Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, P4R4D0X napisał:

Odtwarzacz CD koryguje według sumy kontrolnej? Hmmm...

Na skróty napisałem

Koryguje w sytuacji gdy suma kontrolna nie zgadza się z paczką danych. A wyjścia są przynjamniej dwa:

1 - wstawia zero

2 - interpoluje dane "obok" i wstawia w miejsce błędu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, andaudion napisał:

Płyta SACD z racji bardzo gęstego zapisu wymaga złotego nośnika- radzę poczytać. Podobnie jest zresztą z płytami CD- chcesz mieć lepszą jakość kupujesz na złocie.

Mam wrażenie że karmimy trola panowie...  Niemożliwe żeby ktoś takie bzdury pisał i w to wierzył. Płyta SACD potrzebuje nośnika podobnego do DVD ale z sektorami jak w CD. czyli nie ma plików. Ale kolor nośnika dowolny. 
 

 

3 godziny temu, andaudion napisał:

Proszę niech ktoś człowiekowi wytłumaczy bo ja juz wymiekam- płyta CD to nie są dane, nie mylcie tego. To strumień audio odpowiednio zapisany zgodnie z RedBookiem, z odpowiednią korektą błędów, można przecież o tym poczytać, wszystko jest w necie.

A no jest... To poczytaj.

Specjalnie dla Pana cytaty z Wiki:
"Dane zapisywane na dysku CD-Audio poddawane są kodowaniu CIRC, służącemu do korekcji błędów, a następnie kodowaniu kanałowemu EFM, zwiększającemu upakowanie danych."

"Na płycie, cyfrowe dane dźwiękowe są zorganizowane w sektorach po 2352 bajty, które są odczytywane z prędkością 75 sektorów na sekundę. Faktyczna liczba danych jest jednak większa, gdyż zawiera zwielokrotnienie bitów przez modulację EFM, korekcję błędów (CIRC), podkanały i inne dane, które nie są zazwyczaj udostępniane podczas realizacji odczytu dźwięku. Na początku płyty znajduje się „spis treści” w którym, z rozdzielczością do jednego sektora, zawarta jest lista wszystkich ścieżek na płycie. Stąd wynika, że liczba próbek dźwięku na ścieżce jest wielokrotnością liczby 588." 
 

Widzi słowa DANE czy Ci wytłuścić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przemak napisał:

Szkoda czasu na takie brednie. Cześć.

Zatem pora powiedzieć sprawdzam.
Test 1.Rzuć jakimiś tytułami piratów którymi dysponujesz, a podejrzewam że znajdę któregoś oryginalny odpowiednik pośród ponad tysiąca oryginalnych CD które posiadam. Porównamy je sobie u mnie.
Test 2. Weź swojego kompa z nagrywarką, lub co tam dysponujesz, płytkę CD-R (w rozsądnej, uzasadniającej piracenie, cenie) przyjedź do mnie. wybiorę jakiś CD, i porównamy u mnie na klockach.
Podejmujesz challenge? 

P.S. Pier....że skoro na "bumboksie" nie słychać różnicy, to po co przepłacać, odrzuciłem zdaje się na samym początku?

2 godziny temu, M-K napisał:

Na skróty napisałem

Koryguje w sytuacji gdy suma kontrolna nie zgadza się z paczką danych.

Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że odtwarzacz CD nie działa jak aplikacja w komputerze...ale może coś nowego sie pojawiło?

8 minut temu, Funnykris napisał:

Widzi słowa DANE czy Ci wytłuścić? 

Semantycznie, każdy zapis zero jedynkowy to formalnie dane. Rzecz w tym że odtwarzacz CD nie działa jak komputer i aplikacja. Nie ma czasu na szukanie i sprawdzanie sum kontrolnych. Porusza się " w locie" szczytuje zera i jedynki niemalże na zasadzie analogi z igłą gramofonową. Stąd, ignorowany niemalże przez wszystkich tutaj, układ korekcji błędów, który "interpretuje" zgubione w czasie odczytu zera i jedynki.
Prosty przykład, w swojej terenówce kiedyś, po szarpnięciu autem na przeszkodzie, następowała przerwa (podobna do przeskoku igły na gramofonie) w odtwarzaniu muzyki z CD samochodowego, dokładnie w momencie szarpnięcia, a nie chwilę później (na co wskazywałoby sugerowane przez nie których tutaj buforowanie zawczasu, sumy kontrolne itp)
Ergo, jeszcze raz, odtwarzacz CD to nie aplikacja na kompie wyświetlająca zdjęcia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, P4R4D0X napisał:

Test 2. Weź swojego kompa z nagrywarką, lub co tam dysponujesz, płytkę CD-R (w rozsądnej, uzasadniającej piracenie, cenie) przyjedź do mnie. wybiorę jakiś CD, i porównamy u mnie na klockach.

