Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery 6.1/ew.7.1 do ~2000zł


Azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przeglądałem występujące tu tematy pokrewne z mnie interesującym, jednakże wiele z nich jest nazwijmy to "mało aktualnych".

Na dniach mam zamiar wyposażyć się w zestawik kina domowego:) Ustawione będzie w pomieszczeniu mającym ~25m. kw.

Glosniki juz mam: przednie JAMO E370 (2,5 drożny, basreflex, 140/200W, 8 Ohm), centalny: E 3CEN, satelity: E 3SUR oraz subwoofer E 3SUB (sub ma moc 70W, central i satelity 70/100W - nie wiem czy to potrzebne, ale pisze:)).

 

I teraz najważniejsze - jaki amplituner do tego?? Przeglądając narazie ofertę będącą na Allegro, najbardziej w gre chyba wchodzą:

HARMAN KARDON AVR-230

DENON AVR-2105

ONKYO TX-DS797.THX Sel. 6,1 (jako jedyny chyba z THX, ale za to 2,5 letni - reszta jest nowiutka)

YAMAHA RXV-750

Onkyo TX-601

ONKYO TX SR502

ew. PIONEER VSX 814

 

I co znaczy że amplitunery mają moc np 6x90W?? Rozumiem że to moc przypadająca na każdy kanał? Czyli wówczasz z 200W mocy głośników przednich, wykorzystywane będzie maksymalnie tylko 90??!!Przepraszam za lakoniczność pytań - dopiero wkraczam w świat audio - i o wszystko kiedys trzeba pierwszy raz zapytać:)

 

I do tego chciałbym jakieś DVD odtwarzające DivX/XviD itp, ale czytające napisy w formacie TXT (gdyż nie chciałoby mi się przerabiać wszystkich filmów które mam już na płytach). Najlepszym w takim przypadku byłby chyba którys z nowszych KISS'ów? Ciekawy jestem - czy nie ucierpi na tym jakość obrazu i dźwięku? Czy jest aż taka różnica że zwykły przeciętnik, domowy uzytkownik, rażony tą różnicą będzie?

 

Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie informacje.

Tymczasem pozdrawiam i zycze miłego dnia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wyszukiwarke - mysle ze na temat kazdego z wymienionych przez ciebie ampli jest dosc duzo opinii. druga sprawa jest taka ze w wielu przypadkach kazdy chwali to co ma dlatego jesli masz mozliwosc odsluchu zestawow w domu to wybierz taki ktorego brzmienie ci odpowiada. nie sugeruj sie tylko opiniami innych poniewaz to co moze sie jednym podobac dla ciebie moze byc kicha. jesli chodzi o moc to nie sugeruj sie tym ze ktos podaje np 7x 130 W czy 7x200W bo w wiekszosci przypadkow to jest sciema i chwyt marketingowy. w rzeczywistosci jest to duzo mniej. jedni producenci podaja jak jest naprawde a inni nie. dla porownania yamaha 650 ma chyba w rzeczywistosci porywnywalna moc do h/k 230, w kazdym razie jesli jest roznica to niewielka. a sprawdz sobie ile podaje yamaha a ile h/k. Przyklady dotyczace innych producentow mozna mnozyc. Takze niektore dane producenta traktuj z przymruzeniem oka - najlepiej odsluchaj i potestuj klocki jesli masz taka mozliwosc i na tej podstawie dokonaj wyboru.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzilo moc ta sama a w cyferkach diametralna roznica. jedni podaja faktyczna moc jak h/k a inni podaja co podaja i jak ktos o tym nie wie to moze sie zrobic w jajo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moce podawane przez producentów w materiałach trzeba traktować dość swobodnie. Jest jednak pewien sposób na bardzo przybliżone obliczenie mocy faktycznej wzmacniacza.

