Skocz do zawartości
IGNORED

Kable.....wzmacniacz , kolumny


DariusMaximus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dementor napisał:

A co jeśli istnieją? I to za rozsądne pieniądze? Pamiętam, gdy dawno, dawno temu mój sąsiad w pogoni za ideałem, brał kredyty na okablowanie aby trafić w punkt. Wtedy nie było mnie stać na coś więcej niż wzmacniacz Loewe (zasadniczo Linn) i średnie monitory, a kable co najwyżej Klotz. Była zazdrość.

Teraz się sporo pozmieniało, zmienił się sprzęt, nastała pogoń za ideałem, wymiana kabli itd. Tak jak piszesz - gdy coś poprawiłem - uwaliło się w innym miejscu. W końcu ruszyłem doopę i mózg, poczytałem, poeksperymentowałem i znalazłem złoty środek który przegonił wszystko co miałem do tej pory. I tak już zostało od chyba 4 lat. Warunek - przełamać stereotypy a przede wszystkim siebie i nie słuchać teoretyków gawędziarzy. 

No no. Pod swoim starym nickiem to już nie łaska pisać?

Jakim nickiem? Dopiero tu założyłem konto 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 20:56, DariusMaximus napisał:

.......................istnienie takich firm jak Albedo, Purist KblSound itp nie miałoby sensu........................

Dlatego jest wiele firm jubilerskich, żeby zadowolić próżność homo sapiens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Doktor Dźwięk Dobry napisał:

Jakim nickiem? Dopiero tu założyłem konto 

Tym gorzej to świadczy o Tobie. Wchodzisz z ulicy do pubu, dosiadasz się do stolika i na "dzień dobry" obrażasz starych bywalców. Zdajesz sobie sprawę jak takie akcje się kończą? Doradzam ewakuację, lub dogłębne przemyślenie postawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dlmtb napisał:

To forum zeszło na psy. Takie posty i dyskusje w zakładce Hi-End. ???? Idźcie z tymi przemyśleniami do działu Start i poboksujcie się z użytkownikami sprzętu z MediaMarkt. Oni są pewni że kable nie mają wpływu na dźwięk.

Nie, forum jest ok , tylko niestety pojawiają się osobniki, których szczytowym osiągnięciem jest zakup wzmacniacza w sieciówce za maks 1500 a dodatkowo głośne słuchanie za młodu mp3 , wypaczyło im słuch. 

2 godziny temu, Kazik II napisał:

Dlatego jest wiele firm jubilerskich, żeby zadowolić próżność homo sapiens ?

Jak i wiele firm produkujących sprzęt audio. Ale po co ? Przecież , według niektórych mądrali (nie Ty KAZIK II) na tym forum , którzy wszystko wiedzą i uważają się za znawców i inżynierów światowego poziomu (a jest wręcz odwrotnie) nie ma sensu produkować tylu rodzajów sprżetu. Trzeba wyprodukować jeden porządny i powielać , który "nic nie będzie zmieniał". A głupi ludzie dają się nabrać i płacą czasem setki tysiecy złotych za wzmacniacz nie mówiąc o kolumnach przedwzmacniaczach CD. I niesamowite ,  wtedy słychać różnicę?   Zawsze wydawało mi się , że kabel to element toru audi. Uff na szczęście pewien inżynier z tego postu z wielkim stażem , guru świata audio, wyprowadził mnie z tej świadomości. Już piszę maile do producentów , że ich praca nie ma sensu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie. Jeśli zdemontuję gniazdko w ścianie, przylutuję bezpośredni do wystających ze ściany przewodów krótki kabel, który połączę /omijając wtyk i ewentualny wyłącznik wzmaka/ bezpośrednio do wzmacniacza, to czy będzie lepiej, niż zastosuję za kilka tysięcy  kabel zasilający ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój głos oddaje Caelin Gabriel z Shunyata Research Inc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Moze Ty "chodzisz" do pracy. Oleje reszte wypowiedzi ?

