Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, andaudion napisał:

Napędy DVD dają w ten sposób potężne "narzędzie"

Nie.

Pod koniec płyty standardu  CD audio dla niższych prędkości obrotowych napęd DVD przystosowany do większych obrotów gubi się.

Mechanizm jest gorszy.

(Niż ten dedykowany do formatu z płytą CD audio).

Godzinę temu, andaudion napisał:

programy komputerowe były nagrywane jako dane

płyty CD Audio to dane muzyczne

To są 2 całkowicie różne sprawy

Bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I tu masz rację- większości na tym Forum wystarcza mp3.
Kiedyś byłem świadkiem, jak gościu na odsłuchach w obecności około 20 osób, na bardzo drogim sprzęcie nie dawał za wygraną upierając się że mp3 ma przewagę na wysokich, bo są bardziej wyraziste i że najsłabiej wypada w tym aspekcie SACD bo tu z kolei wysokie są zbyt analogowe a przecie nie o to w cyfrze chodzi.
I to by było na tyle.
Powodzenia w rozwijaniu 16 bitów.

Płyta audio to dane. Format ich zapisu jest inny niz w przypadku płyty "z plikami" ale to nadal zera i jedynki.
Te zera i jedynki mozna "przeliczyc" na sumy kontrolme i porownac z innymi uzytkownikami - jesli sumy sa tozsame, nastąpił odczyt (posze o ripowaniu) zgodny z innymi uzytkownikami. Jesli tych uzytkownikow jest kilku mamy prawo sadzic ze odczyt jest prawidlowy.
Jeden bit błedny rozjedzie sume kontrolną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, yacool1975 napisał:

natknąłem sie niedawno na Twoj stary poradnik nt lampizacji sony cdc 625

Nic mi nie wiadomo o tym jakoby istniał model Sony CDC-625. Ergo, takowego poradnika nigdy nie sporządziłem. 
Opisałem natomiast kiedyś sposób na lampizację Denona DCD635 opartego na 2xPCM61. Można oczywiście wziąć na warsztat innego cedeka opartego na PCM61 lub pokrewnych (PCM56, AD1851, AD1856, AD1860, AD1861).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sam sygnał audio na cd rowniez ma symy kontrolne ktore pozwalają na wychwytywanie i probe korekcji lub powtorny odczyt.

Nic mi nie wiadomo o tym jakoby istniał model Sony CDC-625. Ergo, takowego poradnika nigdy nie sporządziłem. 
Opisałem natomiast kiedyś sposób na lampizację Denona DCD635 opartego na 2xPCM61. Można oczywiście wziąć na warsztat innego cedeka opartego na PCM61 lub pokrewnych (PCM56, AD1851, AD1856, AD1860, AD1861).

Racja, denon. Trzymając sie tej rodziny chipow mozna zastosowac ten sam uklad lampowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tymi samymi wartościami elementów. 
Układ można zastosować również do innych konwerterów z wyjściami prądowymi, ale trzeba będzie zmienić wartości rezystorów konwersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, McGyver napisał:

 

Przyznasz, że przytaczanie zdjęcia złotej płyty na dowód, że nie było srebrnych to logika wysokiego poziomu, nieosiągalna dla naszego miłośnika jasnowidzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andaudion napisał:

Warstwa nośna wykonana ze złota powoduje, że promień lasera ulega idealnemu wręcz odbiciu zapewniając - w odróżnieniu od płyt aluminiowych, a więc o strukturze gruboziarnistej - idealne odwzorowanie i odczytanie informacji.

A widział Kolega zdjęcia mikroskopowe płyty klasycznej "aluminiowej" i tej z warstwą złota lub srebra jako lustro? W ubiegłym wieku takie zdjęcia opublikował jeden z periodyków niemieckich. Na tych zdjęciach najlepiej technicznie wyglądała płyta z warstwą aluminiową. Możliwe że trwałość tej "złotej" była większa (wtedy nikt się nad tym nie zastanawiał), ale jakość wizualna pitów była najlepsza na "aluminiowej", druga była płyta z warstwą srebra a trzecia dopiero złota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, z tymi samymi wartościami elementów. 
Układ można zastosować również do innych konwerterów z wyjściami prądowymi, ale trzeba będzie zmienić wartości rezystorów konwersji.