Od poboru mocy (podawany na tylnym panelu) należy odjąć 50-70 W, na zasilanie wszystkich układów i to co zostanie podzielić na ilość wzmacniaczy. Wynik daje orientację do czego zdolne są poszczególne amplitunery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem się podzielić w tym temacie moim doświadczeniem:

kupilem 3 tygodnie temu amplituner (czwarty w życiu) marki DENON AVR 2105. Po miesięcznej katordze w salonach audio,oraz wylizanym monitorze na aukcjach allegro,musiałem wybrać ten model bo nie było innej alternatywy.

w odsłuchach jedynie harman miał coś do powiedzenia a reszta to masówka.DENON jest tak solidnym klocem że przypomina mi mój dawny wzmacniacz PIONEERA A-07 który był dłuższy niż szerszy ale nie o tym.....YAMAHA zagrala tak bezczelnie brzydko że umarłbym z żalu jak bym ją kupił,PIONEK 814 to zabawka z podłym odpustowym , wyświetlaczem i o nieokreślonej gamie dzwięku. Podobał mi się MARANTZ ale 30 minut prób uruchomienia jego dobiło mnie. Harman grał pięknie w stereo,wprost wzorcowo ale tylko na B&W , i trochę na tannoyach ale te były malutkie więc...Kupiłem w ciemno bez odsłuchu na allegro DENONA 2105 ,przedtem miałem TECHNICSA 950 i dopiero teraz zagrały mi głośniki. DIRECT STEREO jest IDEALNE basów i wysokich tyle ile trzeba,wokal PETERA GABRIELA idealny - nic dodać nic ująć - warunek dobre i mocne głośniki.ten amplituner nie wymięka przy gałce VOLUME on pnie coraz głośniej bez opanowania.REWELACJA. KINO DOMOWE szczególnie DTS ----bardzo bogata scena dzwiękowa - bez męczenia walącym subwoferem . NAPRAWDĘ POLECAM TEN AMPLITUNER

RESZTA SPRZĘTU KTÓRY POSIADAM TO:

KOLUMNY GŁÓWNE - CANTON LE 190

CENTRALNY - CANTON LE-105

TYŁ GŁÓWNY - TECHNICS SBT---....coś tam

TYŁ DODATKOWY - SHERWOOD --...COŚ TAM --- w każdym razie kolumny tylne obie pary dość pokażne

SUBWOFER - TONSIL 200 niestety ale będzie do wymiany jak uslyszę lepszy

 

pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo....o takie wypowiedzi właśnie mi chodziło, choć oczywiście za wszystkie bardzo dziękuje i czekam na więcej, gdyz decyzja jeszcze nie zapadła:)

O ile walorów słuchowych nikt mi tu obiektywnie nie opisze i oczywistym jest że samemu muszę obejść co sie tylko da i odsluchać w zestawie i warunkach najbardziej zbliżonym do mojego.

 

Jednak jak sie ma strona techniczna? Bo te wszystkie parametry w katalogach podawane, cyferki i literki ze wszystkich alfabetów świata - co jest ważne, na co patrzeć, co jest przydatne - co powoduje że jeden apmli jest TECHNICZNIE lepszy od drugiego?? Bo powiedzmy przy wyborze stosunek walorów czysto odsłuchowych do możliwości technicznych będzie się miał mniej więcej 60 do 40.

KD ma mieć przeznaczenie typowo filmowo/muzyczne (muzyka raczej szybka, klubowa, ala techno/dance, ale tez rock itd). Audiofilem az takim nie jestem, i nie stać mnie na taki sprzęt jaki można kupić - tylko chciałbym mieć za dobre pieniądze (tj powiedzmy ~ 4500zł) porządny zestawik;)

 

I jeszcze jedno - w aktualnych tematach o zestawach kin domowych nigdzie nie znalazłem nic o sprzęcie czy konkretnie głośnikach firmy JAMO. Czyżby nie cieszyły się z jakichś powodów dobra reputacja? Jakie są ich zalety a jakie wady w porównaniu z konkurencją? osobiście do niedawna miałem sprzęt widoczny na zdjęciu poniżej, wlasnie z glosnikami JAMO Studio 180, i bardzo mi się podobało jak grały, stąd mój obecny wybór na JAMO E370+surroundy, central i sub z serii E3.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, informacje czy nawet dobre chęci;)

[obrazekLUKASZ-256715_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych parametrów technicznych.....wszystko co reklamują to bzdura,przynajmniej nie w taki sposób powinni opisywać urządzenia.wzmacniacze osiągają moce rzędu 100 watt na kanał ale chyba w jakichś szczytowych przesterowanych przebiegach sygnału.

jak wielki musiałby być transformator? jaki kabel musiałby zasilać taki AVR?