Możesz olać, ale pewnie kilka osób jest ciekawych jak tyle kabli uczciwie sprawdzić w ciągu miesiąca. Chyba, że na rekord idziemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Ja swój głos oddaje Caelin Gabriel z Shunyata Research Inc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eeee... 

There is no sense in talking about theories of operation if we can't agree that there is an audible effect.

Znaczy jak słyszysz, to jest teoria i ona działa, a jak nie słyszysz, to nie ma teorii i nie nie działa. Logiczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DariusMaximus napisał:

Nie, forum jest ok , tylko niestety pojawiają się osobniki, których szczytowym osiągnięciem jest zakup wzmacniacza w sieciówce za maks 1500 a dodatkowo głośne słuchanie za młodu mp3 , wypaczyło im słuch.

Kolego nie obraź się ale założyłeś post w zakładce Hi-End w którym piszesz o odkryciu jakiego dokonałeś w zakresie wpływu kabli na brzmienie systemu. To tak jak byś wygłosił odczyt na auli wydziału fizyki o tym że odkryłeś iż zasady dynamiki Newtona  działają w praktyce.

To jedno a drugie to to że cała grupa sceptyków kabli pojawiła się tu błyskawicznie. Przypominam że jesteśmy w zakładce Hi-End ! Z uwagi na powyższe z całą stanowczością twierdzę że to forum zeszło na psy. Jeszcze kilka lat temu użytkownikowi Denona czy Yamahy zakupionej w MediaMarkt nawet by do głowy nie przyszło zaglądać do tej zakładki a co dopiero wchodzić w dyskusję z tu piszącymi. A tak mamy piaskownice rodem z działu Start i takie same obrzucanie się g... jak w działach dla początkujących. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dlmtb napisał:

Kolego nie obraź się ale założyłeś post w zakładce Hi-End w którym piszesz o odkryciu jakiego dokonałeś w zakresie wpływu kabli na brzmienie systemu. To tak jak byś wygłosił odczyt na auli wydziału fizyki o tym że odkryłeś iż zasady dynamiki Newtona  działają w praktyce.

To jedno a drugie to to że cała grupa sceptyków kabli pojawiła się tu błyskawicznie. Przypominam że jesteśmy w zakładce Hi-End ! Z uwagi na powyższe z całą stanowczością twierdzę że to forum zeszło na psy. Jeszcze kilka lat temu użytkownikowi Denona czy Yamahy zakupionej w MediaMarkt nawet by do głowy nie przyszło zaglądać do tej zakładki a co dopiero wchodzić w dyskusję z tu piszącymi. A tak mamy piaskownice rodem z działu Start i takie same obrzucanie się g... jak w działach dla początkujących. 

dlaczego mam się obrażać. Nie wszyscy w dziale HiEND spędzili kilkanaście lat na forum , są też ludzie którzy zaczynają swoją przygodę audio i post ten był napisany nie tylko dla weteranów , ale również dla rekrutów , aby zwrócić uwagę na fakt iż dobrej jakości kable wnoszę dużo do dźwięku. NIe jeden domorosły hiendowiec jeszcze kilkanaście lat temu pewnie nie miał pojecia o kablach , albo pukał się w głowe gdy jego zagraniczny kolega opowiadał o wpływie ich na dźwięk. Więc albo niektórzy nie wiedzą co pisza , albo testowali przewody na sprzęcie z marketu i irytujące jest wciskanie wszystkim pierdół na temat psychoakustyki , tak jakby było się guru w zakresie audio.

Lepiej zabrzmiałoby stwierdzenie "moim zdaniem nic nie wnosi , ale spróbuj sam" , a nie teksty w stylu "wydaje ci się to psychoakustyka , ja wiem lepiej bo jestem najmądrzejszy" a ja w takim wypadku mówię "gówno jesz i gówno wiesz"

A hiend to już nie kable ? kupując sprzęt za 100000 zł to hiend a kabel za 50000 to już nie hiend. Wzmacniacz za 100000 jest wart 100000 ? chyba nie , bo w cenie części to jest wart pewnie 10000 . To gdzie mam pisać takie posty w hifi , w dziale sprzętu mediamarkt i napisać " koledzy , macie sprzęt za 1500 i kolumny za 1000, więc koniecznie teraz kupcie kable za 10000 zł"?   