Dzieki. Czy w razie pytan mogę się odezwac w tamtym wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, yacool1975 napisał:

Czy w razie pytan mogę się odezwac w tamtym wątku?

Nie, lepiej na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

A widział Kolega zdjęcia mikroskopowe płyty klasycznej "aluminiowej" i tej z warstwą złota lub srebra jako lustro?

A jak się ma wielkość atomów Al, Ag i Au do wielkości pitow? Są porównywalne do czegokolwiek na płycie, np głębokości pitu, czy chociaż promienia krzywizny krawędzi pitu?

A może po prostu chodzi o trwałość płyty, bo czasem warstwa metaliczna reaguje z lakierem i powstają brzydkie plamy, co nie dotyczy jednak złota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, andaudion napisał:

 

jak ktoś chce mieć możliwie najlepszą jakość płyty CD Audio to kupuje płyty CD 24k Gold po około 200zł za sztukę, lub płyty wyprodukowane z domieszką srebra po około 600zł za sztukę. Oficjalnie są to na dzień dzisiejszy płyty uznawane za najlepsze na świecie.

Większych bzdetów dawno nie czytałem. ?

6 godzin temu, andaudion napisał:

 

Proszę poświęcić naprawdę chwilę czasu na samodokształcanie. Ja naprawdę nie chcę być złośliwy, ale zrozumcie jak ktoś pisze że nie ma złotych płyt (takich wyprodukowanych z użyciem prawdziwego złot0 to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, porlick napisał:

A może po prostu chodzi o trwałość płyty, bo czasem warstwa metaliczna reaguje z lakierem i powstają brzydkie plamy, co nie dotyczy jednak złota?

Trwałość to oczywiście będzie zaleta, ale wielu użytkowników sugeruje lepsze brzmienie a producenci też takie sugestie pomijają milczeniem a płyty grają identycznie. Kiedyś miałem przyjemność porównać "D.S.O.T.M." Pink Floyd w wersji z warstwą alu. i tą złotą. Ta złota jak pamiętam bez wyrównania grała na pierwszy rzut ucha nieco ciszej, ale oczywiście to nie była wina złotej warstwy tylko prawdopodobnie nieco innego masteringu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xetras napisał:

Nie.

Pod koniec płyty standardu  CD audio dla niższych prędkości obrotowych napęd DVD przystosowany do większych obrotów gubi się.

Mechanizm jest gorszy.

(Niż ten dedykowany do formatu z płytą CD audio).

Bzdura.

To Ty piszesz bzdury, w najdroższych odtwarzaczach CD wstawia się napędy DVD wykorzystując ich większą predkość w celu kilkukrotnego wczytania danych zanim zostaną odtworzone, a Ty piszesz że to gorsze napędy.

Aby naprawić zawierającą błedy tłoczoną płytę CD musisz użyć nagrywarki DVD żeby te błędy naprawić.

16 godzin temu, rafal735r napisał:

Większych bzdetów dawno nie czytałem. ?

??

To posłuczaj jak nie słuchałeś, zamieściłem linki, kup sobie kilka płyt 24KGold z MFSL czy innych, często nagranych w HDCD. Posłuchaj złotych płyt SACD na drogim sprzęcie, naprawdę świat audio nie ogranicza się do Zenka i dobrej zmiany.

21 godzin temu, Lech36 napisał:

A widział Kolega zdjęcia mikroskopowe płyty klasycznej "aluminiowej" i tej z warstwą złota lub srebra jako lustro? W ubiegłym wieku takie zdjęcia opublikował jeden z periodyków niemieckich. Na tych zdjęciach najlepiej technicznie wyglądała płyta z warstwą aluminiową. Możliwe że trwałość tej "złotej" była większa (wtedy nikt się nad tym nie zastanawiał), ale jakość wizualna pitów była najlepsza na "aluminiowej", druga była płyta z warstwą srebra a trzecia dopiero złota.

A może opublikuj te bzdury, może coś nawet opatentujesz. To co piszesz to są bzdury roku na naszym Forum.

Cały świat fonograficzny zabija się żeby wydać płytę na złocie, żeby lepiej zagrała, a Ty jako wyrocznia stwierdzasz że to na nic, że wystarczy zwykła płyta z Biedronki za 9,90zł i po sprawie.

