Skocz do zawartości
IGNORED

Potencjometr - zakłócenia, brumienie


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem sobie zrobić prosty przedwzmacniacz pasywny na zestawie AVT322 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale potencjometr postanowiłem wstawić ALPS RK168

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc nie montowałem go w płytce, a podłączyłem przewodami bezpośrednio do gniazd. Podłączenie kablami jak na zdjęciu, masę wziąłem z wejścia po lewej i wyjścia po prawej, a potem podłączyłem do potencjometra i zmostkowowałem(rozłączenie przy potencjomentrze powoduje jeszcze większe zakłócenia). W takim podłączeniu po włączeniu mam zakłócenia/brumienie nawet na skręconym do zera potencjometrze. Jego dotknięcie nasila zakłócenia. Sprawdziłem drugi, który był w zestawie i to samo. Co robię źle?

IMG_20200904_182720406.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że Twój potencjometr ma odrębne, wydzielone masy dla każdej z sekcji (prawa / lewa). Jeśli tak jest, to nie pozwól durnej płytce zniszczyć tego, poprzez uwspólnienie masy prawej z masą lewą. W miarę możliwości, zmodyfikuj płytkę pcb w taki sposób, aby masa prawa nie miała kontaktu z masą lewą. 

Tak mi się wydaje. Patrzyłem na dokumentację płytki pcb (ścieżki) - wydaje mi się, że kilka prostych cięć ostrym nożem tapicerskim i masz to załatwione. 

 

 

... a tak swoją drogą - to patrzę na te Twoje radosne anteny telewizyjno wszelakie, w kolorach niebieskim i czerwonym, ... no i tak zastanawiam się: a niby DLACZEGO oczekujesz, że miałoby to NIE brumić? 

 

Gdybym miał to modyfikować, to zacząłbym od zastąpienia drutów niebieskich / czerwonych za pomocą wiązek kabla koncentrycznego ekranowanego. OSOBNYCH.  Osobno z sygnałem prawym i masą prawą. 
Osobno z sygnałem lewym i masą lewą. Zarówno po stronie wejścia jak i po stronie wyjścia. 

 

 

w kontekści powyższego .. trochę niefortunne są te długie skoki ścieżek sygnałowych już na samym laminacie płytki. 

Zapewne nie zaszkodzi też dać więcej filtracji zasilania sekcji odbiornika komend. Jakieś metalowe majtki dla trafka? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki używam tylko do sterowania silnika, a kable z gniazd idą z pominięciem płytki bezpośrednio do potencjometra. Miejsca montażowe płytce nie pasują do potencjometra ALPSa. Kable mogę podmienić to nie problem, ale czy to pomoże? Czyli puścić po dwie, żyły z każdego gniazda z ekranowaniem?

22 minuty temu, zjj_wwa napisał:

Przypuszczam, że Twój potencjometr ma odrębne, wydzielone masy dla każdej z sekcji (prawa / lewa). Jeśli tak jest, to nie pozwól durnej płytce zniszczyć tego, poprzez uwspólnienie masy prawej z masą lewą. W miarę możliwości, zmodyfikuj płytkę pcb w taki sposób, aby masa prawa nie miała kontaktu z masą lewą. 

Ale w potencjometrze mam tylko dwa piny, myślałem że jeden do wejścia, drugi do wyjścia, ale i tak musiałem je połączyć, bo takie zakłócenia daje, że głośniki może zniszczyć?. Coś chyba z tą masą u mnie nie teges bo dziwne, że zakłócenia się wzmacniają po dotknięciu potencjometra. Może obudowę potencjometra, też muszę do masy połączyć, gdzieś coś takiego wyczytałem w necie? Np. Jedno gniazdo dać bez podkładki plastikowej, to masa pójdzie po obudowie? Słabo się znam na elektronice i myślałem że to proste podłączenie i działa, a tu niespodzianka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazda powinny być odizolowane od obudowy

obudowa powinna być połączona do masy ( bezpośrednio , lub przez rezystor , przez rezystor II z kondensatorem , przez mostek itp )

obudowa potencjometru powinna być podłączona do masy

Przewody sygnałowe powinny być ekranowane

z załączonego zdjęcia nic nie wynika , daj takie z dobrym widokiem połączeń potencjometru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymienię w takim razie, aby było ekranowanie, pytanie czy wtedy muszę puścić z każdej masy gniazda kabel do potencjometra oddzielnie? Podłączę w takim razie też masę z zasilacza  do obudowy, dać jeden rezystor 10 Ohm, czy jeszcze jakiś kondensator dokładać, jeżeli tak to o jakiej wartości i gdzie on ma być za czy przed rezystorem? Sorry, że tak się pytam, ale ciemniak ze mnie jeżeli chodzi o elektronikę?