 

I jeżeli ktoś pisze , że kable nic nie wnoszą to oznacza , że powinien wrócić do sprzetu z mediamarkt, bo jego percepcja słyszenia dźwieku , kończy się na tym etapie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Możesz olać, ale pewnie kilka osób jest ciekawych jak tyle kabli uczciwie sprawdzić w ciągu miesiąca. Chyba, że na rekord idziemy...

Ludzie sa ciekawi wielu rzeczy, zwlaszcza takich, ktorych nie rozumiej, nie znaja, badz nie maja o nich wiedzy, ktora by ich ciekawosc zaspokoila. A mnie to gila czy Ty czy ktokolwiek inny bedzie wiedzial co jak testowalem ? bo jak Ci napisze, ze siedze w domu przed kolumnami caly dzien to mi kazesz udowodnic, ze miałem te kable, pozniej ze tyle ich sluchalem a pozniej cos jeszcze. Na koncu napiszesz, ze mam za slaby system do testowania/sluchania...I robi sie smietnik i glupie gadanie a po co. 

 W nastepnym miesiacu znowu bede mial pewnie iles tam uzywanych kabli i bede ich sluchal...czesc tych samych, czesc innych. Ja tak caly czas sie bawie. 

Jak napiszesz cos w temacie watku to moze ktos z Toba pogada, bo mi sie nie chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pantagruel napisał:

Panowie, a o czym jest dyskusja?

teraz to chyba o tym jak wybitni specjaliści , inżynierzy, znawcy technologi, bywalcy świata audio , znawcy najwybitniejszych systemów itp są na tym forum, których trzeba słuchać i w żadnym wypadku nie negować ich życiowych spostrzeżeń. jak mówią , że kabel nic nie wnosi do system to nic nie wnosi i kropka. A wszystkim innym na świecie się wydaje... a zapomniałem dodać , że ziemia jest płaska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W identyczny sposób filozofię sceptyków można by "podpiąć" pod np. wzmacniacze , które to przy niemalże identycznych wskazaniach pomiarowych używając nowoczesnych przyrządów będą wykazywały takie same lub bardzo zbliżone wszystkie mierzone parametry wykazujące niezbicie ,że brzmienie tychże urządzeń pomimo np. dziesięciokrotnej różnicy w cenie niczym się nie różni.

No,ewentualnie i co najwyżej, któryś może grać zbyt cicho.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, DariusMaximus napisał:

znawcy najwybitniejszych systemów itp są na tym forum, których trzeba słuchać i w żadnym wypadku nie negować ich życiowych spostrzeżeń.

To nie są żadni znawcy. Na oczy nie widzieli poważnych systemów, nie mówiąc już o ich słuchaniu. Naoglądali się zdjęć z netu i snują domysły. Nie mają pojęcia o zaawansowanym audio. Dlatego wszystko krytykują lub wykpiwają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dankam napisał:

Biedni są w wiedzę i słabej konstrukcji psychicznej w aspekcie swoich wyborów, Ci którzy myślą że słyszą kable

Potrzebna jest wrażliwość.

 

Wyraźnie słychać, czy przewód leży na podłodze,. czy uniesiony jest kilkanaście centymetrów ponad nią, oraz czy w pobliżu nie znajdują się inne przewodniki czy obiekty masowe o sporej relatywnie stratności dieelektrycznej.

 

Każdy może sprawdzić, wnosząc, stawiając, przykładowo pomiędzy kolumnami spory telewizor.

Nie trzeba go podłączać, oddziaływanie elektromagnetyczne materiałów z jakich został wyprodukowany, " załatwi " cały dźwięk systemu audio klasy hi end.

 

 

Niektórzy audiofile posiadają jednak tak ustawione urządzenia, widziałem na przestrzeni lat na zamieszczanych fotografiach.

........

