Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, caleb66 napisał:
3 godziny temu, dudek1 napisał:
Raczej na oczy, bo na tym to polega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
 

No nie gadaj ze odtwarzacz za 100 zł gra ci tak samo jak za 5 tys.

Nie martw się kolego. Nawet jak Ty sam nie odróżnisz, to zawsze możesz powiedzieć, że CD za 100 i za 5000 mają podobną sygnaturę brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie ktoś zauważył że jednak płyta CD ma błędy, czyli że nie ma 2 identycznych płyt CD, nie da się skopiować płyty CD w 100 procentach itd.

Bzdura.
Czym innym jest odczyt "na zywo" w playerze cd, czym innym odczyt w trakcie ripu, ktory moze zostac wielokrotnie powtorzony i w razie potrzeby skorygowany.
Oczywiscie zniszczona plyta to skutecznie uniemozliwi. Programy ripujące mają wiecej algorytmów naprawczych.

Jak mozna to udowodnic?
Wystarczy ze dwie osoby zripują na swoich systemach tę samą płytę i porównają pliki wynikowe bit po bicie. Bardzo latwe do wykonania i co wiecej - praktykowane. Ludzie to robią i nie trzeba (o zgrozo!) sorzetu za miliony monet. Moze zamiast stawiac tak kategoryczne tezy sprobujesz takiego testu?

Co moze byc problemem, to dobre jakosciowo wypalenie kopii, ale to juz zupelnie inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się kolego. Nawet jak Ty sam nie odróżnisz, to zawsze możesz powiedzieć, że CD za 100 i za 5000 mają podobną sygnaturę brzmienia.
Właśnie o to chodzi ze ten za 100 gra pozornie lepiej ,tak cukierkowo kolorowo ale po dokładniejszym wsluchaniu stwierdzić można ze to jedna wielka paćka bez ładu i składu, brak odstępow i brak tego mitycznego czarnego tła co ten droższy, obydwa podłączone miałem do jednego wzmacniacza i ta sama płytę wrzuciłem bo mam dwie takie same i tylko przelaczalem i jest miazga jeżeli chodzi o rozdzielczość i ich poszczególne barwy ,ten tani powoduje u mnie duży dyskomfort w słuchaniu, nie żebym był snobem i na tanim nie słucham tylko tu słychać spore różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yacool1975 napisał:


Bzdura.
Czym innym jest odczyt "na zywo" w playerze cd, czym innym odczyt w trakcie ripu, ktory moze zostac wielokrotnie powtorzony i w razie potrzeby skorygowany.
Oczywiscie zniszczona plyta to skutecznie uniemozliwi. Programy ripujące mają wiecej algorytmów naprawczych.

Jak mozna to udowodnic?
Wystarczy ze dwie osoby zripują na swoich systemach tę samą płytę i porównają pliki wynikowe bit po bicie. Bardzo latwe do wykonania i co wiecej - praktykowane. Ludzie to robią i nie trzeba (o zgrozo!) sorzetu za miliony monet. Moze zamiast stawiac tak kategoryczne tezy sprobujesz takiego testu?

Co moze byc problemem, to dobre jakosciowo wypalenie kopii, ale to juz zupelnie inna historia.

Człowieku czytaj ze zrozumieniem, błagam !

Pisałem wyraźnie, że wystarczy zrobić kopię kiepskiej jakości płyty CD (np. porysowanej), na doskonałej nagrywarce komputerowej, do tego na złotej płycie CDR i otrzymamy, dzięki naprawie błędów odczytu które są nieuniknione na zwykłym odtwarzaczu z racji porysowania płyty i otrzymamy kopię lepszą od oryginału.

Czy teraz jasne ?

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nie martw się kolego. Nawet jak Ty sam nie odróżnisz, to zawsze możesz powiedzieć, że CD za 100 i za 5000 mają podobną sygnaturę brzmienia.

Właśnie dlatego prosiłem tu wszystkich o pisanie prady, o pilnowanie i napietnowanie tych wszystkich wpisów typu każda płyta CD gra tak samo niezależnie od wydania, płyta CDR zagra zawsze tak samo jak oryginał bo to kopia 1do 1, że płyta CD Gold za 200-500zł to tylko żółta farba bez domieszki prawdziwego złota i podobne bzdury.