Beka z ciebie chłopie na maxa

Wyzywasz na chellenge  właściciela studia nagraniowego - i na pewno nie żadnego "domowego"

tylko legalna firma z całkiem dobra renomą i wieloma klientami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, billy idol napisał:

Beka z ciebie chłopie na maxa

Wyzywasz na chellenge  właściciela studia nagraniowego - i na pewno nie żadnego "domowego"

tylko legalna firma z całkiem dobra renomą i wieloma klientami

Przyznam, ze nie znam człowieka, ale co to zmienia w pochwaleniu się i sprawdzeniu swojej kolekcji piratów, jak i w tym, by zaprezentował współczesne, podkreślam domowe sposoby na piracenie w konfrontacji z oryginalnymi wydawnictwami?

 

Oj, a zatem tym bardziej mam nadzieję że ten kolega zechce zamienić swoje słowa czyn...sprawdzający ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, P4R4D0X napisał:

Oj i zatem mam nadzieję że tym bardziej ten kolega zechce zamienic swoje słowa czyn...sprawdzajacy

szczerze watpie
 

29 minut temu, P4R4D0X napisał:

Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że odtwarzacz CD nie działa jak aplikacja w komputerze.

twoje wrazenie , moznaby uznać nawet i za słuszne

jednakze nie w kontekście prowadzonej rozmowy

a to dlatego że odtwarzacz CD nie wypala płyt CDR

aby to zrobić trzeba zripować CD i robi to ... jakie urządzenie ?

komputer moze ?  ?  hmmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, billy idol napisał:

szczerze watpie

A szkoda, bo może wtedy odsiałoby się ziarna od plew?

1 minutę temu, billy idol napisał:

jednakze nie w kontekście prowadzonej rozmowy

a to dlatego że odtwarzacz CD nie wypala płyt CD

aby to zrobić trzeba zripować CD i robi to ... jakie urządzenie ?

komputer moze ?  ?  hmmmm

A nie nie...w kontekście tej rozmowy (I tematu) mówimy o tym czy w odtwarzaczu CD kopia wypalona na komputerze da dokładnie takie samo brzmienie jak oryginał. To że komputer jest w stanie wypalić swoje zera i jedynki z dokładnością 100% wspomniałem w pierwszym wpisie.
Zacytować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, P4R4D0X napisał:

To że komputer jest w stanie wypalić swoje zera i jedynki z dokładnością 100% wspomniałem w pierwszym wpisie.

nie mam już chłopie do ciebie siły

zadałem ci juz to pytanie - ale znowu ominąłeś je taktycznie

skoro na obu płytach ,  bedzie identyczna zaratosć 100 % , to ... SKĄD  weźmie sie różnicaw brzmieniu ? co ją spwoduje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, P4R4D0X napisał:

Semantycznie, każdy zapis zero jedynkowy to formalnie dane. Rzecz w tym że odtwarzacz CD nie działa jak komputer i aplikacja. Nie ma czasu na szukanie i sprawdzanie sum kontrolnych. Porusza się " w locie" szczytuje zera i jedynki niemalże na zasadzie analogi z igłą gramofonową. Stąd, ignorowany niemalże przez wszystkich tutaj, układ korekcji błędów, który "interpretuje" zgubione w czasie odczytu zera i jedynki.
Prosty przykład, w swojej terenówce kiedyś, po szarpnięciu autem na przeszkodzie, następowała przerwa (podobna do przeskoku igły na gramofonie) w odtwarzaniu muzyki z CD samochodowego, dokładnie w momencie szarpnięcia, a nie chwilę później (na co wskazywałoby sugerowane przez nie których tutaj buforowanie zawczasu, sumy kontrolne itp)
Ergo, jeszcze raz, odtwarzacz CD to nie aplikacja na kompie wyświetlająca zdjęcia...

Improwizacja w niewiedzy. Właściwie to każdy zdanie jest błędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, billy idol napisał:

nie mam już chłopie do ciebie siły

zadałem ci juz to pytanie - ale znowu ominąłeś je taktycznie

skoro na obu płytach ,  bedzie identyczna zaratosć 100 % , to ... SKĄD  weźmie sie różnicaw brzmieniu ? co ją spwoduje ?