Zauważ że tu są audiofile szukający czegoś więcej niż 16 bitów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, andaudion napisał:

To Ty piszesz bzdury, w najdroższych odtwarzaczach CD wstawia się napędy DVD wykorzystując ich większą predkość w celu kilkukrotnego wczytania danych zanim zostaną odtworzone, a Ty piszesz że to gorsze napędy.

Aby naprawić zawierającą błedy tłoczoną płytę CD musisz użyć nagrywarki DVD żeby te błędy naprawić.

To posłuczaj jak nie słuchałeś, zamieściłem linki, kup sobie kilka płyt 24KGold z MFSL czy innych, często nagranych w HDCD. Posłuchaj złotych płyt SACD na drogim sprzęcie, naprawdę świat audio nie ogranicza się do Zenka i dobrej zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) We wnętrzu panuje porządek i korzystny podział na trzy sekcje - napędu, przetwornika oraz zasilacza. Mechanizm jest mocno zmodyfi kowanym
czytnikiem płyt DVD, w "14" odczytuje krążki SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, yacool1975 napisał:


Płyta audio to dane. Format ich zapisu jest inny niz w przypadku płyty "z plikami" ale to nadal zera i jedynki.
Te zera i jedynki mozna "przeliczyc" na sumy kontrolme i porownac z innymi uzytkownikami - jesli sumy sa tozsame, nastąpił odczyt (posze o ripowaniu) zgodny z innymi uzytkownikami. Jesli tych uzytkownikow jest kilku mamy prawo sadzic ze odczyt jest prawidlowy.
Jeden bit błedny rozjedzie sume kontrolną.

Nic podobnego, płyta CD Audio to strumień danych muzycznych, gdzie żadne sumy kontrolne (w uproszczeniu) nie mają żadnego znaczenia. Błędów na tłoczonych płytach CD Audio są tysiące i chodzi tylko i wyłącznie o zapewnienie płynności strumienia danych, by można było słuchać muzyki.

Im mniej jest błędów zapełnionych sztucznie przez system korekcji (kłania się RedBook) tym lepsza jakość dźwięku. Stąd poszukiwania jak najlepszych transportów, stąd stosowanie w odtwarzaczach CD napędów DVD itd.

Gdyby było tak pięknie jak piszesz to każdy odtwarzacz CD czy DVD z marketu zagrałby na każdej płycie tłoczonej czy CDR identycznie (zakładając że mamy ten sam DAC), a tak nie jest.

5 minut temu, Marcinus napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) We wnętrzu panuje porządek i korzystny podział na trzy sekcje - napędu, przetwornika oraz zasilacza. Mechanizm jest mocno zmodyfi kowanym
czytnikiem płyt DVD, w "14" odczytuje krążki SACD.

Dokładnie o tym pisałem. Ze świeczką szukać nowych odtwarzaczy CD które są w stanie NATYWNIE odczytywać płyty CD.

Czasem trafiają się w odtwarzaczach przyciski pozwalające na natywny odsłuch płyt CD, natomiast w większości przypadków płyta CD odczytywana jest przez napęd DVD, dane są zamieniane w locie na 32/384 (Cambridge Audio i inne) lub DSD (Ayion i inne) i dopiero wtedy dekodowane.

Myślimy że słuchamy płyty CD a faktycznie słuchamy gęstych plików.

Zresztą to samo każdy z nas może sobie zrobić w komputerze, takie rzeczy robi Foobar, jriver  i każdy inny program.

To samo dotyczy każdego w miarę nowego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, andaudion napisał:

A może opublikuj te bzdury, może coś nawet opatentujesz.

Zajrzyj do archiwalnych numerów Stereoplay-a lub niemieckiego Audio z ubiegłego wieku. Tam były publikowane te "bzdury". Sam byłem zaskoczony tymi obrazkami. Niestety nie pomogę Koledze ustalić w okolicach jakiego czasu w ubiegłym wieku była ta publikacja. Trzeba zacząć szukać od momentu pojawienia pierwszych produktów CD ze złotą powłoką. Oczywiście te lekko "rozmazane"/nieostre pity nie wpływały na obwiednię analogową sygnału na wyjściu audio urządzenia na których używało się tych płyt.