49 minut temu, azael napisał:

A pętli masy, to Ty tam nie masz?

Nie wiem, wrzucam fotki, ALPS odłączony leży z boku, ale to samo na dwóch potencjometrach. Ostanie żółtym zaznaczyłem jak było podłączenie masy w pierwszej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200905_005521235.jpg

 

111.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azael napisał:

A pętli masy, to Ty tam nie masz?

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka
 

No jasne że ma.  Dlatego właśnie delikatnie sugerowałem, co by rozwspólnić tą durną wspólną masę na płytce. 

 

10 godzin temu, witek_z napisał:

przewody musza być ekranowane, przez rezystor 10 omów podłącz masę zasilacza z obudową

Kolega dobrze gada.  Tak trzeba zrobić. 

8 godzin temu, artw napisał:

gniazda powinny być odizolowane od obudowy

obudowa powinna być połączona do masy ( bezpośrednio , lub przez rezystor , przez rezystor II z kondensatorem , przez mostek itp )

obudowa potencjometru powinna być podłączona do masy

Przewody sygnałowe powinny być ekranowane

z załączonego zdjęcia nic nie wynika , daj takie z dobrym widokiem połączeń potencjometru

Kolega dobrze gada.  Tak trzeba zrobić. 

Z fotek spodniej strony alpsa jasno wynika, że masz zupełnie dwie niezależne sekcje i możesz zrobić osobne masy prawą i lewą.   A te - niezależne (10ohm) od obudowy, czyli Ziemi, bo to jest JESZCZE coś innego. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zjj_wwa napisał:

Kolega dobrze gada.  Tak trzeba zrobić. 

Z fotek spodniej strony alpsa jasno wynika, że masz zupełnie dwie niezależne sekcje i możesz zrobić osobne masy prawą i lewą.   A te - niezależne (10ohm) od obudowy, czyli Ziemi, bo to jest JESZCZE coś innego. 

I pytanie jak te masy z gniazd mam podłączyć do potencjometra?

1 godzinę temu, zjj_wwa napisał:

No jasne że ma.  Dlatego właśnie delikatnie sugerowałem, co by rozwspólnić tą durną wspólną masę na płytce. 

Ale płytkę ominąłem, więc czemu mam ją modyfikować, ona ma mi tylko służyć do napędu silnika w potencjometrze.

A może coś potencjometr się gryzie z moją końcówką, bo mam przerobionego Hegla H200  i sygnał z RCA wpada od razu na końcówkę, a przedwzmacniacz mam całkowicie usunięty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potencjometrze widzę 8 pinów.  a ściślej: przednia (np. prawa) sekcja co ma 4 piny, oraz tylna (np. lewa) sekcja co ma również 4 piny.  To oczywiście nie licząc pinów samego silnika. 

zrób oddzielne masy.  izolowane wszystkie gniazda, BEZ kontaktu z obudową. 
Prawą masę rezystorem 10 ohm do obudowy czyli do ziemi. 
Lewą masę rezystorem 10 ohm do obudowy, czyli do ziemi. 

Jak już wszystko podłączysz, to SPRAWDŹ miernikiem, że masz 20 ohmów między masą prawą, a masą lewą. 
Jeśli nie masz - to znaczy że gdzieś coś przegapiłeś, pominąłeś.

Sprawdź, że pomiędzy każdą z mas a Planetą Ziemia masz 10 ohmów. Jeśli nie masz - coś schrzaniłeś. 

 

Od gniazda IN lewego idziesz ekranowanym koncentrykiem do potencjometru, a konkretnie do jego np. przedniej (lub tylnej, wybierz sobie..) części. Ekran, czyli otulinę wierzchnią, łączysz z dolnym końcem tej wybranej przez siebie sekcji (prawa/lewa) potencjometru.  To jest Twoja LEWA masa. 

{{Nie pomyl dolnego końca z górnym końcem ścieżki oporowej, bo zapewne jest to potencjometr LOGARYTMICZNY, więc jest tylko jeden prawidłowy sposób podłączenia, umożliwiający płynną i miarową regulację głośności.  Jeśli podłączysz do góry nogami, czyli pomylisz dół ścieżki z górą ścieżki, to skutek tego będzie taki, że skrajnie nierównomiernie będzie narastać siła głosu w funkcji pozycji kątowej gałki potencjometru.}} 

Gorący sygnał, czyli środkową żyłę co idzie od tego gniazda IN lewego, łączysz z górnym końcem ścieżki oporowej w ramach wybranej sekcji. {{ Nie pomyl górnego końca z końcem dolnym .... ..... }}}

Od gniazda OUT lewego (czyli wyjściowego) idziesz ekranowanym koncentrykiem do potencjometru, a konkretnie do obranej wcześniej przedniej (lub tylnej) części. Tej samej co wyżej. Ekran, czyli otulinę wierzchnią, łączysz z dolnym końcem tej wybranej wcześniej sekcji, czyli z Twoją LEWA masa. 

