Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, caleb66 napisał:
9 minut temu, P4R4D0X napisał:
 
Ponowię pytanie...

No są np lampowe cedeki inna barwa dźwięku itd

Przypomnę, twierdzisz, że nie możliwe jest usłyszeć różnice odtwarzając pliki Hi-res w porównaniu do formatu CD.

Podpowiedziałem, jak możesz wykonać prosty test. Odnieś sie proszę do tego.

Zainteresowało mnie również od kiedy jakiś odtwarzacz zaliczasz do "dobrych" i czy Rotel 991AE się w nich mieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przypomnę, twierdzisz, że nie możliwe jest usłyszeć różnice odtwarzając pliki Hi-res w porównaniu do formatu CD.
Podpowiedziałem, jak możesz wykonać prosty test. Odnieś sie proszę do tego.
Zainteresowało mnie również od kiedy jakiś odtwarzacz zaliczasz do "dobrych" i czy Rotel 991AE się w nich mieści.
Możliwe jeżeli realizator dźwięku tak zechce ,
Możliwe jest też ze plyta winylowa zagra lepiej od CD, patrz realizator ,i generalnie 44,1 nie powoduje już utraty jakości w słyszalnym zakresie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, caleb66 napisał:

Możliwe jeżeli realizator dźwięku tak zechce ,

Super ? Cieszę się ze realizatorom się chce, bo zazwyczaj trafiam na lepiej brzmiące Hi-res vs CD

23 minuty temu, caleb66 napisał:

Możliwe jest też ze plyta winylowa zagra lepiej od CD, patrz realizator 

Tutaj szczególnie się cieszę, że się realizatorom chce/chciało. Jak mam wybór tego samego tytułu, słucham go z czarnego placka ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, P4R4D0X napisał:

Ja tam słyszę różnicę miedzy Hi-Res a formatem CD, jak sobie porównam jedno z drugim.
Nawet na Tidalu lub Qobuz, spróbuj kiedyś...

Skąd wiesz, że słuchasz tej samej realizacji? Z tego co mi wiadomo, to na nośniki hi-res zazwyczaj idzie inna realizacja niż na CD, a na czarną płytę jeszcze inna.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby serwisy typu Tidal/Quobuz/Spotify dla słuchaczy z tańszym abonamentem "podkręcał" brzmienie. Jest to praktyka popularna i stosowana np w radio, gdzie przed puszczeniem na antenę, tak się ustawia "korektor", żeby zarówno "Cztery pory roku" jak i "Ona tańczy dla mnie" spoko się słuchało w samochodzie, na bluetooth speakerze czy radyjku tranzystorowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, P4R4D0X napisał:

Przypomnę, twierdzisz, że nie możliwe jest usłyszeć różnice odtwarzając pliki Hi-res w porównaniu do formatu CD.

Pomiędzy formatami? Też twierdzę, że nie jest możliwe... w zasadzie nie ja tak twierdzę, a specjaliści. Natomiast usłyszeć różnicę pomiędzy realizacją na CD, a realizacją na hi-res czy czarną płytę nie ma problemu... nawet, jak te dwie ostatnie zgrasz na cd.

1 minutę temu, caleb66 napisał:

To się robi po to żeby zarabiać

Dokładnie! Bo co niby dopłacać za streaming hires, gdyby brzmiał tak samo jak lowres? Wystarczy do streamingu lowres dodać lekki filtr loudness by przeciętny klient był zadowolony, a w hires nic nie zmieniać, by klient wymagający z radością dopłacił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szymon1977 napisał:

Skąd wiesz, że słuchasz tej samej realizacji? Z tego co mi wiadomo, to na nośniki hi-res zazwyczaj idzie inna realizacja niż na CD, a na czarną płytę jeszcze inna.

To oczywiste Watsonie...chciałoby się rzec :).

31 minut temu, szymon1977 napisał:

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby serwisy typu Tidal/Quobuz/Spotify dla słuchaczy z tańszym abonamentem "podkręcał" brzmienie. Jest to praktyka popularna i stosowana np w radio, gdzie przed puszczeniem na antenę, tak się ustawia "korektor", żeby zarówno "Cztery pory roku" jak i "Ona tańczy dla mnie" spoko się słuchało w samochodzie, na bluetooth speakerze czy radyjku tranzystorowym...