Nie mam do Ciebie siły również, wspomniane parę razy, sam siebie zacytowałem również...
Problem, jak sądzę, jest w materiale z jakiego sczytuje odtwarzacz CD. Tłoczona płyta versus wypalony materiał organiczny. Komputer zanim "zakończy proces wypalania" może kilkukrotnie sprawdzać czy ma wszystkie zera i jedynki w kupie, czy mu się suma kontrolna zgadza. Odtwarzacz CD nie ma tego czasu, sczytuje wypalony na CD-R materiał i to co zgubi "interpretuje" sobie układem korekcji błędu.
Ergo, podejrzewam, ze na wypalonym materiale tych błędów i interpretacji układu jest więcej niż na oryginalnie tłoczonej płycie, co wpływa finalnie na odtwarzaną muzykę, co w teście porównawczym zostało dowiedzione...

Ale jak napisałem, jestem otwarty na kolejne testy ?

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Improwizacja w niewiedzy. Właściwie to każdy zdanie jest błędne.

Właściwie to jak to było z tym jednym zgubionym bitem na płytę? Bo nie śledzę zagadnienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzec do działu hi-end

tam poszalejesz do woli

czym bardziej nieprawdopodobna teoria , tym wiekszy poklask uzyskuje

bedziesz sie w dziale hi-end, "rozwijał" nieskrępowanie i do woli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, billy idol napisał:

Polecam zajrzec do działu hi-end

tam poszalejesz do woli

czym bardziej nieprawdopodobna teoria , tym wiekszy poklask uzyskuje

bedziesz sie w dziale hi-end, "rozwijał" nieskrępowanie i do woli

Od jakiegoś czasu wskazuję, że niektórzy tutaj mają problem z teorią w praktyce, stąd życzliwa zresztą, sugestia 

by przekuć teorię w praktykę. Zatem, również Ciebie, zapraszam z piratami, pobawimy się ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu

pisałeś wczesniej że wino próbuje sie tylko organleptycznie

 

jesli w takowy sposób rozpoznasz róznice w zawartości alkoholu , na poziomie 0.1 % , to wtedy uznam ze ocena zgodności zawartości płyty CD "na słuch" ma jakikolwiek sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, billy idol napisał:

nie ma problemu

pisałeś wczesniej że wino próbuje sie tylko organleptycznie

 

jesli w takowy sposób rozpoznasz róznice w zawartości alkoholu , na poziomie 0.1 % , to wtedy uznam ze ocena zgodności zawartości płyty CD "na słuch" ma jakikolwiek sens

Toś teraz wymyślił ???
Wino owszem, ale po testach muzycznych, gdyż alko słuch upośledza. Zatem, zapraszam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, billy idol napisał:

odtwarzacz CD nie wypala płyt CDR

aby to zrobić trzeba zripować CD

Niekoniecznie. Mogę w każdej chwili wykonać kopię dowolnej płyty red book CD w czasie rzeczywistym bez ripowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że odtwarzacz CD nie działa jak aplikacja w komputerze...ale może coś nowego sie pojawiło?

To masz wrażenie bardzo mylne. Dane według Red booka są "rozłożone" nie jedna po drugiej (według trwania/przebiegu utworu) tylko takie swoiste "wyspy" rozlokowane "na przemian"które są składane w "ląd" (utwór) I tak , są sumy kontrolne bo to one powodują że odtwarzacz wie że był błędny odczyt. Bez sum kontrolnych nie byłoby możliwe korygowanie odczytu. Nie jestem do konca pewny tej wartości ale na sumy kontrolne przypada ok 10 czy 15% danych/miejsca. Czyli dla 700 MB  danych na dysku mamy ok 100MB danych kontrolnych

Ja wiem że CD jest "strasznie nową technologią" ale jednak jest sporo informacji o niej ?

tu masz prosto opisane :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, M-K napisał:

To masz wrażenie bardzo mylne. Dane według Red booka są "rozłożone" nie jedna po drugiej (według trwania/przebiegu utworu) tylko takie swoiste "wyspy" które są składane w "ląd" (utwór) I tak , są sumy kontrolne bo to one powodują że odtwarzacz wie że był błędny odczyt. Bez sum kontrolnych nie byłoby możliwe korygowanie odczytu. Nie jestem do konca pewny tej wartości ale na sumy kontrolne przypada ok 10 czy 15% danych/miejsca. Czyli dla 700 MB  danych na dysku mamy ok 100MB danych kontrolnych

Ja wiem że CD jest "strasznie nową technologią" ale jednak jest sporo informacji o niej ?