Ludzie dbajmy o poziom tego Forum bo dochodzi do tego, że na forum samochodowym ludzie bardzie dbają o jakość sprzętu audio niż tu na audiostereo. Niedlugo dojdzie do tego że w samochodach ludzie będą słuchać w jakości DSD1024 czy PCM 32/1536 (patrz nowy temat w zakładce hiend), a "audiofile" rodem z audiostereo bedą się masturbować 16 bitami z CDRów.

Żal dupsko ściska....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego prosiłem tu wszystkich o pisanie prady, o pilnowanie i napietnowanie tych wszystkich wpisów typu każda płyta CD gra tak samo niezależnie od wydania, płyta CDR zagra zawsze tak samo jak oryginał bo to kopia 1do 1, że płyta CD Gold za 200-500zł to tylko żółta farba bez domieszki prawdziwego złota i podobne bzdury.
Ludzie dbajmy o poziom tego Forum bo dochodzi do tego, że na forum samochodowym ludzie bardzie dbają o jakość sprzętu audio niż tu na audiostereo. Niedlugo dojdzie do tego że w samochodach ludzie będą słuchać w jakości DSD1024 czy PCM 32/1536 (patrz nowy temat w zakładce hiend), a "audiofile" rodem z audiostereo bedą się masturbować 16 bitami z CDRów.
Żal dupsko ściska....
A po co ci więcej niż te 16 bit ,jak i tak tego nie odróżnisz, telewizor 4 k też ma tylko wtedy sens gdy jest odpowiedniej wielkości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, andaudion napisał:

Pisałem wyraźnie, że wystarczy zrobić kopię kiepskiej jakości płyty CD (np. porysowanej), na doskonałej nagrywarce komputerowej, do tego na złotej płycie CDR i otrzymamy, dzięki naprawie błędów odczytu które są nieuniknione na zwykłym odtwarzaczu z racji porysowania płyty i otrzymamy kopię lepszą od oryginału.

Czy teraz jasne ?

Dopóki kopia na CDr gra bez przeszkód (bez zacięć, ciszy, "czkawki", gubienia ścieżki) oznacza, że poziom błędów, nawet jak tam sobie są, na nic nie wpływa i Ty (tylko słuchając) też o tm nie wiesz, że te błędy tam są. Dopiero jak Ci program je policzy, wtedy wiesz i ...wtedy od razu gorzej "gra".

Czy teraz jasne? (pytanie retoryczne, w Twoim przypadku, niestety bez szans)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, andaudion napisał:

dochodzi do tego, że na forum samochodowym ludzie bardzie dbają o jakość sprzętu audio niż tu na audiostereo

Tam nie piszę - wolę jednoślady.

Dbanie o jakość z formatem zapisu nie ma logicznej korelacji.

Żadnej.

PS.

Sprzęt to tylko narzędzie. Skoro bywa niefunkcjonalne, czyli nie spełnia obietnic reklamowych to się wtedy nie nadaje.

Na szczęście wybór sprzętu jest, co prawda trudniejszy i droższy, ale jest.

13 godzin temu, andaudion napisał:

wystarczy zrobić kopię kiepskiej jakości płyty CD (np. porysowanej) na doskonałej nagrywarce komputerowej 

Cyfra nie jest doskonała jako format, a nawet daleka od tego.

P.S.

Radio też takie nie jest, ale jest najbliżej. 

(Kuźva, tylko te ich limitery dynamiki) Brr ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andaudion napisał:

płyta CD Gold za 200-500zł to tylko żółta farba bez domieszki prawdziwego złota i podobne bzdury.

Bzdur nie pisz, myślisz że świstak maluje złotą olejnicą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cyfra nie jest doskonała jako format, a nawet daleka od tego.
P.S.
Radio też takie nie jest, ale jest najbliżej. 
(Kuźva, tylko te ich limitery dynamiki) Brr
Jest doskonała, problem jedynie jest z odtworzeniem tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kazik II napisał:

Bzdur nie pisz, myślisz że świstak maluje złotą olejnicą ?