Nie wiem, nie korzystam z tańszego abonamentu, a spotify nawet nie biore pod uwagę.
Kwestia byla inna, ale cieszę się że została obalona ? 

Podsumowując, pod zwrotem realizacja mamy oczywiście na myśli maksymalne wykorzystanie medium/nośnika/formatu czy jak to tam jeszcze nazwiemy, w prezentacji tego, co zespól chciał przekazać.

 

I dobrze, że mamy wybór. Dla mało wymagających CD, dla bardziej wymagających z możliwościami sprzętowymi i laryngologicznymi czasem i inne "medium/nośniki/formaty"  ?
I tym optymistycznym akcentem....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tutaj szczególnie się cieszę, że się realizatorom chce/chciało. Jak mam wybór tego samego tytułu, słucham go z czarnego placka .
Za czarny placek trzeba dużo wiecej zapłacić, więc daj ci lepszą realizację na gorszym nośniku, więc teoretycznie otrzymujesz produkt wyższej jakości, to prawda .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb66 napisał:
27 minut temu, P4R4D0X napisał:
Tutaj szczególnie się cieszę, że się realizatorom chce/chciało. Jak mam wybór tego samego tytułu, słucham go z czarnego placka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Za czarny placek trzeba dużo wiecej zapłacić, więc daj ci lepszą realizację na gorszym nośniku, więc teoretycznie otrzymujesz produkt wyższej jakości, to prawda .

Na pewno coś w tym jest w nowych wydaniach, ale jak porównamy vinyle z początku lat 80tych i wcześniej, z ich wznowieniami na CD...zazwyczaj też różowo (dla CD ) nie jest ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na pewno coś w tym jest w nowych wydaniach, ale jak porównamy vinyle z początku lat 80tych i wcześniej, z ich wznowieniami na CD...zazwyczaj też różowo (dla CD ) nie jest  
Sam słyszałem kiedyś u jednego audiofila krory już nie żyje z tego forum jak potrafi zagrać dobry cedek ale on w samo zasilanie wpieprzyl więcej kasy niż ja w cały system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, P4R4D0X napisał:

Czy możesz doprecyzowac o co chodzi z tym radiem?

W latach 80., kiedy Tomasz Szachowski prowadził "Wieczór płytowy" czasami realizator przy emisji omijał limiter.

Uwierz mi że różnica była zauważalna. Poza tym tunery dają falę płynną.

Owszem z cedeków grali, ale meritum leży gdzie indziej.

Tuner z transmisją na żywo na analogowym torze to dla mnie f a l a w czystej postaci.

Czy tu się pomija fazę fali w tych rozważaniach czy nie ?

PS.

Sorry za dygresję. Z mojej strony EOT, bo to kompletnie poza tematem.

Złożenia fal w różnych fazach i kłopoty.

(Rysunek z innego tematu i zakładki, ale innego nie mam pod ręką)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xetras napisał:

W latach 80., kiedy Tomasz Szachowski prowadził "Wieczór płytowy" czasami realizator przy emisji omijał limiter.

Uwierz mi że różnica była zauważalna. Poza tym tunery dają falę płynną.

Owszem z cedeków grali, ale meritum leży gdzie indziej.

Tuner z transmisją na żywo na analogowym torze to dla mnie f a l a w czystej postaci.

Czy tu się pomija fazę fali w tych rozważaniach czy nie ?

W takim ujęciu, tak. Coś jest na rzeczy. Gdy pojawił się sygnał DAB+, wciąż przyjemniejszy dla mnie pozostał FM, o ile grali z rozsądnych nośników jak CD czy vinyl.  A nie playlisty z mp3 ? .  Trochę to dziwne bo osobną kwestią jest przesył sygnału do poszczególnych lokalnych nadajników. Tutaj ponoć leci to dość mocno ograniczonym formatem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, P4R4D0X napisał:

z czarnego placka

The Prodigy startowało na maksisinglach EP 45 rpm. 

Poniekąd celowo bo te masywne bity basowe by głupio im wychodziły na 33 RPM.