Wszelkie "żelastwa" nawet z sąsiednich bliskich pomieszczeń radzę odstawić najdalej jak to jest tylko możliwe.

 

Wytłumienia jako obiekty, również pogarszają dźwięk w domenie jaka obejmuje ich oddziaływanie elektrostatyczne.

Pewne wytłumienie jest konieczne, lecz trzeba uważać by nie przedobrzyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Ludzie sa ciekawi wielu rzeczy, zwlaszcza takich, ktorych nie rozumiej, nie znaja, badz nie maja o nich wiedzy, ktora by ich ciekawosc zaspokoila. A mnie to gila czy Ty czy ktokolwiek inny bedzie wiedzial co jak testowalem ? bo jak Ci napisze, ze siedze w domu przed kolumnami caly dzien to mi kazesz udowodnic, ze miałem te kable, pozniej ze tyle ich sluchalem a pozniej cos jeszcze. Na koncu napiszesz, ze mam za slaby system do testowania/sluchania...I robi sie smietnik i glupie gadanie a po co. 

 W nastepnym miesiacu znowu bede mial pewnie iles tam uzywanych kabli i bede ich sluchal...czesc tych samych, czesc innych. Ja tak caly czas sie bawie. 

Jak napiszesz cos w temacie watku to moze ktos z Toba pogada, bo mi sie nie chce. 

To może raz jeszcze , napisałeś .. " Ze jak mialem 50 par kabli to mam kolejnych 50 posluchac, zeby cos mnie olsnio? "  Wiec grzecznie odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie, że nie musisz ,a możesz, odpowiedziałeś ironicznie.. że uspokoiłem Cię..  po czym piszesz , że w ciągu miesiąca miałeś X kabli na testach, więc zapytałem się znowu grzecznie  jak to uczyniłeś biorąc pod uwagę, że mamy, prace obowiązki itp i znowu ironicznie odpowiedziałeś... już nie będę pisał co.. a następnie znowu napisałeś , ze kolejne będziesz miał kable na testy co powoduje, ze Twoje pierwsze pytanie jest pozbawione sensu.. chyba, ze chcesz, aby coś Cię olśniło.. tak jak to napisałeś.. Zadałeś pytanie, a ktoś Ci grzecznie odpowiedział, więc może nie zadawaj pytań, skoro Ci to potem nie pasuje jak ktoś grzecznie odpowiada. 

A teraz sedno założyłeś sobie, że jestem osobą co neguje wpływ kabli na dźwięk i tu jest pomyłka, bo ja akurat jestem po tej drugiej stronie barykady i uważam, że kable mają wpływ i to co już kupiłem potwierdza się, a co niekoniecznie odwzorowuje moja stopka, zarówno pod względem kabli jak i sprzętu, który testuje w ostatnim czasie.. wystarczy troszkę poszperać po forum i sam byś widział..  ? I kolejnymi kablami jestem zainteresowany,  le raczej byśmy nie podyktowali, bo to zupełnie inne kable niż to czym Ty się interesujesz, ale to nie istotne.. ważne jest to, że słyszysz wpływ kabli na dźwięk. 

Jedno jest pewne na pewno nie będę pisał o dowody , że miałeś te kable, bo najzwyczajniej mam to gdzieś , napisałeś i biorę za pewnik, że tak było , byłem tylko ciekawy jak to robisz, że tyle kabli w ciągu miesiąca testujesz i tyle, albo aż tyle.. bo nie znam osoby, która by tyle kabli obcykała w ciągu miesiąca, mając swoje obowiązki zarówno prywatne jak i te zawodowe. Ale może masz na to jakiś sposób.. Na pewno też pytanie pada na ile jest sens w tak krótkim czasie tyle kabli sprawdzać, ale to już Twoja sprawa i nic nikomu do tego.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pantagruel napisał:

Panowie, a o czym jest dyskusja?

O tym, że w audio hobby fizyka nie istnieje liczą się tylko subiektywne odsłuchy.

I zgadzam się z tym w 50%. Liczy się tylko subiektywne wrażenia z tego jak gra złożony system.

