Skocz do zawartości
IGNORED

Oryginał czy pirat płyty CD


Maciek333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, McGyver napisał:

Może komputerowe czytniki tak robią, ale ja takich do słuchania muzyki nie używam. Nie znam odtwarzacza stacjonarnego w taki sposób się zachowującego. Ani jednego. Ale ja się nie bawię sprzętami dla DJ-ów ani estradowymi. 
Poza tym płyty o których mówię mają fade in - fade out, czyli płynne wyciszenie na końcu tracka, a potem na początku kolejnego tracka rozpoczęcie z wyciszenia i płynne narastanie głośności. A Ty piszesz o gwałtownym ucięciu. Takie płyty też się niestety zdarzają, np. niektóre wydania "Moonfleet" Chrisa DeBurgh: 

 

Nie, komputerowe typu VLC właśnie tak nie robią, bo nie mają bramek szumów. Również odtwarzacze CD na rynek pro znaczy do rozgłośni radiowych też albo nie miały bramek, albo mogły je omijać albo, co najlepsze, umiały się na pauzie ustawić na początek dźwięku a nie początek utworu - niby jakieś 200ms różnicy, ale jednak ? Bramka w CD ma skończony czas otwierania i zamykania, nie może on być zerowy, bo by stukała. To pozwala "przemknąć się" płytom bez przerw. Mogłeś nie spotkać się z odtwarzaczami robiącymi takie problemy, ale ich jest dość sporo niestety i artysta wydający tego typu płyty musi się z tym liczyć. Nie można wykluczyć, że takie odtwarzacze po prostu nie umieją w ogóle odtworzyć takich płyt "gapless" - odtwarzają TAO albo coś w tym stylu. Co ciekawe, kiedyś, jakieś 20 lat temu, nie było tego problemu, wszystkie odtwarzacze odtwarzały takie ciągłe płyty bez przerw, dzisiaj niestety jest to zmora. Jeżeli taka płyta "bez przerw" składająca się nawet z idealnie dopasowanych z rasterem 1/75 plików zostanie wyprodukowana porządnym programem, to on defaultowo zrobi takie coś i jak ktoś nie wie albo się spieszy, to kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana płyta Chrisa deBurgh zachowuje się tak samo na każdym odtwarzaczu, także na urządzeniach trzydziestoletnich i starszych. Zatem jest to problem inny niż opisujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

Wspomniana płyta Chrisa deBurgh zachowuje się tak samo na każdym odtwarzaczu, także na urządzeniach trzydziestoletnich i starszych. Zatem jest to problem inny niż opisujesz.

Ja nie piszę przecież o tej płycie, tylko o tej pierwszej twojej, o której wspomniałeś.

BTW - niektóre programy umieją też dodać fade na początku i końcu, więc jak ktoś niekumaty albo nie uważa, to... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

niektóre programy umieją też dodać fade na początku i końcu, więc jak ktoś niekumaty albo nie uważa, to... ?

Owszem, ale to nie wina odtwarzacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

Owszem, ale to nie wina odtwarzacza. 

TO nie. Niestety, często odtwarzacz jest w różnych podobnych przypadkach winny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Suma kontrola służy temu, oględnie mówiąc by każde zero i jedynka w pliku się zgadzała.

Są różne rozwiązania, radzę poczytać. Umieszczenie sumy kontrolnej może powodować tylko weryfikację czy paczka danych doatrła nie uszkodzona ale również może być narzędziem pomocnym przy odtworzeniu oryginalnych danych ale przy użyciu specyficznego kodowania. Poczytaj o CIRC bo to jest właśnie tego typu system wraz z danymi kontrolnymi.

EOT

Żebysmy się dobrze zrozumieli.

Jestem w stanie wyobrazić sobie że kopia na CD-R (szczególnie na nośnikach o "dziwnej barwie") może dać więcej błędów, ale żeby w sposób delikatny (bez dziur czy innych dźwiękowych efektów) dawała tylko "gorsze brzmienie" - nie wierzę. Tym bardziej że zdarzyło mi sie juz wymieniać płyty (tłoczone) z racji błędnego tłoczenia/zapisu danych

A twoje twierdzenie można sprawdzić tylko w jeden sposób - ślepym testem

EOT

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, M-K napisał:

 Poczytaj o CIRC bo to jest właśnie tego typu system wraz z danymi kontrolnymi.

