Skocz do zawartości
IGNORED

Pianocraft E-600 vs JVC EX-A1


marcus02

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

co myslicie o porownaniu tych 2 produktow, ktore lepiej graja, oba sa w podobnej cenie i o podobnych rozmiarach

no i czy rzeczywiscie ta drewniana membrana w jvc jest jakas odjazdowa, co lepiej wybrac ???

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem i slyszalem oba te zestawy (niestety, Yamahe w MM, a JVC w Saturnie, wiec nie mozna nazwac tego odsluchem).

Pianocrafta wszyscy znaja, wiec nie ma co opisywac.

JVC wyglada bardzo solidnie i porzadnie. Absolutnie nie mozna miec zastrzezen, co do jakosci wykonania. Glosniczki dzieki drewnianej obudowie tez wygladaja nieprzecietnie ladnie. Mnie najbardziej ciekawila jednak ta drewniana membrana. Chwile tego posluchalem i niestety sie zawiodlem. Bardzo mi sie nie podobalo. Dzwiek byl ciemny, matowy, brak szczegolow. Sporo dosyc niskiego basu (pamietac nalezy o wielkiosci kolumn i srednicy glosniczka). Srednica dosyc ladna i miekka, ale troche schowana. Wysokich tonow brak. Sadze, ze najwieksza ciekawostka tego zestawu, czyli drewniane glosniki, to niestety jego najwieksza wada. Wydaje mi sie, ze po dodaniu jakiejs kopulki mialoby szanse to zagrac duzo lepiej, a tak to mozna kupic ten zestaw tylko jako ciekawostke. Ciekawi mnie takze, jak brzmi sama elektronika z jakimis lepszymi kolumnami.

Mimo, ze bardzo lubie firme JVC, majac do wyboru obydwa zestawy, bralbym bez wahania Pianocrafta.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w calej rozciaglosci. Porownywalem bezposrednio. Nawet w kombinacji "odwroconej" oraz z innymi monitorami (MA B2 i Dana 506). Chyba tylko w kombinacji z B2 JVC wypada mozliwie podobnie, choc wciaz inaczej. Wydaje mi sie, ze to juz nie tylko kwestia kolumienek. Calosc w PC600 jest ogolnie wysmienita i raczej nie do pobicia (jak na razie). Wyrazam tu tylko swoja opinie, wiec prosze sie ze mna nie klocic ;-) Kazdy ma innego kota i lubi inne rybki ;-)

pozdra

daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

..kupilem JVC EX-A1 ze wzgledu na miniaturowe rozmiary i super wyglad a takze mozliwosc odtwarzania wielu formatow..dzwiekiem wydobywajacym sie z tej maszynki specjalnie sie nie zachwycam..stoi raczej jako ozdobnik w kuchni przy tv i sluzy glownie jako odbiornik radiowy i odtwarzacz dvd oraz jpeg/mp3..kupilem w megamedia za ok 2500zl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.