A że to osiągnąłeś wydają na kable 5, 10, 20 czy może jeszcze więcej % jego wartości to już "Twoja" sprawa. 

Jednak nie indoktrynuj innych, że to jedyna słuszna droga i każdy kto ma inna wiedzę się myli, jest głuchy, biedny bo go na to nie stać itd.

Ludzka psychika ma tak, że potrzebuje się utwierdzać we własnych wyborach i głównie z tego powodu osoby wydający pieniądze na kable są tak aktywni w przekonywaniu siebie i innych, że dobrze zrobili. 

Bo w tyle głowy jednak lampka absurdu się świeci ?  

Powodzenia w cieszeniu systemem którego jakość grania zależy od kabli a nie głównych składników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lolek126 napisał:

 

Bo nie mialem ochoty na dyskusje z Toba a Ty wiercisz dziure w brzuchu jak dziecko o cukierka. Widzisz Ty zakladasz, ze "zyje" tak jak Ty. Chodze do pracy, nie ma mnie w domu do wieczora itd...zakladasz, ze odsluchy byly nieuczciwe (cokolwiek to w audio odsluchach znaczy), do tego drazysz temat zamiast odpuscic.

Policz...majac powiedzmy po 4 kable glosnikowe i 4 interkonekty daje nam to 4 pary kabli, ktore wpinamy w system jednoczesnie. Wez pod uwage, ze przynajmniej jedna pare z tych 4 mam na stale u siebie, bo na czyms musze grac. Wiec przynajmniej jedna para jest mi znana. Zostaja 3 (a nawet gdyby bylo 4 albo 5). Na miesiac siedzac w domu, bo z domu pracuje w pokoju przy muzyce. Co daje srednio z 8 godzin sluchania dziennie plus weekendy i wieczory. 

Roznica w dzwieku kabli dla mnie jest najprostsza do zaobserwowania zaraz po przepięciu z kabla A na kabel B. Reszta to dluzszy odsluch dla sprecyzowania jaki kabel wole o ile slychac roznice. I nie potrzebuje na to 3 miesiecy. 

Jak jafi, what hifi czy inni recenzencji albo sklepy porownuja wzmacniacza, odtwarzacze cd, streamery czy kable nawet w jeden dzien o miesiacu nie wspomne to jakims rekoredem to dla Ciebie nie jest, ale miesiac na kilka kabli to juz przesada... przejrzyj np hi fi choice robia tam tez testy porownawcze kilku kolumn na miesiac. Np. pan Price. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Idac Twoim tokiem myslenia wypozyczanie 4 wzmacniaczy do domu na miesiac jest tez idiotycznym pomyslem. Jestem jednak ciekaw ile osob przed zakupem mialo okazje na takie porownanie u siebie w domu ? promil. Pozdrawiam I juz bez odbioru, bo tylko czas marnuje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 01:22, DariusMaximus napisał:

i zacznę ...

Wireworld nie pasuje do MCINTOSHA , Purist Audio Design sprawdza się idealnie .... i jak ?

 

McIntosh nie pasuje do mnie ARC Galileo tak...i jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ASURA napisał:

McIntosh nie pasuje do mnie ARC Galileo tak...i jak?

super, cieszę się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dankam napisał:

O tym, że w audio hobby fizyka nie istnieje liczą się tylko subiektywne odsłuchy.

I zgadzam się z tym w 50%. Liczy się tylko subiektywne wrażenia z tego jak gra złożony system.

A że to osiągnąłeś wydają na kable 5, 10, 20 czy może jeszcze więcej % jego wartości to już "Twoja" sprawa. 

Jednak nie indoktrynuj innych, że to jedyna słuszna droga i każdy kto ma inna wiedzę się myli, jest głuchy, biedny bo go na to nie stać itd.

Ludzka psychika ma tak, że potrzebuje się utwierdzać we własnych wyborach i głównie z tego powodu osoby wydający pieniądze na kable są tak aktywni w przekonywaniu siebie i innych, że dobrze zrobili. 