31 minut temu, andaudion napisał:

Zauważ że tu są audiofile szukający czegoś więcej niż 16 bitów...

 Sam do takich należę, ale uważam że 16 bitów w domu zapewnia wystarczającą rozpiętość dynamiki. Wyższe formaty są potrzebne w studio w celu zapewnienia rezerwy od przesterowania przetworników przy rejestracji muzyki która może być nieprzewidywalna pod względem rozpiętości dynamicznej. Audiofile lubią dużo, ale rzadko za tym idzie potrzeba zrozumienia dlaczego.

20 minut temu, andaudion napisał:

Błędów na tłoczonych płytach CD Audio są tysiące i chodzi tylko i wyłącznie o zapewnienie płynności strumienia danych, by można było słuchać muzyki.

Jakby tak było to nie dałoby się z CD zainstalować żadnego programu komputerowego. Ja jeszcze nigdy nie trafiłem na wadliwą płytę instalacyjną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak z tymi płytami jest ,warto kupować dalej CD czy jakiś inny nośnik, winyl czy co ,dla mnie winyl brzmi najgorzej ,aczkolwiek bywają dobrze nagrane ale do CD im daleko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, caleb66 napisał:

To w końcu jak z tymi płytami jest ,warto kupować dalej CD czy jakiś inny nośnik,

To zależy od filozofii indywidualnej hobbysty i jego wiedzy technicznej z różnych dziedzin audio od studia nagraniowego poczynając. Oczywiście chodzi o wiedzę hobbystyczną którą można nabyć np. czytając to lub inne forum. Są takie bardziej ukierunkowane na technikę i starające się omijać "teorie" o niezbadanych przez naukę zjawiskach fizycznych w technice sprzętu audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy posłuchać i stwierdzić czy dżwięk z CD pasuje czy też nie pasuje, chociaż to jest wszystko śmieszne co wy tu wypisujecie, bo jakość jakości nierówna i to obojętnie z jakiego nośnika. Złe nagranie, płaskie i beż życia tak samo będzie beznadziejnie brzmieć z CD jak i z SACD oraz innych formatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To zależy od filozofii indywidualnej hobbysty i jego wiedzy technicznej z różnych dziedzin audio od studia nagraniowego poczynając. Oczywiście chodzi o wiedzę hobbystyczną którą można nabyć np. czytając to lub inne forum. Są takie bardziej ukierunkowane na technikę i starające się omijać "teorię" o niezbadanych przez naukę zjawiskach fizycznych w technice sprzętu audio. 
Po co mi wiedza hobbystyczna ,średnio mnie to obchodzi aczkolwiek ten kolega wyżej co pisał o "danych muzycznych" mocno mnie zaintrygował bo do dnia dzisiejszego byłem przekonany że na płytach CD muzyka zapisana jest w postaci zer i jedynek a nie nut . Interesuje mnie brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowa dla jakości jest realizacja nagrania, potem pozostaje kwestia jego zapisania na nośniku czyli tzw. taśma matka, w dalszej kolejności mamy kopie z tej taśmy. A najczęściej mamy do czynienia z kopią z kopii,  kopii ....... . No ale jak nagranie od samego początku jest skopane to nic mu nie pomoże czy to będzie na CD czy winylu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb66 napisał:

Po co mi wiedza hobbystyczna

Po to żeby nie brodzić w audio voodoo, ale są tacy co to lubią tym jest potrzebna wiedza tylko w bardzo ograniczonym zakresie.

2 minuty temu, caleb66 napisał:

bo do dnia dzisiejszego byłem przekonany że na płytach CD muzyka zapisana jest w postaci zer i jedynek a nie nut . Interesuje mnie brzmienie .

I lepiej nie zmieniać tego przekonania bo jest w tej dziedzinie prawidłowe. Z tym na nośnikach analogowych też muzyka nie jest zapisana w postaci nut. Nuty są tylko dla muzyków operujących prawdziwymi instrumentami. 

11 minut temu, Chicago napisał:

Złe nagranie, płaskie i beż życia tak samo będzie beznadziejnie brzmieć z CD jak i z SACD oraz innych formatów.