Dokładnie tak myslę, to prawdziwe 24 K złoto, ale Ty słuchaj dalej swojego diskopolo dobrej zmiany wprost z gęstego mp3.....

2 godziny temu, caleb66 napisał:
5 godzin temu, xetras napisał:
Cyfra nie jest doskonała jako format, a nawet daleka od tego.
P.S.
Radio też takie nie jest, ale jest najbliżej. 
(Kuźva, tylko te ich limitery dynamiki) Brr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest doskonała, problem jedynie jest z odtworzeniem tego

Cyfra jest doskonała, dowodem TV 8K która już opanowuje świat. Niedługo każdy z nas bedzie miał to cudeńko w domu, wielu juz kupiło, bo to żadna nowość.

Problem tylko z audio, jak czytam tu na audiofilskim forum, że mp3 ludziom wystarcza, czy jakieś CD to wymiękam. Mało tego ludzie tu wprost piszą że każda kopia CD wypala się 1 do 1 na CDR, to dopiero bzdury.

Ludzie zrubcie coś , bo tego się czytać nie da !

Cyfra audio to na dzień dzisiejszy DSD1024, dla mp3 to lata świetlne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, andaudion napisał:

Cyfra jest doskonała, dowodem TV

 Wolę naturalność,zwłaszcza w dźwiękach, a obrazu może nie być.

Telewizja kłamie.

5 minut temu, andaudion napisał:

zrubcie coś , bo tego się czytać nie da 

Aha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat, czytania prasy "audiofilskiej", zrobiło swoje

 

nie ma co walczyć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę płyt CD, to leciwe pierwsze wydania, parę rys się znajdzie.

O ile Ayon CD10 II jedzie po płytach bez szmerania, to CEC już potrafi dostać czkawki. Kopia zrobiona przez Nero ... w mniejszym stopniu, ale też się potyka, zaś dzięki rip dBpoweramp, który w trybie secure odzyskał co mógł i płyta(kopia) gra bez przeszkód. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, andaudion napisał:

ale Ty słuchaj dalej swojego diskopolo dobrej zmiany

Czy ty, napisałeś już jakiś, choć jeden post w zakładce "muzyka", taki z którego wynika, że nieprzypadkowo i świadomie słuchasz czegoś lepszego niż to co tutaj i teraz komuś "wytykasz"?

56 minut temu, andaudion napisał:

Mało tego ludzie tu wprost piszą że każda kopia CD wypala się 1 do 1 na CDR, to dopiero bzdury.

Ludzie zrubcie coś , bo tego się czytać nie da !

Ty zrób "coś" - najpierw zajrzyj do słownika...bo tego się czytać nie da!  Następnie "ić" stąd!

Nie rób melasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cyfra jest doskonała, dowodem TV 8K która już opanowuje świat. Niedługo każdy z nas bedzie miał to cudeńko w domu, wielu juz kupiło, bo to żadna nowość.
Problem tylko z audio, jak czytam tu na audiofilskim forum, że mp3 ludziom wystarcza, czy jakieś CD to wymiękam. Mało tego ludzie tu wprost piszą że każda kopia CD wypala się 1 do 1 na CDR, to dopiero bzdury.
Ludzie zrubcie coś , bo tego się czytać nie da !
Cyfra audio to na dzień dzisiejszy DSD1024, dla mp3 to lata świetlne.
Dsd na papierze wygląda imponująco a w praktyce nie da się odróżnić od plyty CD, twój słuch to 20 Hz do 20 kHz i to do trzydziestki potem jeszcze mniej ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, caleb66 napisał:
4 godziny temu, andaudion napisał:
Cyfra jest doskonała, dowodem TV 8K która już opanowuje świat. Niedługo każdy z nas bedzie miał to cudeńko w domu, wielu juz kupiło, bo to żadna nowość.
Problem tylko z audio, jak czytam tu na audiofilskim forum, że mp3 ludziom wystarcza, czy jakieś CD to wymiękam. Mało tego ludzie tu wprost piszą że każda kopia CD wypala się 1 do 1 na CDR, to dopiero bzdury.
Ludzie zrubcie coś , bo tego się czytać nie da !
Cyfra audio to na dzień dzisiejszy DSD1024, dla mp3 to lata świetlne.