1 minutę temu, P4R4D0X napisał:

osobną kwestią jest przesył sygnału do poszczególnych lokalnych nadajników. Tutaj ponoć leci to dość mocno ograniczonym formatem...

Po przejściu na to zwykłe pasmo i rozmnożeniu nadawców już znacznie mniej dbają o jakość, ale stereowektorskop musi być w torze nadawczym.

Ja przerzucam kanały i klasycznego radia używam tylko od czasu do czasu. Nowości szukam raczej na Jutubce. 

A co do transmisji radiowych - Ostatnio - z takich miło wspominanych - to był koncert O.N.A. po płycie "Pieprz" w wersji akustycznej.

(Całe lata temu - inna epoka  to była).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, P4R4D0X napisał:

...pod zwrotem realizacja mamy oczywiście na myśli maksymalne wykorzystanie medium/nośnika/formatu czy jak to tam jeszcze nazwiemy, w prezentacji tego, co zespól chciał przekazać.

Nie my a Ty masz na myśli i oczywiście to Ty jesteś w błędzie. Bo tę samą realizację można nagrać na hires albo CD i brzmieć będzie tak samo. Z powodu marnych technicznych możliwości, ta sama realizacja zgrana na czarną płytę zabrzmi oczywiście inaczej.

18 minut temu, P4R4D0X napisał:

Gdy pojawił się sygnał DAB+, wciąż przyjemniejszy dla mnie pozostał FM, o ile grali z rozsądnych nośników jak CD czy vinyl.  A nie playlisty z mp3 

Na prawdę Ci się wydaje, że radio na pliki z CD przeszło dopiero w momencie przejścia z FM na DAB? Nieźle! BTW radia słucha się fajnie nawet w internetowym streamingu 128kbps, i nie jest to zasługa wysokiej jakości a klimatu.

44 minuty temu, P4R4D0X napisał:

I tym optymistycznym akcentem....:)

Poważnie myślisz, że zakończymy bzdurami, które tu opowiadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie my a Ty masz na myśli i oczywiście to Ty jesteś w błędzie. Bo tę samą realizację można nagrać na hires albo CD i brzmieć będzie tak samo. Z powodu marnych technicznych możliwości, ta sama realizacja zgrana na czarną płytę zabrzmi oczywiście inaczej.

W piętkę gonisz, kreujesz oczywiście możliwe scenariusze, które nic nie wnoszą. Dla mnie i muzyki którą słucham, pewnie całkowicie przypadkiem i niezasłużenie ale szczęśliwie, trafiam na te same tytuły lepiej brzmiące (nazwijmy to z lepszą realizacją) czy to na vinylu, czy Hi-res. To że kombinacje inne są możliwe, też nie jest do konca prawdą. Nie da się tak spier...ić brzmienia na vinylu, jak sie da na CD. 

18 minut temu, szymon1977 napisał:

Na prawdę Ci się wydaje, że radio na pliki z CD przeszło dopiero w momencie przejścia z FM na DAB? Nieźle! BTW radia słucha się fajnie nawet w internetowym streamingu 128kbps, i nie jest to zasługa wysokiej jakości a klimatu.

W UK całe sieci (różne stacje) w mniej popularnych godzinach nadawały (pewnie nadal nadają, ale już nie sprawdzam) JEDNĄ playliste graną z mp3. Na którą z prywatnych stacji bys nie przełączył, leciało dokładnie to samo. I to co najmniej  od 2007r. Audycji gdzie źródłem była plyta CD czy vinyl, to sie jeszcze czasem w BBC zdarzało. O polskich stacjach radiowych nie będę wspominał, ale jeszcze w tym roku w niektórych stacjach źródłem muzyki w audycji była plyta vinylowa.
Gdzieś Ty powiązał DAB+ z CD to nie wiem, ale może to tłumaczyć kompletne niezrozumienie w temacie i poruszanych problemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, P4R4D0X napisał:

W piętkę gonisz, kreujesz oczywiście możliwe scenariusze, które nic nie wnoszą. Dla mnie i muzyki którą słucham, pewnie całkowicie przypadkiem i niezasłużenie ale szczęśliwie, trafiam na te same tytuły lepiej brzmiące (nazwijmy to z lepszą realizacją) czy to na vinylu, czy Hi-res. To że kombinacje inne są możliwe, też nie jest do konca prawdą. Nie da się tak spier...ić brzmienia na vinylu, jak sie da na CD. 