Pod warunkiem że do produkcji SACD nie będzie użyty materiał po retuszu masteringu a to chyba jest działanie dosyć standardowe w przypadku ponownego wydawania tego samego materiału na innym nośniku. Tak przynajmniej głosi fama. W końcu trzeba hobbystę czymś skusić żeby wydał drugi raz kasę na to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plyty CD która brzmią słabo zimno i szaro a mam też takie które brzmią rewelacyjnie kolorowo dźwięki fruwaja po pokoju np Lenny kravitz mama said plyta wzór do naśladowania bardzo dobra do porównań sprzętu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Chicago napisał:

A nie wystarczy posłuchać i stwierdzić czy dżwięk z CD pasuje czy też nie pasuje,

Wystarczy, ale nie wszystkim, są tacy co twierdzą że podwyższenie formatu z założenia przynosi słyszalną poprawę.

2 minuty temu, caleb66 napisał:

Mam plyty CD która brzmią słabo zimno i szaro a mam też takie które brzmią rewelacyjnie kolorowo dźwięki fruwaja po pokoju np Lenny kravitz mama said plyta wzór do naśladowania bardzo dobra do porównań sprzętu .

Też mam takie płyty/pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andaudion napisał:

kilkukrotnego wczytania danych zanim zostaną odtworzone

Ile trzeba zmitrężyć bez sensu ?bDo tego czasu mi się odechce słuchać.

Wolę "plug &play".bWczytuję tracklistę i od razu odtwarzacz ma bujać.

Czasu szkoda na dyrdymały. Nie jestem cierpliwy. Przy setkach płyt podmiana na kolejną za długo by trwała.

Maksimum to parę sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie o tym pisałem. Ze świeczką szukać nowych odtwarzaczy CD które są w stanie NATYWNIE odczytywać płyty CD.
Czasem trafiają się w odtwarzaczach przyciski pozwalające na natywny odsłuch płyt CD, natomiast w większości przypadków płyta CD odczytywana jest przez napęd DVD, dane są zamieniane w locie na 32/384 (Cambridge Audio i inne) lub DSD (Ayion i inne) i dopiero wtedy dekodowane.
Myślimy że słuchamy płyty CD a faktycznie słuchamy gęstych plików.
Zresztą to samo każdy z nas może sobie zrobić w komputerze, takie rzeczy robi Foobar, jriver  i każdy inny program.
To samo dotyczy każdego w miarę nowego DACa.

Piszesz z dużą pewnoscią siebie, ale mijasz sie z prawdą.

Doczytaj w tym RedBook jak się odbywa taka korekcja i na jakiej podstawie mozna uznac błąd odczytu. Jak będzie trudno, to uzupełnik słowkiem Circ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andaudion napisał:

świat audio nie ogranicza się do Zenka i dobrej zmiany.

Po co to ?

Banałów oszczędź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andaudion napisał:

w większości przypadków płyta CD odczytywana jest przez napęd DVD, dane są zamieniane w locie na 32/384 (Cambridge Audio i inne) lub DSD (Ayion i inne) i dopiero wtedy dekodowane.

Brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andaudion napisał:

Błędów na tłoczonych płytach CD Audio są tysiące

Ponieważ unosimy się w oparach absurdu, to dorzucę trochę mgły - to jest guru audiofilstwa, także ten ?

"Powszechne uważa się, że błędy danych obniżają jakość dźwięku, jednak niekorygowane błędy są rzadkimi zdarzeniami. Nawet wówczas gdy płyta zawiera setki błędów niemożliwych do naprawienia, nie wpłyną na jakiekolwiek aspekty jakości dźwięku..." 

"Nie ma żadnych dowodów na to, że dyski o niższym poziomie błędów (poprawione błędy) brzmią inaczej niż dyski wysokim poziomie błędu. Wszystko, co powoduje różnice w jakości dźwięku pomiędzy płytami CD, nie jest błędem danych..."

"Metalizowane złotem płyty (jak w przypadku opisywanej Zekix Chesky) mają często więcej błędów i gorszą jakość sygnału HF niż wersja z powłoką aluminiową..." 

"płyty CD zawierające te same „1” i „0” dają różne poziomy jakości dźwięku. Te różnice dźwiękowe nie są spowodowane błędami danych, jak powszechnie się uważa..." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.