harman pisze o linii wysokoprądowej 35 A w najniższym modelu - niewiem czy ogólnie czy na kanał ale przyjmując że na cały AVR --- to z prawa OHMA wyniknie że P=U * I a więc P=230*35=8050 VA a nie wierzę że ma taki transformator wbudowany.

zresztą to by było bardzo drogie kino domowe w eksploatacji !!!

reasumując - nie warto patrzeć na parametry elektryczne sprzętu lepiej na techniczne i konstrukcyjne tzn. obudowa,solidność wykonania,serwis,ilość potrzebnych i ilość bzdurnych gadżetów itp.....

A tak w zasadzie to liczy się tylko brzmienie i tylko to warto docenić !!!

kiedyś miałem zbudowany wzmacniacz lampowy z bodajże sześciu lamp, całość była zamocowana na bakelitowej płycie i wyglądała koszmarnie , poza tym groził mi poparzeniem i porażeniem elektr. ale wiele bym dał żeby mieć teraz taki amplituner z siedmioma takimi końcówkami mocy mimo iż miał chyba 2 X 10 watt

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>harman pisze o linii wysokoprądowej 35 A w najniższym modelu - niewiem czy ogólnie czy na kanał ale

>przyjmując że na cały AVR --- to z prawa OHMA wyniknie że P=U * I a więc P=230*35=8050 VA a nie

>wierzę że ma taki transformator wbudowany.

IMHO w srodku amplitunera i na wyjściu nie ma 230 V, tylko duużo mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry być może pofolgowałem z tymi wyliczeniami -oczywiście o ile się nie mylę ok 20-60 volt co daje i tak od 800 do 2000 watt przy takim prądzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panów!

 

ja nie tak dawno mialem podobny problem - co kupic amplituner czy wzmacniacz i tuner a moze przedwzmacniacz koncowke mocy i tuner.... z racji ceny wybralem pierwszy wariant i tu zaczely sie schody. glownie slucham progresywnego rocka - pink flotd, marillion , jazzu pat metheny, czasem black sabbath a nawet lat 80 tych. w moim przypadku odpadla yamaha odsluchiwalem 3 modele - 440, 450, i chyba starszy 396 - wszystkie zagraly mi zbyt ciemno i malo ekspresyjnie, tranjemty moim zdaniem slabo oddaja a selektywnosc slaba, denon za ostry mimo super wykonania, pioneer za jasna gora mam wrazenie ze poza odtwarzaczami pds 505 z mechanizmem talerzykowym chyba sciagnietym od teaca vrds, mi nie odpowiadaja. do harmana nie mialem dojscia- recenzje dobre ale coz...

no i najwazniejsze odsluchalem marantza sr 5400 i to bylo to selektywnosc przestrzen, detaliczne wysokie nie przerysowane, i kapitalne wykonanie mimo ze made in china - kupilem sr5500 rozni sie nieznacznie dzwiek ten sam co w 5400

tak wiec polecam ten model do tego czego ja slucham, czyli glownie do stereo... a koncerty na dvd dopiero zbieram...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku,naprawde nie rozumiem ludzi którzy kupuja amplituner 5 kanałowy czy tez 6 itd zeby słuchac głównie na tym sprzecie muzyki w 2 kanałach.Jaki jest tu sens miec do tego tyle koncówek mocy duzo gorszej jakosci od 2 porzadnych jesli sie wykorzystuje 2 kanały?Przeciez koncerty najlepiej oglada sie w 2 kanałach a nie 5.Co innego filmy.Wiec wytłumaczcie mi:).Napewno nie chodzi o cene,poniewaz sa tanie i dobre wzmaki jak i tunery jakoscia kilka krotnie przewyzszajace ampli do KD jesli chodzi o muzyke w stereo.Ja wiem ze KD jest teraz trendy ale trzeba sie troszke opamietac,prawda??Tak wiec tego zycze wszystkim bedacym na kupnie ampli KD do słuchania w stereo i ogladania koncertów:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maxaudio

ja tak sobie wyliczylem ze moc na kanal przy jednakowym obciazeniu 5 kanalow

to ok 15-16 % calkowitego poboru mocy

na podst testow w Audio

czyli moc calkowita 600 W to na jeden kanal ok 90W

byc moze sie myle ale tak mi wychodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pawel_P

To by się właściwie zgadzało. Z Twoich analiz wynika, że rzeczywista moc na kanał jest nieco mniejsza niż wyliczona według mojego uproszczenia. Ważna jest to, że nie można uzyskać, przy wysterowaniu wszystkich kanałów równocześnie, sumarycznie większej mocy niż nominalnie podany pobór mocy urządzenia.