No przecież pisałem o CIRC...
Ale o odtworzeniu "oryginalnych danych" pierwsze słyszę. 

16 godzin temu, M-K napisał:

A twoje twierdzenie można sprawdzić tylko w jeden sposób - ślepym testem

OK, jak byś to widział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2020 o 00:19, Funnykris napisał:

Mam wrażenie że karmimy trola panowie...  Niemożliwe żeby ktoś takie bzdury pisał i w to wierzył. Płyta SACD potrzebuje nośnika podobnego do DVD ale z sektorami jak w CD. czyli nie ma plików. Ale kolor nośnika dowolny. 
 

 

A no jest... To poczytaj.

Specjalnie dla Pana cytaty z Wiki:
"Dane zapisywane na dysku CD-Audio poddawane są kodowaniu CIRC, służącemu do korekcji błędów, a następnie kodowaniu kanałowemu EFM, zwiększającemu upakowanie danych."

"Na płycie, cyfrowe dane dźwiękowe są zorganizowane w sektorach po 2352 bajty, które są odczytywane z prędkością 75 sektorów na sekundę. Faktyczna liczba danych jest jednak większa, gdyż zawiera zwielokrotnienie bitów przez modulację EFM, korekcję błędów (CIRC), podkanały i inne dane, które nie są zazwyczaj udostępniane podczas realizacji odczytu dźwięku. Na początku płyty znajduje się „spis treści” w którym, z rozdzielczością do jednego sektora, zawarta jest lista wszystkich ścieżek na płycie. Stąd wynika, że liczba próbek dźwięku na ścieżce jest wielokrotnością liczby 588." 
 

Widzi słowa DANE czy Ci wytłuścić? 

Gdybyś chodził do szkoły czytałbyś ze zrozumieniem, w cytacie jest wyraźnie napisane że są to dane muzyczne, modulowane itd.

Nie ma to nic wspólnego z danymi w sensie programu komputerowego, nagrywając płytę CDR w Nero musisz wybrać nagrywanie AudioCD a nie nagrywanie danych.

Do tyego wszystkiego w przypadku programu komputerowego mamy kontrolę błędów, gdyż nawet jeden przekłamany bit i płyta do kosza.

Natomiast na płycie CD Audio nawet tłoczonej jest tych błędów tysiące, do tego dochodzą błędy samego odtwarzacza itd. Układ korekcji nie ma za zadanie odtworzenia oryginału, tylko ciągłości przepływu strumienia audio- to tak w uproszczeniu łopatologicznie dla tych co do szkoły nie chodzili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cytat z linku który jeden z dyskutantów zamieścił, być może i przeczytał ten artykuł, ale na pewno nie zrozumiał.


"Gdy nie da się odczytać ramki...

Jedna z różnic miedzy CD-AUDIO a CD-DATA : w CD-AUDIO gdy nawet C2 nie może skorygować błędów ( tzw. un-correctable) wtedy podejmowane są odpowiednie akcje. W CD-DATA wtedy sygnalizowany jest błąd odczytu i uszkodzenie pliku." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, andaudion napisał:

nagrywając płytę CDR w Nero musisz wybrać nagrywanie AudioCD a nie nagrywanie danych

żebyś miał chociaż cień wiedzy , po co to sie robi , to moze byś nie pisał takich odlotów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, M-K napisał:

twoje twierdzenie można sprawdzić tylko w jeden sposób - ślepym testem

Albo prostym testem różnicowym, jak w moim filmiku. Tysiące razy to robiłem i oczywiście nie ma różnic, ale wiara to wiara, nic nie poradzisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja daleko odbiegła od tematu.

Miało przecież chodzić o odróżnienie płyty pirackiej od oryginalnej, a nie różnic między oryginałem i kopią na CD-R. Przecież kopia to nie pirat- piracenie polega na takim wykonaniu płyty, by klient kupił ją jako legalną, więc CD-R z automatu odpada.

Jak już wcześniej pisałem, nie spotkałem się z pirackim wydaniem na CD-R, bo to nie ma sensu, za to zespoły "niszowe" często wydają niskonakładowe pozycję na CD-R, ale nie są to wydania pirackie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

piracenie polega na takim wykonaniu płyty, by klient kupił ją jako legalną,

nie

torrenty to piracenie

tam masz wrażenie nabywanie legalnych produktów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, billy idol napisał:

nie

torrenty to piracenie

tam masz wrażenie nabywanie legalnych produktów ?

