Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA-925R czy PMA 860?


Marek9

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już swoje lata i w związku z tym w swoim życiu przewinęło sie sporo sprzętu stereo, ale nigdy nie miałem zestawu Denona. Zwracam się więc do osób które miały lub mają Denona PMA-925R lub PMA-860 aby wykazały wyższość jednego nad drugim. Prosze by nie pisano mi, ze np. Rotel, Nad czy Sony sa lepsze gdyż mnie to nie interesuje(posiadałem 18 zestawów stereo i coś o tym wiem) Interesują mnie tylko te 2 wzmacniacze. Ostatnoi kupiłem sobie DCD-735 Denona i poddałem go pewnym modyfikacjom(rewelacja), dlatego interesują mnie tylko wzmacniacze Denona(szczególnie prośba o radę Discomaniaca). Do zestawu będą używane duże kolumny JBL.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Denona PM925R. Spokojnie i w kapciach pokonywał ogwiazdkowaną budżetówkę typu NAD C320, czy Cambridge A500. Jeden z lepszych wzmacniaczy jakie można było kupić za około 2000zł. Ciut lepszy był Marantz PM68. Znakomicie nadaje się do modyfikacji, a wtedy powinien zagrać jakby kosztował ok. 4000zł. O PMA860 wiem tyle, że jest sporo starszy i nie ma pilota, nie słuchałem go, ale słuchałem PMA520, i grał niemal równie dobrze jak PMA925, więc chyba Denon po prostu robi dobre wzmacniacze, przynajmniej te, które ważą swoje 10 kilo i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dzieki za zaufanie. PMA 860 jest zdecydowanie lepszy od znacznie nowszego PMA 925 R. To zupelnie inna bajka. Sam fakt oslawionej petli New Optical Class A mowi sam za siebie. PMA 860 wg instrukcji 2 razy 80 watt 8 ohmow 9.7 kg 4 - 150 khz - naprawde dobtry wzmak. Ta seria charakteryzowala sie przede wszystkim naturalnym dzwiekiem pozbawionym jakichkolwiek podbarwien. Toroidalne trafo to standard. 8 tranzystorow na koncowce po 4 na kanal. Jednak 860 przy 1560 potrafi bardzo bardzo malo. Proponuje rozejrzec sie za PMA 1060 - 2 razy 105 watt 12.4 kg 1hz - 250khz - jest juz znacznie blizej 1560 a PMA 1560 to jeden z najlepszych wzmakow w historii Denona. Jak porownalem sobie brzmieniowo mojego bylego 560 i 1560 ktory mam obecnie to szczeka mi opadla. Przepasc. Pozdrawiam.

PS PMA 925 R tez sluchalem - jest niezly ale to nie to. PMA 520 to poprzednik 560 - sluchalem z ciekawosci - w porownaniu z 560 taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek9 coś dla ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem w roku 1991 PMA-860, a później PMA-1060. Bardzo przyzwoite wzmacniacze. Solidnie wykonane. Trochę doskwiera brak pilota, ale w obecnie posiadanym Sugdenie też go nie mam. Róznice pomiędzy 860, a 1060 raczej symboliczne (większe trafo i pojemności w zasilaczu w 1060 i trochę większa moc). Poza tym konstrukcja identyczna. Jeżeli nie zależy Ci na bardzo głośnym graniu, to bierz 860.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No roznice nie sa az takie symboliczne. Moc wieksza o 25 watt. Poza tym pasmo przenoszenia tez zupelnie inne a na to pewnie nie zwrociles uwagi. Konstrukcyjnie podobne jak wszystkie wzmaki z tej serii ale jednak inne. Nie wiem na jakich kolumnach to porownywales nie znam konfiguracji ale ja sam mam nieco inne wrazenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

Dziś już nie pamiętam, ale chyba pasmo PMA1060 było ok. 150KHz. Swoboda dzwięku również nieco lepsza. Wszystko zależy do jakich kolumn jest podłączony. Ja wówczas miałem stare, poczciwe Infinity RS5000 (obudowa zamknięta, polipropropylenowe mebrany dla niskotonowego i średniotonowego, oraz tweeter wstęgowy - słynny EMIT-K). Dziś już Infinity nie produkuje takich głośników. Zeszli na psy. Żródło - Pioneer PD7700, o kablach nie wspomnę. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

A jak się ma Denon PMA1560 do ciężkiej artylerii Pioneera z początku lat 90-tych? A-757? A może jakiś ciekawszy model? No i ile na Denona warto wydać? A na Pioneera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ciezka artyleria Pioneera z poczatku lat 90-tych gra cieplo i dynamicznie ale malo naturalnie. A 757 to bardzo dobry wzmak ale do PMA 1560 mu bardzo daleko. Mialem kiedys A 616 mk II A 676 i A 757. PMA 1560 to inna bajka. Wieksza dynamika i naturalnosc brzmienia - wieksze "kopniecie w basie". Mowimy oczywiscie o brzmieniu w pozycji source direct bez jakiegokolwiek podbicia. Ceny za Denona tez sa wyzsze: od 900 do 1200 a nawet 1500zl za wersje w kolorze szampanskim. Pioneery mozna kupic od mniej wiecej 600zl. Reasumujac do kolumn o zdecydowanym brzmieniu typu JBL czy Tannoy lepszy bedzie Pioneer w pozostalych przypadkach naturalny i dynamiczny Denon. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Pioneer A-705R .... ?? :)

[obrazekLUKASZ-254602_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe pieniądze jednak Denon. Mam od niedawna PMA 1560 (1000 pln) kiedyś 3000 dm. Słucham od nowa płytoteki, o to chodziło. Posiada CD input balanced - zobaczcie ile kosztuje dziś najtańszy taki wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę dostać tego Denona PMA-1060,natomiast w komisie widziałem PMA-920.Był w dobrym stanie,cena do oddania ok. 600 zł.Niestety w komisie nie było kolumn JBL ani cd Denona więc nie wiem jak grałby w moim zestawie.Sprawił jednak na mnie korzystne wrażenie.Czy ktoś miał z nim do czynienia/.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71

A mógłbyś mnie jeszcze oświecić w kwestii różnic między Pioneerem A-757 i A757 Mk2? Są takowe? Bo widzisz, zdarzało się nader często, że dobrze oceniany klocek "ulepszano" i nadawano dopiski Mk2, SE, itp. a w środku obudowy księgowi robili rabunkowe oszczędności. :) No cóż mam nadzieję, że to jeszcze nie były "te" czasy.

A tak poza tym, to dostać Denona PMA1560 w dobrym stanie za 1000 zł to duża sprawa. Sam bym się skusił!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda:( Pozostaje przekonać się na własnej skórze? Jakbym dorwał, to dam znać - porobię fotki bebechów i wyślę Tobie na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zapatrujecie się na Onkyo .... bo jakos widze że wszyscy unikają tej marki a ja osobieście jak usłyszałem Onkyo A-9711 z Tannoy M2 to prawie wyskoczyłem z butów..... :)

Bardzo ładnie zagrało Celine Dion :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 9711 jest rozlazłe. Spokojna muza może ypaść dobrze, ale dynamiczne kawałki, zwłaszcza akustyczny jazz, kurde, usnąć można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver.......powiedz mi na co wymienić tego mojego Pionka A-705R ??

....tak żeby miało sterowanie pilotem i nie przeskoczyło 1000zł ??

Upodobania muzyczne i warunki akustyczne sa na stronie "o mnie"

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.