Bo w tyle głowy jednak lampka absurdu się świeci ?  

Powodzenia w cieszeniu systemem którego jakość grania zależy od kabli a nie głównych składników. 

To na pewno do mnie? Paranoja zupełna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DariusMaximus napisał:

super, cieszę się

No zobacz a z tego że Tobie pasują Purist Audio Design zamiast Wireworda nikt się nie cieszy, co ca kraj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pantagruel napisał:

To na pewno do mnie? Paranoja zupełna.

pogubił się w obronie swoich wartości albo psychika utwierdza się we własnych wyborach ? Ale idąc tym torem to pewnie kolega kupuje byle jaki wzmacniacz następnie podłącza , nalewa kieliszek wina i utwierdza swoją psychikę , że to najlepszy sprzęt na świecie. Hmmm , a ja głupi wydaję pieniądze 

4 minuty temu, ASURA napisał:

No zobacz a z tego że Tobie pasują Purist Audio Design zamiast Wireworda nikt się nie cieszy, co ca kraj...

jak żyć?

jak żyć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DariusMaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 09:12, DariusMaximus napisał:

rozumiem , że zmieniałeś kable w swoim systemie ? Tak sie składa , że miałem na testech kabelki Transparenta, Aldebo i Purista . I tak się złozyło , że odsłuchu dokonywały dwie osoby. Dwie osoby usłyszały różnice między kablami , ale pewnie im się wydawało

Kurcze skąd taka słaba samoocena żeby się wspomagać dodatkowymi dwoma osobami i z ich! decyzjami zostawać później na lata (rozumiem że wybór był świadomy)

W dniu 11.09.2020 o 09:16, DariusMaximus napisał:

proponuję wypożyczyć parę różnych sztuk. Bardzo dobrymi kabelkami są Purist Audio Design.

Znaczy parę kabli ale tylko od Purista?
Tak pytam bo Purista też testowałem ale nie zostały w systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pantagruel napisał:

To na pewno do mnie? Paranoja zupełna.

Pytałeś o czym dyskusja to odpowiedziałem. Dlaczego uważasz że to paranoja?

6 minut temu, DariusMaximus napisał:

pogubił się w obronie swoich wartości albo psychika utwierdza się we własnych wyborach ? Ale idąc tym torem to pewnie kolega kupuje byle jaki wzmacniacz następnie podłącza , nalewa kieliszek wina i utwierdza swoją psychikę , że to najlepszy sprzęt na świecie. Hmmm , a ja głupi wydaję pieniądze 

Jeżeli wiesz co to , 0.003%THD+N@1kHz,10W/4Ohm w końcówce mocy,   120dB SNR measured / 0.0003% THD+N (Balanced Analog to Digital) w źródle to nie nazwałbyś to byle jakim wzmacniaczem do tego pasywna adaptacja akustyczne pomieszczenia, aktywna korekta DiracLive.

Na pewno nie jest to najlepszy sprzęt na świecie nic takiego nie pisałem to jest twoje myślenie.

Ja tylko twierdze, że kable w poprawnie skonstruowanym urządzeniu nie podniosę jego klasy w level wyżej jak to ująłeś.

"Hmmm , a ja głupi wydaję pieniądze "

To ty napisałeś nie ja ?

Chłopie czytaj co się pisze a nie co Ci się wydaje że ktoś napisał ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ASURA napisał:

Kurcze skąd taka słaba samoocena żeby się wspomagać dodatkowymi dwoma osobami i z ich! decyzjami zostawać później na lata (rozumiem że wybór był świadomy)

Znaczy parę kabli ale tylko od Purista?
Tak pytam bo Purista też testowałem ale nie zostały w systemie

Hmm, a wystarczyło czytać ze zrozumieniem.  Ale może wytłumaczę bo masz pewne problemy ze zrozumieniem tekstu: nie dodatkowe dwie osoby lecz dwie osoby a Purist był przykładem bo moim zdaniem w tej konfiguracji sie sprawdził.

Daruj sobie ten sarkazm bo alfą i mega nie jesteś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.