Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, xetras napisał:

Daft Punk - Random Access Memories na przykład.

Na winylu to nędza (w porównaniu do CD).

PS.

Przecież chyba miks przeznaczony na inny nośnik.

Z tą nędzą to przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, broniasz napisał:

Z tą nędzą to przesada.

Zależy na jakim winylu. Nędzny system analogowy zagra nędznie, ale bardzo wysokiej klasy często gra lepiej od CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SOM JAKIEŚ PŁYTY DIAMENTOWE ALBO PLATYNOWE?

PODOBNO LEPSZE OD GOLD. 

Godzinę temu, broniasz napisał:

Z tą nędzą to przesada.

Ten album ogólnie to jest trochę przebasowany i taki aż za cukierkowy. Miękki i budyniowaty ? brakuje pazura, dynamiki, powietrza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, broniasz napisał:

Z tą nędzą to przesada.

Owszem, ale ja tak czasami zerojedynkowo, dokuczliwie serwuję opinię.

Najpierw słyszałem CD, a potem u kogoś kto na winyla się napalił, mocno się rozczarowałem.

Spodziewałem się czegoś lepszego, innego a niespełnienie oczekiwań pozostaje w pamięci na długo. Pewnie i przesadzona reakcja zaszła u mnie.

Nie jestem jakimś zafiksowanym na płyty CD ale zwykle one mi wystarczają. Ktoś tu pisał, że zajęcie się winylami na poważnie, to konieczność wydania większej kasy. 

I na płyty i na gramofon. No to się z nim zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zależy na jakim winylu. Nędzny system analogowy zagra nędznie, ale bardzo wysokiej klasy często gra lepiej od CD.
Sa i bardzo wysokiej klasy odtwarzacze CD które zjedzą i wypluja każdy patefon ,pod względem szczegółów, sceny ,rozdzielczości, głębi i barwy dźwięku CD wygrywa ,żaden patefon tak nie zagra ,zawsze trochę potrzeszczy poszumi i zniekształci dźwięk. Mam to wiem jak duża różnica jest choćby w głębi sceny i rozdzielczości i smażeniu w tle ktore w CD nie występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, caleb66 napisał:

Sa i bardzo wysokiej klasy odtwarzacze CD które zjedzą i wypluja każdy patefon

Z tym bym polemizował. 

 

21 minut temu, caleb66 napisał:

pod względem szczegółów, sceny ,rozdzielczości, głębi i barwy dźwięku CD wygrywa ,żaden patefon tak nie zagra

Z tym też bym polemizował.

 

21 minut temu, caleb66 napisał:

żaden patefon tak nie zagra ,zawsze trochę potrzeszczy poszumi i zniekształci dźwięk. Mam to wiem jak duża różnica jest choćby w głębi sceny i rozdzielczości i smażeniu w tle ktore w CD nie występuje.

A ostrzegałem że mylisz zakłócenia ze zniekształceniami. 

Aczkolwiek prawdą jest że z w miarę niedrogiego, dobrego cedeka da się uzyskać wysoce satysfakcjonującą jakość dźwięku, zestaw gramofonowy (czyli kręcioł plus ramię, odpowiednia wkładka, i odpowiedni phonostage) zdolny do zapewnienia porównywalnej jakości będzie kilkakrotnie droższy niż cedek. Dochodzi do tego jeszcze konieczność umiejętnej kalibracji zestawu gramofonowego (nie każdy to potrafi, a źle skalibrowane gramofony grają źle), i mamy wysyp takich opinii jak powyższa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z czym polemizować, patefony przestały być produkowane po pierwszej wojnie światowej, raczej nietrudno uzyskać lepsze brzmienie. Chyba, że słuchamy kanału S płyt stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak lubisz to sobie słuchaj winyli ja też czasami słucham, tylko mi chodzi o to że lepszy jest nośnik CD od winyla i tyle w temacie ,winyl da się zgrać idealnie na cd a odwrotnie ciężko będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb66 napisał:

winyl da się zgrać idealnie na cd a odwrotnie ciężko będzie

Ależ argument ?

Mam te same płtyt na CD i winylu. I powiem ci że jednak bardziej ( do dżezu) pasuje mi jednak winyl. Nawet z jego trzaskami.

