Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM6006 + Dali Zensor 7. Co dalej?


keramzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

całkiem niedawno zacząłem się interesować szeroko pojętym dobrym brzmieniem i obawiam się, że wsiąkłem na dobre. Zaadaptowałem już akustycznie w pewnym stopniu pokój (basstrapy na rogach, panele akustyczne za kolumnami i miejscem odsłuchu,  odpowiednie ich ustawienie) co dało gigantyczną różnicę, ale....

no właśnie jest ale, bo ciągle mi mało. Mam ochotę żeby było jeszcze lepiej. 

Sygnał do wzmacniacza podaję głownie poprzez wyjście optyczne z mojego komputera, skąd słucham muzyki z Tidala Hi-Fi. Muzyka, której słucham to głównie mainstreamowa alternatywa (oksymoron, wiem, ale jak inaczej określić Alt-J i podobne?).

Gdzie upatrywać największego pola do poprawy dźwięku? Zakup dedykowanego DACa przyniósłby teraz największą różnice? A może sprzedać któryś z elementów i dopłacić do lepszej alternatywy? Swój budżet określam na dosyć elastyczne 2000 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem komputer po optyku nie jest najlepszym źródłem dźwięku, pomyśl o lepszym źródle np. odtwarzacz sieciowy lub malina.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tutaj nie rozumiem. Kabel optyczny chyba jest zdolny do przesyłania sygnału wysokiej rozdzielczości, a komputer nie ma połączenia galwanicznego ze wzmacniaczem to nie powinno być przebić z sieci, zaklóceń po drodze etc. . Nie biorę pod uwagę też specjalnych problemów w karcie dźwiękowej i zamienianiu sygnału na impulsy optyczne, bo zakładam, że mam wysokiej klasy komponenty i filtrów i stabilizatorów napięcia jest od groma. Skąd się bierze różnica?

Ale abstrahując od polemiki na ten temat. Marantz NA7004 lub NA6005 to są udane konstrukcje? Są do dostania w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie, to jeszcze wchodzi w gre NA6006, tylko wtedy zapewne nówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez keramzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, keramzy napisał:

Gdzie upatrywać największego pola do poprawy dźwięku?

W wymianie kolumn. Porównywałem kilka lat temu te Dali z Pylon Audio Sapphire 31 właśnie na Marantzu, tyle że 8006 i Dali poległy pod każdym względem - dynamika, przestrzeń, holografia, brzmienie, jakość użytych materiałów i wykonanie. Polecam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
28 minut temu, Franz-007 napisał:

W wymianie kolumn. Porównywałem kilka lat temu te Dali z Pylon Audio Sapphire 31 właśnie na Marantzu, tyle że 8006 i Dali poległy pod każdym względem - dynamika, przestrzeń, holografia, brzmienie, jakość użytych materiałów i wykonanie. Polecam posłuchać.

Każdy lubi co innego. Dali Zensor to wbrew opiniom nie najgorsze brzmienie. Miałem kiedyś w połączeniu z PM8005 i było całkiem miło.

Godzinę temu, keramzy napisał:

Czegoś tutaj nie rozumiem. Kabel optyczny chyba jest zdolny do przesyłania sygnału wysokiej rozdzielczości, a komputer nie ma połączenia galwanicznego ze wzmacniaczem to nie powinno być przebić z sieci, zaklóceń po drodze etc. . Nie biorę pod uwagę też specjalnych problemów w karcie dźwiękowej i zamienianiu sygnału na impulsy optyczne, bo zakładam, że mam wysokiej klasy komponenty i filtrów i stabilizatorów napięcia jest od groma. Skąd się bierze różnica?

Ale abstrahując od polemiki na ten temat. Marantz NA7004 lub NA6005 to są udane konstrukcje? Są do dostania w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie, to jeszcze wchodzi w gre NA6006, tylko wtedy zapewne nówka.

Też kiedyś tak myślałem, że optykiem najlepiej. Niestety prawda jest trochę inna. Technicznie nie będę sie wypowiadał bo tylko się domyślam dlaczego tak jest. Za to wiem, że z komputera przesyłanie sygnału najlepiej przez USB, niestety z tego co się orientuje to PM6006 nie posiada wejscia USB :(. 

Co do odtwarzaczy to NA6005 w swojej cenie jest całkiem niezłe, ale funkcjonalnością już trochę przestarzałe. NA6006 ma HEOS-a. Oba mają na pewno lepsze DAC-i od tego we wzmacniaczu.

Jeżeli chodzi o dźwięk to musisz sam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą różnicę wniesie wymiana wzmacniacza. Wybierając model spójrz navurządxenia, które mają wbudowany dobrej klasy przetwornik. Docelowo warto będzie jeszcze pomyśleć o lepszym żródle.

Co do wzmacniaczy, to na pewno polecałbym Audiolab 6000A, może Cambridge Audio CXA61NAD C368

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.