Skocz do zawartości
IGNORED

Kable glosnikowe Gotham


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo rozbudowanym watku traktujacym o interkonektach wykonanych na bazie kabli Gothama, niniejszym otwieram temat dotyczacy kabli glosnikowych tej firmy. Bardzo jestem ciekaw opinii forumowiczow na temat glosnikowych Gothamow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ktoś ma, ale niechce się przyznć - bo może niczym nie różnie się od drutu za 2zł/m, ale sam też jestem ciekaw opini :-)

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je wpięte, ale nie porównywałem z innymi więc trudno mi go oceniać. Mam ten 2x2,5mm, chcę dla porównania wpiąć ten 2x4mm. Wtedy będę mógł coś bliżej powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal G !!!

 

Z wątku "jaki interkonekt do 250 zł" wynika, ze nabyłeś te ekranowane kable głośnikowe Gothama, podziel sie z nami wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na anglojezycznych grupach dyskusyjnych porownywano ten kabel do Mogami. Budowa jest analogiczna (koaksjal), natomiast jesli brzmieniowo przypominalby tutaj np "The Pure", to mielibysmy do czynienia z rewelacja w tej cenie. Troche nie chce mi sie w to wierzyc, ale temat Gothamow jest intrygujacy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony rekomendacją znajomych spróbowałem. Wysokich tonów omal nie stwierdzono,dynamika i przejrzystość zduszona,sysytem grał ewidentnie ciszej !

Ogólnie - bezdżwięczna,basowo-pomrukująca nieciekawa masa.

Skąd taki medialny szum na ich temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poszukiwany: Michal G :-)).

A mnie ciekawi jak ten Gotham wypada w porównaniu przynajmniej ze zwykłym drutem. Ostatnio wymieniłem właśnie taki zwykły drut po 2zł/m na Cordiala i różnicy żadnej nie usłyszałem na moich kolumnach. Teraz zanim kupię - najpierw wypożyczę, bo jak narazie niezłe mity o kabelkach krąża.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosnikowe kable koaksjalne sa przeznaczone do wtyczek i gniazd głośnikowych Speakon. A może odwrotnie... wtyczki sa do kabli przystosowane ;)

 

W domowych zastosowamiach jest to niewygodna geometria... Również w Mogami po 90zł. za metr.

Koaksjalne kable ma także Cordial. Ten sam model powinien być dostępny w formie równoległej.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że kable głośnikowe Pro sa przeznaczone na estradę i do pracy ze wzmacniaczami o wysokim współczynniku tłumienia mozna podejrzewać ze przystosowano je róznież do obsługi określonego pasma. W domu raczej lepiej spróbować od razu Cordiala do bi-wiringu.

 

Co do przestzrni i wysokich... no cóż - może zildian ma jeden z tych gównianych systemów audiofilskich które na grubszym drucie i bez sreberka za to w normalnej izolacji (nie grubości kaszanki) już nie grają. ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ćwiczyłem przez długi okres Cordiala 2 razy 6 mm2...do czasu gdy podłączyłem 2 razy 4mm2 gothama...Gotham wygrał juz w przedbiegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian => i ty tutaj - taki ortodoksyjny audiofil :-)

To nie chodzilo o kabelki glośnikowe, tylko szum był zresztą chyba słuszny wokół interkonektów robionych z kabli profesjonalnych - przeważnie microfonowych.

A co są tak naprawdę warte będę wiedział za godzinę,

pitdog wpadnie z jakimś kabelkiem Venustas za grube złocisze na XLRach.

Ja z braku innych bo nagle po zmianie systemy wskoczyłem na XLRy i to od razu dwa bo doszedł preamp porobilem sobie mnóstwo kabelków za 4.50 zł.

Efekt był niezły , ale porównania były tylko z XLO Referenc 2 on jest na RCA ,a profesjonalne mam na XLRach także było to chyba trochę nie fer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

 

W istocie jest to gówniany system stereo domowego a nie profesjonalny pre np Soundcraft i końcówka np. Hill. Dlaczego nie kupujemy więc tanich pre i power z instalacji PA ? Bo tylko tacy,którzy mają uszy obsrane przez muchy lub wszy nie słyszą różnicy.

Porównywane z XLO Ultra 6 - 0,0000000000 % srebra

 

Gutek

 

W tytule wątku jest pytanie o KABLE GŁOŚNIKOWE !!! A takież miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildian potwierdza ze jest ortodoksem :))) Po jego poczuciu humoru widać ze te muchy, o których napisał weszły mu juz do uszu i obsrały mózg.

 

A sprzęt i tak masz gówniany więc się nie szarp leszczu na porządne kable estradowe :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

 

O ! Za pozwoleniem - nigdy nie grałem z Leszczami. Nie w moim guście.

Do kabli estradowych polecam system Eltron 100 combo,wymień Pionierki na Gauss'y o skuteczności ok. 100db zestaw sobie takich sztuk 2, połącz wszystko Gothamami i będzie "miodzio" ( a wosk z uszu sam wyleje się ).

 

Ukłony,

 

ZildJian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja pierwszy użyłem słów o odchodach o konsystencji u zdrowych osobników najczęściej stałej. Poza tym, uwaga o użyciu sprzętu estradowego do dosłuchów domowych skierowana była bezosobowo. Przepraszam za nadużycie kolokwializmu w określeniu czynności wypróżniania się przez wszy i muchy.

I z pewnością nie zakończę jak onego czasu pan "Misia z Okienka" zamykając okienko na dobranoc.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Zildianik - wykosztował się biedaczysko, namęczył... a kichowaty sprzecik zagrac nie potrafi na porządnych kablach. I muchy w mózgu się legną dalej :)))

 

Zildian - trzeba było kupowac klocki razem z kablami w jednym systemie nie miałbys takich problemów. A co do woskowiny w uszach, to na razie jestes jeden któremu Gothamy "nie zagrały" - zastanawiające, prawda? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

 

U Ciebie pewnie zagrały,bo masz,pozwól zacytuję Ciebie, jeden z tych "g.... systemów audiofilskich.....",gdzie każdy byle drut się nadaje. Choć zakończyłem kablologię i szukanie sprzętów powinienem Ci zazdrościć Twojego systemu,bo łączony każdym badziewiem zagra,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.