No nie tak do końca, są to informacje/bity kontrolne CIRC (a nie sumy kontrolne), dające informację o wystąpieniu błędu i pozwalający na interpolację,  Interpolacja jest procesem, w którym dane są szacowane lub uśredniane w celu przywrócenia brakujących fragmentów. Jest to oczywiście niemożliwe do wykonania w przypadku płyt CD-ROM i może być stosowane tylko do płyt CD z muzyką.
Mieszacie Panie pojęcia, i wymagania stawiane dla odtwarzacza audio i CD-ROM komputerowego.
Może głębiej posłużę się cytatem?
"Standard Red Book definiuje parametr Block Error Rate (BLER) jako ilość ramek (98 na sektor), które mają nieprawidłowo odczytane bity (uśredniane w czasie 10 sekund) i wymaga, aby liczba ta była mniejsza niż 220. Oznacza to, że około 3% ramek może być odczytywane z błędami, a dysk nadal będzie działał prawidłowo! Zasadniczą różnicą pomiędzy odtwarzaczami płyt CD i napędami CD-ROM jest zastosowanie dodatkowych układów wykrywających i korygujących błędy. Odtwarzacze płyt CD konwertują dane cyfrowe zapisane na dysku na postać sygnałów analogowych przeznaczonych dla wzmacniacza stereo. W tym procesie dopuszczalne są niewielkie niedokładności, ponieważ są one niemal niemożliwe do usłyszenia. W przypadku napędów CD-ROM nie można jednak tolerować żadnych przekłamań. Każdy bit danych musi być odczytany bezbłędnie."

"W przypadku płyt CD z muzyką brakujące dane mogą być interpolowane czyli dane poprzedzające uszkodzony fragment są wykorzystywane do odgadnięcia brakujących wartości. Na przykład, jeżeli na dysku zapisane są trzy kolejne wartości, np.: 10, 13 i 20 i środkowa wartość zostanie zgubiona, np. z powodu zabrudzenia dysku, można interpolować jego wartość jako 15, czyli średnią z wartości 10 i 20. Choć nie jest to dokładnie ta sama wartość, w przypadku zapisu dźwięku nie jest to dla słuchacza istotne."

Może tak Panowie zejdziecie z piedestału zero-jedynkowego ?
I tak, czasem dla niektórych słuchaczy, na dobrej klasy sprzęcie jest to dla słuchacza istotne, a przynajmniej na tyle, by słyszalna była różnica miedzy kopią, a oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIRC jest sposobem kodowania informacji, tym samym sposobu zapisania na CD (przeplotu)oraz informacji kontrolnych (już żeby nie nazywać tego nielubianą przez ciebie "suma kontrolną" ?

To wszystko nie zmienia sytuacji że CD działa właśnie tak ze wykorzystuje te "informacje kontrolne" bo bez nich nie byłoby to w ogóle możliwe.

Dalej jednak powstaje pytanie jakim cudem dysk CDaudio skopiowany na CD-R (przyjmujemy ze odtwarzamy na odtwarzaczu dostosowanym do CD-R ów bo inaczej to nie ma sensu - ja mam dwa odtwarzacze, jeden czyta CD-Ry bez żadnych problemów a drugi jest szalenie kapryśny) może zabrzmieć inaczej ?

Sugerujesz ze liczba  błędów przekracza te 3% ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, M-K napisał:

Sugerujesz ze liczba  błędów przekracza te 3% ?

Suma kontrola służy temu, oględnie mówiąc by każde zero i jedynka w pliku się zgadzała. Informacja/bit kontrolny nie. Wyjaśnione powyżej, doczytaj dokładnie.
Sugeruję ostatnie zdanie mojego wpisu.

33 minuty temu, P4R4D0X napisał:

I tak, czasem dla niektórych słuchaczy, na dobrej klasy sprzęcie jest to dla słuchacza istotne, a przynajmniej na tyle, by słyszalna była różnica miedzy kopią, a oryginałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, M-K napisał:

Dalej jednak powstaje pytanie jakim cudem dysk CDaudio skopiowany na CD-R (przyjmujemy ze odtwarzamy na odtwarzaczu dostosowanym do CD-R ów bo inaczej to nie ma sensu - ja mam dwa odtwarzacze, jeden czyta CD-Ry bez żadnych problemów a drugi jest szalenie kapryśny) może zabrzmieć inaczej.