Czy torrenty są tematem tego wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirat, to wydanie płyty bez praw autorskich. Legalne CD kupowane w sklepie, to też kopie, nawet te na złocie, xrcd, K2HD, sacd, dvd audio.... i wszelkie wszelkie inne. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 19:16, andaudion napisał:

To znajdź mi chociaż jedną płytę SACD inną niż złota- mam ich ponad 100 ani jednai w kolorze CD.

Wybiorczo odpowiadasz na Twoje posty cytowane przez innych. Tu nastepny kwiatek o zlotych plytach, ktory wczesniej przegapilem w tloku bzdur. To, ze Ty nie masz to nie znaczy, ze nie ma. Podejrzewam, ze jest wiecej srebrnych (standardowy kolor) sacd niz zlotych. Kto na zlocie robi sacd obecnie? Glownie Mfsl. Na srebrze...np. analogue productions, cale serie tloczen sacd Living Stereo byly tez na srebrze, sacd Michael Jackson thriller, Dire Straits BIA 20th anniversary itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, porlick napisał:

Czy torrenty są tematem tego wątku?

nie

 

ale to ty napisałeś ze

17 minut temu, porlick napisał:

piracenie polega na takim wykonaniu płyty, by klient kupił ją jako legalną

a to nie  prawda

i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, porlick napisał:

Jak już wcześniej pisałem, nie spotkałem się z pirackim wydaniem na CD-R, bo to nie ma sensu, za to zespoły "niszowe" często wydają niskonakładowe pozycję na CD-R, ale nie są to wydania pirackie.

zrobię dzisiaj zdjęcia - ciekaw jestem ty na to ?

 

ok mamy tu dwie płyty :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta po lewej normalnie tłoczona ta po prawej jest dziwnie przezroczysta:

20201009_135336male.thumb.jpg.2816723c7a0df6ed427e7a70a06f8d1d.jpg

a różnica w odbiciach :

20201009_135250male.thumb.jpg.110d9a6bb07859c23a950597a07e45b1.jpg

 

Różnic barwowych w podkładzie nie mogę uchwycić przy pomocy telefonu.

Z prawą płytą mój odtwarzacz ma takie same problemy jak z częścią CD-R ów

Płyta kupowana na Amazonie (niemcy albo USA nie pamiętam)

55 minut temu, przemak napisał:

Albo prostym testem różnicowym, jak w moim filmiku. Tysiące razy to robiłem i oczywiście nie ma różnic, ale wiara to wiara, nic nie poradzisz. 

no tak ale to juz są wyżyny i audiofil tego nie tknie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, billy idol napisał:

torrenty to piracenie

A czy torrenty rozdają pirackie płyty CD? Bo jeżeli nie, to nie należą do tematu tego wątku.

58 minut temu, Huberto1984 napisał:

Na srebrze...np. analogue productions, cale serie tloczen sacd Living Stereo byly tez na srebrze, sacd Michael Jackson thriller, Dire Straits BIA 20th anniversary itd...

Serio a srebrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, McGyver napisał:

 

Serio a srebrze?

Na srebrnych plytach, nie ze srebra. Chyba, ze sie ten kolor w Polsce inaczej nazywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

Dyskusja daleko odbiegła od tematu.

Miało przecież chodzić o odróżnienie płyty pirackiej od oryginalnej, a nie różnic między oryginałem i kopią na CD-R. Przecież kopia to nie pirat- piracenie polega na takim wykonaniu płyty, by klient kupił ją jako legalną, więc CD-R z automatu odpada.

Jak już wcześniej pisałem, nie spotkałem się z pirackim wydaniem na CD-R, bo to nie ma sensu, za to zespoły "niszowe" często wydają niskonakładowe pozycję na CD-R, ale nie są to wydania pirackie.

Płyta CDR nie ma nic wspólnego z piractwem. Każdy człowiek (właściciel oryginału) ma prawo zrobić sobie kopię swojej kupionej płyty na CDR. Zarówno włascicielem praw do formatu CD jest Philips/SONY, jak też ten sam Philips/SONy są producentami płyt CDR.

Jeśli chodzi o samo wykonanie kopii to robi się to czesto z 2 powodów:

1- liczne rysy na bardzo drogiej oryginalnej i trudnej do zdobycia płycie

2- chęć słuchania tejże drogiej i trudnej do zdobycia płyty np. w aucie.