 

>Elfan

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Wzmacniacz czy amplituner KD to kompromis, ale chęć posiadania wszystkiego w jak najlepszej jakości to ludzka cecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, widze wszyscy się do tej mocy przyczepili - a ja tylko ciekaw byłem, skąd ta różnorodność (podawanej mocy głośników do mocy ampli) - nie mam jakichś ambicji żeby najgłośniejszy na osiedlu być :|

 

Jeszcze raz zatem proszę osoby które się na tym znają (bo sprzedawcy w sklepie mi mówią: "zalety...no wie Pan, srebrny, ładny wyświetlacz...:|) o mniej lub bardziej rozwinięte opinie/porównania następujących ampli

 

ONKYO TX-SR 601 E

 

HARMAN KARDON AVR-230

 

DENON AVR-2105

 

Koda AV600

 

YAMAHA RXV-750

 

ONKYO TX-SR502E

 

PIONEER VSX 814

 

Co do odsłuchu to wiadomo, sam sobie porównam i ocenię. Tutaj prosiłbym o opinię, jakieś wady/zalety, wskazanie na to co ważne a co mniej - od technicznej/konstrukcyjnej strony, co który potrafi.

Jeszcze raz przypomnę że podpięte do niego będą kolumny JAMO E370 + E 3CEN + E 3SUR + E3SUB. Na lepsze jakieś mnie nie stać obecnie, a w tej klasie ~2000zł za cały komplet, nie słyszałem o lepszych (też "technicznie", bo jak wspomniałem, odsłuch tu pomijamy).

 

Za pomoc i wszelkie informacje z góry serdecznie dziękuje,

 

Pozdróffka =]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę wpis do wątku Zwierzaka

 

Na Maxaudio, są jeszcze ostanie egzemplarze (ale nówki) ONKYO TX SR601E za 1999 PLN.

Amplituner za wszystko czego potrzeba a, że jest z poprzedniego sezonu, to i cena jest już atrakcyjna (można się targować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam jestem użytkownikiem Onkyo TX-SR 601E i jestem przekonany, że zrobiłem dobry wybór kupując ten a nie inny klocek.

Kupiłem go nie dawno więc cena jego była już naprawdę atrakcyjna. Wcześniej miałem również amplituner Onkyo 494 i muszę przyzanć, że przeskok klasowy był spory ( mimo to uważam ze poprzedi model za tą kasę był rónież super udany. Jako pierwswszy na świecie miał ProLogic II )

Możesz pomyśleć , że chwalę Onkyo bo taki sprzęt posiadam i nie jestem obiektywny. Otóż nic bardziej błędnego. Przed kupnem pierwszrego ampa jak i 601-ki naprawdę dużo słuchałem innych modeli Yamahy Denonów i H/K poza tym mam sporo kumpli, którzy posiadają sprzęty różnych marek i szczerze Ci powiem, że 601 bił w swojej klasie całą konkurencję na łeb. Nie będę teraz się rozpisywał czym się charakteryzuje i jakie ma bajery ( a ma ich dużo) bo i tak musisz sam go posłuchać natomiast daję Ci sygnał ,że to klocek wart uwagi w porównaniu z konkurencją szczególnie teraz gdy jego cena jest bardzo konkurencyjna. A jeśli chodzi o samą firmę Onkyo to pierwsze nieodparte wrażenie jest takie ,że jest to sprzęt wyjątkowo solidnie wykonany za czym, co miłe, idzie bardzo dobra jakość dźwięku zarówno w stereo jak i w Kinie domowym.