Nie mam siły powtarzać po raz kolejny, ale OK. Skoro mamy zmienne miedzy kopią a oryginałem w postaci materiału i technologii (wypalanie-tłoczenie) to różnica w brzmieniu kopii sugerować może częstszym (niż w oryginale) udziale układu korekcji błędu w odtwarzaniu muzyki. 

P.S. Co nie zmienia mojego zainteresowania perfekcyjnie TŁOCZONYMI piratami w dobrej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, P4R4D0X napisał:

Nie mam siły powtarzać...

I całe szczęście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

I całe szczęście.

Jak tam poszukiwania zaginionego bita? Kuzynka pyta...
?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 17:45, Maciek333 napisał:

Moje pytanie jest takie, czy brak książeczki to znak że płyta to na 100% pirat? Jeżeli nie to jak mogę stwierdzić co właściwie kupiłem? 

Pamiętam jak około 20 lat temu kumpel z którym z widzieliśmy się co wakacje przywiózł siatkę płyt z muzyką. Same oryginały z książeczkami. Do tego nawet hologramy. Zapytałem czy wygrał w totka. Odpowiedział, że był na placu dziesięciolecia.
Wydania były nie do odróżnienia od oryginałów. RUSSIAN MAGIC ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, P4R4D0X napisał:

Jak tam poszukiwania zaginionego bita?

Nie wiem, to w Twoim wyobrażeniu Świata bity giną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć obawian się, że niewiele z tego zrozuniesz i wrócisz do błędnego porównania z czarną płytą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

...

Tja, najwyraźniej czytanie ze zrozumieniem dla kolegi jest czynnością przekraczającą jego możliwości. Ale może jednak? Trochę skupienia, to naprawdę nie boli.
Na wypadek jednak, jakby ten bit się nie znalazł w odtwarzaczu CD, to powyżej kolega ma wyjaśnione dlaczego .

Jutro zapytam czy się znalazł...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, caralooh napisał:

Pamiętam jak około 20 lat temu kumpel z którym z widzieliśmy się co wakacje przywiózł siatkę płyt z muzyką. Same oryginały z książeczkami. Do tego nawet hologramy. Zapytałem czy wygrał w totka. Odpowiedział, że był na placu dziesięciolecia.
Wydania były nie do odróżnienia od oryginałów. RUSSIAN MAGIC ? 

I do dziś się nie wiele zmieniło

-----

Jak tu kupić płytę z Empiku, gdy nie ma pewności skąd ów sklep sam kupuje?

tak świeży przykład ... Yello ‎– Point  // dokładnie te same numery wydania EU i Unofficial Russia

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, McGyver napisał:

Na tych moich był inny efekt, celowo choć bez sensu wstawiono fade out-fade in.  

Jesteś pewny, że to była płyta, a nie bramka odtwarzacza? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Jesteś pewny, że to była płyta, a nie bramka odtwarzacza? 

Odtwarzacze stacjonarne nie uruchamiają spontanicznie fade in-fade out.

To efekt zupełnie inny od włączenia "auto space".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McGyver napisał:

Odtwarzacze stacjonarne nie uruchamiają spontanicznie fade in-fade out.

Na ciszy uruchamiają. Jeżeli jest przerwa między utworami, choćby wynikająca z niedopasowanej długości pliku, to odtwarzacz uruchamia bramkę. To jest spory problem w przypadku płyt "koncepcyjnych", znaczy takich bez przerw, czy koncertowych - niektóre odtwarzacze nawet gdy jest to ciągły plik z wpisanym znacznikiem, czyli zgodnie ze standardem, potrafią się "zaciąć". Z moich doświadczeń około 1/3 odtwarzaczy teraz tak ma. Różnych, domowych, jamnikowych, samochodowych, nie wnikam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Na ciszy uruchamiają. Jeżeli jest przerwa między utworami, choćby wynikająca z niedopasowanej długości pliku, to odtwarzacz uruchamia bramkę.

Może komputerowe czytniki tak robią, ale ja takich do słuchania muzyki nie używam. Nie znam odtwarzacza stacjonarnego w taki sposób się zachowującego. Ani jednego. Ale ja się nie bawię sprzętami dla DJ-ów ani estradowymi. 
Poza tym płyty o których mówię mają fade in - fade out, czyli płynne wyciszenie na końcu tracka, a potem na początku kolejnego tracka rozpoczęcie z wyciszenia i płynne narastanie głośności. A Ty piszesz o gwałtownym ucięciu. Takie płyty też się niestety zdarzają, np. niektóre wydania "Moonfleet" Chrisa DeBurgh: 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.