Dsd na papierze wygląda imponująco a w praktyce nie da się odróżnić od plyty CD, twój słuch to 20 Hz do 20 kHz i to do trzydziestki potem jeszcze mniej ,

Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Słucham DSD z płyt SACD i muszę powiedzieć, że w większości są rewelacyjne. To jest zupełnie inny charakter gęstych plików niż FLAC i może się podobać lub nie, ale na pewno różnią się od zwykłych CD. Poza tym każda płyta, którą posiadam, ma dwie warstwy i bez problemu można porównać warstwę SACD z CD. Jedynym ubolewaniem jest dla mnie fakt, że format się słabo przyjął i niewiele wytwórni nagrywa w tym standardzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 17:45, Maciek333 napisał:

Witam wszystkich, jakiś czas temu kupiłem na targu staroci płyty CD od Pana, który sprzedawał ich dosłownie hurtowe ilości. Płyty jak nowe mimo że z lat 1980-2000 więc początkowo byłem super zadowolony ale po czasie zacząłem się zastanawiać czy to na pewno oryginały. 

Od jednej osoby usłyszałem że płyty te nie mają książeczek więc na 100% są to piraty. Jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o płyty CD, idąc za wskazówkami z internetu sprawdziłem czy z tyłu płyty na nazwijmy to wewnętrznym pierścieniu są jakieś kody (przepraszam ale nie wiem jak to fachowo nazwać) i rzeczywiście na każdej płycie takie są.

Moje pytanie jest takie, czy brak książeczki to znak że płyta to na 100% pirat? Jeżeli nie to jak mogę stwierdzić co właściwie kupiłem? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Koledzy z Forum znają mnie raczej z winylowego zacięcia, ale kompaktów też mam sporo. Jeśli 3,5 tysiaca to "sporo".?

W dyskografii Dire Straits, mam "Love Over Gold" - kupione za równowartość dwóch papierosów na jednej z krakowskich giełd. Pudełko - mocne, "mięsne", książeczka - wypasiona, płyta - brzmi wspaniale.

Gdym czasem robił eksperyment (kumple się pozłazili na słuchanie i flaszkę) i poprosiłem o wskazanie, która z płyt Dire S. jest tłoczona i tłuczona nieoryginalnie i - zwykły pirat, żaden - żaden! nigdy nie wskazał tejże właściwej.

 

Z innej beczki:

Sklep wielgachny - Gilbert Joseph, w Paryżu. Kupuję Jethro Tull "Broadsword & The Beast". Miałem od lat na winylu, ale że to człowiek nie zna dnia ani godziny, gdy baba igłę złamie .... -  kupiłem zatem i - na półkę.

Po kilku latach - słucham tej płytki - no, qwa! - nie do wiary!!!!

Nagranie z płyty winylowej!!!! Owszem - jakość niewiarygodnie wspaniała, wszystkie smaczki na miejscu - miodziuś. A płyta matka - w stanie idealnym. Ale - jednak winyl.

I - przypominam - wielki (jeden z największych w Paryżu) sklep, zero piractwa, poligrafia płyty - bez zarzutu...

?.

 

Tak, kończąc...

Byłem sobie dziś na "jarmarku".

Gdy człowiek kupuje pełną(!!!!!!) dyskografię Tori Amos za 8 euro w stanie mint i większość Heather Nova - za pińć (paczka pecików - 11) - jakże się nie cieszyć i nie uczcić takiej transakcji piweńkiem?

 

Pozdrawiam.

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Gdy człowiek kupuje pełną(!!!!!!) dyskografię Tori Amos za 8 euro w stanie mint i większość Heather Nova - za pińć (paczka pecików - 11) - jakże się nie cieszyć i nie uczcić takiej transakcji piweńkiem?

Mówi się, że rynek weryfikuje wartość przedmiotów.
Trudno się nie zgodzić.