A swoja drogą słuchałem zestawu który zawstydziłby większosc forumowych cedeków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ależ argument
Mam te same płtyt na CD i winylu. I powiem ci że jednak bardziej ( do dżezu) pasuje mi jednak winyl. Nawet z jego trzaskami.
A swoja drogą słuchałem zestawu który zawstydziłby większosc forumowych cedeków
Ja lubię kasety magnetofonowe ,też mają swój urok ,można patrzeć godzinami jak się kręcą kolka w kieszeni i gra bardzo przyjemnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb66 napisał:
2 godziny temu, M-K napisał:
Ależ argument

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Mam te same płtyt na CD i winylu. I powiem ci że jednak bardziej ( do dżezu) pasuje mi jednak winyl. Nawet z jego trzaskami.
A swoja drogą słuchałem zestawu który zawstydziłby większosc forumowych cedeków emoji846.png

Ja lubię kasety magnetofonowe ,też mają swój urok ,można patrzeć godzinami jak się kręcą kolka w kieszeni i gra bardzo przyjemnie .

A podczas nagrywania można się poczuć jak realizator dźwięku za konsoletą- te wskaźniki, diodki... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, caleb66 napisał:

winyl da się zgrać idealnie na cd a odwrotnie ciężko będzie

Zgrać się da, ale słychać że to nie idzie z winyla tylko z cyfry. Dopiero format 24/96 zaczyna przypominać brzmienie winyla, 16/44.1 jest za słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, bogdan_ napisał:

Zgrać się da, ale słychać że to nie idzie z winyla tylko z cyfry. Dopiero format 24/96 zaczyna przypominać brzmienie winyla, 16/44.1 jest za słaby.

Jeśli o mnie chodzi, to mnie bardziej winyla przypomina 1bit z DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bogdan_ napisał:

Zgrać się da, ale słychać że to nie idzie z winyla tylko z cyfry. Dopiero format 24/96 zaczyna przypominać brzmienie winyla, 16/44.1 jest za słaby.

Nie nie przypomina. Ale widocznie twój system zbyt uśrednia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to winyl nie ma prawa grać lepiej. Jakiego kozaka byście nie podstawili, to możliwościami odtworzenia dźwięku, do pięt nawet nie podskoczy najgorszemu CD. Co najwyżej winyl może się komuś bardziej podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, caleb66 napisał:

Gra identycznie nawet na mp3 320 ,macie popsute systemy jak wam winyl gra lepiej .

Mp3 to do samochodu, gówniany dźwięk, byle coś cykało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Przede wszystkim to winyl nie ma prawa grać lepiej. Jakiego kozaka byście nie podstawili, to możliwościami odtworzenia dźwięku, do pięt nawet nie podskoczy najgorszemu CD.

Piramidalne brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mp3 to do samochodu, gówniany dźwięk, byle coś cykało.
W ślepym teście nie odróżnisz mp3 320 od SACD ,od winylu plik można odróżnić bo zwykle jest zniekształcony dzwiek i trzeszczy , a gadka taka jak wyżej to dobra w saloniku dla ludzi którzy wierzą bo udowodnić nie potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, caleb66 napisał:

,od winylu plik można odróżnić bo zwykle jest zniekształcony dzwiek

Skoro masz takie doświadczenia z winylem to świadczy to tylko o tym, że miałeś styczność wyłącznie z jakimś szmelcem,
a nie z porządnym sprzętem do odtwarzania płyt winylowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz takie doświadczenia z winylem to świadczy to tylko o tym, że miałeś styczność wyłącznie z jakimś szmelcem,
a nie z porządnym sprzętem do odtwarzania płyt winylowych. 
Na audio szoł był patefon za 300 tys. a grał jak taki za max 2,5 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, caleb66 napisał:

Gra identycznie nawet na mp3 320 ,macie popsute systemy jak wam winyl gra lepiej .

Jestem ciekaw jaki kolega ma system, że mp3 tak dobrze gra, też bym chciał taki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw jaki kolega ma system, że mp3 tak dobrze gra, też bym chciał taki.
Skromny system mam ale gra bardzo fajnie ,tak jak chciałem, dźwięk nasycony ,przestrzenny ,kolorowy ,do tego stopnia że jak włączam telewizor po odsłuchu to mam wrażenie że jest czarno bialy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 14:58, Lech36 napisał:

Zajrzyj do archiwalnych numerów Stereoplay-a lub niemieckiego Audio z ubiegłego wieku. Tam były publikowane te "bzdury". Sam byłem zaskoczony tymi obrazkami. Niestety nie pomogę Koledze ustalić w okolicach jakiego czasu w ubiegłym wieku była ta publikacja. Trzeba zacząć szukać od momentu pojawienia pierwszych produktów CD ze złotą powłoką. Oczywiście te lekko "rozmazane"/nieostre pity nie wpływały na obwiednię analogową sygnału na wyjściu audio urządzenia na których używało się tych płyt.

 Sam do takich należę, ale uważam że 16 bitów w domu zapewnia wystarczającą rozpiętość dynamiki. Wyższe formaty są potrzebne w studio w celu zapewnienia rezerwy od przesterowania przetworników przy rejestracji muzyki która może być nieprzewidywalna pod względem rozpiętości dynamicznej. Audiofile lubią dużo, ale rzadko za tym idzie potrzeba zrozumienia dlaczego.

