Skocz do zawartości
IGNORED

Denon nowa funkcja testowania kabli hdmi


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ostatnio wspominał o ten funkcji i jak to wygląda, wiec tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj po angielsku


Obczaiłem tak po szybkiemu, pytanie czy X3700H też da się to włączyć? ma inny panel przedni
Wcześniej czytałem że wszystkie modele 2020 to dostały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja spytam się tylko po co to komu? 
 

Mam HDMI za 6€ ~ 1,8m Hama

 

35€ ~ 1m Oehlbach DVD Magic https://www.saturn.de/de/product/_oehlbach-dvd-magic-high-speed-1474246.html

 

50€ ~ 3,2m Oehlbach Black Magic https://www.saturn.de/de/product/_oehlbach-92455-92455-black-magic-1314899.html

 

oraz 55€ ~ 0,75m Oehlbach Matrix Evolution https://www.saturn.de/de/product/_oehlbach-high-speed-hdmi®-kabel-mit-ethernet-matrix-evolution-75-1756593.html


na wszystkich sygnał jest ten sam, nic się nie zacina, obraz nie znika, może różnią się bardzo delikatnie kolory ale tego nie wykryjesz takim testerem... musiałbyś mieć tester od palety barw...

84F2CBC4-5B43-4824-91EE-C1914D855982.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
56 minut temu, Fanek napisał:

Tutaj po angielsku


Obczaiłem tak po szybkiemu, pytanie czy X3700H też da się to włączyć? ma inny panel przedni
Wcześniej czytałem że wszystkie modele 2020 to dostały

Musisz przytrzymać Back i dwa guziki strzałka do góry i strzałka w prawy bok... tak mi się wydaje u mnie jest kółko i jest inaczej w każdym bądź razie ja musze po skosie w prawa stronę do góry i back menu jest proste... i żeby przeprowadzić test podłączasz kabel do wyjścia na monitor a druga końcówkę w gniazdo 8k ot tyle i tylko tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie odpowiedziałeś sam... na takich odległościach byle gównem podłączysz i zadziała ?

Na 10-15 metrach 4k i 60 klatek to wyzwanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja nie musiałem sprawdzać bo mnie to nie interesuje... jak będę miał tv 8k w tedy będę szukał kabla 48mbs w tej chwili wszystkie maja do 18mbs i mi to starczy... tak naprawdę to jest wydziwianie i kombinowanie ludzi bo gdzieś coś widzieli na YT i oni tez to musza sprawdzić...

co do projektora to masz racje sygnał wysłać na 10-20 metrów to jest wyzwanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

A ja spytam się tylko po co to komu? 

Że tobie nie potrzebne, nie znaczy że innym nie. Mi jest potrzebne bo chcę sprawdzić swoje kable hdmi 2.1, w tej chwili nie ma jeszcze certyfikacji oficjalnej i nie ma pewności 100%. Do projektora mam hdmi 2.0b certyfikowany 18gbps i pozostałe krótsze także, tam kable są pewne.

Opisałeś mi jak to uruchomić oglądając wrzucony przez mnie filmik i opisałeś to jeszcze źle ?
Ja się pytam jak to uruchomić na X3700H !

Ale już sam znalazłem - trzeba przytrzymać przez 3sek ZONE 2 SOURCE i PURE DIRECT.

Tutaj troche opisane do starszych modeli o całym Diagnostic menu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Te gościu opisałem jak to wyglada w przypadku 4700 i na podstawie tego stwierdziłem ze w niższych modelach musi być tak samo... nie mając go w rękach jak i instrukcji od 3700

z drugiej strony certyfikat to możesz se w buty wsadzić! Bo co przetwarza sygnał kabel czy certyfikat...? Takie filmiki widziałem już jak pojawiły się pierwsze ampli... i myślisz ze się tym przejąłem? Nawet Youthman już robił testy kabli przed pokazaniem się nowych ampli... to było w tym czasie co pojawiły się tv 8K nie pamietam bo to dawno było... 