W UK całe sieci (różne stacje) w mniej popularnych godzinach nadawały (pewnie nadal nadają, ale już nie sprawdzam) JEDNĄ playliste graną z mp3. Na którą z prywatnych stacji bys nie przełączył, leciało dokładnie to samo. I to co najmniej  od 2007r. Audycji gdzie źródłem była plyta CD czy vinyl, to sie jeszcze czasem w BBC zdarzało. O polskich stacjach radiowych nie będę wspominał, ale jeszcze w tym roku w niektórych stacjach źródłem muzyki w audycji była plyta vinylowa.
Gdzieś Ty powiązał DAB+ z CD to nie wiem, ale może to tłumaczyć kompletne niezrozumienie w temacie i poruszanych problemach.

Nic się nie przejmuj, kolega Szymon lubi prowokować. Czasem mam wrażenie, że trochę zazdrości tym co słyszą lepiej i więcej. Ogólnie to na pewno przyzwoity gość ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, P4R4D0X napisał:

Gdzieś Ty powiązał DAB+ z CD

Powiązał to żeś Ty, ale MP3 z DAB.

14 minut temu, P4R4D0X napisał:

To że kombinacje inne są możliwe, też nie jest do konca prawdą.

Nic nie kreują, a przypominam niewygodny dla Ciebie fakt, który pomijasz. Otóż zazwyczaj na CD I hires są inne realizacje, co uniemożliwia porównanie wpływu nośnika na brzmienie.

14 minut temu, P4R4D0X napisał:

Nie da się...

Nie pisałem, że wszystko się da, więc...

14 minut temu, P4R4D0X napisał:

...jeszcze w tym roku w niektórych stacjach źródłem muzyki w audycji była plyta vinylowa.

Powtórzę:

42 minuty temu, szymon1977 napisał:

...radia słucha się fajnie nawet w internetowym streamingu 128kbps, i nie jest to zasługa wysokiej jakości a klimatu.

-----

9 minut temu, Marcinus napisał:

...kolega Szymon lubi prowokować.

Nie, ja nie lubię gdy z niedopowiedzeń ktoś kreuje błędny obraz rzeczywistości.

10 minut temu, Marcinus napisał:

Ogólnie to na pewno przyzwoity gość ?.

No cóż, na Forum zazwyczaj się znamy z dyskusji w tematach, na które mamy odmienne zdanie. W realu z przyjemności wypilibyśmy po browarze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, P4R4D0X napisał:

 Nie da się tak spier...ić brzmienia na vinylu, jak sie da na CD. 

Oj da się sp***dolic znacznie bardziej ,na CD spierdolone brzmienie trzeba nagrać już gotowe ,czyli najpierw je sp***dolic a potem nagrać dlatego bo na CD nagrasz wszystko bez problemu i sam format nic nie zmieni ,na winyl trzeba robić specjalne realizacje mastery bo są spore ograniczenia i w dynamice i aamożliwościach zapisu niskich tonów, posluchaj sobie master of puppets matallici na winylu toz to wola o pomstę do nieba ,to jest przykład tej samej realizacji na CD i winylu ,tu winyl nie dał rady .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

Nic nie kreują, a przypominam niewygodny dla Ciebie fakt, który pomijasz. Otóż zazwyczaj na CD I hires są inne realizacje, co uniemożliwia porównanie wpływu nośnika na brzmienie.

Ale jakie te manipulacje pojęciami ma wplyw na lot rakiety? Nie mogę porównać tego samego tytułu na płycie vinylowej z CD, bo są inne realizacje?

Z konia spadłeś?

I to że vinyl brzmi zazwyczaj lepiej to wina realizacji czy ograniczeń w CD?

