło plików w Moode na RPi, tak mam u siebie. I to chyba jest najszybsze i najlepsze rozwiązanie, moim skromnym zdaniem 😉

Dobrze w NAS postawić system na SSD, będzie zdecydowanie ciszej

• Like 1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4