Ps. Jak dla mnie jesteś dziwoląg i tyle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo co przetwarza sygnał kabel czy certyfikat...?"  jakbyś wiedział coś o certyfikacji kabli HSMI to byś takich rzeczy nie pisał. Wiedza się kłania po raz kolejny. Im out

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Fanek napisał:

Że tobie nie potrzebne, nie znaczy że innym nie. Mi jest potrzebne bo chcę sprawdzić swoje kable hdmi 2.1, w tej chwili nie ma jeszcze certyfikacji oficjalnej i nie ma pewności 100%. Do projektora mam hdmi 2.0b certyfikowany 18gbps i pozostałe krótsze także, tam kable są pewne.

ja mam jeden kabel hdmi 2.0 z certyfikatem, który koło 18gbps nawet nie stał... tyle to warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fetek napisał:

ja mam jeden kabel hdmi 2.0 z certyfikatem, który koło 18gbps nawet nie stał... tyle to warte.

Może to certyfikat żwirka, pokaż jaki to kabel bo nie chce mi się wierzyć że certyfikowany przez hdmi.org

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub trafiłeś na podróbke, których jak czytałem jest sporo, certyfikowany hdmi.org w laboratorium w USA ma swój hologram na opakowaniu z kodem QR, który można sprawdzić poprzez ich apke na androida. Spis kabli zresztą powinien być na ich stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@fetek  podaj ten swój kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Fanek napisał:

@fetek  podaj ten swój kabel.

nie pamiętam co to było,

jak widać każde chińskie gówno ma naklejkę ?

 

 

4 godziny temu, janunio napisał:

Optyczne HDMI są tak tanie,  że szkoda prądu na starą technologię z certyfikatami. 

krótkich nie robią ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, janunio napisał:

Optyczne HDMI są tak tanie,  że szkoda prądu na starą technologię z certyfikatami. 

Kupilem optycznego 15m i tez trafilem na jakies gowno co raz laczy a raz nie. Wiec tez loteria. 

Teraz udalo mi sie skrocic okablowanie do 10m i na zwyklej miedzi jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 12:30, Martin Rejek napisał:

na wszystkich sygnał jest ten sam, nic się nie zacina, obraz nie znika, może różnią się bardzo delikatnie kolory ale tego nie wykryjesz takim testerem... musiałbyś mieć tester od palety barw...

teraz to dojebałes do pieca z tymi kolorami Od razu widac, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Niczym nie wykryjesz róznic bo ich nie ma. Nie masz pojecia o przesyle cyfrowym żadnego. Kabel przesyła dane albo nie i to jest wszystko. Dobry przesyła, ch*jowy nie. Czasami sie nie dziwię, że jada po Tobie jak po dzikim kocie. Lektura do poduszki.

W dniu 6.09.2020 o 23:31, fetek napisał:

ja mam jeden kabel hdmi 2.0 z certyfikatem

z certyfikatem HDMI ? sprawdziłes to w jaki sposób ?

 

W dniu 6.09.2020 o 23:31, fetek napisał:

który koło 18gbps nawet nie stał.

czym dokonałes pomiaru ?

W dniu 6.09.2020 o 14:12, Martin Rejek napisał:

Bo co przetwarza sygnał kabel czy certyfikat...?


certyfikat daje ci pewnośc, że kabel przepuści pełny sygnał jak to założono w standardzie. Proste.

 

W dniu 7.09.2020 o 05:24, janunio napisał:

Optyczne HDMI są tak tanie

czyli jak tanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tani i drogi to pojęcie względne. wszystko zalezy od zawartości  portfela. Najlepiej operować liczbami/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, melodyman napisał:

 

z certyfikatem HDMI ? sprawdziłes to w jaki sposób ?