Pozdrawiam i życzę owocnych łowów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokles,powiadasz ze powala onkyo konkurencje na łeb,hymm no dziwne.....:) moze Tobie sie tak wydawało,i Ci jego brzmienie podpasowało??bo jak ja słuchałem o600 to nie było jakiejś powalajacej róznicy i zakupiłem y640.......no ale to było o600 a nie 601,moze w czyms jest lepsza 601:)

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - z tymi klockami do muzyki napewno jest różnie ! każdy chwali swoje a to i tak jest inaczej.....nie będzie amplituner Kowalskiego grał tak samo jak u Nowaka ,pomimo że jest identyczny. to jest niemożliwe.

każdy ma inne kolumny ,kable,pomieszczenie i w końcu zmysły słuchowe.

co do brzmienia to trzeba go doświadczyć a nie sugerować.

poza tym doczepię się do ONKYO - panel przedni jest dziwnie frezowany (struktura jego) - efektem są mocno poodbijane paluchy i brzydki wygląd.niestety to wpływa na jakość wykonania.zresztą nie tylko ONKYO.a poza tym pweien sprzęt się lubi a inny dla naszych zmysłów jest brzydki.

 

ps. ciekawy jestem czy to wzmacniacz gra czy kolumna,jak sądzicie? chyba kolumna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze gra kolumna,tylko dobry wzmacniacz jej w tym bardzo pomaga i pozwala z kolumny wycisnac co sie da najlepszego.No i to tez po troche zalezne jest jakie sa kolumny,czy maja w sobie jakis potencjał czy tez z kazda elektronika zagraja swietnie,wiec tak uogólnic sie nie da.Ale ja raczej stawiam na to ze kolumna jest wazniejsza a wzmacniacz dobrej klasy zaraz po kolumnach.Chociaz z drugiej strony jak podłączyłem swój nowy nabytek to pomyslałem ze wzmacniacz moze zdziałac naprawde cuda z konkretna kolumna.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby coś powiedzieć o tym zestawie:

ampli TEAC AG-10D + dvd TEAC DV-7D + głośniki M-AUDIO HTS 501.

 

(tylko nie mówcie prosze że muszę sam odsłuchać:) bo to już wiem;])

 

Na MaxAudio taki zestaw jest przeceniony z 5299zł na 2699zł :| To wg mnie spoooooooora obniżka:)

 

Tutaj dokładne linki do zestawu, i do danych technicznych/opisu sprzętu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Gdzieś czytałem artykuł właśnie na temat nowych ampli firmy TEAC, że całkiem całkiem są:)

 

A dla wzrokowców jeszcze fotka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, fotka jest tutaj:)

[obrazekLUKASZ-261675_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj wieksze fotki ampli, dvd i glośnikow;)

[obrazekLUKASZ-261681_1.JPG] [obrazekLUKASZ-261681_2.JPG] [obrazekLUKASZ-261681_3.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6154-100009802 1170264494_thumb.JPG

post-6154-100009803 1170264492_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

wiem ze to juz jakis czs temu byl ten temat ale ja prywatnie @yaca

Chodzi mi o instrucje PL do DENON AVR 2105. Moze masz mozliwosc zrobic ksero, scan lub sprzedac oryginal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie co lepiej zagra w STEREO z Wharfedale 9.1 ?

 

- Yamaha RX-V559 o realnej mocy 2x129 W ( pomiar z miesięcznika AUDIO ) [ Yamaha nie ma trybu BI-AMP więc 4x 70 W zmierzone się do niczego nie nada )

 

- Pioneer VSX-916 o realnej mocy 4x75 W BI-AMP ( przy 2 kanałach ma 2x100 ale ma BI-AMP więc myślę że lepiej będzie w tym trybie )

 

Podałęm max moc zmierzoną ( przy THD+N 1% 8 ohm 1khz ) abyście mieli wyobrażenie o realnych możliwościach zasilania w tych amplitunerach. Wiem że słąbe zasilanie ( też rezerwa wysokoprądowa ) powoduje beznadziejny bas. Jednak te ampli powinny sobie jakoś poradzić z solidnym napędzeniem małych 2-ch głośników podstawkowych...

 

Nie chcę wzmacniacza stereo bo one nie mają wejścia cyfrowego a szkoda mi dodatkowych 400 PLN na kartę z dobrymi przetwornikami, poza tym na analogu są problemy ( komputer emituje zakłócenia - większe bądź mniejsze ale zawsze - na cyfrze nie ma to negatywnego wpływu )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.