Zauważ, że dolna noga tej sekcji, czyli "Lewa Masa", jest podłączona do ekranu zarówno koncentryka przychodzącej od gniazda IN lewe , jak również jest podłączona do ekranu koncentryka wychodzącego do gniazda OUT lewe. 

Gorący sygnał, czyli środkową żyłę co idzie od tego gniazda OUT lewego , łączysz ze odczepem (środkowym?) tej wybranej wyżej sekcji potencjometru, a konkretnie - z suwakiem co się ślizga po ścieżce oporowej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zauważ, że we wszystkim co napisałem wyżej, nigdzie nie padło słowo "prawa" czy "prawy".  To wszystko było NIEZALEŻNE od jakiejkolwiek prawości. Sama lewizna, że się tak wyrażę.  Zero kontaktu z prawizną. Zero punktów wspólnych, przynajmniej jak na razie. 

....

To wszystko co napisałem na temat "lewizny" - powtórz teraz dokładnie tak samo dla "prawizny", czyli gniazda prawego IN, gniazda prawego OUT, oraz tej drugiej (w stosunku do wcześniej wybranej), dotąd niewykorzystanej sekcji potencjometru. 

...

Skutkiem tych działań, łącznie jak wyżej, będą dwa światy. Świat "prawy" oraz Świat "lewy". 

Te światy jak do tej pory nie mają kontaktu ani ze sobą, ani z obudową. UPEWNIJ się, że tak jest w rzeczywistości. A jeśli jest kontakt, to nóź i cięcia. 

... 

Po upewnieniu się, że nie ma jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy światem prawym a światem lewym, ani też między którymkolwiek z nich a obudową, gdy już jesteś tego brak kontaktu absolutnie pewien, to teraz 

....

Weź rezystor 10 ohm i podłącz "Masę Lewą" z obudową. 

Weź drugi rezystor 10 ohm i podłącz "Masę Prawą" z obudową. 

Gotowe. 

W ten sposób, każda z mas jest oddzielona od ziemi i od tej drugiej masy olbrzymią rezystancją, a konkretnie wartością 10 000 000 mikroohmów.  A to jest bardzo duża rezystancja, która powinna rozwiązać wszelkie Twoje problemy związane z ogólnosystemową pętlą masy.  Albowiem Twoje ekrany interkonektów wskroś systemu - stanowią rezystory o znacznie mniejszych wartościach, więc będą pomijalne w porównaniu z rzeczonymi 10 000 000 mikroohmów. 

 

Jeśli działania jak wyżej opisałem nie rozwiążą problemu, to by musiało oznaczać, że problem jest ukryty poza tym urządzeniem, które zbudowałeś. Jest "gdzieś indziej" w systemie. Niekoniecznie tutaj. 

Pamiętaj oczywiście uziemić obudowę tego pudełeczka do środkowego bolca w gnieździe ściennym. Zastosuj zasilacz z wtyczką/gniazdem trójprzewodowym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Te wszystkie "masy" kabelków to jakieś 10 000 mikroomów. Zawsze to o 60dB mniej niż ten rezystor 10 mln uomów. ?

Ale na bardziej poważnie.

Potencjometr walnięty gdzieś na początek toru z "antenami" zbierającymi zakłócenia z otoczenia co ma nie brumić. Będzie brumił.

Czytacie te debilne wątki o interkonektach na AS bez ekranów i potem efekty słychać.  

Druga sprawa. Ekranowanie również potencjometru. Jakaś kupa metalu otaczającego potka (przekładnia, silnik!) nie jest "uziemiona".

Trzecia rzecz... Dobra na razie trzeba zrobić porządek z tym powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A dlaczego ekran nie powinien być jednocześnie ścieżką zimną?

No i sam punkt podłączenia ekranu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź sobie. 
To co narysowałeś to jeden z najgorszych scenariuszy.  

Lektura: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, McGyver napisał:

Ekran powinien być podłączony przy wejściu a nie przy wyjściu.

A tu są dwie szkoły.

Sam słyszałem zdecydowanie lepszy dźwięk kiedy było odwrotnie. (Niestety, tylko w jednym przypadku, ale nie tylko ja to to stwierdziłem). Najlepiej spróbować metodą organoleptyczną. Czyli samemu pomacać oba przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, boomaga napisał:

A tu są dwie szkoły.