Próbowałem sprzedać swoje płyty CD (na szczęście mam sporo mniej niż Ty) i to jest dramat. Walka z kupującymi na Allegro, bo jest odcisk palca w książeczce a napisałem "stan idealny", numer na płycie nie pasuje do czegoś tam w internecie... Ile czasu straconego.
Koleś w hurcie zaproponował 4zł za sztukę:-(

Dałem spokój, wstawiłem do garażu, jeść nie woła.
Może kiedyś wnuk lub syn sąsiadki będzie się tym interesował...

Fajne jest to, że jak się weźmie taką płytę do ręki to się przypomina kawał życia związanego z jej zakupem. Niesamowite ile tych wspomnień siedzi ukrytych w głowie:-)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto trzymać oryginały. Może kiedyś... za 40-50 lat, Twój wnuk będzie bogaty, gdy odkopie w garażu jakieś stosunkowo rzadkie wydanie ? Przykład kolekcjonerów z USA pokazuje, że wariatów nie brakuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 09:26, iro III napisał:

Dopóki kopia na CDr gra bez przeszkód (bez zacięć, ciszy, "czkawki", gubienia ścieżki) oznacza, że poziom błędów, nawet jak tam sobie są, na nic nie wpływa i Ty (tylko słuchając) też o tm nie wiesz, że te błędy tam są. Dopiero jak Ci program je policzy, wtedy wiesz i ...wtedy od razu gorzej "gra".

Czy teraz jasne? (pytanie retoryczne, w Twoim przypadku, niestety bez szans)

 

Po części zgoda, ale jak sobie tego wypalonego CD-r porównasz z oryginałem, słuchając raz jednego, raz drugiego, to różnice czasem da się usłyszeć

Czy teraz jasne?

W dniu 25.10.2020 o 10:13, xetras napisał:

Cyfra nie jest doskonała jako format, a nawet daleka od tego.

P.S.

Radio też takie nie jest, ale jest najbliżej. 

(Kuźva, tylko te ich limitery dynamiki) Brr ?

??? Czy możesz doprecyzowac o co chodzi z tym radiem?

 

W dniu 24.10.2020 o 22:57, caleb66 napisał:

A po co ci więcej niż te 16 bit ,jak i tak tego nie odróżnisz,

Ja tam słyszę różnicę miedzy Hi-Res a formatem CD, jak sobie porównam jedno z drugim.
Nawet na Tidalu lub Qobuz, spróbuj kiedyś...

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, P4R4D0X napisał:

 

 

Ja tam słyszę różnicę miedzy Hi-Res a formatem CD, jak sobie porównam jedno z drugim.
Nawet na Tidalu lub Qobuz, spróbuj kiedyś...

?

Zależy na czym te płyty CD odtwarzacz ,lepszy odtwarzacz i już nigdy nawet słowem nie wspomnisz o gęstych formatach,na tym forum słyszą nawet bezpieczniki audiofilskie i tego typu audio voodoo ,czytałem nawet że jeden z tych zlotouchych słyszał różnice w zależności od ułożenia kabla głośnikowego ,pisał tu już ktoś ze 30 lat prania mózgu zrobiło swoje ,to prawda 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez caleb66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, caleb66 napisał:

Zależy na czym te płyty CD odtwarzacz ,lepszy odtwarzacz i już nigdy nawet słowem nie wspomnisz o gęstych formatach,na tym forum słyszą nawet bezpieczniki audiofilskie i tego typu audio voodoo ,czytałem nawet że jeden z tych zlotouchych słyszał różnice w zależności od ułożenia kabla głośnikowego ,pisał tu już ktoś ze 30 lat prania mózgu zrobiło swoje ,to prawda 

Co to znaczy lepszy odtwarzacz?
Czy Rotel RCD991AE zalicza się do tych lepszych? Czy nie?
Na Qobuzie czy Tidalu posłuchasz sobie plików cyfrowych w jakości CD i Hi-Res, bez udziału odtwarzacza CD, na tym samym DAC (fakt, mógłby być z tych lepszych). Wystarczy wybierać raz jedną wersję, raz drugą..

Jeśli nie usłyszysz różnicy, to inwestowanie w sprzęt powyżej popularnego technicsa i altusów mija sie z celem ?

19 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Gdym czasem robił eksperyment (kumple się pozłazili na słuchanie i flaszkę) i poprosiłem o wskazanie, która z płyt Dire S. jest tłoczona i tłuczona nieoryginalnie i - zwykły pirat, żaden - żaden! nigdy nie wskazał tejże właściwej.