Czy może traktowania od dluższego czasu konsumentow CD jako debili bez zmyslu muzycznego którym sztucznie trzeba podbić głośnosć i dynamike by jakoś na parchach gralo?
A w ogóle to CD takie cudowne...tylko jakoś ze świecą szukać lepiej brzmiącego CD od innych wymienionych tutaj formatów/nośników :D ...przynajmniej tego czego slucham, bo pewnie wyjątki się znajda.
Mam nawet kandydata ?

 

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Powiązał to żeś Ty, ale MP3 z DAB.

hehehe...jak mówiłem, nie ogarniasz.

Ale ok, temat radia mamy z bańki...

14 minut temu, caleb66 napisał:

 posluchaj sobie master of puppets matallici na winylu toz to wola o pomstę do nieba ,to jest przykład tej samej realizacji na CD i winylu ,tu winyl nie dał rady .

CD też nie dał, a jest wręcz gorzej. Niestety, Metallica przez pierwsze trzy plyty miała kiepskie studio i realizatorów. Po sukcesie trzeciej plyty sytuacja diametralnie sie zmieniła, również na vinylach...i co, dalo sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, caleb66 napisał:

Oj da się sp***dolic znacznie bardziej ,na CD spierdolone brzmienie trzeba nagrać już gotowe ,czyli najpierw je sp***dolic a potem nagrać dlatego bo na CD nagrasz wszystko bez problemu i sam format nic nie zmieni ,na winyl trzeba robić specjalne realizacje mastery bo są spore ograniczenia i w dynamice i aamożliwościach zapisu niskich tonów, posluchaj sobie master of puppets matallici na winylu toz to wola o pomstę do nieba ,to jest przykład tej samej realizacji na CD i winylu ,tu winyl nie dał rady .

Uwielbiam Metallicę i Master Of Puppets, ale niestety każda realizacja słuchana na w miarę przyzwoitym sprzęcie jest nieciekawa. Pamiętam jak czekałem na wydanie masterowanej wersji, niestety nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb66 napisał:

na CD spierdolone brzmienie trzeba nagrać już gotowe ,czyli najpierw je sp***dolic a potem nagrać dlatego bo na CD nagrasz wszystko bez problemu i sam format nic nie zmieni ,na winyl trzeba robić specjalne realizacje mastery bo są spore ograniczenia i w dynamice i aamożliwościach zapisu niskich tonów, 

Ano własnie, na CD da się spier...ić bardziej...:)

2 minuty temu, Marcinus napisał:

Uwielbiam Metallicę i Master Of Puppets, ale niestety każda realizacja słuchana na w miarę przyzwoitym sprzęcie jest nieciekawa. Pamiętam jak czekałem na wydanie masterowanej wersji, niestety nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej ?

O to to, dlatego ja pozostalem na pierwszych wydaniach z eopki, ew zapoluję na wydanie  MFN  45

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 minut temu, szymon1977 napisał:

 

No cóż, na Forum zazwyczaj się znamy z dyskusji w tematach, na które mamy odmienne zdanie. W realu z przyjemności wypilibyśmy po browarze ?

Szymon, nie wiem, czy uwierzysz, ale serdecznie zapraszam na wódeczkę. Przy okazji będziemy mogli posłuchać CD, Gęstych plików i winyla ?

P.S.: Mimo odmiennych zdań cenię Cię za umiejętność zachowania kultury. Wczoraj trochę sobie poczytałem zakładkę "Analog" i się przeraziłem ( a wbrew pozorom do delikatnych nie należę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam Metallicę i Master Of Puppets, ale niestety każda realizacja słuchana na w miarę przyzwoitym sprzęcie jest nieciekawa. Pamiętam jak czekałem na wydanie masterowanej wersji, niestety nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej
To prawda te realizacje są kiepskie ale u mnie gra lepiej na CD i to dużo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, caleb66 napisał:
9 minut temu, Marcinus napisał:
Uwielbiam Metallicę i Master Of Puppets, ale niestety każda realizacja słuchana na w miarę przyzwoitym sprzęcie jest nieciekawa. Pamiętam jak czekałem na wydanie masterowanej wersji, niestety nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To prawda te realizacje są kiepskie ale u mnie gra lepiej na CD i to dużo lepiej

U mnie najlepiej grało w latach 80-tych, gdy słuchałem tego na Unitrze i Altusach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, P4R4D0X napisał:

Nie mogę porównać tego samego tytułu na płycie vinylowej z CD, bo są inne realizacje?