Sam słyszałem zdecydowanie lepszy dźwięk kiedy było odwrotnie. (Niestety, tylko w jednym przypadku, ale nie tylko ja to to stwierdziłem). Najlepiej spróbować metodą organoleptyczną. Czyli samemu pomacać oba przypadki.

Tak to się można interkonektami bawić. A w tym wątku chodzi o podłączenie potencjometru w taki sposób żeby nie brumiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, McGyver napisał:

A sprawdź sobie.

Ja nie muszę sprawdzać. To inni sprawdzają w moich publikacjach.

Ale dla Kolegów, którzy nie ulegają mitom i dyrdymałom głoszonym w sieci:

2 godziny temu, McGyver napisał:

Ekran powinien być podłączony przy wejściu a nie przy wyjściu.

Na rysunku jest pokazana strzałka a nie punkt przy połączeniu ekranu. 

Coś to chyba sugeruje inteligentnemu czytelnikowi? 

Wiele zależy od tego jakie urządzenia łączymy.

Obronię połączenie jak na rysunku.

Załóżmy, ze źródłem po lewej stronie jest "izolowane" urządzenie. Niech to będzie jakieś bateryjne urządzenie.

Zakłócenia wpływające przez ekran będą odprowadzane przez jedynie słuszne miejsce; masę wejściową prawego urządzenia. Być może lepszym miejscem byłaby chassis ale go nie ma. 

Gdyby ekran połączyć na wejściu masy (po lewej) zakłócenia spływające (głównie po przewodzie zimnym - masie... ale nie tylko) dodawałyby się wprost do sygnału użytecznego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, boomaga napisał:

A tu są dwie szkoły.

Sam słyszałem zdecydowanie lepszy dźwięk kiedy było odwrotnie. (Niestety, tylko w jednym przypadku, ale nie tylko ja to to stwierdziłem). Najlepiej spróbować metodą organoleptyczną. Czyli samemu pomacać oba przypadki.

Ja pisałem jeżeli dobrze widzę o odwrotnym połączeniu potencjometru, bo ekranów tam nie widzę w ogóle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemak napisał:

Przede wszystkim jeżeli ostatnie zdjęcie jest dobrze opisane to chyba jest odwrotnie ?

Chodzi Ci o moje podłączenie potencjometra?

6 godzin temu, McGyver napisał:

Ekran powinien być podłączony przy wejściu a nie przy wyjściu.

Czyli ekran mam podłączyć do masy przy wejściu IN gniazd RCA i a gdzie podłączyć ekran przy gniazdach RCA OUT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Prewwit napisał:

Chodzi Ci o moje podłączenie potencjometra?

Tak, jeżeli dobrze widzę to do wejścia masz podłączony środek/ślizgacz. 

8 minut temu, Prewwit napisał:

Czyli ekran mam podłączyć do masy przy wejściu IN gniazd RCA i a gdzie podłączyć ekran przy gniazdach RCA OUT?

To bym sprawdził bo może być różnie, ale w obudowie nie ma trafa to sądzę, że nie w ekranowaniu problem. 

Czy przy skręconym potencjometrze na zero jest cisza? Znaczy nie ma przydźwięku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemak napisał:

Czy przy skręconym potencjometrze na zero jest cisza? Znaczy nie ma przydźwięku? 

W każdej pozycji są zakłócenia i jak pisałem jak dotknę potencjometr to jeszcze się nasilają. A może podłączyć  lepiej kable od gniazd do płytki z zestawu i z płytki do potencjometra. Potencjometr będzie ALPSa, ten co na ostatnim zdjęciu tylko tak testowo podłączyłem bo myślałem, że może ten ALPS zepsuty? Wrzucam zdjęcia płytki i foto jak ma być podłączony ALPS, jego na 100% podłączyłem dobrze jak na instrukcji. Znowu na stronie ALPSa na zdjęciu nie ma opisu gdzie gdzie masa, IN, OUT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200906_001323434.jpg

pot.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Prewwit napisał:

W każdej pozycji są zakłócenia

To podłącz zamieniając wejście z wyjściem. Wzmacniacz że zwartym wejściem nie powinien brumić - jeżeli brumi, to mamy inny problem niż ekranowanie ;) 

Oryginalny układ też ma wejście do ślizgacza podłączone. Dziwne, ale może to ten Plankton czy co ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjometr na zdjęciach jest inny niż ten, do którego jest załączony schemat połączenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artw napisał:

potencjometr na zdjęciach jest inny niż ten, do którego jest załączony schemat połączenia

To zasadniczo podobne jest. Załączony schemat jest błędny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś cyrki u mnie? Podłączyłem ten potencjometr do wzmacniacza H80, zero zakłóceń w każdym zakresie. Podłączyłem z powrotem do końcówki, zakłócenia, ale co ciekawe w położeniu maksymalnej głośności, zakłócenia znikają? Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.