No jak to było słuchanie z udziałem tej flaszki, to się nie dziwię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaszka (i to niejedna) była potem!

Musiałem jakoś kumpli z szoku wyprowadzić!

?

Pozdrawiam. Jacek.

30 minut temu, P4R4D0X napisał:

No jak to było słuchanie z udziałem tej flaszki, to się nie dziwię ?

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Flaszka (i to niejedna) była potem!

Musiałem jakoś kumpli z szoku wyprowadzić!

?

Pozdrawiam. Jacek.

.

Wzorowo, zatem metodyka badania zachowana, flaszka ZAWSZE PO ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, P4R4D0X napisał:

Wzorowo, zatem metodyka badania zachowana, flaszka ZAWSZE PO ?

Z metodyki nauczania na uczelni miałem ledwo czwórkę.

A i baba była suka...?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, P4R4D0X napisał:

Co to znaczy lepszy odtwarzacz?
Czy Rotel RCD991AE zalicza się do tych lepszych? Czy nie?
Na Qobuzie czy Tidalu posłuchasz sobie plików cyfrowych w jakości CD i Hi-Res, bez udziału odtwarzacza CD, na tym samym DAC (fakt, mógłby być z tych lepszych). Wystarczy wybierać raz jedną wersję, raz drugą..

Jeśli nie usłyszysz różnicy, to inwestowanie w sprzęt powyżej popularnego technicsa i altusów mija sie z celem ?

No jak to było słuchanie z udziałem tej flaszki, to się nie dziwię ?

lepszy to taki ktory ma lepszy transport ,przetwornik i sekcje analogowa ,nie mozesz slyszec roznicy bo to jest niemozliwe do uslyszenia twoimi uszami ,a twoj mozg nie dalby rady tego przetworzyc potem na to co cie interesuje, takze odloz gazetki i lec do biedronki po plyty poki sa po 20 zeta a o hi res zapomnij bo baba w koncu rozwod z toba wezmie ,zlew nie naprawiony a ty 4 odtwarzacz chcesz kupowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, caleb66 napisał:

lepszy to taki ktory ma lepszy transport ,przetwornik i sekcje analogowa ,nie mozesz slyszec roznicy bo to jest niemozliwe do uslyszenia twoimi uszami ,a twoj mozg nie dalby rady tego przetworzyc potem na to co cie interesuje, takze odloz gazetki i lec do biedronki po plyty poki sa po 20 zeta a o hi res zapomnij bo baba w koncu rozwod z toba wezmie ,zlew nie naprawiony a ty 4 odtwarzacz chcesz kupowac

lepszy od czego?

I jak to się ma do porównania plików z serwisu stremujacego muzykę w różnych formatach?

P.S.Niee...na Odtwarzaczach CD sie dawno zatrzymałem, jak już to kolejną lepszą wkładkę do mojego Victora QL-Y66F ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
lepszy od czego?
I jak to się ma do porównania plików z serwisu stremujacego muzykę w różnych formatach?

P.S.Niee...na Odtwarzaczach CD sie dawno zatrzymałem, jak już to kolejną lepszą wkładkę do mojego Victora QLY-66F  
Na analogowych sprzętach te różnice łatwiej wychwycić i można też łatwiej ten dźwięk modelować zeby miód dla uszuf był

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, caleb66 napisał:

lepszy to taki ktory ma lepszy transport ,przetwornik i sekcje analogowa ,nie mozesz slyszec roznicy bo to jest niemozliwe do uslyszenia twoimi uszami ,a twoj mozg nie dalby rady tego przetworzyc potem na to co cie interesuje, takze odloz gazetki i lec do biedronki po plyty poki sa po 20 zeta a o hi res zapomnij bo baba w koncu rozwod z toba wezmie ,zlew nie naprawiony a ty 4 odtwarzacz chcesz kupowac

 

13 minut temu, P4R4D0X napisał:

lepszy od czego?

I jak to się ma do porównania plików z serwisu stremujacego muzykę w różnych formatach?

Ponowię pytanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.