 

czym dokonałes pomiaru ?


certyfikat daje ci pewnośc, że kabel przepuści pełny sygnał jak to założono w standardzie. Proste.

 

czyli jak tanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tani i drogi to pojęcie względne. wszystko zalezy od zawartości  portfela. Najlepiej operować liczbami/

Tez kiedys wiezylem w certifikaty, niestety odkad pracuje w branzy (innej) to certifikatami dupe se wycieraja....  tyle to warte. 

 

Cena ok, ale jakosc? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lolo2 napisał:

to certifikatami dupe se wycieraja.... 

dokładanie

11 godzin temu, melodyman napisał:

Niczym nie wykryjesz róznic bo ich nie ma. Nie masz pojecia o przesyle cyfrowym żadnego. Kabel przesyła dane albo nie i to jest wszystko. Dobry przesyła, ch*jowy nie. Czasami sie nie dziwię, że jada po Tobie jak po dzikim kocie. Lektura do poduszki.

raczej Ty nic nie wiesz a do tego masz zerowe doświadczenie. Sygnał cyfrowy również ulega zakłóceniu i degradacji. Kable cyfrowe posiadają przeploty, skręty, izolacje żył itd. Im wyższa przepustowość tym bardziej skomplikowany kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 po co tam przeplot i ekran skoro transmitowany jest TYLKO sygnał cyfrowy ?

11 godzin temu, melodyman napisał:

z certyfikatem HDMI ? sprawdziłes to w jaki sposób ?

AVimg_17572.jpg

dokładnie taki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 7.09.2020 o 22:26, Lolo2 napisał:

Kupilem optycznego 15m i tez trafilem na jakies gowno co raz laczy a raz nie. Wiec tez loteria. 

Jak kupiłeś hybrydę, to nic dziwnego że miałeś problem na długim odcinku kabla. Nie wiem czy wiesz ale kable optyczne hdmi AOC dzielą się jeszcze na dwie grupy, masz DAOC i WAOC. Kup ten drugi , to problemów mieć nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, fetek napisał:

raczej Ty nic nie wiesz

poważnie ?

51 minut temu, fetek napisał:

a do tego masz zerowe doświadczenie.

to może poczytajmy tych, któzy mają więcej doświadczenia i sprzętu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wybrany cytat "

Cytat

 

By sprawdzić, czy kabel MagicLink 2.0 zapewnia ostry obraz, a także czy barwy są nasycone, czy też może przytłumione, sięgnąłem po bardzo wymagający rodzaj filmu – Billy Lynn odtwarzany w 4K 60Hz z HDR i szeroką paletą barw. Moim oczom ukazał się żywy jak nigdy obraz:

Kontrasty były zdecydowanie mocniejsze niż na tanim kablu “no-name”. Struktura obrazu stała się filmowa. Zdecydowanie polepszyła się także separacja planów w filmie. Czystość oceniam na 9/10, o klarowność na 10/10 po wymianie kabla na MagicLink 2.0. Dzięki zastosowaniu grubego ekranowania w jasnych obszarach obrazu widać dużą ilość detali… No dobrze, jeśli ktoś doczytał do tego momentu i nie zorientował się jeszcze, że to żarty to najwyższy czas to wyraźnie powiedzieć ? Jakość obrazu nie zależy od jakości kabla HDMI. Jeśli któryś z czytelników tego jeszcze nie wie, bądź nie rozumie to zapraszam do lektury tekstu: Wpływ kabla HDMI na jakość obrazu | Jednoznaczne wyjaśnienie
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżli wg Ciebie

51 minut temu, fetek napisał:

Kable cyfrowe posiadają przeploty, skręty, izolacje żył itd. Im wyższa przepustowość tym bardziej skomplikowany kabel.

tu się z Tobą nie sposób zgodzic, ale jeżeli twierdzisz, że kabel poprawia kolory itp, top po prostu głupoty opowiadasz tak samo jak Martin.