W 1 wypadku kopię robi się dla uzyskania lepszej jakości dźwięku. Stara porysowana płyta, choć kiedys bardzo droga, z racji wielu błędów odczytu gra kiepsko i po jej skopiowaniu na dobrej nagrywarce i do tego na złotej płycie CDR możemy z łatwościa uzyskać poprawę jakości

Przypadek 2 jest oczywisty.

8 minut temu, Huberto1984 napisał:

Na srebrnych plytach, nie ze srebra. Chyba, ze sie ten kolor w Polsce inaczej nazywa. 

Płyty są ze srebra lub często ze złota. Oczywiście nie całe, jest tam jeszcze plastik, lakier i nadruk.

Niby najlepsze są płyty ze złota, ale oficjalnie najdroższe i uznawane przez znawców za najlepsze są te srebrne. Ceny są kosmiczne, ale podobno grają tak jak kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Huberto1984 napisał:

Na srebrnych plytach, nie ze srebra. Chyba, ze sie ten kolor w Polsce inaczej nazywa. 

Kolor nazwy nie zmienił. Wciąż nazywa się srebrny. Metal zwany srebrem też nazwy nie zmienił. A Ty napisałeś że "na srebrze". 

7 minut temu, andaudion napisał:

Płyty są ze srebra lub często ze złota.

Srata tata. Płyty są z poliwęglanu, a warstwa metalizacji w miażdżącej większości przypadków jest z aluminium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dzieciak tu wypisywał brednie że nie ma zlotych płyt:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzę że nawet potaniały, kiedys płaciłem jak pamiętam podad 20zł za sztuke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

A Ty napisałeś że "na srebrze". 

Twoja interpretacja mojej wypowiedzi byla zatem bledna.

10 minut temu, McGyver napisał:

Srata tata. Płyty są z poliwęglanu, a warstwa metalizacji w miażdżącej większości przypadków jest z aluminium.

Kilka lat temu moja byla firma probowala recyklingowac rozne plyty cd. Serio, wiem z czego sa zrobione. I masz braki w przedstawieniu pelnej specyfikacji lacznie z nadrukiem  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, andaudion napisał:

W 1 wypadku kopię robi się dla uzyskania lepszej jakości dźwięku. Stara porysowana płyta, choć kiedys bardzo droga, z racji wielu błędów odczytu gra kiepsko i po jej skopiowaniu na dobrej nagrywarce i do tego na złotej płycie CDR możemy z łatwościa uzyskać poprawę jakości

Ty serio to piszesz, czy jaja sobie robisz?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Huberto1984 napisał:

W ogole, o czym ta dyskusja  ?

To nie dyskusja - to tylko festiwal audio-voodoo-głupot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Twoja interpretacja mojej wypowiedzi byla zatem bledna.

Obarczanie czytelnika odpowiedzialnością za skutki własnego niedbalstwa. A raczej usiłowanie, bo to nie działa.

7 minut temu, Huberto1984 napisał:

Kilka lat temu moja byla firma probowala recyklingowac rozne plyty cd. Serio, wiem z czego sa zrobione. I masz braki w przedstawieniu pelnej specyfikacji lacznie z nadrukiem  ?

Pusty atak personalny, a konkretów zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

Albo prostym testem różnicowym, jak w moim filmiku. Tysiące razy to robiłem i oczywiście nie ma różnic, ale wiara to wiara, nic nie poradzisz. 

Jaki filmik masz na myśli? Czy ten który się pojawił w tym wątku?
Faktycznie, dowód 100% że TA SAMA płyta odczytywana przez komputer i odtwarzacz CD pokazuje to samo ?
...skulałem się ze śmiechu ?

2 godziny temu, porlick napisał:

Jak już wcześniej pisałem, nie spotkałem się z pirackim wydaniem na CD-R, bo to nie ma sensu, za to zespoły "niszowe" często wydają niskonakładowe pozycję na CD-R, ale nie są to wydania pirackie.

Nie wiem jak kolega, ale ja jestem wystarczająco stary by pamiętać zdjęcia z nalotów policyjnych na pirackie wytwórnie, i te przebitki z wieloma komputerami a w każdym po kilka nagrywarek.  Wspominałem już o tym, tłoczyli w nich piraty czy jednak wypalali?
Zresztą, był taki okres w naszym kraju gdzie szeroko na bazarach były dostępne piraty wypalane na CD-R-ach, i nikt się z ich sprzedażą specjalnie nie krył tak jak i z tym że są to piraty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.