Jakby tak było to nie dałoby się z CD zainstalować żadnego programu komputerowego. Ja jeszcze nigdy nie trafiłem na wadliwą płytę instalacyjną. 

Piszesz o przesterowaniu ? Czy to dowcip ?

Człowieku posłuchaj sobie najnowszej płyty Rogera Watersa Us+Them ale nie z gęstego pliku czy płyty BluRay tylko z 16 bitowej płyty CD- to koszmar jaki tam jest przester, jaki Loudnes War. Słyszałeś kiedyś Loudness War na płycie BluRay bo ja nigdy. Słyszałeś kiedys taka jakość z płyty CD jak z prawdziwej BluRa ? Oczywiście mówimy o tym samym DACu to chyba jasne !

Sam mam z sentymentu około 500 płyt CD łącznie z HDCD, XRCD czy SACD, ale to n ie znaczy że mam to wychwalać. Płyta CD nigdy nie zabrzmi tak jak plik DSD512 bo to fizycznie niemozliwe, nawet jak połowa tego forum puści baka...

No to mi sie udało, niezłe co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, andaudion napisał:

Piszesz o przesterowaniu ? Czy to dowcip ?

Człowieku posłuchaj sobie najnowszej płyty Rogera Watersa Us+Them ale nie z gęstego pliku czy płyty BluRay tylko z 16 bitowej płyty CD- to koszmar jaki tam jest przester, jaki Loudnes War. Słyszałeś kiedyś Loudness War na płycie BluRay bo ja nigdy. Słyszałeś kiedys taka jakość z płyty CD jak z prawdziwej BluRa ? Oczywiście mówimy o tym samym DACu to chyba jasne !

Sam mam z sentymentu około 500 płyt CD łącznie z HDCD, XRCD czy SACD, ale to n ie znaczy że mam to wychwalać. Płyta CD nigdy nie zabrzmi tak jak plik DSD512 bo to fizycznie niemozliwe, nawet jak połowa tego forum puści baka...

No to mi sie udało, niezłe co ?

Problem w tym, że już spora część tego forum, puszcza bąki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb66 napisał:
2 godziny temu, Marcinus napisał:
Jestem ciekaw jaki kolega ma system, że mp3 tak dobrze gra, też bym chciał taki.

Skromny system mam ale gra bardzo fajnie ,tak jak chciałem, dźwięk nasycony ,przestrzenny ,kolorowy ,do tego stopnia że jak włączam telewizor po odsłuchu to mam wrażenie że jest czarno bialy .

Niestety mp3 nie może poprawnie zagrać. Oficjalnie w ubiegłym roku mp3 zostało oficjalnie zakazane na swiecie w związku z wykrytym uszkadzaniem słuchu.

To oficjalnia informacja i proszę chociaż tego nie negujcie, bo pomyslę że to Forum to juz naprawdę tylko dobra zmiana diskopolo.

Ludzie albo zaczniemy, jak przystało na audiofilskie Forum słuchać muzyki w najlepszej jakości, albo zmieńmy nazwę na www.badziewstereo.pl

1 minutę temu, Marcinus napisał:

Problem w tym, że już spora część tego forum, puszcza bąki ?

To że spora część tego Forum to dobra zmiana diskopolo niczego nie tłumaczy.

Jak pisałem powyżej, albo zaczniemy słuchać muzyki w dobrej jakości, albo 16 bitowe badziewie z CD zostanie z nami do końca fizycznych nośników, a potem już tylko pliki.

Pamietajmy że w studiach nagraniowych nie ma płyt CD- ani jednej. 

Tam są przeogromne zasoby gęstych plików PCM i DSD, tyle że producenci ciągle wydają wszystko na poczciwym CD bo gawiedzi to wystarczy.

Mało tego zobaczcie że nasz dział hiend juz dawno przeszedł na gęste pliki i superdrogie odtwarzacze Ayona, czy inne  SACD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, andaudion napisał:

Niestety mp3 nie może poprawnie zagrać. Oficjalnie w ubiegłym roku mp3 zostało oficjalnie zakazane na swiecie w związku z wykrytym uszkadzaniem słuchu.

To oficjalnia informacja i proszę chociaż tego nie negujcie, bo pomyslę że to Forum to juz naprawdę tylko dobra zmiana diskopolo.

Ludzie albo zaczniemy, jak przystało na audiofilskie Forum słuchać muzyki w najlepszej jakości, albo zmieńmy nazwę na www.badziewstereo.pl

Z tym zakazem mp3 to chyba trochę przesadziłeś. Z resztą się zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.