 

51 minut temu, fetek napisał:

po co tam przeplot i ekran skoro transmitowany jest TYLKO sygnał cyfrowy ?

odpowiedź umieściłeś zdanie wyżej. Sek w tym, że tych sygnałó w przypadku kabla HDMI 2.1 będzie duuuuuzo więcej jak w 2.0 i jeszcze więcej jak w 1,4 itd. Nadal to nie zmiania faktu, że na kablu najwyższej jakości 2.1 obraz full HD nie bedzie w niczym lepszy od tego na kablu 1.4 czy 2,0.zakłądając, że te kable są równiez dobrze wykonane, tak, żeby spełniały standard.

Najprościej wygląda to tak : sygnał jest, sygnały nie ma. Im większe wymagania od kabl;a, tym więcej trzeba włozyć w niego pracy, technologii itd. ale dalej nie będzie to miało wpływu na jkość obrazu. Żadnego. Niestety tak to wygląda.

Kod kod QR sprawdza się czytrnikiem kodów QR, może byc aplikacja na smartfonie. HDMI udostępnia i zachęca. Podróbka nie przejdzie, ale juz dla oka tak. Zainstaluj sobie i spróbuj zeskanować kod, jaki pokazałęś - nie zaaprobuje go. Bo to tylko porzykład

 

5 godzin temu, Lolo2 napisał:

Tez kiedys wiezylem w certifikaty, niestety odkad pracuje w branzy (innej) to certifikatami dupe se wycieraja....  tyle to warte. 

zakłądam, że masz samochód. Jak nie wierzysz w certyfikaty to jej olej jaki będzie stał na  półce, po co sprawdzac, czy mieści się w certyfikacie producenta silnika ? Chociaż to może nie jest dobry przykład, bo już spotkałem się z teoria nie wymieniania oleju nigdy, tylko dolewania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tez kiedys wiezylem w certifikaty, niestety odkad pracuje w branzy (innej) to certifikatami dupe se wycieraja....  tyle to warte. 
 
Cena ok, ale jakosc? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Używam od półtora roku. Żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich kabli fajne solidne wtyki nic nie ma szans się rozwalić

Certyfikat potwierdzony przez apke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Używam od półtora roku. Żadnych problemów.
Te z Amazona optyczne kable to swego czasu spora liczba osób kupiła. Ja mam dwa prawie rok i także nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jest jedno małe utrudnienie. Trzeba samemu przełączyć na którym wyjściu z amplitunera ma być sygnał. "Auto", nie działa z optycznym.
Ale to raczej nie jest zależne od tego konkretnego kabla, tylko poprostu, te typy tak mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Certyfikat potwierdzony przez apke.

i cena bardzo przystępna. Jeszcze jeden przykład, że dobry kabel nie musi kosztować kroci.

@fetek z całym szacunkiem dla Ciebie, ale chyba pomyliłeś zagadnienia, przepustowości kabla ( i dałeś przykład innego kabla jak HDMI, ale ideę przekazu ja poniał) i poprawy sygnału przez niego, czego nie czyni.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania.

1. Dlaczego na niektórych kablach podczas streamingu chwilami dochodzi często do rozwarstwienia obrazu i rozmycia kolorów na innych niezmiernie rzadko ?

2. Dlaczego miedziaki o długości powyżej 5 m bez wzmacniacza zostały uznane za  niewystarczająco dobre do uzyskania dobrego obrazu 4k ?  Przecież obraz jest a nie jest albo nie. To samo dotyczy powyżej 10 m w FHD.

3. Co z impedancją przewodu ? Czy zbyt niska może przysłużyć się do pomyłki 1 z 0  lub 0 z 1 i czy skutkować to będzie zerwaniem transferu cz niewłaściwym obrazem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fetek napisał:

dokładanie

raczej Ty nic nie wiesz a do tego masz zerowe doświadczenie. Sygnał cyfrowy również ulega zakłóceniu i degradacji. Kable cyfrowe posiadają przeploty, skręty, izolacje żył itd. Im wyższa przepustowość tym bardziej skomplikowany kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 po co tam przeplot i ekran skoro transmitowany jest TYLKO sygnał cyfrowy ?

