Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Basem w kolumnach


HuHu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was pytanie moze wy bedziecie mi w stanie pomoc. Zrobilem sobie kolumny o wymiarach:

100 wys /47szer/30 gł. Kolumny zrobione sa z podwojnej deski, tak zeby grobisc scianki miala 20mm. W kazda z kolumn wlozylem 38 cm glosnik basowy( na twardej mebranie czarny Alpharda).

W srodku kolumny oddzielone sa kolory dla wsokich i srednich tomow, poptostu to ja jakby dwie kolumny ze wspolna scianka przednia. Wiec wychodzi na to ze wysokosc dal tego glosnika 38 cm wynosi cos kolo 60 cm.

 

A moj problem jest taki ze bas ktory mial sie wydobywac z tej kolumny w koncu na 38 cm glosniki. Jest okropny. Strasznie slaby. Gra jak by to byl glosnik nie basowy a szerokopasmowy.

 

POmozcie od czego to moze byc. Mam pokuj z regibsob ktory ma bardzo duzo zgiec. I jest wytlumiony od zewnatrz wata i folia ocieplajaca.

Bo nie wim czy to jest wina pokoju i jego akustyki, czy wina kolumny. Nie wiem czy 60 cm wysokosci na 38 cm glosnik basowy i 30 cm glebokosci to nie jest za malo.

 

Bardzi prosze o opinie na ten temat bo nie wiem czy robierac kolumny czy nie

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy konstrukcja dla basowca to B-R? Jeśli nie to wzmak może być za słaby

2) jakie częstotliwości odcięcia zastosowałeś?

3) sprawdź efektywności poszczególnych głośników - może alphard (fu...) gra po prostu ciszej

4) podłącz jedną z kolumn odwrotnie, może basowce chodzą w przeciwfazie i się nawzajem znoszą - to by tłumaczyło brak basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.