Z konia spadłeś?

Sam spadłeś z konia, bo odmienne brzmienie odmiennej realizacji mylisz z wpływem jakości nośnika na brzmienie.

31 minut temu, P4R4D0X napisał:

I to że vinyl brzmi zazwyczaj lepiej to...

To tylko subiektywna ocena wypadkowej bardzo wielu czynników, i nic nie ma ona wspólnego z samą jakością techniczną nośnika.

31 minut temu, P4R4D0X napisał:

Czy może traktowania od dluższego czasu konsumentow CD jako debili bez zmyslu muzycznego którym sztucznie trzeba podbić głośnosć i dynamike by jakoś na parchach gralo?

Debilem to jesteś Ty, a CD to po prostu towar oferowany dla kienta, który w 99% hiendu nie posiada.

------

16 minut temu, Marcinus napisał:

U mnie najlepiej grało w latach 80-tych, gdy słuchałem tego na Unitrze i Altusach ?

Niechcący trafiłeś w sedno sprawy: płyty z lat 80-tych były realizowane dla sprzętu z lat 80-tych, dlatego zarówno na Waszych kozackich hiendach, jak i na moich gównianych słupkach brzmieć będą tak sobie. 

21 minut temu, Marcinus napisał:

Szymon, nie wiem, czy uwierzysz, ale serdecznie zapraszam na wódeczkę. Przy okazji będziemy mogli posłuchać CD, Gęstych plików i winyla ?

Serdecznie dziękuję, niestety obstawiam, że mam  z UK jakieś 2000km.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sam spadłeś z konia, bo odmienne brzmienie odmiennej realizacji mylisz z wpływem jakości nośnika na brzmienie.

Proszę , nie zaprzeczaj temu co przed chwilą napisałem ?

 

Niechcący trafiłeś w sedno sprawy: płyty z lat 80-tych były realizowane dla sprzętu z lat 80-tych, dlatego zarówno na Waszych kozackich hiendach, jak i na moich gównianych słupkach brzmieć będą tak sobie. 

To nie było niechcący 

Serdecznie dziękuję, niestety obstawiam, że mam  z UK jakieś 2000km.

Domniemam, że czasami bywasz w PL

 

Do wszystkich:

Panowie mam prośbę, jeśli mamy się spierać, to róbmy to z kulturą ? .

A najlepiej się nie spierać, tylko słuchać muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sam spadłeś z konia, bo odmienne brzmienie odmiennej realizacji mylisz z wpływem jakości nośnika na brzmienie.

Oczywiscie, że CD ma swoje ograniczenia, wiec wplyw nośnika jest niezaprzeczalny...

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

To tylko subiektywna ocena wypadkowej bardzo wielu czynników, i nic nie ma ona wspólnego z samą jakością techniczną nośnika.

Oczywiście że subiektywna, i wielokrotnie subiektywnie porównując, niezależnie od przyczyny, co wielokrotnie powtarzałem,
CD jest OSTATNIM żródłem po które sięgam (z braku innych).

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Debilem to jesteś Ty, a CD to po prostu towar oferowany dla kienta, który w 99% hiendu nie posiada.

Aha...czyli tak "cudowny" format jest zabijany przez popyt i pod niego realizację?
i czy o tym nie wspomniałem, chyba z parę razy już w tym wątku?
I w ramach rewanżu jaką personalną inwektywą mam Cię nazwać?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, P4R4D0X napisał:

 

Aha...czyli tak "cudowny" format jest zabijany przez popyt i pod niego realizację?
i czy o tym nie wspomniałem, chyba z parę razy już w tym wątku?
I w ramach rewanżu jaką personalną inwektywą mam Cię nazwać?
 

Jestem przekonany, że Szymonowi się przypadkowo wymsknęło na pewno Cię przeprosi, bo to wbrew pozorom przyzwoity Gość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcinus napisał:

Jestem przekonany, że Szymonowi się przypadkowo wymsknęło na pewno Cię przeprosi, bo to wbrew pozorom przyzwoity Gość ?

Zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.