 

dokładnie taki

 

Oczywiscie ze sygnal cyfrowy ulega zakloceniu. Oczywiscie ze moze nastapic "zaciecie sie 0 i 1" tzn ma byc 0  a jest 1.

Problem mialem taki przy programowaniu PLC. Puscilem cienkie przewody, bez ekranu i w slabej izolacji obok kabla zasilajacego (w jednym korytku). Akurat to byl sygnal 0 - 1 informujacy sterownik czy jest podcisnienie.  Sterownik dostawal bledne sygnaly. 

 

Podobnie jest z hdmi, jak na slabym kablu tym powyzej puscilem Tlusty plik video to obraz albo mrugnal albo czesciowo w jakims kwadracie byl jednolity kolor informujacy ze brak sygnalu. 

 

Fizycznie nie ma mozliwosci aby zlej jakosci kabel zmienil nam kolory, ostrosc itp. Bo wtedy musialby zmienic caly algorytm a nie pojedyncze zero. 

 

Sa normy, ktore dopuszczaja jakas tam ilosc blednych informacji w obrazie, ktore poprostu nie sposob zauwazyc. Stad odpowiednie ekrany czy ogolnie rozna jakosc kabla. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Mam pytania.

1. Dlaczego na niektórych kablach podczas streamingu chwilami dochodzi często do rozwarstwienia obrazu i rozmycia kolorów na innych niezmiernie rzadko ?

2. Dlaczego miedziaki o długości powyżej 5 m bez wzmacniacza zostały uznane za  niewystarczająco dobre do uzyskania dobrego obrazu 4k ?  Przecież obraz jest a nie jest albo nie. To samo dotyczy powyżej 10 m w FHD.

3. Co z impedancją przewodu ? Czy zbyt niska może przysłużyć się do pomyłki 1 z 0  lub 0 z 1 i czy skutkować to będzie zerwaniem transferu cz niewłaściwym obrazem?

 

1. Nigdy nie spotkalem sie z rozmyciem koloru. 

Sterownik jezeli nie dostanie informacji jaki kolor ma miec pixel w danym czasie to albo wyswietli pusty pixel (w kolorze zaprogramowanym jako error), albo go wylaczy, albo skopiuje kolor jaki byl w poprzednim pixelu.

 

 

2 Poniewaz film fhd a 4k potrzebuje wiecej Giga bitow na sekunde. 1 giga bit czyli tysiac milionow informacji (0 czy 1) na sekunde. Czym dluzszy miedziak tym dluzsza droge musi pokonac bit, miedziak ma odpowiedni opor, czyli dluzyszy kabel tym dluzszy opor tym dluzsze opoznienie informacji. Jak nie dostanie informacji na czas = blad. 

 

3. Sama zmiana czy pomylka 1 czy 0 nie sprawi ze komputer wyswietli co innego. 

Poniewaz w zaleznosci jaka architekture mamy 16 bitowa czy 64 bitowa tyle bitow sklada sie na jedne slowo.  Sa jeszcze bity zgodnosci ktore potwierdzaja czy dane slowo zostalo zapisane poprawnie. Sa jeszcze sprzezenia zwrotne potwierdzajace prawidlowosc slowa.

Wiec system z duzym prawdopodobienstwem wie, kiedy nastapila pomylka albo doszlo do zaklocenia. 

 

Zeby zmienic kolor jednego pixela z niebieskiego na jasno niebieski, nie wystarczy zmiana jednej 1 czy 0. Potrzeba zmiany kilku tysiecy odpowiednich 0 i 1 w konkretnym miejscu i czasie.   Jest to nie mozliwe. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.